Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-12-19, 12:36   

CheeryLipstick napisa³/a:

ślub


Nie wierzysz, ale chcesz ślubu kościelnego? Jeśli nie czujesz potrzeby wiary, to po co Ci ślub kościelny?
Nie powiem Ci co masz robić, bo to Ty powinnaś w końcu się domyślić czy wierzysz, czy nie. Jeśli wyjdzie na to drugie, po prostu wypisz się z grupy przygotowywanej do bierzmowania.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-12-19, 12:36   

Do bierzmowania można pójść w każdej chwili.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 36

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-19, 12:53   

CheeryLipstick napisa³/a:

Ale nie mogę na tą chwilę powiedzieć co będzie za 10 czy 20 lat.
Teraz mogę mieć duchowe wątpliwości a za kilkadziesiąt lat może będę inną osobą (duchowo) i co wtedy?


Jeżeli kiedyś zmienisz zdanie i staniesz się gorliwą Katoliczką (no właśnie, skąd akurat wiesz, że Katoliczką?), to na pewno będzie Ci szkoda tego bierzmowania zrobionego w taki oto sposób. Będziesz żałować, że nie wierząc w żadnego boga i tak olewając sprawę, zrobiłaś to... hm... no najprościej mówiąc na odpi***ol.

Odpowiedź naprawdę nie jest trudna. Nie wierzysz w chrześcijańskiego boga? Nie chodzisz do kościoła? Nie idź do bierzmowania. Jeżeli zmienisz kiedyś zdanie, to będziesz szczęśliwą mogąc przystąpić do tego sakramentu w pełni świadoma.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-19, 13:15   

Cytat:


Hm z tego co mi wiadomo, można przewidzieć, większości zależy na bierzmowaniu, bo bez niego nie można zostać chrzestną ani chrzestnym.


Bzdura. Aby zostać chrzestną/chrzestnym trzeba być praktykującym katolikiem/katoliczką.

Cytat:

Teraz mogę mieć duchowe wątpliwości a za kilkadziesiąt lat może będę inną osobą (duchowo) i co wtedy?


Przyjmiesz Sakrament Ducha ¦więtego i Sakrament Małżeństwa, jeśli będziesz chciała :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Lukasz_93  

Wymiatacz

"..."



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 13:17   

szczerze idę po papier i święty spokój
_________________
" Nadzieja , jest udawaniem , że jest się wesołym , w warunkach , o których się wie iż są beznadziejne ..."
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 13:18   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Bzdura. Aby zostać chrzestną/chrzestnym trzeba być praktykującym katolikiem/katoliczką.


blabla, wystarczy mieć wypis, że jest się bierzmowanym. Reguły swoje, życie swoje. Ks nie sprawdza czy chrzestny co tydzień chodzi do kościoła i etc.
Nie chodzę do kościoła, nie chodzę do spowiedzi, mam papier, że byłem bierzmowany, mogę dać sobie uciąć pewną część ciała, że jak bym miał zostać chrzestnym, został bym bez problemu.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-19, 14:12   

Mizantrop napisa³/a:

Ks nie sprawdza czy chrzestny co tydzień chodzi do kościoła i etc.


Zależy który :]
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-12-19, 14:21   

Mizantrop napisa³/a:

blabla, wystarczy mieć wypis, że jest się bierzmowanym. Reguły swoje, życie swoje. Ks nie sprawdza czy chrzestny co tydzień chodzi do kościoła i etc.


Myślisz, że ksiądz proboszcz z Twojej parafii nie wie kto chodzi do kościoła a kto nie. Księża wiedzą i widzą dużo więcej nić Ci się wydaje. Taki przykład. Mój kuzyn miał zostać chrzestnym tutaj, w Polsce, ale z racji tego, że na stałe mieszka w UK, to samo przez siebie się rozumie, że nie chodzi tutaj do kościoła. Proboszcz w takim razie kazał mu przywieźć zaświadczenie, a raczej pisemne potwierdzenie od kapłana stamtąd, że uczęszcza na mszy św oraz przyjmuje sakramenty. A wydawać się mogło, że ksiądz nie dałby rady znać wszystkich swoich parafian.

Mizantrop napisa³/a:

jak bym miał zostać chrzestnym, został bym bez problemu.


Tylko jaki ma to sens? Rola chrzestnego to nie tylko kupowanie chrześniakowi prezentów na Boże Narodzenie, urodziny czy komunię. To bardzo duża odpowiedzialność i nawet osoby nie wierzące powinny zdawać sobie z tego sprawę.

Odnośnie tematu. Jesteś jeszcze bardzo młoda, Twój światopogląd nie jest do końca ukształtowany, więc wydaje mi się, ale oczywiście, to jest tylko moje zdanie, że powinnaś przystąpić do tej spowiedzi oraz sakramentu bierzmowania, chodzić do kościoła na te msze, mimo iż robisz to trochę z przymusu niż z wiary. Może przez to odnajdziesz sens w Bogu i wiarę w Niego. Może podczas sakramentu bierzmowania Duch ¦więty Cię umocni i napełni wiarą? Znam kilka osób, które przeżyły taką przemianę.;-)
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-12-19, 15:51   

chodzić do kościoła dla podpisu... daruj sobie, poucz się matematyki w tym czasie.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-12-19, 16:54   

Skoro nie żałujesz swoich grzechów to po co masz chodzić do spowiedzi?
Jeżeli teraz nie wierzysz w Boga to po co masz iść do bierzmowania?
Skąd myśli, że za dziesięć czy dwadzieścia lat będziesz gorliwą katoliczką, skoro sama powiedziałaś, że Boga prawdopodobnie nie ma?
Znam przypadek mężczyzny, który ochrzcił się w wieku 42 lat. Myślisz, że kiedy jakimś cudem ci się odmieni i stwierdzisz, że jednak Bóg istnieje i fajnie byłoby w niego wierzyć, to ksiądz odmówi ci bierzmowania?
Ja wÄ…tpiÄ™.
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

CheeryLipstick  

Pogromca postów


Do³±czy³a: 08 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 19:08   

Jednak poszłam do spowiedzi , przystąpiłam również do Komunii. Codziennie proszę Boga ,żeby dał mi jakiś znak ,że jest .. istnieje. Muszę przez to po prostu jakoś przejść.
Taki wiek , pewnie.
_________________
W każdym z Was jest wariat.
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 36

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-19, 23:29   

Cóż... więc jednak wierzysz w Boga, albo tak bardzo chcesz by istniał, że chociaż mówisz że możesz nie wierzyć, to w głębi siebie nawet nie dopuszczasz takiej myśli.
Mniejsza o to.
Ważne czy naprawdę chcesz w takim stanie wejść do sakramentu.
Nie wypowiadam się teraz jako ateista, ale jako zwykły człowiek który lubi każdego typu ceremonię.
Czasami po prostu warto poczekać na moment, gdy będzie się gotów przystąpić do takowej. Jeżeli kiedyś staniesz się gorliwym katolikiem, czy w ogóle chrześcijaninem, to będziesz żałowała, że nie przystępujesz do bierzmowania dopiero wtedy.
Innymi słowy, nie robiąc tego teraz jesteś na wygranej pozycji.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

xD360  

Wymiatacz

^^



ImiÄ™: KamilO xD

Do³±czy³: 02 Gru 2009

Sk±d: BORDEAUX

   

Wys³any: 2009-12-19, 23:36   

Dziwna dzisiejsza młodzież , można by rzec że głupia , dziewczyno teraz nie wierzysz a jak będzie blisko śmierci to zaczniesz, uwierz mi... xD Skoro jesteś wychowywana w rodzinie która wierzy , to jaki masz problem , ale to nie twoja wina tylko rodziców tak cię wychowali...
_________________
>> EJJPOCZUJTOCOJAKOTEQ <<
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-20, 00:18   

Bierzmowanie jest właśnie po to, żeby umocnić wiarę bo jest ono podczas naszego okresu dojrzewania czyli okres wielu pytań i wątpliwości. niestety zdecydowanie co zrobisz dalej należy do Ciebie, choć nie powinno, bo to nauczyciel od religii czy ksiądz powinien nakierować Cie na Boga.
_________________
ona umrze martwa.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-12-20, 00:41   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Zależy który :]


Większości nie sprawdza. To z autopsji.

Mihihih napisa³/a:

Tylko jaki ma to sens? Rola chrzestnego to nie tylko kupowanie chrześniakowi prezentów na Boże Narodzenie, urodziny czy komunię. To bardzo duża odpowiedzialność i nawet osoby nie wierzące powinny zdawać sobie z tego sprawę.


Dlatego ja chrzestnym nie chce być, i odmówił bym. Co prawda, dana osoba by sobie pomyślała o mnie, ale odmówiłbym.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com