Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-01, 18:40   Jak wygrać z talibami

Generał USA Stanley McChrystal opracował skuteczną strategię do walki z talibami, krótko mówiąc ma plan, który rzekomo przyczyni się rzecz jasna nie bezpośrednio do wygranej w Iraku. Sama strategia jest tajna, ściśle tajna, jednak uchylono rąbka tajemnicy. Ma polegać na zwiększeniu kontyngentu w "silnie" zaludnionych terytoriach.

Według mnie to i nawet ta strategia nie pomoże im. W latach 70 czy nawet 80 gdy związek radzieckim był mocarstwem numer jeden na błękitnym globie, nie tylko gospodarczym a i militarnym wysłał swoich ludzi do Iraku. Nawet tacy bezwzględni, świetnie wyszkoleni i przystosowani do ciężkich warunków żołnierze sobie nie poradzili. To prawie jak perpetum mobile. Nie ma sensu.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 18:49   

A jakieś źródło tegoż opracowania strategii ?

Ja bym na ten cały Irak i Afganistan zbombardował i spokój by był a, że osoby cywilne by straciły życie no cóż - wojna w końcu a na wojnie giną wojskowi i cywile.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-01, 18:54   

Mizantrop napisa³/a:

A jakieś źródło tegoż opracowania strategii ?


Ogólnie artykuł przeczytałem w gazecie wyborczej.

Mizantrop napisa³/a:

Ja bym na ten cały Irak i Afganistan zbombardował


DObrze myślisz, ale wywołało by to reakcję łańcuchową na świecie, jeden zrobi to a drugi weźmie to jako przyzwolenie. A Korea tylko zaciera rączki, zeby użyć swoich rakiet.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-01, 19:09   

Cytat:

A Korea tylko zaciera rączki, zeby użyć swoich rakiet.



Korea nie martwi się o 'przyzwolenie' a o konsekwencje. Gdyby mieli wystarczająco dużo siły już dawno by uderzyli, ale jej mieć raczej w najbliższej przyszłości nie będą... co do tych bomb... raczej nikomu nie chodzi o zmienienie Afganistanu w post nuklearne pustkowie.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 20:26   

Mizantrop napisa³/a:

Ja bym na ten cały Irak i Afganistan zbombardował i spokój by był a, że osoby cywilne by straciły życie no cóż - wojna w końcu a na wojnie giną wojskowi i cywile.



Czy Ty sobie żarty stroisz? Jeśli tak, to w kiepskim guście.


Jaka wojna? Irak to państwo napadnięte przez USA dla ropy pod żenującą przykrywką szukania broni masowego rażenia, a Ty nie tyle popierasz takie totalitarne działania, to jeszcze twierdzisz, że można zabić przy okazji trochę niewinnych cywili? Tam już nawet nie ma wojny, to państwo zajęte i okupowane dla korzyści finansowych, pewnie, dobijmy je jeszcze bardziej :-/
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 20:35   

poem sometimes napisa³/a:

Czy Ty sobie żarty stroisz? Jeśli tak, to w kiepskim guście.



Tak, żarty sobie stroje.
A mnie nie obchodzą cywile. Tak, tak a atak na WTC to co to było ? aaa no tak, przecież talibowie ot tak sobie porwali samolot i skierowali je w wieże, zapomniałem no. Z tego co wiem, to wtedy armia USA nie przebywała na terenie Iraku, może się mylę, jeśli tak to popraw mnie.

Tak, tak brońmy terrorystów, dajemy im broń, kasę i ludzi do zabijania. Mam nadzieje, że kiedyś taki zamach będzie w Polsce.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 20:53   

Mizantrop napisa³/a:

A mnie nie obchodzÄ… cywile.



Postawa godna pozazdroszczenia, bezymyślna, opadają ręce :wstyd:

Mizantrop napisa³/a:

Tak, tak a atak na WTC to co to było ? aaa no tak, przecież talibowie ot tak sobie porwali samolot i skierowali je w wieże, zapomniałem no.



Oczywiście, za atak na WTC odpowiadali Irakijczycy. Skąd Ty bierzesz takie informacje? Z Faktu?

Mizantrop napisa³/a:

Tak, tak brońmy terrorystów, dajemy im broń, kasę i ludzi do zabijania. Mam nadzieje, że kiedyś taki zamach będzie w Polsce.



Talibowie wylądowali w Chlewkach, nie słyszałeś?
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-01, 20:56   

Mizantrop napisa³/a:

Tak, tak brońmy terrorystów, dajemy im broń, kasę i ludzi do zabijania.


Tak się składa, że twoje słowa mają znaczy się miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Gdy armia czerwona w latach 80 zaatakował Irak, to USA uzbrajało Irakijczyków w swoją technologię, która jak na tamte i nawet na dzisiejsze czasy jest bardzo zaawansowana. Tak więc USA samo postawiło na sobie krzyżyk.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 21:06   

Cytat:

Postawa godna pozazdroszczenia, bezymyślna, opadają ręce :wstyd:



To sobie je przywiąż jak Ci opadają.

Cytat:

Oczywiście, za atak na WTC odpowiadali Irakijczycy. Skąd Ty bierzesz takie informacje? Z Faktu?



Z pudelka.

poem sometimes napisa³/a:

Talibowie wylądowali w Chlewkach, nie słyszałeś?



Nie, nie słyszałem, ale dziękuje za informacje, ciekawe jak będzie wyglądało Euro 2012.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Kal-El  

Wymiatacz

NEW Al Capone



ImiÄ™: Sonny de LaVega

Wiek: 33

Do³±czy³: 04 Sie 2009

Sk±d: localhost Tikrit

   

Wys³any: 2009-09-01, 21:43   

Chyba czas najwyższy
użyć samolotów z strefy 51 :-D

Albo wysłać jak to miało miejsce w Chinach Samolot szpiegowski EP-3
(prawdopodobnie szpiegował on tam nowy chiński okręt podwodny)


P.S ale podobno kiedyś Talibowie zestrzelili amerykański bezzałogowy samolot szpiegowski
jak twierdzili dokonała tego bateria ciężkich karabinów maszynowych w północnej części Afganistanu.
Ale to by było dziwne bo samoloty bezzałogowe latają na pułapach przekraczających zasięg cekaemów. Poza tym podczas wielu lat wojny domowej w Afganistanie Talibowie nie zdołali zestrzelić żadnego samolotu opozycji.
_________________
"Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie" A.Einstein


 

throndor  

Stały User


Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 21:55   

Straho napisa³/a:


Tak się składa, że twoje słowa mają znaczy się miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Gdy armia czerwona w latach 80 zaatakował Irak, to USA uzbrajało Irakijczyków w swoją technologię, która jak na tamte i nawet na dzisiejsze czasy jest bardzo zaawansowana. Tak więc USA samo postawiło na sobie krzyżyk.



Mógłbyć podać jakieś dowody na to że w latach 80. ZSRR prowadził wojnę z irakiem? :-)
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 22:08   

Mizantrop napisa³/a:

Postawa godna pozazdroszczenia, bezymyślna, opadają ręce



To sobie je przywiąż jak Ci opadają.
Cytat:
Oczywiście, za atak na WTC odpowiadali Irakijczycy. Skąd Ty bierzesz takie informacje? Z Faktu?



Z pudelka.
poem sometimes napisał/a:
Talibowie wylądowali w Chlewkach, nie słyszałeś?



Nie, nie słyszałem, ale dziękuje za informacje, ciekawe jak będzie wyglądało Euro 2012.



Już nie obchodzi mnie fakt, że jesteś moderatorem, bo chyba sam sobie z tego nic nie robisz, ale jako zwykły użytkownik zastanów się dwa razy. Jeśli nie masz do napisania w poście nic ciekawszego niż takie mało błyskotliwe złośliwości, to nie pisz go, bo zaśmiecasz tylko temat.

Straho napisa³/a:

Gdy armia czerwona w latach 80 zaatakował Irak, to USA uzbrajało Irakijczyków w swoją technologię, która jak na tamte i nawet na dzisiejsze czasy jest bardzo zaawansowana. Tak więc USA samo postawiło na sobie krzyżyk.



£adna bajka. Wyjaśnij zatem fakt bezradności irackich wojsk wobec USA.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 22:09   

Cytat:

A jakieś źródło tegoż opracowania strategii ?

Ja bym na ten cały Irak i Afganistan zbombardował i spokój by był a, że osoby cywilne by straciły życie no cóż - wojna w końcu a na wojnie giną wojskowi i cywile.


Ah... no tak. ¯ycie tylu ludzi to przecież błahostka. Szczególnie iż nie wszyscy są tam takowi za jakich widać ich bierzesz. Polacy też nie są najmądrzejsi, ale bez przesady. Ludzie zawsze znajdą sobie jakiś powód, tylko wypatrywać następnej wojny. Piszesz WTC., Irakijczycy?
Ah... no tak a czy to nie amerykanie posłali bomby na Nagasaki oraz Hiroshime ?;] To nie tragedia? Nie tylko Korea jest łasa na wybuchy ;S
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-09-01, 22:36   

Sugerujesz, że amerykanie powinni narazić życie setek tysięcy swoich żołnierzy podczas ataku na wybrzeża wysp japońskich? Bo taka była alternatywa od zrzucenia tych bomb atomowych. Nie ma to jak bezinteresownie poświęcać życie swoich podczas gdy zabijając paręset tysięcy cywilów wroga można wygrać całą wojnę.

Cytat:

£adna bajka. Wyjaśnij zatem fakt bezradności irackich wojsk wobec USA.



To nie jest o Iraku, a o Afganistanie. Tam też jest toczona wojna do twojej wiadomości. Chętnie też się dowiem jakie to surowce strategiczne Amerykanie chcą pozyskiwać z terytoriów Afganistanu. Pewnie opium, prawda?
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 23:17   

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Sugerujesz, że amerykanie powinni narazić życie setek tysięcy swoich żołnierzy podczas ataku na wybrzeża wysp japońskich? Bo taka była alternatywa od zrzucenia tych bomb atomowych. Nie ma to jak bezinteresownie poświęcać życie swoich podczas gdy zabijając paręset tysięcy cywilów wroga można wygrać całą wojnę.



Zabijanie bezbronnych cywili zawsze w cenie.

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

To nie jest o Iraku, a o Afganistanie. Tam też jest toczona wojna do twojej wiadomości. Chętnie też się dowiem jakie to surowce strategiczne Amerykanie chcą pozyskiwać z terytoriów Afganistanu. Pewnie opium, prawda?



Jeśli nie zauważyłeś - podważyłem bzdurę Straho w sposób, który łatwiej mógł do niego dotrzeć, bo gdybym zwrócił uwagę na Afganistanie, to pewnie zacząłby się sprzeczać. Były tu strasznie brednie o Iraku, więc nie mogłem się powstrzymać, żeby napisać parę słó na ten temat. Polecam tak w ogóle poczytać, co mówi o wojnach USA Noam Chomsky, człowiek uważany za najwybitniejszego żyjącego intelektualistę

http://www.wrs.bzzz.net/ibw/node/45
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com