Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Li.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lidia

Do³±czy³a: 05 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-26, 19:35   

Wolontariuszką nigdy nie byłam. Może zostałabym w tym roku, ale bez wieeelkich chęci, poza tym to nie na moje zdrowie. Jednak staram się co roku wrzucić coś do puszki.
 

kosqaaa  

User



Wiek: 28

Do³±czy³: 26 Gru 2009

Sk±d: Z Polski

   

Wys³any: 2009-12-27, 00:35   

Ogólnie popieram tą akcję i to też dobre, ale służba zdrowia powinna odpowiadać za sprzęt, ale to mniej ważne.
Bardziej mnie denerwuje osoba odpowiadająca za WO¦P: Jurek Owsiak.
Niby szczytny cel, a w necie mozna znaleźć zdjęcie jak udziela ślubu w stroju wyznawców kryszny młodej parze.
Ja na przykład jakbym był w jakiejś sekcie to nie organizowałbym tego i tyle.
No, ale to jest tylko moje zdanie.
 

Piotroq  

Stały User


ImiÄ™: Piotr

Wiek: 30

Do³±czy³: 24 Gru 2009

Sk±d: Trzebnica

   

Wys³any: 2009-12-27, 00:38   

Ja się pierwszy raz zgłosiłem na wolontariusza właśnie w tym roku jestem ciekaw jak będzie :-) i czy na mój uśmiech ludzie wrzuca więcej do puszki ;)
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-12-27, 16:17   

stubarwny napisa³/a:

Kolejny raz nie wrzucę ani złotówki.
Czemu ludziom potrzebny jest taki hałas i cyrk, by pomogli komuś innemu? 'Od święta jestem dobry'.


Tak. Tylko pomyśl, że wrzuca się zazwyczaj jakieś niewielkie kwoty, których 'nie opłaca' się przelewać bezpośrednio na konto organizacji, czy wysyłać smsa. Przy okazji zbiórki do puszek ludziom jest łatwiej.
Co do celu tegorocznej orkiestry jestem za, ale to chyba wynika bardziej z osobistych względów.
Jako wolontariusz na ulicach miasta znalazłam się trzy razy. Później już nie chciała, bo to bez sensu kiedy na 30 tysięczne miasto przypada 300 puszek. Później już nawet nie ma się gdzie ruszyć. Ludzie wrzucają pieniądze raczej chętnie i tyle ile kto może. Ale nie wolno być nachalnym.
Ogólnie cel akcji jest szczytny. Ale co Owsiaka też mam pewne zastrzeżenia.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-12-27, 16:49   

Na oddziale onkologi, na którym leżała moja siostra 50% sprzętów miało naklejkę WO¦Pu. Szczerze, to zastanawiam się dlaczego ludzie doszukują się złego w takich akcjach, wiadomo że Owsiak ma swoje za uchem, ale widać, że coś robi z uzyskanych pieniędzy. I zgodzę się z Motylem, że ludziom zdecydowanie łatwiej jest wrzucać pieniądze do puszek podczas niedzielnego spaceru czy powrotu z kościoła. Każdy pomaga tak, jak umie i nie powinniśmy tego potępiać.

Sama nigdy wolontariuszką WO¦Pu nie byłam.;)
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-12-27, 16:54   

Mihihih napisa³/a:

ale widać, że coś robi z uzyskanych pieniędzy.


Tak. Robi z uzyskanych pieniędzy, a sam żyje z procentu od darowizn. Sam się do tego przyznał.

Mihihih napisa³/a:

50% sprzętów miało naklejkę WO¦Pu.


U mnie było to samo. Wiele osób może zawdzięczać mu zdrowie, a nawet życie, nie każdemu chciałoby się poświęcać dla dobra innych.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-12-27, 17:20   

motyl napisa³/a:

Mihihih napisał/a:
50% sprzętów miało naklejkę WO¦Pu.

U mnie było to samo. Wiele osób może zawdzięczać mu zdrowie, a nawet życie, nie każdemu chciałoby się poświęcać dla dobra innych.


Otóż to, dlatego ja jestem za tą akcją. Być może z pobudek prywatnych.

motyl napisa³/a:

Tak. Robi z uzyskanych pieniędzy, a sam żyje z procentu od darowizn. Sam się do tego przyznał.


Skoro ma sumienie tak robić, jego sprawa. Ważne jest to, że jednak widać w szpitalach te pieniądze w formie różnych sprzętów medycznych, że dzieci dzięki temu żyją, a lekarze bardzo szybko potrafią wykryć choroby.
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

myownway  

Hiper wymiatacz

sprzedawca marzeń.



Do³±czy³a: 29 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-12-27, 17:22   

Nigdy wolontariuszką nie byłam, ale co roku staram się coś wrzucić, symboliczne kilka złotych... Hmm, trzeba brać pod uwagę fakt, że nie każdy pracuje, nie każdy ma bogatych rodziców, żeby wpłacać coś na konta fundacji, a jak raz w roku jest taka akcja, ludzie wrzucają jakieś drobne i tak powolutku zbierają te tysiące, które naprawdę często ratują komuś życie.
_________________
Niestety, rzadko koło zdarzeń obraca siła naszych marzeń.
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:05   

motyl napisa³/a:

sam żyje z procentu od darowizn



Cytat:

Skoro ma sumienie tak robić, jego sprawa



1% zgodnie z prawem może wziąć dla na siebie, ale nie zawsze korzysta w pełni z tego 1 procenta. Reszta idzie na szczytne cele. A Jurek też jest człowiekiem i musi jakoś żyć.


Popieram WO¦P całkowicie. Do Jurka nic nie mam. Myślę, że jest bardzo dobrym człowiekiem.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Turas  

Stały User



ImiÄ™: Turas

Wiek: 33

Do³±czy³: 21 Gru 2009

Sk±d: Ko³obrzeg

   

Wys³any: 2010-01-06, 22:18   

Jestem wolontariuszem od 3 lat. Zawsze zbieramy kase w pełnym umundurowaniu.
Pokazałbym jakieś ciekawe fotki ale chyba admini by mnie rozszarpali :)




(niemam 75 postów :-o )
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-01-06, 22:51   

stubarwny napisa³/a:

endorfina

idą święta- sami katolicy
11 listopada- sami patrioci
wośp- same dobre serca

A czemu nie codziennie...

By nie było: pomagam innym, ale poprzez pewniejsze organizacje.



Co z tego że nie codziennie ważne że jak trzeba to prawie każdy się zbierze....

Wyjaśnisz może co według ciebie jest niepewne w tej organizacji?? bo to jedna z najpewniejszych u nas w kraju.... i potwierdzają to coroczne kontrole i zezwolenia na kolejne finały.... zreszta wejdż do szpitala ponad połowa sprzętu jest od wośp, gdyby ni ewośp to nasze placówki wygladałyby gorzej niz w krajach trzeciego świata..... a ten sprzęt niejednemu uratował zycie i zdrowie....
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-01-07, 05:31   

Ile pieniędzy idzie na brudstok?
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-01-07, 10:57   

stubarwny napisa³/a:

Ile pieniędzy idzie na brudstok?



Pewnie sporo. Tak samo, jak na szpitale. Co w tym złego? WO¦P ma o wiele większe zasługi na tworzeniu społeczeństwa obywatelskiego dziś, niż Solidarność i w tym tkwi jego największa zasługa. Jest czymś, co wyróżnia zdecydowanie pozytywnie nasz naród w Europie. Dlatego jak co roku wrzucę trochę kasy i kupię coś na aukcji charytatywnej. Z prostego powodu. Często jestem w szpitalu i widzę ile Owsiak tam ma zasług.
_________________
#truestory
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-07, 13:19   

stubarwny napisa³/a:

Ile pieniędzy idzie na brudstok?

Odsetki po wpłaceniu kasy zebranej na WO¦Pie ztcw.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-07, 15:42   

Z tego co wiem to ponad 12% zebranych pieniędzy idzie do samej ręki Owsiaka.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com