Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-08, 10:08   

Tak, no ale czasem na tyle rzeczy można spojrzeć w inny sposób, niż walić najprostszymi scenariuszami po bandach.
 

omen18  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³: 30 Gru 2008

Sk±d: Siarka & Wis³oka

   

Wys³any: 2009-02-10, 15:13   

anarchia życie bez jakichkolwiek zasad :wstyd: :-o
_________________
STH-Pozdrowienia do wiezienia !!
 

Soczi  

Wymiatacz



ImiÄ™: Ewelina

Wiek: 34

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

Sk±d: Sosnowiec

   

Wys³any: 2009-02-10, 18:18   

Miałam kiedyś kumpla, który był anarchistą, a przynajmniej za takiego się uważał i często mi opowiadał o swoich poglądach, a dokładniej o dwóch rodzajach anarchii. Jeden rodzaj to taki bardziej realna. Obalenie wszelkiej władzy i chaos, gdzie ludzie by się pozabijali, bo niestety taka jest natura ludzka. Drugi rodzaj anarchii, to krótko określajać utopijne marzenie, gdzie wierzy się w dobrać i uczciwość ludzi...
_________________
"¯ycie płynie bardzo prędko: przenosi nas z raju w otchłań piekła w ciągu paru sukund."
Paulo Coelho "Jedenaście minut"
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-10, 19:14   

Ja jestem anarchistą i powiem tylko jedno. Zanim zaczniecie oceniać coś (w tym wypadku anarchię) poznajcie to najpierw (tyczy się tych którzy nie wiedzą za dużo o tym, lub sami z głowy wysnuli sobie zdanie o niej) Tutaj podaję link, w które możecie się zagłębić. Proszę o to. www.an-arche.pl Jest to forum anarchistyczne. Nie będę tłumaczył skoro możecie poczytać, również istnieją www.google.pl
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-11, 14:10   

No ciekawe rzeczy tam piszÄ…, ciekawe...
 

Redrum666  

User

lekarstwo na miłość.



ImiÄ™: Anna ;)

Wiek: 32

Do³±czy³a: 12 Lut 2009

Sk±d: z pokoju 217!

   

Wys³any: 2009-02-12, 19:50   

Nie wiem czy moje zdanie coś zmieni. Ja osobiście jestem za anarchią. Jestem.
Patrząc na wszystko z boku mam dosyć rządzących, dosyć praw, które tak naprawdę przeczą innych, a takich jest bardzo dużo. Tak jak już ktoś powiedział- chaos, to nie to samo co anarchia. I tutaj się zgodzę.
Sama nie należę do krągu anarchsitów, ale popieram działalność samą w sobie, bo nic gorszego już stać się w Polsce nie może, o świecie nie mówiąc w ogóle. Chociaż w sumie, na mój mały rozum, przyjmując, że dojdzie do anarchii, przynajmniej w Polsce i tak ktoś temu wszystkiemu zacznie przewodzić (stanie się rządzącym, czemu anarchia zaprzecza) i koło się zamknie. Zaczniemy zabawę od nowa. Człowiek ma naturę ciągnącą do władzy i nic tego nie zmieni.
Moja wiedza jest zbyt mała na ten temat, ale sądzę, że anarchia ma swoje jakieś kręgi, wydziały w każdym województwie. I ktoś to szerzyć musi, czyli wychodzimy na zero.

Więc nawet jeśli wszyscy chcielibyśmy zostać anarchistami, nic z tego nie wyjdzie. Nie wygrzebiemy się z władzy. Nigdy. Przynajmniej moim zdaniem.
_________________
I tylko ten stuk, ten stukot w głowie, kto tam u Ciebie jest??
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-12, 19:56   

Redrum666 napisa³/a:

Nie wygrzebiemy się z władzy. Nigdy.


Zgodzę się z tym, ale przecież w dużym stopniu można ją obniżyć jeśli nie usunąć całkowicie.
A to. że ktoś czemuś będzie przewodzić nie znaczy, że to już jest władza (państwowa) jedynie taka jakby w grupie, ale chodzi o to, żeby potrafić opanować władzę, a nie dać się opanowanym przez nią. I należy ją odpowiednio wykorzystywać, dla dobra ludzkiego, nie tylko jego części.. Takie jest moje zdanie.
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-21, 22:59   

Hm..anarchia..anarchiści..Ludzie..Polska oraz polacy nie potrafią jak narazie nawet odnaleźć się w tak dużej wolności jaką jest dla nich demokracja , a wy tu o anarchii..
_________________
Drugs&hugs.
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-21, 23:05   

"Gdy ludzkość dojrzeje anarchia przyjdzie sama,jak sen, obok Ciebie i mnie, będzie codziennością..."

Aktualny system jest narzucany społeczeństwu. My - anarchiści nie próżnujemy, walczymy o więcej niż sobie zdaje przeciętny człowiek. Myślę, że ludzie nie chcą być zniewoleni, w każdym z nich jest coś z anarchii. Można nazwać każdego człowieka przynajmniej minarchistą. Skoro jest temat anarchii, zapraszam na stronę www.an-arche.pl (nie chcę reklamować tutaj, tylko odsyłam)
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-22, 01:00   

Podajesz tÄ… lewackÄ… stronÄ™ chyba 10 raz...
 

hiszpan

User


Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-22, 01:05   

MówiÄ…c o anarchizmie jako kierunku politycznym czy filozofii, należy przede wszystkim zapoznać siÄ™ z jego historiÄ… i głównymi teoretykami. Niestety dzisiaj postrzega siÄ™ anarchistyczne dziaÅ‚anie jedynie przez pryzmat subkulturowych haseÅ‚, które czÄ™stokroć nie majÄ… nic wspólnego z samÄ… ideÄ…. Czymże wiÄ™c jest ten anarchizm i jakie stawia sobie cele? PoczÄ…tki siÄ™gajÄ… XIII wieku i Williama Godwina, który jako pierwszy podjÄ…Å‚ próbÄ™ usystematyzowania doktryny. Jego anarchizm postrzegaÅ‚ przemoc paÅ„stwowÄ… jako skuteczne narzÄ™dzie zniewolenia jednostki i sztuczne podziaÅ‚ na klasy spoÅ‚eczne. Należy pamiÄ™tać, że w tamtych czasach czÅ‚owiek od chwili urodzenia aż do Å›mierci uzależniony byÅ‚ wyÅ‚Ä…cznie od struktur paÅ„stwowych i koÅ›cielnych. PaÅ„szczyźniany chÅ‚op nie potrafiÄ…cy czytać, czy rodzÄ…ca siÄ™ klasa robotnicza, nie posiadali żadnych praw. IdÄ…c za tym przykÅ‚adem kolejni teoretycy, że wspomnÄ™ tych najbardziej znanych jak Bakunin czy Kropotkin, podejmowali próbÄ™ okreÅ›lenia systemu spoÅ‚ecznego, w którym to każda jednostka mogÅ‚a rozwijać swe zainteresowania i wrodzone umiejÄ™tnoÅ›ci wedÅ‚ug wÅ‚asnych wyborów. OczywiÅ›cie w tych rozważaniach nie byÅ‚o mowy o wolnej amerykance i chaosie, które czÄ™sto przedstawiajÄ… przeciwnicy anarchizmu. AnarchiÅ›ci opierali swoje rozważania na podstawie „pomocy wzajemnej”, wedÅ‚ug której natura ludzka, jeżeli oczywiÅ›cie znajdzie siÄ™ w odpowiednich warunkach, jest bardziej skora do pomocy niż przemocy. Dobrym przykÅ‚adem mogÄ… tu być spoÅ‚ecznoÅ›ci plemienne, w których taka „pomoc wzajemna” jest bardzo rozwiniÄ™ta. To paÅ„stwo i koÅ›ciół staÅ‚y siÄ™ przyczynÄ… konfliktów zbrojnych, w wyniku których ginęły miliony. AnarchiÅ›ci podjÄ™li wiÄ™c próbÄ™ stworzenia podwalin teoretycznych, które zastÄ…piÅ‚ by dotychczasowy system wyzysku i narzuconej przemocy. CzÄ™sto powstaÅ‚Ä… tak doktrynÄ™ przyrównuje siÄ™ do komunizmu, co nie jest do koÅ„ca prawdÄ…. AnarchiÅ›ci pragnÄ… by decyzje podejmowane w spoÅ‚eczeÅ„stwie szÅ‚y od doÅ‚u ku górze „wÅ‚adzy”, która by jedynie nadzorowaÅ‚a decyzje obywateli. WÅ›ród wielu nurtów anarchistycznych najsilniejszym staÅ‚ siÄ™ anarchosyndykalizm, wedÅ‚ug którego decyzje realizowane sÄ… przez zwiÄ…zki zawodowe najbliższe spoÅ‚eczeÅ„stwu.
Anarchistyczne idee wielokrotnie wprowadzane byÅ‚y w życie czÄ™sto na dużą skalÄ™. WymieniÄ™ tylko te bardziej znane w historii: Powstanie w Kronsztadzie – 1921, Powstanie na Ukrainie – 1919 (Anarchistyczna Republika Ukrainy. Na terenach wiejskich powstaÅ‚y autonomiczne komuny, wolne od wpÅ‚ywów zewnÄ™trznych. Doskonale zorganizowane dostarczaÅ‚y dużych iloÅ›ci żywnoÅ›ci. ARU posiadaÅ‚a wÅ‚asnÄ… armiÄ™ powstaÅ„czÄ… i dobrze zorganizowanÄ… sieć wymiany i wspólnego zarzÄ…dzania krajem. PrzetrwaÅ‚a 3 lata nieustannie walczÄ…c z bolszewikami i biaÅ‚ymi), Rewolucja w Meksyku – 1910, Rewolucja w Hiszpanii – 1936 (doskonale zorganizowany zwiÄ…zek zawodowy CNT/FAI posiadajÄ…cy kilka milionów czÅ‚onków opanowaÅ‚ dużą część kraju. PosiadaÅ‚ wÅ‚asnÄ… armiÄ™ i milicjÄ™ anarchistycznÄ…. PoczÄ…tkowo we wspólnym froncie z komunistami przeciwko faszystom w koÅ„cu walczyÅ‚ z oboma totalitaryzmami i skapitulowaÅ‚ w 1939), Rewolucja w Mandżurii -1929 (oraz anarchistyczne KoreaÅ„skie Stowarzyszenie Ludowe. Zdecentralizowana, federacyjna struktura skÅ‚adaÅ‚a siÄ™ z rad wiosek, rad okrÄ™gów i rad regionalnych, które współdziaÅ‚aÅ‚y zajmujÄ…c siÄ™ kwestiami rolnictwa, edukacji, finansów. I znów armia anarchistyczna musiaÅ‚a walczyć z komunistami i pod ich naporem ustÄ…pić). OczywiÅ›cie tych powstaÅ„ i buntów anarchistycznych byÅ‚o znacznie wiÄ™cej ale to nie miejsce na ich opisywanie. Również w Polsce, choć w znacznie mniejszym stopniu niż w innych paÅ„stwach, istniaÅ‚y organizaje i grupy anarchistyczne. Warto tu wspomnieć chociażby o ZZZ (ZwiÄ…zek ZwiÄ…zków Zawodowych), który w swym anarchistycznym okresie po 1936 roku posiadaÅ‚ 20 tysiÄ™cy czÅ‚onków. Jego czÅ‚onkowie w czasie okupacji mieli wÅ‚asne oddziaÅ‚y zbrojne (przeprowadziÅ‚y one okoÅ‚o 57 akcji bojowych) i w czasie powstania warszawskiego walczyÅ‚y pod nazwÄ… 104 kompania syndykalistów, w skÅ‚ad której wchodziÅ‚o parÄ™set osób.
Również i w dzisiejszych czasach w Europie Zachodniej działają duże anarchosyndykalistyczne związki zawodowe jak chociażby szwedzki SAC posiadający ponad 100 tys. członków, hiszpańskie CGT, niemieckie FAU, francuskie CNT itp.
Tak więc patrząc na anarchizm nie wolno zapominać o jego historii, filozofii czy nawet roli historycznej (pierwsze próby świeckich szkół, prawa związkowe, prawa kobiet, na które to anarchiści mieli ogromny wpływ). Anarchizm nie oznaczał i nie oznacza chaosu, a próbę budowy nowego społeczeństwa na bardziej sprawiedliwych zasadach.

Osobom, które bardziej chciały by zainteresować się tematem polecam:
Anarchistyczne FAQ http://anarchifaq.most.org.pl/
Anarchistyczne wydawnictwo oraz sklep http://www.bractwotrojka.pl/
Anarchistyczny portal informacyjny http://www.cia.bzzz.net/
Anarchosyndykalistyczny zwiÄ…zek zawodowy IP http://www.ozzip.pl
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-22, 01:36   

Muszę jednak samej sobie udzielić sprostowania do moje ostatniej wypowiedzi. ¬le to ujęłam. Wolność jest wtedy gdy mówimy o wolności drugiego człowieka biorąc pod uwagę jego prawda i przywileje..W anarchi występuje swawolka nie ma praw, zasad. Każdy jest jednostką. Bez powoływania się już na rodzaje anarchii i jej ideologie i bajki mam pytanie.Dlaczego skoro jest to tak "znakomity" system nadal żyjemy "zniewoleni" przez demokratyczną władzą. Pułapka demokracji ? Nie zawsze większość ma rację ?
Drugie pytanie.
Po co jest prawo, zasady.
Po to,aby nadac ludziom przywileje, po to ,aby np.po zabójstwie Twojego brata wymierzono sprawiedliwośc.Ukarano zabójce.
Anarchia kojarzy się z dziecinną wiarę w człowieka.Człowiek nie dojrzeje do takiego układu.Utopia, dla mnie jest to zwykła niemożliwa utopia.
Ciężko mi nawet nazwać anarchię ideologią, jednak już pewnie zauważyliście nie popieram.
_________________
Drugs&hugs.
 

hiszpan

User


Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-22, 01:45   

Nie ma ideologii anarchii jest anarchizm i jest doktryną polityczną, która już kilka razy wprowadzana była w życie. Istnieją w niej zasady i prawa. Po więcej informacji odsyłam na podane wyżej strony.
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-22, 01:48   

Zależy jak patrzeć na anarchię. np. Anarchiści obalą system, państwo. I tego tak nie zostawimy dla samowolki, liczy się dla nas wolność i dobro nasze i drugiego człowieka. Chcemy jak najlepiej dla wszystkich ludzi całego świata.
Wiesz co Polska popiera? Przyjęcie wszczepiania chipów pod skórę jako karta bankowa/ dodów tożsamości, paszport, gps itp. Wtedy to już kompletnie ludzie stracą prywatność, choć za dużo jej teraz nie mają. Tutaj się nadaje odpowiednio bajka Krasickiego:

Ptaszki w klatce

"Czegoż pÅ‚aczesz? — staremu mówiÅ‚ czyżyk mÅ‚ody —
Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody".
"TyÅ› w niej zrodzon — rzekÅ‚ stary — przeto ci wybaczÄ™;
Jam byÅ‚ wolny, dziÅ› w klatce — i dlatego pÅ‚aczÄ™".

...
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

Ostatnio zmieniony przez adikox 2009-02-22, 01:49, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-02-22, 01:49   

A wejdę i zobaczę z ciekawości..i pewnie przyznaję zorientowana aż tak w temacie nie jestem ,ale z tego co się uczyłam podstawą anarchi jest samowolka ..
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com