Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-18, 22:54   

Powiem tak. Niech ten profesorek odejmie układ nerwowy oraz korę mózgową to zobaczy swoją duszę. Obnaży ją w całej okazałości. :mrgreen: Ktoś chce sprawdzić jak będzie funkcjonował bez mózgu i układu nerwowego?
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-18, 23:01   

Ja! Mądruje się koleś a nie brał (chyba) pod uwagę naukowych faktów.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-18, 23:06   

Przeczytajcie jego prace i oceńcie sami :-) Wtedy nie będzie chyba, pewnie, możliwe..., ale będziecie wiedzieć co i jak :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2009-06-18, 23:11   

Słuchaj ja już napisałem co o tym myślę. Jeśli materia nie może wytwarzać zjawisk psychicznych to czemu człowiek staje się rośliną po przykładowej śmierci mózgu. Odpowiedz mi dlaczego i możemy dalej dyskutować. Stwierdzono już, że uczucie miłości jest stymulowane przez niektóre związki chemiczne i zapewne jest tak z innymi aspektami ludzkiej natury. Dlatego też albo kompletnie nie wychwyciłem sedna wypowiedzi tego psorka albo... ten psorek jest... no cóż.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-18, 23:21   

Może tu chodzi o różne wytłumaczenia? :P naukowe i dziwne?
 

Invaders

Stały User



Do³±czy³: 30 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-19, 08:07   

Swoje dziecko na pewno bym ochrzcił i zaprowadził do komunii. Tylko dlatego, żeby dzieciaki w szkole na nie krzywo nie patrzyły. Z resztą niech robi co chce.
_________________
 

kriso0  

Stały User


Do³±czy³: 19 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-21, 19:35   

A mnie wkur*** to ,że mnie wręcz zmuszają do chodzenia do kościoła..
ost. mówie ze nie chce mi sie iśc.. to: "kur** jak to do koscila mozna nie chodzic?! ,koniec ze wszystkim, siedzisz w domu".. i tak co tydzien.. ale i tak nie ide.. a oni sie nerwują..

czasem mi sie rzygać chce tym wszystkim :[ :[ :[
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-06-21, 19:45   

A może wystarczyłoby porozmawiać s p o k o j n i e o tym z rodzicami, przedstawić odpowiednie argumenty, wytłumaczyć ?
_________________
Drugs&hugs.
 

kriso0  

Stały User


Do³±czy³: 19 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-21, 19:48   

Kometa, nie da rady.. ile razy sobie o tym w tygodniu gadałem z ojcem na spokojnie.. a w niedziele i tak to samo.. a mi się jedynie nie chce tam iść.. bo mam 1000 innych lepszych rzeczy do roboty :wstyd: wiem ze to glupie..ale no cóż.. jak mam iść i słuchac tych kazań.. :zalamany:
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-06-21, 19:49   

Po prostu nie idź. Rodzice muszą uszanować to ,że masz inne poglądy, o ile jest to kwestia poglądów,a nie "chcę dłużej pospać" etc.
_________________
Drugs&hugs.
 

kriso0  

Stały User


Do³±czy³: 19 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-21, 19:55   

Oni się denerwują tylko tym ,że "nie jest tak, jakby chcieli" :-x zawsze tak było.. :niepewny: robiłem coś wbrew sobie ,żeby im dogodzić.. i tak sie przyzwyczili do teraz..
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-07-09, 13:04   

Mam nadzieję, że za parę lat Polska się nieco zmieni i nie będzie dylematów w stylu: ochrzcimy dziecko, bo będzie miało prze****ne w szkole.

Mnie rodzice wysyłali (a właściwie to mama) do kościoła w każdą niedzielę mniej więcej to 17 roku życiu. Potem w końcu dali sobie spokój widząc, że mam inne zdanie na ten temat.
Ważne, żeby nie działać krzykiem, ale spokojnie powiedzieć o co chodzi. Jeżeli jesteście zdeterminowani i podejdziecie do tego z powagą, rodzice będą musieli w końcu to uznać, bo Was kochają.

Sam nie zamierzam chrzcić dzieci. Gdy dorosną to same będą w stanie wybrać.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-09, 13:18   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Przeczytajcie jego prace i oceńcie sami :-) Wtedy nie będzie chyba, pewnie, możliwe..., ale będziecie wiedzieć co i jak :-)



ten profesorek zmarł 16 lat temu, w ciągu ostatnich 10 lat dokonaliśmy większych odkryć na temat działania naszego mózgu niż od początku istnienia naszego gatunku, i po prostu jego badania są już całkowicie nieaktualne, akurat neurobiologia i biochemia mózgu to jedne z najbardziej rozwijających się dziedzin naukowych i w zasadzie każdy artykuł starszy niż rok jest bezużyteczny, czytanie artykułów starszych niż 10 lat to zwykłą strata czasu, wiec liczę że masz jakieś nowsze badania na ten temat.

[ Dodano: 2009-07-09, 13:37 ]

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci napisa³/a:

Stwierdzono już, że uczucie miłości jest stymulowane przez niektóre związki chemiczne i zapewne jest tak z innymi aspektami ludzkiej natury.



Masz racje, np nasza moralność jest efektem ewolucji a nie przykazań danych przez Boga
http://portalwiedzy.onet....tematyczne.html

A nasze wspomnienia niczym się nie różnią od tworów naszej wyobraźni, ergo można człowiekowi wszczepić sztuczne wspomnienia
http://wiadomosci.onet.pl...1,kioskart.html

Agresja jest sterowana przez takie hormony jak testosteron i adrenalinę, bezwarunkowa miłosć matki do nowo narodzonego dziecka to zasługa oksytocyny, wpływa ona również na przyjaźń i miłość
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Anthares94  

Stały User



ImiÄ™: P

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Nie z tego ¶wiata

   

Wys³any: 2009-07-09, 19:04   

Chrzest następuje bez zgody uświadomionego dziecka, a kiedy dziecko wpaja każdą wiedzę, WPAJA mu się też chcrześcijaństwo (jak i każdą inną religię). W ten sposób nie ma wyboru, ponoć od wiary rodziców odchodzi 1/12 dzieci. A kiedy już chce odejść, rozpoczynają się kłótnie, sprzeczki itp. W państwie wyznaniowym, jakim można określić Polskę, jak nie jesteś katolikiem to jesteś : poganinem,żydem,wrogiem narodu,zdrajcą,komuchem,naziolem. :kwasny:
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-07-10, 20:03   

Cytat:

wiem ze to glupie.


Wcale nie

Dla tych którzy szukają prawdy to polecam Bible Szatana - Anton Szandor LaVey

Cytat:

Poglądy przestawione na tej stronie są osobistymi poglądami autora, Cienia i nie są one w pełni zgodne z poglądami twórcy Labirytu Magyii!


Ta biblia nie mówi o tym jak porywać, gwałcić i palić dziewice lecz mówi to co mówią tutaj ci wszyscy mądrzy, jedynie przedstawione w ładnych słowach i ogólnie dobrze ujęte.

http://www.czarymary.pl/c...zm/satan.html#9
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com