Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:02   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Nie myślę i dla tego mój bunt ;) zakazać nauczania religii w szkole, zakazać przyjmowania religijnych sakramentów przed ukończeniem 21 lat


oj, jasne a co z dziećmi, które wierzą? miały by czekać z powodu Twoich kaprysów?
Chętnie bym podyskutowała na temat religii ale nie możesz żadnych racjonalnych argumentów wytoczyć... postaraj się trochę bo temat ciekawy.... (tylko konkrety proszę)
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:04   

Argumenty już wytoczyłem tylko chyba ich zrozumieć nie możesz, a co z dziećmi które nie wierzą i dopiero kiedy będą wolne zobaczą że religia to wielkie gówno? Każdy może poczeka, to lepsze niż rujnowania życia bo bez religii MO¯NA WYCHOWAÆ!
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:15   

Co do tych dzieci masz rację, ale weź też poprawkę na to, że wielu rodziców mniej ortodoksyjnych (bardziej liberalnych) np moi, pozwalają dzieciom wybrać, tzn byłam ochrzczona i wychowana na zasadach religii, ale nadszedł czas kiedy uznali, że religia to moja sprawa...
właściwie to chyba powinieneś mieć pretensje nie do katolików (bo chyba o nich tu piszesz) ale do rodziców... co kościół ma do tego, że rodzice Cię ochrzcili?
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:20   

Ty mówisz tak jakbym trzeba było winić dzieci zamiast pedophila, rodziców się nie wybiera i zrorum że takich którzy nie dają wybrać religii jest zbyt wielu żeby to było nadal legalne bo to naprawdę krzywdzi, bo ja mam swoje przekonania i mam do nich prawo!
 

Sagad  

Hiper wymiatacz

Pacyfista



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:25   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

bo ja mam swoje przekonania i mam do nich prawo!



W świetle dzisiejszego prawa nie masz prawa do swoich przekonań póki nie jesteś pełnoletni. Dopóki nie ukończysz 18 roku życia każdym aspektem Twojego życia prawnie zajmują się rodzice. Tak wygląda to oficjalnie, nieoficjalnie to zależy jak się z rodzicami umówisz jeśli dają Ci wierzyć w co chcesz to możesz w to wierzyć i tyle. Jeśli nie to rodzice są na prawie jako Twoi opiekunowie, a Ty masz gówno do gadania jasne?
_________________
¯yjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność
Gigmu - Darmowe Ogłoszenia Online
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:29   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

trzeba było winić dzieci zamiast pedophila


koleś nie wyskakuj z takimi absurdalnymi porównaniami...
Chciałbyś, żeby państwo zakazało praktykowania religii (różnych) do 21 roku życia?
śmieszne, porywasz się z motyką na słońce...
z drugiej strony masz konstytucyjne prawo do wolności wyznania, to też fakt
a i tak najbardziej interesuje mnie to co wcześniej napisałeś, że kościół czyni dobrze ale na wielkim kłamstwie... jakoś tak to leciało..
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:32   

Współczuję twoim ewentualnym przyszłym dzieciom

Cytat:

a Ty masz gówno do gadania jasne?


średniowiecze i wiejskie zadupie ~.~

W świetle prawa to konstytucja gwarantuje mi taką wolność,

• prawo do wolnoÅ›ci religii lub przekonaÅ„
• prawo do swobodnego wyrażania poglÄ…dów i poszanowania ich przez dorosÅ‚ych
• prawo mniejszoÅ›ci etnicznych do znajomoÅ›ci swojej kultury, wyznania i praktyk religijnych


napisane jak byk w prawach dziecka!
Więc z łaski swojej proszę przestań pi***lić (za wielkim przeproszeniem) że nie mam praw


up
bo religijne nauki są dobre do pewnego momentu kiedy pojawia się kłamstwo i wyzysk

język...
//s.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:34   

Zakaz przyjmowania Sakramentów do 21 roku życia... Powiedz to tym, co chcą ślub kościelny bo ładnie wygląda :-D Ile by było protestów... :-D A jakby ktoś umarł z wiarą bez Sakramentów, to by pewnie rodzina chciała jeszcze katolicki pogrzeb... :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:36   

Rodzina, wali mnie rodzina, jak będzie chciał to powinien mieć ten pogrzeb lecz kościół to taka organizacja że: jak się nie podoba to wyp.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:36   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

W świetle prawa to konstytucja gwarantuje mi taką wolność,

• prawo do wolnoÅ›ci religii lub przekonaÅ„
• prawo do swobodnego wyrażania poglÄ…dów i poszanowania ich przez dorosÅ‚ych
• prawo mniejszoÅ›ci etnicznych do znajomoÅ›ci swojej kultury, wyznania i praktyk religijnych


no właśnie więc zamiast wylewać tu żale na to jaki kościół jest be to przedstaw komuś te swoje prawa... a i wiesz mógłbyś się wyrażać cywilizowanym językiem bez

swEeTbOyMuah napisa³/a:

przestań pier****

hmmm?
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:39   

Wyczerpałem u siebie już limit wobec takich ludzi wygłaszających takie pierdoły a to przedstawienie praw gówno kogo obchodzi, są bo są, a mi tu raczej chodzi o sam temat zmuszania dzieci do chrześcijaństwa a nie że prawo zabrania... zabrania też kraść, i?
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:45   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

wali mnie rodzina, jak będzie chciał to powinien mieć ten pogrzeb


Ciekawe zdanie o rodzinie, która stara Ci się przekazać, jak najwięcej dobrych cech i wychować Cię w wierze która ma Ci pomóc w życiu, doradzić, wesprzeć...

Kościół daje katolicki pogrzeb tylko katolikom, jak sama nazwa wskazuje, tzn chrześcijanom, więc skoro nim nie jesteś to nie masz prawa tam leżeć...
"Jeśli wjedziesz w wrony, musisz krakać tak jak one" czy coś takiego słyszałam, a ten cytat sprawdza się przez całe życie, również pod względem religijnym. Wyobraź sobie 2 letnie dziecko ,które umiera bez chrztu i rozgrzeszenia, a rodzice są mocno wierzący i teraz zadręczają się tym, że chcieli dać temu dziecko wolną wolę w przyszłości...Teraz nawet nie będą mogli pójść na cmentarz i pomodlić się przy nim...
_________________
ona umrze martwa.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:46   

swEeTbOyMuah, żeby móc decydować o własnej wierze, trzeba być dojrzałym do podejmowania tak ważnych decyzji. A Twoje posty, przynajmniej w moich oczach, nie są ani trochę dojrzałe. Na Twoim miejscu poważnie porozmawiałabym z rodzicami i podała sensowne argumenty. Z lekcji religii mogą Cię wypisać.
A jeżeli Twoje argumenty ich nie przekonają to trudno - do 18. roku życia mają prawo decydować o Twoim życiu czy Ci się to podoba czy nie.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:51   

Postanowiłem sobie już jakiś czas temu, że kiedy uznam, że moje dzieci mają własną opinię na temat wiary, religii itp., będą mogły same zdecydować, czy będą chodzić do kościoła czy nie. Jeśli będą omijać kościół zupełnie świadomie, z powodu przekonań, to żadna kara je za to nie spotka. Wcześniej będą uczestniczyć pewnie w mszach itp., bo uważam, że to pomaga w kształtowaniu dziecięcej moralności.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 20:53   

MAM PRAWA DZIECKA pozwalajÄ…ce mi na wiarÄ™ w co chce tak samo jak konstytucja

• prawo do wolnoÅ›ci religii lub przekonaÅ„
• prawo do swobodnego wyrażania poglÄ…dów i poszanowania ich przez dorosÅ‚ych
• prawo mniejszoÅ›ci etnicznych do znajomoÅ›ci swojej kultury, wyznania i praktyk religijnych


A co do pogrzebu, to jakby ludzie byli wychowani tak bez kościoła tylko by go po tym przyjęli to by to zrozumieli że kościół to nie wszystko a po drugie "Co jest ustanowione na ziemi będzie ustanowione w niebie"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com