Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 15:30   zarzuty religiÄ… zorganizowanym.

Posiłkowałem się myślami Osho

Religie uzależniają przy pomocy:
1. Strachu, czy to przed piekłem czy inną karą, ważnym tutaj elementem jest wzbudzenie poczucia winy, która nawiasem mówiąc jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi manipulacyjnych, wmów komuś ze jest ci cos winny a zrobi bardzo wiele aby odrobić tą winę, a jak go jeszcze postraszysz cóż efekt murowany
2. Rodzina jest ważnym narzÄ™dziem na drodze do uzależnienia, rodzice wychowujÄ… swoje dzieci przekazujÄ… im swoje jedyne „sÅ‚uszne” przekonania czyniÄ…c dzieci takimi samymi niewolnikami Religi jak sÄ… sami, nie dziwne ze religie twierdzÄ… iż rodzina jest fundamentalna i bardzo ważna, nic bardziej mylnego, rodziny sÄ… Å›wietnym oÅ›rodkiem do rozwijania wszelakich patologii, maÅ‚a zamkniÄ™ta grupa która Å‚atwo może podporzÄ…dkować jeden osobnik, co innego komuna jaka ma miejsce np. wÅ›ród amazoÅ„skich plemion.

Gdy już uda się uzależnić ludzi od Religi można bezpiecznie czerpać kasę na drodze różnego rodzaju datków i składek, kasę na utrzymanie stanu duchowego który nikomu do niczego nie jest potrzebny , ma on niby przekazywać prawdę, problem w tym że żadna religia nie jest w posiadaniu prawdy, żadna religia nie ma dowodów na poparcie prawdy głoszonej przez siebie, jedyne co maja to wiara, ale wiara jest szkodliwa, jest ona całkowitym przeciwieństwem wiedzy, gdy masz wiedze to nie wierzysz, nie ma takiej potrzeby, wiara jest ślepa, można nią łatwo manipulować ludźmi , wiara jest przeszkodą w poznaniu prawdy.

Mam nawet ładną metaforę na tą okoliczność
Każda Religa ma przewodników którzy mówią że na szczyt prowadzi tylko jedna droga, ta o której oni mówią, a reszta to ślepe uliczki, choć ci przewodnicy nawet nie próbowali znaleźć innych szlaków, co więcej mamy też inna grupę przewodników, pod tytułem inne sekty chrześcijańskie, którzy mają podobne szlaki do Katolików ale jednak troszkę inne i wszyscy mówią że ich szlak jest jedyny, jest terż jeszcze całkiem inna grupa przewodników, nazywają się muzułmanie i oni też głoszą ze ich szlak jest jedyny, jest też grupa od której wywodzą się powyższe, Judaizm, w gruncie rzeczy mamy wszystkie te szlaki są podobne, można rzecz jedna z ścian góry, ale jez też druga ściana, i tam tez są przewodnicy, Buddyści, Taoiści, Hinduiści, po trzeciej ścianie oprowadzają religie szamanistyczne, na czwartej ścianie też na pewno jest sporo szlaków i przewodników, i wszyscy ci przewodnicy twierdzą że tylko ich szlak prowadzi na wzgórze, ale są jeszcze samotni wędrowcy, twierdzący ze wszystkie drogi prowadzą na szczyt, niektóre szybciej inne wolniej ale w końcu doprowadzą do szczytu, i ci ludzie zwiedzą największą cześć góry.

Co ciekawe prawie wszyscy z przewodników nigdy nie byli na szczycie, jednak są tacy którzy dotarli na szczyt, Budda, Chrystus i tych warto słuchać.

Religie wymuszają posłuszeństwo które jest bardzo szkodliwe hamuje samodzielne myślenie oraz własna inicjatywę działania, gdy czyjeś doświadczenia są sprzeczne z nauczaniem religia, ta religia wymaga aby porzucić własne doświadczenia i trzymać się tego co mówi religia.

dodatkowo jest świetnym narzędziem wykorzystywanym w wojsku, gdyby nie posłuszeństwo nie było by wojska, a bez wojska nie było by wojen, posłusznym ludem łatwo manipulować, jest kilka metod osiągnięcia posłuszeństwa.
1. Strach wspomniany wcześniej
2. Nadzieja której to potrzebują zastraszeni zgnębieni i biedni, bogaty szczęśliwy człowiek nie potrzebuje nadziei, dlatego religie gloryfikują ubogich zwłaszcza chrześcijaństwo, gdyby świat był wielkim slumsem bóg zapewne byłby szczęśliwy
3. Obietnice, nagrody, odpowiednio chwytliwa obietnica sprawia że ludzie są posłuszni.

Co więcej Bóg zorganizowanych religii to szowinista, kobieta ma być absolutnie podporządkowana mężczyźnie i najlepiej prowadzić się jak nieskalana, tymczasem facet może robić co chce, dodatkowo Bóg chrześcijański to wyrodny ojciec odmawiający swoim dziecka życia wiecznego oraz wiedzy jaką sam posiada, dodatkowo każący swoje dzieci za dążenie do tego.
położył byś na środku pokoju swojego dziecka wielkiego lizaka w otoczeniu innych lizaków a następnie wskazał na tego na środku i powiedział ze jak go spożyje to zostanie ukarane??
A Chrześcijański Bóg tak robi.

To tak na dobry poczÄ…tek tematu.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:14   

cretultix napisa³/a:

Religie uzależniają przy pomocy:
1. Strachu, czy to przed piekłem czy inną karą, ważnym tutaj elementem jest wzbudzenie poczucia winy, która nawiasem mówiąc jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi manipulacyjnych

To całkiem jak państwa, rządy, marketingowcy...

cretultix napisa³/a:

problem w tym że żadna religia nie jest w posiadaniu prawdy, żadna religia nie ma dowodów na poparcie prawdy głoszonej przez siebie, jedyne co maja to wiara, ale wiara jest szkodliwa

Stunning proof :mrgreen:

cretultix napisa³/a:

Gdy już uda się uzależnić ludzi od Religi

Masz na myśli tego Religę, który ostatnio zmarł? Johna Wayne'a polskiej służby zdrowia?

cretultix napisa³/a:

kobieta ma być absolutnie podporządkowana mężczyźnie i najlepiej prowadzić się jak nieskalana, tymczasem facet może robić co chce

Source?

Ogólnie - strasznie chrzanisz. Powiedz jeszcze, że wierzysz w to, co piszesz...
 

Melancholik  

Stały User

WymierajÄ…ca tradycja



Imię: £ukasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:19   

Wybacz, kolejna nagonka na chrześcijan?
Może tak pokazać "naganiaczom" rzeczy nimi manipulujące?
Idź Waść, wstydu oszczędź!
PS Quallora takim czymś nie prowokuj, bo będzie bolało, i to mocno...
_________________
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony.
There is no death, there is the Force.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:23   

Stek bzdur. Jakie argumenty taka kontrargumentacja.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

rypacz

Stały User


Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:34   

Cytat:

zarzuty religiÄ… zorganizowanym

Czemu? :niepewny:

Cytat:

Posiłkowałem się myślami Osho

To ksywa jakiegoś żydowskiego mnicha?

Cytat:

Religie wymuszają posłuszeństwo które jest bardzo szkodliwe hamuje samodzielne myślenie oraz własna inicjatywę działania, gdy czyjeś doświadczenia są sprzeczne z nauczaniem religia, ta religia wymaga aby porzucić własne doświadczenia i trzymać się tego co mówi religia.

Mi tam ksiądz mówił, żebym chodził do szkoły i czytał książki; to zdecydowanie hamuje samodzielne myślenie. A jak moje doświadczenia są sprzeczne z nauczaniami (znaczy się, chodzi o to pewnie, że nie zostałem ukrzyżowany, czy może o to, że nie jeździłem na osiołku?), to palą mnie na stosie.

Cytat:

3. Obietnice, nagrody, odpowiednio chwytliwa obietnica sprawia że ludzie są posłuszni.

Te nagrody to na tle zawodowym misiaku, nie zauważyłem, żeby na początku któregoś miesiąca przyjeżdżał biskup ze słowami "hahaha frajerzy, wydymałem was, nie będzie hammera pod choinkę" ...

Cytat:

Co więcej Bóg zorganizowanych religii to szowinista,

Ja tam słyszałem, że jego szowinizm jest nieskończenie wielki, więc pewnie i facetom karze klękać do ykhm.. łaski.

Cytat:

położył byś na środku pokoju swojego dziecka wielkiego lizaka w otoczeniu innych lizaków a następnie wskazał na tego na środku i powiedział ze jak go spożyje to zostanie ukarane??
A Chrześcijański Bóg tak robi.

To chrześcijański Bóg miał własne M? :hyhy: i do tego handlował lizakami, a to ci ultra byt :evil:
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:44   

Generalnie efekt jest taki jak myślałem,
Gdy brak argumentów zostaje wykpić.

Jednak myślę ze znajdą się na tym forum osoby które przemyślą to co napisałem.
Być może trafi się też jakiś adwersarz na poziomie.

Młody Duchem liczę na ciebie :) Bo jak narazi jesteś jedyną osobą z strony wierzących z tego forum z którą mogłem podyskutować i wyciągnąć nowe wnioski
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:48   

Cytat:

Gdy brak argumentów zostaje wykpić.

a gdzie Twoje argumenty ? W większości zdań dominuje twierdzenie "religia jest taka śmaka" itp. Brakuje natomiast "bo","ponieważ","w związku z tym".
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:51   

Cytat:

Gdy brak argumentów zostaje wykpić.

No właśnie. Strasznie brakuje argumentów w tym pierwszym poście.
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:54   

rypacz napisa³/a:

To ksywa jakiegoś żydowskiego mnicha?



To zabrzmiało antysemicko.
Jezus też był ¯ydem...
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Melancholik  

Stały User

WymierajÄ…ca tradycja



Imię: £ukasz

Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:57   

cretultix napisa³/a:

Generalnie efekt jest taki jak myślałem,
Gdy brak argumentów zostaje wykpić.


Wybacz, ale moja religia to tak jakby moja sprawa, oczekujesz, że będę się tłumaczył?
Zauważ, że "Wielebni Ojcowie Ateiści" działają według innych, mniej skomplikowanych i, w dodatku, przewidywalnych schematów. Poproś, a po krótce Ci je przedstawię.
_________________
There is no emotion, there is peace.
There is no ignorance, there is knowledge.
There is no passion, there is serenity.
There is no chaos, there is harmony.
There is no death, there is the Force.
 

rypacz

Stały User


Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 17:58   

Cytat:

To zabrzmiało antysemicko.
Jezus też był ¯ydem...

A Marjanna była wiatropylna, nadal jakoś mam to w miejscu, w którym plecy kończą swą szlachetną nazwę.
 

mrowa

User


Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 18:09   Re: zarzuty religiÄ… zorganizowanym.

cretultix napisa³/a:


Gdy już uda się uzależnić ludzi od Religi można bezpiecznie czerpać kasę na drodze różnego rodzaju datków i składek, kasę na utrzymanie stanu duchowego który nikomu do niczego nie jest potrzebny



Nie musisz składać składek. Nikt do tego Cie nie zmusza.

cretultix napisa³/a:


manipulować ludźmi , wiara jest przeszkodą w poznaniu prawdy.


Każdy może interpretować wiarę jak chce. Nikt nie mówi Ci jak jest. Musisz sam w to uwierzyć. Decyzja zależy od Ciebie, więc nie jesteś manipulowany.


cretultix napisa³/a:


Religie wymuszają posłuszeństwo które jest bardzo szkodliwe hamuje samodzielne myślenie oraz własna inicjatywę działania,


Nie wymagają. Możesz czynić dobro, a możesz zło. Możesz bić żonę, a możesz ją kochać.

cretultix napisa³/a:

gdy czyjeś doświadczenia są sprzeczne z nauczaniem religia, ta religia wymaga aby porzucić własne doświadczenia i trzymać się tego co mówi religia.


Każdy ma swoją drogę życia. Każdy rozumie swoją drogę i drogę swojej wiary inaczej.

cretultix napisa³/a:


, gdyby nie posłuszeństwo nie było by wojska, a bez wojska nie było by wojen,



gdyby nie woda, nie byłoby jedzonka, gdyby nie jedzonko nie byłoby zwierzątek

cretultix napisa³/a:


Bóg chrześcijański to wyrodny ojciec odmawiający swoim dziecka życia wiecznego oraz wiedzy jaką sam posiada, dodatkowo każący swoje dzieci za dążenie do tego.



Wolisz dostawać wszystko na tacy, czy sam dążyć do doskonałości? Co Ci da większą satysfakcję ?
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 18:15   

mrowa napisa³/a:

manipulować ludźmi , wiara jest przeszkodą w poznaniu prawdy.

Każdy może interpretować wiarę jak chce. Nikt nie mówi Ci jak jest. Musisz sam w to uwierzyć. Decyzja zależy od Ciebie, więc nie jesteś manipulowany.




Najlepiej wierzyć nauce.
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

mrowa

User


Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 18:16   

stewie napisa³/a:

mrowa napisa³/a:

manipulować ludźmi , wiara jest przeszkodą w poznaniu prawdy.

Każdy może interpretować wiarę jak chce. Nikt nie mówi Ci jak jest. Musisz sam w to uwierzyć. Decyzja zależy od Ciebie, więc nie jesteś manipulowany.




Najlepiej wierzyć nauce.



Może dla Ciebie. Ja wierzę w Boga, a nie ufam nauce.
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-01, 18:17   

Nauka ma dowody...
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com