Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-02-04, 16:40   Anarchia

Ciekawi jaki jest Wasz stosunek do niej, czy uważacie siebie za anarchistów czy też nie? Jaka, jest Wasza interpretacja anarchii?
Czy chodzi tu o 'spalenie na stosie' wszystkich odpowiedzialnych za władzę, czy może ma jakiś wymiar duchowy?

Osobiście uważam, że ci którzy do niej dążą muszą mieć nie pokolei w głowie, bo nic dobrego z tego nie może wyniknąć..
Co za tym idzie, nie rozumiem anarchistów i raczej trudno mi przejawiać do nich szacunek wykraczający poza zwykłe poważanie człowieka..
_________________
be high, fly away..
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-04, 16:43   

Nigdy nie tolerowałem anarchistów... A także tej ideologii.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 18:04   

Anarchia jest nielogiczna...Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie chciał kierować innymi, rządzić itd. Taka ludzka natura.
 

Ojciec.Dyrektor  

Stały User


Do³±czy³: 03 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 21:25   

stubarwny napisa³/a:

Nigdy nie tolerowałem anarchistów... A także tej ideologii.


A ja wręcz przeciwnie. Toleruję anarchistów i ich poglądy. Ale ich nie podzielam. To taka "róbta co chceta". Domyślam się, że pewnie pojechałem po stereotypie, ale trudno się mówi.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-02-04, 21:36   

Anarchia to chaos. zawsze znajdzi się ktoś, kto będzie kradł, napadł i gwałcił, a w anarchii już, kiedy ludzie władzy nad sobą czuć nie będą, to się potroi.
anarchistów szanuję, tak jak i każdego człowieka, dopóki nie pokaże, że na to nie zasługuje. toleruję więc, jednak bez podzielania ich poglądów. oni myślą po swojemu, ja po swojemu. nie kłocimy się o to.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-04, 21:50   

Anarchia to dość szeroki temat...
Obiłem się o niego nieco, bo brat swego czasu można powiedzieć lewak anarchol, że użyje takiego nieco sprzecznego ale chyba wyrazistego zestawienia...
A j swego czasu w okolicach Ruchu Narodowego, wiec z dwóch stron...

Anarchia jak to ujęła sheilven, w postaci chaosu to najgłupszy jak i najbardziej spłycona forma tej idei więc nie ma sensu jej nawet chyba komentować.
Bo Chaos to chaos a anarchia to anarchia - bynajmniej dla mnie.

Jeżeli popatrzymy w strone anarchii mniej więcej z cytatu Lwa Tołstoja "Anarchizm nie oznacza braku instytucji w ogóle, tylko takich,które zmuszają ludzi do podporządkowania się przemocy"
Można stwierdzić, że ma to wszystko sens. ujmując to jako ład społeczny oparty na dojrzałości poczucia solidarności społecznej, a nie podporządkowaniu się wymuszonym sankcjami prawnymi kar.
Wiadome jest, że nie można pozbawić Państwa instytucji w pełni jak i całej administracji, dlatego nalezy się bardziej skupić na rozwoju mentalności społecznej a nie głupich teoriach chaosowych... popatrzmy 200 lat w stecz i powiedzmy chłopowi, że za 200 lat będzie coś takiego jak robotnik, który będzie mieć takie i takie prawa 8 godzin pracy i wyżywanie, prawa wyborcze itp itp to by powiedział, że to niemożliwe.
Podobnie z podziałem religijno kulturowym, w porównaniu do czasów współczesnych.
My dzisiaj mówimy tak o Anarchii.
Jest to pewnego rodzaju utopia, a i te są potrzebne do rozwoju społeczeństwa.

Osobiście oczywiście nie popieram tego wszystkiego.
Jestem jednak zdania, że w społeczeństwie są potrzebne też tak skrajnie utopijne jednostki, po to by pełniły swoją nikłą, ale wciąż funkcje w społeczeństwie.
Jest to na tyle mały odłam, że nie jest w stanie niczego zdziałać, jedynie być i pełnić mniejsze funkcje w dobrym kierunku.


Oczywiście można krótko założyć, że anarchizm jest ruchem niszczącym wszelkie struktury państwowe i dążącym do rozkładu struktur państwa...
Tyle, że zastanówmy się, kto inteligentny by szedł w takim kierunku ?

A chyba nie będziemy rozmawiać o anarchii spod budek z piwem ?
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-02-04, 23:16   

Anarchia jak anarchia. Pozdro i do przodu. Czemu by nie? Nic do nich nie mam, jak aczkolwiek nie mam zamiaru powielać ich poglądów.
_________________
ona umrze martwa.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-05, 08:30   

Jednak najciekawsze, że tak powiem jest zjawisko truanarch. Czyli małolaty wyobszywane naszywkami z 'A' w kółeczku między którymi przewija się CCCP czy Che...
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-05, 08:51   

Prawda. Ale wiesz, zawsze mamy do czynienia z ludźmi dodawanymi na "odpieprz". Czyli gówno wiedzą o sprawie, ale fajnie się wyróżniać.
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-05, 21:40   

Rozpierdolić kapitalizm a będzie dobrze. Jestem anarchistą, sprzeciwiam się rządowi, stosunkom między państwowym, oraz temu że duże państwa dyktują warunki mniejszym. Małe państwo nie może robić czegoś bo duże tego zabrania. W huja z takim "zjednoczeniem". Ideologia świata mnie wkurza. Ludzie łączą się tylko gdy potrzeba wtedy wszyscy idą wg. jednego prawa w jedną stronę.

Anarchia w czystej postaci. Brak jakichkolwiek jednostek prowadzących to idiotyzm. Anarchia stłumiona w pewnym stopniu tzn. z zachowaniem logicznych odruchów np. nie biorę co nie moje, byłaby dobra. Niby się to wyklucza jednakże, takie odruchy tkwią w człowieku są wyuczone. Nie jest to narzucone do końca przez społeczeństwo.
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-05, 22:37   

Cytat:

oraz temu że duże państwa dyktują warunki mniejszym.



Bo wdłóg teorii dotyczacych stosunków międzynarodowych istnieją tylko dwa możliwe warunki utrzymania pokoju na świecie

Pierwszy z nich zakłada, że mniejsze Państwa są prowadzone pod przewodnictwem jednego dużego który dba o ich ochrone, interesy oraz w wolność.
Druga opcja to rozwój państw w jednej linii rozwojowej, czyli twór typu UE na skale globalną.

Cytat:

Małe państwo nie może robić czegoś bo duże tego zabrania.



Logiczne, a czy ktokolwiek bądź cokolwiek w naturze może robić co chce ?
Chyba tylko Bóg ale i jego istnienie można zanegować i pozostaje tylko dla wierzacych
Choć i on postepuje zgodnie z prawem moralnym przez siebie zbudowanym, a jak wiadomo prawa kodeksowe są stanowione na podstawie min. praw moralnych więc znowu idziemy w strone prawa...


Cytat:

Ideologia świata mnie wkurza. Ludzie łączą się tylko gdy potrzeba wtedy wszyscy idą wg. jednego prawa w jedną stronę.



Ludzie łączą się bo są ssakami, a przetrwanie w grupie zawsze jest łatwiejsze niż indywidualne, zaś patrzenie z perspektywy łączmy się gdy mamy tylko wspólny interes jest krótkowzroczne.

To tak jak byś poszedł z kumplem na piwo tylo gdy oboje za nie płacicie, ale nie obroniłbyś go gdyby ktoś chciał mu wpieprzyć.
Bo przecież to nie tyczy Ciebie i jaki masz w tym cel ?
A jednak, nakłada się na to sankcja moralna...
Dlatego pomożesz mu, a kraje powinny pomagać sobie.

Cytat:

Niby się to wyklucza jednakże, takie odruchy tkwią w człowieku są wyuczone. Nie jest to narzucone do końca przez społeczeństwo.



Prawa typu Nie bierz tego co nie twoje, sa zapisane w kodeksie prawnym bo maja pochodzenie z praw moralnych, etycznych oraz religijnych.
Logicznie wiec, jezeli cos pojawia sie w ww prawach to w organizacji państwowej, czy tam administracji to w kodeksie karnym znajduje sie sankcja karna za łamanie ścisle określonej normy, bo tylko wtedy mozna wykorzystać aparat przymusu by wykonać wyrok. Inaczej mogłoby dojść do mnogości norm sprzecznych ze soba a co za tym idzie do wykonywania wyroku za czyny przez innych postrzegane za neutralne, idac dalej nikt by nie mogl sie czuc bezpieczny... wiec predzej czy później i tak by powstały na podstawie praw moranych/etycznych/religijnych prawa karne, zapewne początkowo jak w histori wedle zasady Dura lex Sed lex, prawo Hammurabiego, prawo 12 tablic, itp itd, a potem ewolucja ewolucja i jeszcze raz ewolucja, a w chwili obecnej konstytucja ...
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Extremal

User



Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-02-08, 09:34   

Moje zdanie jest takie, że wyznawcy anarchizmu nie potrafią się dostosować do nakazu przestrzegania prawa.
Pewne symptomy anarchii pojawiają się też w polskim rządzie. Prezydent chce być jednocześnie prezydentem i premierem, premier chce być jednocześnie prezydentem i premierem. Państwa, w których zaczęłaby rządzić anarchia bardzo szybko doprowadziłyby same siebie do wojny domowej albo jeszcze gorzej.
Wyobraźcie sobie taką sytuację, że żyjecie w takim państwie anarchistycznym i oglądacie sobie telewizję. Nagle wpada do domu 3 kolesi, biją was, zabierają wam telewizor, komputer, pieniądze, kluczyki od samochodu i wszystkie drogocenne rzeczy i mówią: "Jest anarchia, więc możemy".
Wtedy to można wyjść z karabinem i zabijać ludzi jak się chce i gdzie się chce - bez żadnych sankcji.
I co - normalne to jest? To już nawet w plemieniach był wódz, który zarządzał, a reszta się go słuchała. Po prostu anarchia to czysty idiotyzm.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-02-08, 09:49   

Cytat:

Wyobraźcie sobie taką sytuację, że żyjecie w takim państwie anarchistycznym i oglądacie sobie telewizję. Nagle wpada do domu 3 kolesi, biją was, zabierają wam telewizor, komputer, pieniądze, kluczyki od samochodu i wszystkie drogocenne rzeczy i mówią: "Jest anarchia, więc możemy".



Tyle, że anarchizm popiera równość społeczną, solidarność oraz poszanowanie wolności innej osoby.
Anarchizm dąży do likwidacji struktury państwa i władzy.
Tak to siÄ™ ma w teorii...
 

Dev1l  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-08, 09:58   

Bo się większości ludziom anarchia kojarzy z totalnym chaosem. Wiadomo, pałą tu, pałą tam. W domu 43 osoby robi co chce i w ogóle. Bez przesady.
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-08, 10:02   

CirrS, to sie nazywa brak swiadomosci
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com