Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 19:39   

Cytat:

Skoro mężczyźni dźwigają szafę na x piętro to kobiety w zamian za to powinny sprzątać w tej szafie jego brudne skarpetki?

Zalatuje feminizmem. Pisałem o prawnych normach w pracy. Nie wiem o co Ci chodzi w tym co napisałaś.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2010-01-18, 19:39   

Coco Chanel napisa³/a:

Skoro mężczyźni dźwigają szafę na x piętro to kobiety w zamian za to powinny sprzątać w tej szafie jego brudne skarpetki?



Coś w den deseń, mężczyźni są od innych rzeczy niż kobiety, są różnice, których nie da się zatrzeć, bo to by bardzo nienaturalne było. Np napakowana kobieta która nosi szafy, i delikatny wymalowany facet który karmi dziecko piersią
_________________
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 20:01   

Cytat:

Jak same siebie widzicie ?



ZacytujÄ™ piosenkÄ™ Natalii Niemen:

"Myślałam kiedyś, zdobędę świat,
co drzwi przede mną już otwiera.
To kwestia dni, no może lat
w papierach sukces i kariera.
Mówili talent, mówili wdzięk,
mówili wejdź szeroką bramą.
Wśród ofert rozejrzałam się,
wybraÅ‚am – chcÄ™ być mamÄ…."

No :-) i tyle - widzę się jako żonę i mamę.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Coco Chanel  

Pogromca postów



ImiÄ™: Coco

Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-01-18, 21:26   

Bard_Zerald napisa³/a:

Np napakowana kobieta która nosi szafy, i delikatny wymalowany facet który karmi dziecko piersią


nie popadajmy od razu w skrajności.

ojzu napisa³/a:

Pisałem o prawnych normach w pracy.


Podaj mi konkretny przykład, który to zobrazuje.
_________________
zapuszczam włosy i chudnę 20kg.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-19, 00:44   

Cytat:

Podaj mi konkretny przykład, który to zobrazuje.



http://docs.google.com/vi...M8amTisvbf4K27g

Tabelka na stronie 19.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-01-19, 08:37   

Coco Chanel napisa³/a:

ojzu napisał/a:
Pisałem o prawnych normach w pracy.


Mhm i to ma być niby pewna zależność ,tycząca się każdego zakładu pracy ?

A ja wyniosłam z domu,że karierę i samorealizację można połączyć z wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu,co więcej u mnie gotuje tylko i wyłącznie tata ;) Więc dużym ograniczeniem jest sądzenie,że w życiu trzeba dokonać wyboru pomiędzy pracą i dziećmi.
_________________
Drugs&hugs.
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-01-19, 12:19   

slow napisa³/a:


A ja wyniosłam z domu,że karierę i samorealizację można połączyć z wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu,co więcej u mnie gotuje tylko i wyłącznie tata

grunt to umiec to umiejetnie polaczyc. Też mam taki plan, jednakze gdyby moj przyszly maz potrafil zapewnic nam zycie na poziomie to moglabym calkowicie oddac sie opiece nad domem i dziecmi. choc gdy dzieci podrosna chcialabym móc też mieć w zyciu jakiś cel, nie tylko siedziec w garach. Jednakze wtedy moze byc za pozno na moja kariere.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-19, 14:09   

slow napisa³/a:

Mhm i to ma być niby pewna zależność ,tycząca się każdego zakładu pracy ?


Każdego który został tam opisany. Ten dokument znajduje się na stronie Państwowej Inspekcji Pracy, więc jest wiążący.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

veaa  

User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 31

Do³±czy³a: 31 Sty 2009

Sk±d: Outside

   

Wys³any: 2010-02-07, 18:56   

Wg mnie problem wynika z podejścia do samorealizacji- priorytety się zmieniły. Dawniej kobiety realizowały się przez dom, macierzyństwo, małżeństwo. I były szczęśliwe. Teraz drogą do samorealizacji i spełnienia dla wielu kobiet jest praca, sukcesy zawodowe itp.
_________________
# Miłość nigdy nie będzie wymagać od Ciebie zrobienia czegoś, co nie jest dla Ciebie dobre.
:-*
Inni dzielą życie na etapy, ja dzielę życie na chwile.
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-07, 19:02   

veaa napisa³/a:

Teraz drogą do samorealizacji i spełnienia dla wielu kobiet jest praca, sukcesy zawodowe itp.



Nie można kobietom tego bronić, ale jak na świat przychodzą dzieci to muszą one tą karierę umiejętnie połączyć z wychowaniem dzieci i zajęciem się domem. Jak się nie da- trudno, wg. mnie obowiązkiem kobiety w takiej sytuacji jest odłożenie tej kariery na bok i zajęcie się priorytetami.
Myślę, że kobieta spełniona to taka, która potrafi odpowiednio sobie w życiu te wszystkie rzeczy poukładać, wtedy pewnie ma największą satysfakcję, chociaż kto to wiem co tam w ich głowach siedzi.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Marlen  

Hiper wymiatacz

Pruderyjna cisza



Do³±czy³a: 25 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-07, 19:07   

veaa napisa³/a:

Wg mnie problem wynika z podejścia do samorealizacji- priorytety się zmieniły. Dawniej kobiety realizowały się przez dom, macierzyństwo, małżeństwo. I były szczęśliwe. Teraz drogą do samorealizacji i spełnienia dla wielu kobiet jest praca, sukcesy zawodowe itp



A ja nie widzę problemu. Są dwie drogi realizacji bycie opiekunką domowego ogniska lub bizneswoman. Od kobiety zależy kim chce być i podąża wybraną ścieżką. A kobiety które potrafią umiejętnie połączyć bycie mamą i żoną z pracą zasługują na wyróżnienie. Bo to praca na dwa etaty.
_________________
Nadal nakładam nowe szaleństwa na każdą świeżą myśl. Nasłuchuję świata z głową położoną na torach.
Wynaturzona z natury.
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-02-07, 19:20   

diego napisa³/a:

Jak się nie da- trudno, wg. mnie obowiązkiem kobiety w takiej sytuacji jest odłożenie tej kariery na bok i zajęcie się priorytetami.


to są TWOJE priorytety, więc jak chcesz i jak ci się to tak podoba, to przecież nikt Ci nie broni porzucić pracę, naukę, zaadoptować dziecko i latać po domu z odkurzaczem, jedną ręką przewijając a głową trzymając telefon.
 

Marlen  

Hiper wymiatacz

Pruderyjna cisza



Do³±czy³a: 25 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-07, 19:26   

diego napisa³/a:

Nie można kobietom tego bronić, ale jak na świat przychodzą dzieci to muszą one tą karierę umiejętnie połączyć z wychowaniem dzieci i zajęciem się domem. Jak się nie da- trudno, wg. mnie obowiązkiem kobiety w takiej sytuacji jest odłożenie tej kariery na bok i zajęcie się priorytetami.



Ja sądze że powinna mieć wybór. ¯e jak rodzi w bólach to musi rezygnować z "wyjścia do ludzi"? Równie dobrze ojciec może odłożyć na bok kariere i zająć się dzieckiem w końcu jest równoprawnym opiekunem.
_________________
Nadal nakładam nowe szaleństwa na każdą świeżą myśl. Nasłuchuję świata z głową położoną na torach.
Wynaturzona z natury.
 

FunnyGuy  

Stały User


Do³±czy³: 05 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-07, 19:39   

Ja bym tak chciał siedzieć z dzieckiem w domu i zrobić parę rzeczy i dostawać kasę, być wolnym od stresu, chyba że mam się przejmować że w zupie będzie nieproporcjonalna ilość marchewki. Znam kilka takich kobiet które grają całe dni w WoWa, dzieci w szkole, potem TV, one wrzucą pranie do pralki i gotowe.
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-02-07, 19:47   

FunnyGuy napisa³/a:

Znam kilka takich kobiet które grają całe dni w WoWa, dzieci w szkole, potem TV, one wrzucą pranie do pralki i gotowe.


ale posyłają dzieci do szkoły i robią te cholerne pranie. Otóż to. Zauważyłam, że teraz często kobiety, które postanawiają założyć rodzinę i poświęcić sie wychowaniu dzieci i domem, są uważane za takie, które nic nie robiąc są utrzymywane przez ciężko harujących mężów. Osobiście nie chciałabym, żeby moja mama cały dzień pracowała i nie miała czasu ugotować mi obiadu. Podziwiam kobiety, które ciężko pracując wychowują dzieci i nienagannie troszczą się o dom. Zdaje sobie sprawę, że kobieta, która dużo czasu poświęciła na wykształcenie nie chce zostać kurą domową, ale jeżeli urodzi dziecko, to jej obowiązkiem jest poświęcić mu jak najwięcej możliwego czasu i miłości.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com