Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 11:04   

Visage, Oczywiście, że tak. Musze jakoś zarabiać.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

vvdx  

Mega wymiatacz

smoker



ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 11:54   Re: Kobieta a jej rola w życiu.

Mizantrop napisa³/a:

No właśnie, jak wiadomo rola kobiet zmieniała się, ewoluowała z pokolenia na pokolenie zmieniając pozycje kobiet, ich role w życiu rodzinnym jak i zawodowym. Zmieniały się pragnienia, model kobiety oraz potrzeby.



Rola kobiety zmienila sie dość niedawno, a konkretniej po reformie i zmianie ustroju. Dawniej kobieta miala rodzic i wychowywac dzieci zajmujac sie przy tym domem, a maż mial utrzymywac rodzine. Kobety maja teraz takie same prawa jak mężczyźni i rowniez wysokie ambicje. Nie chca juz szybko rodzic dzieci bo chca "robic kariere" i na maciezynstwo decyduja sie najczesciej po 30.

Wogole tez wszystkie ruchy na rzecz rownouprawnienia wydaja mi sie troszeczke glupie.
Prostym przykladem zaniechania rownouprawnienia przrez kobiete moze byc sytuacja wniesienia szafy na x pietro ;)
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-01-18, 12:35   

vvdx napisa³/a:

Wogole tez wszystkie ruchy na rzecz rownouprawnienia wydaja mi sie troszeczke glupie.

ach to nie jest glupie, rownouprawnienie jest wazne, jednak moim zdaniem najwazniejsze jest porozumienie z partnerem i umiejetnosc ustalenia kto jakie ma obowiazki, bo tak naprawde i facet i kobieta moze siedziec w domu, jak i pracowac. Ze wszystkim mozna sie dogadac, zawsze jest jakis kompromis.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

vvdx  

Mega wymiatacz

smoker



ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 13:18   

Lena napisa³/a:

ach to nie jest glupie, rownouprawnienie jest wazne



wogole rownouprawnienie to jest wymyslony przez kogos twor. wg mnie rownouprawnienie bylo zawsze i wszedzie z lekkim podzialem rol. Facet pracuje - utrzymuje rodzine, kobieta opiekuje sie dziecmi i domem. Zobacz kobiety domagaja sie rownych praw, a pokaz gdzie one ich nie maja? Wiadomo nie wezmiesz baby do tego zeby wymieniala elektryke itp. ale za to faceta juz do garow zapedziec mozna ? ot cale rownouprawnienie widziane przez kobiety.
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-01-18, 13:33   

vvdx napisa³/a:

wg mnie rownouprawnienie bylo zawsze

a co powiesz o tym, że kobiety nie mogly uczyc sie na uniwersytetach, tylko mezczyzni?

vvdx napisa³/a:

i wszedzie

w krajach muzułmanskich tez? dlaczego w zadnej kulturze kobieta nie moze miec wielu mezow, a facet wiele zon tak?

vvdx napisa³/a:

Zobacz kobiety domagaja sie rownych praw, a pokaz gdzie one ich nie maja?

na papierze owszem maja, ale w zyciu jest jzu inaczej. powiedz mi ile kobiet jest w rzadzie a ile mezczyzn? w calym sejmie zreszta,

vvdx napisa³/a:

Wiadomo nie wezmiesz baby do tego zeby wymieniala elektryke itp. ale za to faceta juz do garow zapedziec mozna ?

faceci do garow ida sami. w wiekszosci restauracji szefami kuchni sa faceci wlasnie. moj brat lubi gotowac, nikt go do tego nei zmusza. Kobiety pracujace na budowie znam.

a po za tym znam kilka kobiet ktore nie dostaly jakiejs posady w firmach tylko dlatego ze sa kobietami. Tak sie przyjelo, że do waznych stanowisk panowie, feministki wlasnie z tym probuja walczyc.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 13:35   

Lena napisa³/a:

vvdx napisał/a:
wg mnie rownouprawnienie bylo zawsze
a co powiesz o tym, że kobiety nie mogly uczyc sie na uniwersytetach, tylko mezczyzni?


i o tym, że nie mogły głosować, a w starożytności nie były pełnoprawnymi obywatelami polis.
Równouprawnienia w pełni tego słowa znaczeniu nie ma.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

vvdx  

Mega wymiatacz

smoker



ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 13:49   

Lena fajnie sie z Toba dyskutuje :) troszeczke to sprowokowalem sprowokowalem, ale juz sprostuje kilka rzeczy.

Lena napisa³/a:

a co powiesz o tym, że kobiety nie mogly uczyc sie na uniwersytetach, tylko mezczyzni?


tak bylo kiedys nie teraz, a ruch na rzecz rownouprawnienia nabral na sile jakis czas temu.

Lena napisa³/a:

w krajach muzułmanskich tez? dlaczego w zadnej kulturze kobieta nie moze miec wielu mezow, a facet wiele zon tak?


http://pl.wikipedia.org/wiki/Poliandria zapraszam do lektury. Zyjemy w Polsce przypominam.

Lena napisa³/a:

na papierze owszem maja, ale w zyciu jest jzu inaczej. powiedz mi ile kobiet jest w rzadzie a ile mezczyzn? w calym sejmie zreszta,



powiedz mi ze to jest wina (nie)rownouprawnienia. W Polsce jest cos takiego jak wybory, a wldze wybieraja wyborcy, stosunek wyborcow wg plci wyglada z tego co pamietam 52 kobiety i 48 mężczyźni. Wiec glosujcie na swoje panie :D ew, faceci lepiej sie do tego nadaja

Lena napisa³/a:

faceci do garow ida sami. w wiekszosci restauracji szefami kuchni sa faceci wlasnie. moj brat lubi gotowac, nikt go do tego nei zmusza. Kobiety pracujace na budowie znam.



no to o co chodzi ? macie co chcecie i to nie od dzis :)


Coco Chanel napisa³/a:

i o tym, że nie mogły głosować, a w starożytności nie były pełnoprawnymi obywatelami polis.
Równouprawnienia w pełni tego słowa znaczeniu nie ma.



nie mowmy o tak odleglych czasach i o starozytnosci bo nas to nie dotyczy. kiedys to kiedys dzis to dzis
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-01-18, 13:59   

vvdx napisa³/a:

nie mowmy o tak odleglych czasach i o starozytnosci bo nas to nie dotyczy. kiedys to kiedys dzis to dzis

tak, ale sam zaczales

vvdx napisa³/a:

wg mnie rownouprawnienie bylo zawsze i wszedzie

Twoje słowa.

vvdx napisa³/a:

powiedz mi ze to jest wina (nie)rownouprawnienia. W Polsce jest cos takiego jak wybory, a wldze wybieraja wyborcy, stosunek wyborcow wg plci wyglada z tego co pamietam 52 kobiety i 48 mężczyźni. Wiec glosujcie na swoje panie :D ew, faceci lepiej sie do tego nadaja

tak, tylko zauwazmy, że kobiety się tam tak nie pchaja, tak naprawde jest niewiele kobiet startujacych w wyborach, a te co są, są na odległych miejscach na listach wyborczych. pierwsze miejsce zawsze maja faceci.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Alexis  

Mega wymiatacz

Księżniczka huligan



ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 15 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 14:22   

merlin m. napisa³/a:

Co wyście się tak tych ziemniaków uczepili? :-D One tuczą.



Ale sÄ… standardowym dodatkiem do drugiego dania.
_________________
Zbieram na zupÄ™ dla Placka, bo chudy.
 

vvdx  

Mega wymiatacz

smoker



ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 15:09   

Lena napisa³/a:

vvdx napisał/a:
nie mowmy o tak odleglych czasach i o starozytnosci bo nas to nie dotyczy. kiedys to kiedys dzis to dzis
tak, ale sam zaczales



odwolalem sie do czasow dosc niedalekich kiedy kobiety zaczely sie "ubiegac o swoje prawa", ktore i tak wczesniej mialy ;) a jesli chodzi Ci o odleglejsze czasy to TERAZ BEZ URAZY DROGIE PANIE :!: W sredniowieczu zakladano kobietom chomÄ…to na szyje i wio na pole i jakos wtedy nikt nie walczyl o swoje prawa.

Lena napisa³/a:

vvdx napisał/a:
wg mnie rownouprawnienie bylo zawsze i wszedzie
Twoje słowa.



no bo bylo jest i bedzie. poprostu kobiety darza do "poziomu", ktory mężczyźni osiagneli juz dawno ponizej przyklad:

Lena napisa³/a:

powiedz mi ze to jest wina (nie)rownouprawnienia. W Polsce jest cos takiego jak wybory, a wldze wybieraja wyborcy, stosunek wyborcow wg plci wyglada z tego co pamietam 52 kobiety i 48 mężczyźni. Wiec glosujcie na swoje panie :D ew, faceci lepiej sie do tego nadaja
tak, tylko zauwazmy, że kobiety się tam tak nie pchaja, tak naprawde jest niewiele kobiet startujacych w wyborach, a te co są, są na odległych miejscach na listach wyborczych. pierwsze miejsce zawsze maja faceci.



jesli sa na dalszych pozycjach to musi z czegos wynikac, moze dlatego ze kobiety nie nadaja sie na rzadzenie panstwem lub robia to nieumiejetnie? nie wiem ale z czegos to musi wynikac ze faceci sa na pierwszych listach.

Pileczka po Twojej stronie :)
 

Visage  

Mega wymiatacz


Wiek: 37

Do³±czy³: 03 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-18, 16:37   

Cytat:

powiedz mi ile kobiet jest w rzadzie a ile mezczyzn? w calym sejmie zreszta,

To świadczy o tym, że albo się tam nie pchają, albo nie nadają (albo jedno i drugie).

Cytat:

a po za tym znam kilka kobiet ktore nie dostaly jakiejs posady w firmach tylko dlatego ze sa kobietami.

O takich, które nie dostały posady, bo szefową była kobieta pewnie też słyszałaś...

Cytat:

nie wiem ale z czegos to musi wynikac ze faceci sa na pierwszych listach.

Ja! Ja! Pewnie z tego, że są facetami, a to jest objawem nierównouprawnienia xD
_________________
We are Satan's generation and we don't give a fuck(...)
Infernal blood runs in our veins
Alcohol and drugs is what we need and take
We need no stupid fucking conscience
Go get fucked if you are not one of the bestial ones
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 17:11   

Coco Chanel napisa³/a:

i o tym, że nie mogły głosować, a w starożytności nie były pełnoprawnymi obywatelami polis.
Równouprawnienia w pełni tego słowa znaczeniu nie ma.


¯eby było równouprawnienie , kobiety i mężczyźni muszą być na równi. A nie są i nigdy nie będą, ponieważ różni ich zbyt wiele cech.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 18:03   

ojzu napisa³/a:

¯eby było równouprawnienie , kobiety i mężczyźni muszą być na równi. A nie są i nigdy nie będą, ponieważ różni ich zbyt wiele cech.


sugerujesz, że któraś płeć zawsze będzie gorsza?
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 19:12   

Coco Chanel napisa³/a:

ojzu napisa³/a:

¯eby było równouprawnienie , kobiety i mężczyźni muszą być na równi. A nie są i nigdy nie będą, ponieważ różni ich zbyt wiele cech.


sugerujesz, że któraś płeć zawsze będzie gorsza?



Nie gorsza czy lepsza. Są różnice , które muszą mieć swoje odzwierciedlenie w prawie. Np. dopuszczalny "udźwig" mężczyzn i kobiet.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 19:26   

ojzu napisa³/a:

Coco Chanel napisał/a:
ojzu napisał/a:
¯eby było równouprawnienie , kobiety i mężczyźni muszą być na równi. A nie są i nigdy nie będą, ponieważ różni ich zbyt wiele cech.

sugerujesz, że któraś płeć zawsze będzie gorsza?


Nie gorsza czy lepsza. Są różnice , które muszą mieć swoje odzwierciedlenie w prawie. Np. dopuszczalny "udźwig" mężczyzn i kobiet.


Skoro mężczyźni dźwigają szafę na x piętro to kobiety w zamian za to powinny sprzątać w tej szafie jego brudne skarpetki?
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com