Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Lime.

Stały User


ImiÄ™: Ann

Do³±czy³: 05 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-14, 13:45   Rekolekcje.

Właśnie. Zauważyłam, że nie ma tutaj jeszcze tego tematu. Myślę, że warto go poruszyć .
A więc przejdźmy do meritum sprawy.
Jeździcie na nie czy raczej nie?
Jaki macie do nich stosunek i czy się wam podobają? :-) (to jest ważne)
zmieniło się coś w waszym życiu dzięki pobyciu na nich .? ;)
_________________
Lime
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-14, 17:02   

Rekolekcje są dla mnie bardzo ważne i niektóre na długo zapadają w mojej pamięci. Do tej pory wspominam rekolekcje w czasie mojej nauki w liceum, w których uczestniczyłam co roku. Na pewno wiele wniosły do mojego życia. Ksiądz, który je prowadził miał świetne nastawienie, dzięki temu, co mówił głębiej zastanowiłam się nad pewnymi rzeczami i postanowiłam zmienić coś w swoim życiu. Na tychże rekolekcjach również po raz pierwszy piłam wino mszalne.
Wspominam również rekolekcje dla maturzystów w Częstochowie, które odbywały się w nocy. Drogę krzyżową prowadził kleryk, który wcześniej miał w moim liceum praktyki. Były to rekolekcje dla całej diecezji, a przed ich rozpoczęciem kleryk ten rozpoznał moją klasę w tłumie i przyszedł się przywitać i porozmawiać, pomimo iż spotkał się z nami zaledwie kilka razy. Byłam w tym dniu w bardzo złej formie psychicznej. Słowa kleryka w czasie drogi krzyżowej bardzo mną poruszyły, tak iż ryczałam jak bóbr. Pierwszy raz w życiu miałam takie doświadczenie. Jednak po powrocie do domu znów byłam rozgoryczona i ,,obrażona na cały świat". Teraz dużo myślę o jego powołaniu i uważam, że w przyszłości będzie dobrym księdzem.
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-06-14, 19:47   

Nigdy mi się nie podobały, trzeba było stać kilka godzin w zatłoczonym kościele, klękać na ubłoconej podłodze i słuchać jakiś bajek o drzewkach
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Lime.

Stały User


ImiÄ™: Ann

Do³±czy³: 05 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-14, 20:08   

Frozy napisa³/a:

Nigdy mi się nie podobały, trzeba było stać kilka godzin w zatłoczonym kościele, klękać na ubłoconej podłodze i słuchać jakiś bajek o drzewkach



Mogą ci się oczywiście nie podobać. Ale bajki o drzewkach co masz na myśli??
_________________
Lime
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-06-14, 21:38   

Nie wiem, kiedyś był tam kapucyn i mówił o jakiś 3 drzewach ^^
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Barbara77  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 02 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-06-30, 17:21   

W niektorych miejscowosciach mlodziez jest zmuszana do udzialu w tej szopce, a wszedzie, z tego co wiem, nawet w duzych miastach, nauczyciele maja obowiazek brac udzial jako opiekunowie, zawieszane sa lekcje itp. Polska staje sie panstwem wyznaniowym :zalamany:
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-30, 19:50   

Barbara77, kompletnie nie rozumiem co Cię tak smuci. Powinnaś być dumna, że nasz kraj nie jest krajem pogańskim!
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

axelka  

Mega wymiatacz

...



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-30, 20:22   

Jeśli chodzi o rekolekcje szkolne, to będę szczera. Chodzę na nie bo muszę. Za samą obecność katechetka wpisywała piątkę, a że religia liczy się do średniej... No i za nieobecność należało przynieść upsrawiedliwienie.

Irma napisa³/a:

krajem pogańskim!


A poganie nie mieli przypadkiem swoich religii? :niepewny: Przecież ¦wiatowid to też Bóg, tylko inaczej przez nich przedstawiany...

Zresztą, wierzta w co chceta, tylko mnie nie przymuszajcie do swojego wyznania w imię "większego dobra".
_________________
+++ Błąd Dzielenia Przez Ogórek. Zainstaluj Wszechświat Ponownie I Rebutuj +++
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-06-30, 22:01   

Podczas rekolekcji zazwyczaj księża mają takie same cele, czyli, żeby zachować czystość do ślubu, mniej grzeszyć, walczyć z uzależnieniami, poprawić się itd. Czasami, ze względu na zły przekaz rekolekcjonisty są na prawdę nudne. Ale jeśli robi to w dość ciekawy i zrozumiały sposób, często łapią mnie refleksje na dany temat. Z takiej przyczyny, że chodzimy na nie ze szkoły, zawsze na nich jestem. :-)
_________________
Kici kici.:)
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-06-30, 22:06   

Lubię rekolekcje, zarówno te w kościele dla dorosłych, jak i takie, na które jeżdżę prywatnie - staram się przynajmniej raz na rok jechać gdzieś na rekolekcje. Nie chodzi tylko o to, aby słuchać kazań szałowego księdza, ksiądz też człowiek - jeden ma super gadane, drugi trochę mniej, liczy się dla mnie przede wszystkim odcięcie od świata, wyciszenie, modlitwa, zajęcie się w końcu sobą, moim wnętrzem. Dzięki rekolekcjom już wiele spraw przemyślałam, przemodliłam, poznałam lepiej samą siebie. A przy okazji poznałam wielu fajnych ludzi.

Co do rekolekcji jakie były w szkole, to nie mam najgorszych wspomnień. Jedne były ciekawsze inne trochę nudniejsze, ale zawsze je lubiłam, zwłaszcza te, jak byłam w podstawówce.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

mlody113a  

Mega wymiatacz



Imię: Bartłomiej

Wiek: 30

Do³±czy³: 06 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-30, 22:24   

byłem tylko 2 razy w ciągu całego życia.Ale ostatnio były rekolekcje w mojej parafi i przyjechał bardzo znany ks. Orzech i bardzo mi się spodobało jak to wszytsko opowiadał.Jeśli są ciekawe rekolekcje to warto słuchać ich a nie tylko siedzieć bo musze
_________________
Seks bez miÅ‚oÅ›ci to puste doÅ›wiadczenie. Ale wÅ›ród pustych doÅ›wiadczeÅ„ to jedno z najlepszych. — Woody Allen
 

brajla  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 08 Kwi 2010

Sk±d: w ludziach tyle jadu

   

Wys³any: 2010-06-30, 22:28   

chodzę w ostatni dzień żeby się wyspowiadać
_________________
Kiss my ass:*
 

erwin

Stały User


Do³±czy³: 22 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-06-30, 22:36   

nie bywam. nie widze sensu.
 

Barbara77  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 02 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-07-01, 00:52   

Irma napisa³/a:

Barbara77, kompletnie nie rozumiem co Cię tak smuci. Powinnaś być dumna, że nasz kraj nie jest krajem pogańskim!


To co mowisz, byloby nawet dobrym kawalem (no bo to na pewno zart z Twojej strony) , ale temat jest zbyt ponury... :-/
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-07-01, 15:41   

Cytat:

Barbara77, kompletnie nie rozumiem co Cię tak smuci. Powinnaś być dumna, że nasz kraj nie jest krajem pogańskim!



już nie wiem czy śmiać się z ciebie czy z tego co piszesz :P


Cytat:

chodzę w ostatni dzień żeby się wyspowiadać



świetne podejście typowego katola
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com