Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: Makabraa | 2014-03-30, 22:50

Autor

Wiadomo¶æ

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-01-22, 20:25   

To też ciekawie ;]

To "pozdro" to do mnie?
_________________
ona umrze martwa.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-01-22, 20:26   

Ja rozumiem ten test. Dlatego jest on dla mnie zabawą. Wiadomo, że jeśli czułabym się przez dłuższy czas gorzej z samej chęci aby się tak nie czuć zgłosiłabym się gdzieś.
Poza tym był on bardzo przewidywalny. ;) .
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 20:36   

Missy napisa³/a:

Myślicie, że powinam brać to pod uwagę xD?


raczej nie.
 

dzol  

User


Do³±czy³a: 20 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 21:13   

Wynik to : 4 punktów.
Nie masz depresji. Tak trzymać.

;p
_________________
Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem.
Nie opowiadaj mi, że świat nie jest baśnią.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-01-22, 21:16   

zbyt przewidywalny i tendencyjny ten test.
patrząc na te pytania, na poziom ich, to samo wiedziałam, po prostu myśląc. Bez testów żadnych wiem, że depresji nie mam.
Test na depresję miałby większy sens, gdyby nie było wiadomym, że odpowiedzi ostatnie są najwyżej punktowane i gdyby były jakieś takie... nie w prost aż tak.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 21:21   

też tak sądzę. gdzieś już chyba podobny robiłam nawet. depresję podobno mam, ale leczyć się napewno nie będę.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Girl_D  

User


Wiek: 34

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 21:52   

ehh 19 punktów. depresja jak nic... :/// Ale sama już to odczuwam od jakiegoś czasu.. brak checi do zycia, do dzialania... ehh.... czesto płącze :( Jeszcze ta migrena... :(:( straszne... :/ A jutro na pobranie krwi - matko boska załamać się można. ehh
no nic mykam, pozdrowionka :* Może jutro bedzie lepiej.....
_________________
"Szczęście, to mieć przy sobie kogoś komu możesz zaufać" Kocham na zawsze :*:*:*
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 21:54   

Teraz jej nie mam
Ale wyszlo mi ze jakis 2-3 miechy temu mialem ostrÄ… xD
W sumie to akurat była racja i prawda :D
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-22, 21:54   

psychopathicwizard napisa³/a:

też tak sądzę. gdzieś już chyba podobny robiłam nawet. depresję podobno mam, ale leczyć się napewno nie będę.

Dwa pytania:
Dlaczego "podobno"?
Dlaczego nie chcesz leczyć?
Rzadko kiedy osoba w depresji chce trwać w tym stanie. A jak wcześnie nie podejmie leczenia, to z czasem jest coraz gorzej. Do momentu, gdy przestaje się wychodzić z domu, łóżka, przestaje się jeść, myć itp.

Girl_D napisa³/a:

ehh 19 punktów. depresja jak nic... :/// Ale sama już to odczuwam od jakiegoś czasu.. brak checi do zycia, do dzialania... ehh.... czesto płącze :( Jeszcze ta migrena... :(:( straszne... :/ A jutro na pobranie krwi - matko boska załamać się można. ehh
no nic mykam, pozdrowionka :* Może jutro bedzie lepiej.....

Byłaś z tym u lekarza lub psychologa?
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 22:27   

Abaddon napisa³/a:

Teraz jej nie mam
Ale wyszlo mi ze jakis 2-3 miechy temu mialem ostrÄ… xD
W sumie to akurat była racja i prawda :D




2-3 mc temu...? to niekoniecznie musiała byc depresja, jak już to subdepresja, załamanie nerwowe, dystymia, albo coś w ten deseń.

edit

laven napisa³/a:

psychopathicwizard napisał/a:
też tak sądzę. gdzieś już chyba podobny robiłam nawet. depresję podobno mam, ale leczyć się napewno nie będę.
Dwa pytania:
Dlaczego "podobno"?
Dlaczego nie chcesz leczyć?
Rzadko kiedy osoba w depresji chce trwać w tym stanie. A jak wcześnie nie podejmie leczenia, to z czasem jest coraz gorzej. Do momentu, gdy przestaje się wychodzić z domu, łóżka, przestaje się jeść, myć itp.


podobno, bo oni tak mówią, ja w to niezabardzo wierzę. jak coś to mam dystymię, z myślami samobójczymi, a więc nie depresję. rzadko kiedy? moja ciotka jest tak samo uparta jak ja. nie chce leczyć, chce się tylko zabić, ale jej to nawet nie wychodzi. żyje dość długo już w tym stanie, ale ktokolwiek by ją namówił, ona się nie da.
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-01-22, 22:32   

psychopathicwizard napisa³/a:

2-3 mc temu...? to niekoniecznie musiała byc depresja, jak już to subdepresja, załamanie nerwowe, dystymia, albo coś w ten deseń.


Dlaczego? W tego typu testach powinno się brać pod uwagę ostatnie tygodnie, a nie dany dzień. Dzięki temu uzyskamy właściwy wynik. Ja też 2-3 miesiące temu miałam ostrą depresje, i wcale temu nie zaprzeczam, bo doskonale wiem w jakim byłam stanie, a na wakacjach to już w ogóle nadawałam się tylko do leczenia. Dzisiaj mam jakiś dobry dzień, może dlatego jestem lepiej nastawiona do świata, dlatego wynik nie jest wiarygodny.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-01-22, 22:34   

wiem, że się powinno brać pod uwagę ostatnie miesiące, ale to mogłobyć załamanie nerwowe, a nie depresja. depresja stosunkowo długo trwa, a nie 4, czy 5 miesięcy.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-01-22, 22:36   

psychopathicwizard napisa³/a:

depresja stosunkowo długo trwa



Stosunkowo. Może miała na tyle dobrą psychikę, że poradziła sobie sama w tak krótkim okresie czasu?
_________________
ona umrze martwa.
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-01-22, 22:41   

Dystymia trwa conajmniej kilka lat. Więc to nie było to.
Depresja utrzymuje się baardzo długo, nawet do kilku lat. Jeśli jednak jest leczona po kilku miesiącach objawy mogą ustąpić.
Czasami w przypadku depresji psychogennych (o podłożu psychicznym) same mijają, gdy problem zniknie. Ale one mają to do siebie, że są łagodne i nie tak bardzo destrukcyjne.

psychopathicwizard napisa³/a:

podobno, bo oni tak mówią, ja w to niezabardzo wierzę. jak coś to mam dystymię, z myślami samobójczymi, a więc nie depresję. rzadko kiedy? moja ciotka jest tak samo uparta jak ja. nie chce leczyć, chce się tylko zabić, ale jej to nawet nie wychodzi. żyje dość długo już w tym stanie, ale ktokolwiek by ją namówił, ona się nie da.

Kto tak mówi, a przede wszystkim co mówi?
To fakt. Czasem chorzy baardzo zwlekają z leczeniem, lub w ogóle się go nie podejmują.
Jeśli Twoja ciotka ma problemy, być może jesteś obciążona w jakiś sposób genetycznie?

Missy napisa³/a:

Stosunkowo. Może miała na tyle dobrą psychikę, że poradziła sobie sama w tak krótkim okresie czasu?

Zatem być może nie było depresji. Depresja tak niszczy psychikę, że człowiek nie potrafi sam się pozbierać. To nie przejściowy dołek.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

malinkaa  

Pogromca postów


Wiek: 37

Do³±czy³a: 24 Pa¼ 2008

Sk±d: to pytanie ?

   

Wys³any: 2009-01-22, 22:45   

Nie wiem jaka jest znacząca różnica między depresją, a załamaniem nerwowym. U mnie zły stan trwa już trzeci rok. Raz jest lepiej, raz gorzej. W roku szkolnym wracam do normy, na wakacjach po prostu mnie nie ma..
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com