Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

zasm  

User

samo zło.



ImiÄ™: alex

Wiek: 35

Do³±czy³: 05 Sty 2010

Sk±d: zza winkla.

   

Wys³any: 2010-02-23, 01:29   

Możesz się trochę przejechać na takiej tezie, jeżeli komisja będzie jakkolwiek przygotowana z historii filozofii nowożytnej; XVII wiek to mała rewolucja filozoficzna związana z przejściem z paradygmatu ontologicznego, na mentalistyczny.

Tzn. teza jest do obronienia z uwagi na dzisiejsze postrzeganie Zakładu i jako krytyka dalszego postrzegania go w taki sposób jaki był postrzegany w XVII wieku, chociaż i to zdaje się być odrobinę ryzykowne.
_________________
Być!
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-02-23, 22:07   

No tak. Zależy kogo będę mieć w komisji :D Szkoda, że nie mojego polonistę, bo bym śmiało mógł taką tezę przedstawić :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Mati_22  

User


Do³±czy³: 25 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-25, 22:34   

@Topic
Powiem tak. Byłem w podobnej sytuacji co ty. Też nie wiedziałem czy wierze, czy nie wierze, też się zastanawiałem nad tym bierzmowaniem - iść?, nie iść ? Ale jednego byłem i jestem pewien - nie wierze w kościół. Dla mnie jedna wielka banda. Księża nie płacą podatków, nie podlegają prawu, tak jak my - zwykli 'śmiertelnicy' i duża większość ludzi uczęszczająca do tego kościoła robi to z przymusu rodziców lub nauczycieli (żenada?) lub też dlatego ,że 'tradycja' tego wymaga (żenada?). Takich ludzi jest mnóstwo, dlatego ja sobie powiedziałem, że do kościoła będę chodził kiedy będę chciał ( i do bierzmowania mnie nie przyjęli :P)- nigdy z przymusu.
Też się nad tym zastanów. Jeśli nie jesteś pewna, to olej to bierzmowanie. Pamiętaj, że na to trzeba być pewnym w 100%. A jeśli kiedyś byłabyś pewna, to nic nie stoi na przeszkodzie bierzmowania nie trzeba przyjmować tylko w 3 gim. Może troche z offtopuje, ale ludzie, którzy chodzą do kościoła z przymusu bądź jak też wcześniej pisałem dlatego, że tradycja tego wymaga niszczą tą wiarę. Ludzie troche szacunku. Rodzice i nauczyciele do tego niszczenia przyczyniają się najbardziej. Ci pierwsi zazywyczaj nakazują swoim dzieciom do chodzenia do kościoła a Ci drudzy powinni te tematy poruszać na zebraniach szkolnych, aby w żadnym razie nie namawiać do chodzenia do kościoła, żeby wszyscy to robili z własnej woli. A 15 lat kiedy większość osób przyjmuje to bierzmowanie to jest już wystarczająco, aby mieć własne poglądy na pewne sprawy i samemu zdecydować, czy chce się iść, czy nie. bo potem pełno takich osób które są katolikami, mają ślub kościelny itd a nie są wierzący.

Więc reasumując jeśli nie jesteś tego pewna to nie idź. Bierzmowanie będziesz mogła w razie czego przyjąć, za rok , za dwa albo za dwadzieścia lat.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-02-25, 23:32   

Mati_22 napisa³/a:

nie podlegajÄ… prawu


:mrgreen: Może to rozwiń, bo póki co osiągnąłeś efekt komiczny :-)

Mati_22 napisa³/a:

duża większość ludzi uczęszczająca do tego kościoła robi to z przymusu rodziców lub nauczycieli (żenada?) lub też dlatego ,że 'tradycja' tego wymaga (żenada?).


Owszem. Jest to żenada, a Ci ludzie są dziwni. Ale uważałbym z określeniem duża większość ludzi.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Mati_22  

User


Do³±czy³: 25 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-25, 23:46   

Przykładem są Księża Gwałciciele. Zgwałci taki ksiądz dziecko i nie pójdzie do więzienia, co więcej dalej będzie pełnił funkcję księdza . Gdyby zrobił to kto inny trafiłby na 20 lat za kratki. Już wiele takich sytuacji było. Sprawa była nadmuchiwana przez media przez pare dni, ale mija miesiąc i jest wszystko tak jak dawniej wyspowiada się ksiądz i jest git. Kiedyś był program w TV na ten temat, a w necie pewnie też by się to gdzieś znalazło.

Cytat:

Owszem. Jest to żenada, a Ci ludzie są dziwni. Ale uważałbym z określeniem duża większość ludzi.



Napisałem to z własnych doświadczeń życiowych. Może w innych miastach niż w tym co mieszkam tak nie jest. Ale sam zobacz ile jest katolików którzy do kościoła nie chodzą.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-02-27, 12:54   

Mati_22 napisa³/a:

Ale sam zobacz ile jest katolików którzy do kościoła nie chodzą.


To nie są katolicy (i to nie tylko dlatego, że do kościoła nie chodzą), ale wiem co masz na myśli. Owszem, stopień hipokryzji w naszym kraju jest ogromny.

Mati_22 napisa³/a:

Przykładem są Księża Gwałciciele. Zgwałci taki ksiądz dziecko i nie pójdzie do więzienia, co więcej dalej będzie pełnił funkcję księdza . Gdyby zrobił to kto inny trafiłby na 20 lat za kratki.


Nie będzie pełnić funkcji księdza. Mówisz, że ksiądz został oskarżony w sądzie i uszedł bez wyroku :?: Dałbyś linka do jakiejś konkretnej sprawy, bo mi się jakoś w to nie chce wierzyć.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-27, 18:00   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Mati_22 napisa³/a:

Ale sam zobacz ile jest katolików którzy do kościoła nie chodzą.


To nie są katolicy (i to nie tylko dlatego, że do kościoła nie chodzą), ale wiem co masz na myśli. Owszem, stopień hipokryzji w naszym kraju jest ogromny.



Ta nie są katolicy, tylko co chwile wyciągane jest to że polska to kraj katolicki w 95%, gdy była dyskusja o zdejmowaniu krzyży to non stop ktoś argumentował że polska jest w 95% katolicka, aborcji nie bo 95% katolików, in vitro nie bo 95% katolików, i to często kler w ten sposób na polityków naciska, nic tylko słychać wszędzie że polska to kraj katolicki z 95% katolików, i możesz mówić że hipokryzja, ale KK się taka hipokryzja opłaca.

jak by wprowadzić podatek na religie jak jest w Niemczech to by się okazało że katolików w Polsce jest 40% i prysnął by mit chrześcijańskiej polski a z nim upadł by wpływ kleru na politykę tego kraju.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-02-27, 18:09   

cretultix napisa³/a:

tylko co chwile wyciągane jest to że polska to kraj katolicki w 95%, gdy była dyskusja o zdejmowaniu krzyży to non stop ktoś argumentował że polska jest w 95% katolicka, aborcji nie bo 95% katolików, in vitro nie bo 95% katolików, i to często kler w ten sposób na polityków naciska, nic tylko słychać wszędzie że polska to kraj katolicki z 95% katolików


Ależ ja tego mitu nie popieram.

cretultix napisa³/a:

jak by wprowadzić podatek na religie jak jest w Niemczech to by się okazało że katolików w Polsce jest 40% i prysnął by mit chrześcijańskiej polski a z nim upadł by wpływ kleru na politykę tego kraju.


Czy ja wiem, czy kler ma aż taki wpływ. Nawet jak w Polsce będzie 10% katolików, to Kościół będzie i tak głosić tę samą naukę. A wpływać katolicy mogą na sytuację w kraju zawsze. Jedyna różnica może być w wielkości owego wpływu.
A co do podatku kościelnego, to nie do końca. Bo niektórzy chodzą w Niemczech do kościoła, a deklarują się jako niewierzący na owych papierach, aby nie płacić.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-02-27, 18:55   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Ależ ja tego mitu nie popieram.


wybacz, może ty akurat nie, ale ja spotykam się bardzo często z argumentowaniem przy pomocy tego mitu i nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Co gorsze politycy graja pod ten mit.


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Czy ja wiem, czy kler ma aż taki wpływ. Nawet jak w Polsce będzie 10% katolików, to Kościół będzie i tak głosić tę samą naukę.


to prawda, będzie głosił tą naukę, jednak póki co politycy słuchają tej nauki i biorą pod uwagę słowa kleru, a chrześcijaństwo ma uprzywilejowana pozycje.


MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


A co do podatku kościelnego, to nie do końca. Bo niektórzy chodzą w Niemczech do kościoła, a deklarują się jako niewierzący na owych papierach, aby nie płacić.


Ta chodzą ale są wykreśleni z ksiąg chrztu, zgodnie z moją wiedzą nie płacenie tego podatku jest równoznaczne z apostazją czyli z punktu widzenia katolicyzmu chodzą do tego kościoła ale tak jak by ich tam nie było

Zresztą to tylko świadczy o jakości wiary tych katolików
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-02-27, 20:20   

cretultix napisa³/a:


to prawda, będzie głosił tą naukę, jednak póki co politycy słuchają tej nauki i biorą pod uwagę słowa kleru, a chrześcijaństwo ma uprzywilejowana pozycje.


Tylko polityk-katolik i tak będzie słuchać nauki Kościoła. A zabronienie zasiadania w Sejmie/Senacie katolikom, to już jest dyskryminacja.

cretultix napisa³/a:


wybacz, może ty akurat nie, ale ja spotykam się bardzo często z argumentowaniem przy pomocy tego mitu i nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Co gorsze politycy graja pod ten mit.


Ja także się spotykam i mnie się on nie podoba z tego względu, że utrzymuje to kłamstwo, które jest częścią jednego wielkiego kłamstwa nazwanego "wiosna Kościoła" (mam nadzieję, że jeszcze piszę w miarę czytelnie). A politycy grają pod ten mit, bo jeśli naprawdę 95% narodu byłoby katolickie, to powinni zdanie katolików sobie cenić, bo w końcu polityk ma reprezentować naród.

cretultix napisa³/a:


Zresztą to tylko świadczy o jakości wiary tych katolików


A to swojÄ… drogÄ….
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com