Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 01:57   

Jaką dusze? Człowiek ma jakieś tam pole magnetyczne czy coś i przebadali to i to nic nie ma wspólnego z duchowością czy jak to mówisz duszą.
 

Nadziejka  

User

dziewczyna mistera



Wiek: 35

Do³±czy³a: 06 Kwi 2009

Sk±d: z piek³a

   

Wys³any: 2009-04-16, 10:14   

swEeTbOyMuah pisałeś, że wierzysz w reinkarnację, a w duszę już nie?
Sam sobie przeczysz kochaniutki.
_________________
Więc proszę Cię blisko bądź, kochaj mnie
Trwaj przy mnie, bo wokół wzburzone morze
Tylko Twoja dłoń. To stały ląd.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-16, 14:18   

Panic, nie :-) Australijski neurofizjolog John Carew Eccles (1903-1997), który w 1963r. dostał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, opierając się na wynikach swoich brafdań, stwierdził, że materia nie jest w stanie wytwarzać zjawisk psychicznych i nie ma przechodzenia energii fizycznej w psychiczną :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 15:29   

a masz ten artykuł na komputerze lub link do niego?? jak tak, to wyślij mi proszę :)
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:04   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Jaką dusze? Człowiek ma jakieś tam pole magnetyczne czy coś i przebadali to i to nic nie ma wspólnego z duchowością czy jak to mówisz duszą.


okey, Ty nie wierzysz, ja wierzÄ™.
Udowodnij, że nie ma duszy... jak to zrobisz? Jak MłodyDuchem napisał: nie udowodnisz tego tak samo jak miłości, wiary, nadziei
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:07   

lola napisa³/a:

MłodyDuchem napisał: nie udowodnisz tego tak samo jak miłości, wiary, nadziei


Bo jak nie ma duszy to i tego nie ma. Pocieszę cię, swEeTbOyMuah, bez duszy nie wiele się różnisz od pierwszego lepszego zwierzaka, bo przecież i ty nie masz duszy i one też.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:20   

poza tym ci badacze byli ateistami, więc nie możliwe, by to był jakiś fanatyzm religijny
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-16, 21:24   

Panic w tej "dyskusji" nawet racjonalne argumenty się nie liczą, to jak gadać z automatyczną sekretarką powtarzającą wciąż ten sam tekst...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-16, 23:21   

Panic napisa³/a:

jak tak, to wyślij mi proszę :)


wyślę wyślę, albo umieszczę tu :-) Będe musiał przepisać, ale w sumie tego dużo nie jest :-) To jest artykuł o tym prof. wiec jak ktoś jest zainteresowany jego pracami, to niech sam poszpera (może się okazać, ze ang potrzebny) :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-18, 20:12   

No czekamy :)
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-18, 21:10   

Nie wiedziałem, że jeszcze ktolwiek czyta ten topic :-)
Zgodnie z życzeniem :-)

Cytat:

Laureat Nagrody Nobla o istnieniu nieśmiertelnej duszy

Jeden z najwiÄ™kszych w Å›wiecie autorytetów w zakresie badaÅ„ ludzkiego mózgu, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny (1963), australijski neurofizjolog John Carew Eccles (1903 – 1997), w oparciu o wyniki swoich naukowych dociekaÅ„ doszedÅ‚ do wniosku, że każdy czÅ‚owiek ma nieÅ›miertelnÄ… duszÄ™.

John Eccles, opierając się na wynikach swoich wieloletnich naukowych obserwacji i analiz, stwierdza, że materia nie jest w stanie wytwarzać zjawisk psychicznych i nie ma przechodzenia energii fizycznej w psychiczną. Tym samym tylko duchowa rzeczywistość może wytwarzać zjawiska psychiczne. Australijski noblista uświadamia nam, że z naukowego punktu widzenia trzeba jednoznacznie odrzucić twierdzenie materialistów, że ludzka świadomość jest produktem materii. Dla J. Ecclesa stało się oczywiste, że umysł człowieka, jego osobowe ja, istnieje jako duchowy wymiar człowieczeństwa i jest nieśmiertelną duszą. Ten wybitny naukowiec podkreśla, że współczesna nauka przekazuje nam orędzie pokory w obliczu cudu życia i wspaniałości ludzkiej osoby. Prawdziwymi cechami człowieczeństwa są nie tylko inteligencja i mózg, ale przede wszystkim kreatywność i zdolność wyobraźni. Eccles pisze o dwóch pewnikach, a są nimi: niepowtarzalność osoby ludzkiej w jej cielesności i w duchowym istnieniu nieśmiertelnej duszy.

BazujÄ…c na wynikach swoich badaÅ„, profesor Eccles zdecydowanie odrzuca materialistycznÄ… teoriÄ™ umysÅ‚u, wedÅ‚ug której mózg jest rozumiany jako superskomplikowany komputer, w którym kora mózgowa generuje wszystkie myÅ›li i uczucia. OkreÅ›la tÄ™ teoriÄ™ jako „zubożaÅ‚Ä… i pustÄ…”, ponieważ posÅ‚uguje siÄ™ ona niejasnymi ogólnikami, a przede wszystkim nie jest zdolna uzasadnić cudu i tajemnicy istnienia niepowtarzalnoÅ›ci ludzkiego ja wraz z jego duchowymi wartoÅ›ciami: kreatywnoÅ›ciÄ… i zdolnoÅ›ciÄ… wyobraźni (How the Self Controls Its Brain, ss. 33, 176). „Skoro materialistyczna koncepcja – pisze Eccles – nie jest w stanie wyjaÅ›nić i uzasadnić doÅ›wiadczenia naszej niepowtarzalnoÅ›ci, jestem zmuszony przyjąć nadprzyrodzone stworzenie niepowtarzalnego, duchowego, osobowego »ja«, czyli duszy. WyjaÅ›niajÄ…c w terminach teologicznych: każda Dusza jest nowym Bożym stworzeniem wszczepionym w ludzki zarodek” (Evolution of the Brain, Creation of the Self, s. 237).

Profesor J. Eccles stworzył nową, genialną teorię funkcjonowania ludzkiego umysłu, znaną jako dualistyczny interakcjonizm (dualist-interactionism).
Jej autor wyjaÅ›nia: „Stwierdzam, że tajemnica czÅ‚owieka jest niewiarygodnie pomniejszona przez naukowy redukcjonizm z jego roszczeniem »obiecujÄ…cego materializmu«, który miaÅ‚by wytÅ‚umaczyć istnienie caÅ‚ego duchowego Å›wiata w kategoriach wzorców aktywnoÅ›ci neuronów. Tego rodzaju wiara powinna być traktowana jako przesÄ…d. Musimy uznać, że jesteÅ›my istotami duchowymi z duszami istniejÄ…cymi w duchowym Å›wiecie i równoczeÅ›nie istotami materialnymi z ciaÅ‚ami istniejÄ…cymi w materialnym Å›wiecie” (Evolution of the Brain…, s. 241). Twierdzenie materialistów, że myÅ›lenie jest wynikiem materialnych procesów, Eccles odrzuca jako przesÄ…d, który nie ma nic wspólnego z ustaleniami nauki: „Im bardziej naukowe badania odkrywajÄ… prawdÄ™ o pracy ludzkiego mózgu, tym jaÅ›niej możemy rozróżnić jego funkcjonowanie i myÅ›lenie – i w tym kontekÅ›cie widać, jak wspaniaÅ‚e jest zjawisko myÅ›lenia. Przekonanie, że myÅ›lenie jest efektem materialnych procesów, jest po prostu przesÄ…dem utrzymywanym przez dogmatycznych materialistów. Ma ono cechy mesjaÅ„skiego proroctwa z obietnicÄ… przyszÅ‚oÅ›ci uwolnionej od wszelkich problemów – coÅ› w rodzaju nirwany dla naszych pechowych nastÄ™pców. Materialistyczni krytycy argumentujÄ…, że nieprzekraczalne trudnoÅ›ci sprawia hipoteza, iż niematerialne umysÅ‚owe wydarzenia mogÄ… oddziaÅ‚ywać na materialnÄ… strukturÄ™ neutronów. Takie oddziaÅ‚ywanie jest rzekomo niezgodne z zachowaniem praw fizyki, a w szczególnoÅ›ci z pierwszym prawem termodynamiki. Ta obiekcja z pewnoÅ›ciÄ… mogÅ‚a być podtrzymywana przez dziewiÄ™tnastowiecznych fizyków, neurologów i filozofów, ideologicznie zwiÄ…zanych z dziewiÄ™tnastowiecznÄ… fizykÄ…, która nie jest Å›wiadoma rewolucji dokonanej przez fizykÄ™ kwantowÄ… w dwudziestym wieku” (A unitary hypothesis of mind-brain interaction in the cerebral cortex (1990); art. opublikowany w Proceedings of the Royal Society B 240, ss. 433-451).

Wieloletnie naukowe badania ludzkiego mózgu doprowadziÅ‚y Johna Ecclesa do stwierdzenia, że wszyscy mamy osobowe ja – czyli niematerialny umysÅ‚, który dziaÅ‚a poprzez materialny mózg. Tak wiÄ™c oprócz Å›wiata fizycznego w czÅ‚owieku istnieje umysÅ‚owy – czyli duchowy – Å›wiat i obie te rzeczywistoÅ›ci wzajemnie oddziaÅ‚ujÄ… na siebie (por. How the Self Controls Its Brain, s. 38). Profesor Eccles podkreÅ›la zdumiewajÄ…cy fakt, że samoÅ›wiadomość osobowego ja u każdego czÅ‚owieka trwa niezmiennie przez caÅ‚e jego życie, „a ten fakt musimy uznać za cud” (tamże, s. 139).

Tak J. Eccles pisze o nieÅ›miertelnoÅ›ci ludzkiej duszy, czyli o istnieniu osobowego ja po Å›mierci ciaÅ‚a każdego czÅ‚owieka: „WierzÄ™, że moje istnienie jest fundamentalnÄ… tajemnicÄ…, która przekracza każdÄ… biologicznÄ… ocenÄ™ rozwoju mojego ciaÅ‚a (również mózgu) z jego genetycznym dziedzictwem i ewolucyjnym pochodzeniem. ByÅ‚oby nierozsÄ…dnym wierzyć, że ten wspaniaÅ‚y dar Å›wiadomego istnienia nie ma dalszej przyszÅ‚oÅ›ci oraz możliwoÅ›ci egzystencji w innej niewyobrażalnej rzeczywistoÅ›ci” (Facing Reality: Philosophical Adventures by a Brain Scientist, Heidelberg Science Library 1970, s. 83). W innym miejscu australijski badacz wyjaÅ›nia: „Możemy patrzeć na Å›mierć ciaÅ‚a i mózgu jako na rozpad naszego dualistycznego istnienia. Mamy nadziejÄ™, że uwolniona dusza znajdzie nowÄ… przyszÅ‚ość o gÅ‚Ä™bszym znaczeniu i bardziej zachwycajÄ…cych doÅ›wiadczeniach w jakiejÅ› odnowionej ucieleÅ›nionej egzystencji zgodnie z tradycyjnym chrzeÅ›cijaÅ„skim nauczaniem” (Evolution of the Brain…, s. 242); „Nasze zaistnienie jest tak samo tajemnicze jak nasza Å›mierć. Czyż nie możemy mieć nadziei dlatego, że nasza ignorancja o naszym pochodzeniu jest taka sama jak o naszym przeznaczeniu? Czy nasze życie nie może być przeżywane jako wyzwanie i wspaniaÅ‚a przygoda, której ostateczne znaczenie jest jeszcze do odkrycia?” (Facing Reality: Philosophical Adventures by a Brain Scientist (1970), s. 95).

Niech to Å›wiadectwo o istnieniu nieÅ›miertelnej ludzkiej duszy jednego z najwiÄ™kszych na Å›wiecie znawców ludzkiego mózgu, laureata Nagrody Nobla prof. Johna Ecclesa, zmobilizuje nas do wiÄ™kszej troski o swojÄ… duszÄ™, czyli o wÅ‚asne życie duchowe – o czystość serca, wolność od wszelkiego zÅ‚a, o życie wieczne. Ma siÄ™ to dokonywać przez pogÅ‚Ä™bianie osobistej relacji z Chrystusem w codziennej modlitwie oraz w sakramentach pokuty i Eucharystii. PamiÄ™tajmy stale o sÅ‚owach Pana Jezusa: „Cóż bowiem za ko­rzyść odniesie czÅ‚owiek, choćby caÅ‚y Å›wiat zyskaÅ‚, a na swej duszy szkodÄ™ poniósÅ‚? Albo co da czÅ‚owiek w zamian za swojÄ… duszÄ™?” (Mt 16, 26).


("Miłujcie się" nr 2-2009)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-18, 21:55   

Czy to jest jakiś żart? :mrgreen:
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-18, 22:01   

Co konkretnie :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-18, 22:13   

Nie mam czasu czytać ale z pierwszych dwóch zdań na temat, wychodzi na to że zwierzęta też mają duszę.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-18, 22:25   

Może przeczytaj całość i napisz potem (to już jest szczyt marzeń, ale one podobno sie spełniają) normalnego posta a nie śmieć w dyskusji :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com