Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-06, 21:04   Zmuszanie dzieci do bycia chrzeÅ›cijanINEM

Nie chce waszej opinii o innych religiach tylko o chrześcijaństwie. Mnie osobiści o draża to że zostałem ochrzczony a potem prawie hmmm zmuszony do komunii a następnie do bierzmowania :-x . Czemu to jest legalna i można tak krzywdzić dzieci? Co jeżeli chciałbym zostać antychrystem (bo chce) a teraz już nie mogę lub uważam religię za co najmniej nie poprawną (bo uważam) i czuje teraz obrzydzenie do samego siebie (bo czuję) że zostałem ochrzczony itp. sprawa polega na tym że do chrztu to zostałem wzięty siłą i nawet siła grawitacji w tym nie przeszkodziła, do komunii to musiałem iść bo bym prezentów nie dostał, do bierzmowania musiałem bo by mi żyć nie dali. Bo otóż, wczoraj, tak jak zawsze starzy kazali mi iść do kościoła a ja jak zwykle nie poszedłem, naczy się chodzę tylko że po ulicach kiedy mam być w kościele a jak starych nie ma w domu to w domu siedze no i wrócili jakieś 5 minut wcześniej niż było spodziewane a msza chyba jeszcze trwała więc się zaczęło wypytywanie a że nic nie wiedziałem to wywnioskowali że nie byłem w kościele, stary mi ps3 wyłączył no to się ''zdenerwowałem'' :-> i powiedziałem im że mam konstytucyjne prawo itp itd to ci mi powiedzieli że ***** mam i mam się ***** słuchać bo jak nie.... i to wszystko przez ten walony chrzest

n(J)i(E)e(B)n(A)a(*)w(R)i(E)d(L)z(I)e(G)r(I)e(Ê)ligi
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-06, 21:08   

To nie jest legalne. Nikt nie może Cię zmuszać do chodzenia do kościoła.
Co do obrzydzenia z powodu przynależenia do Kościoła to możesz dokonać aktu apostazji (formalnego wystąpienia z Kościoła).
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-06, 21:20   

Ale do bierzmowania tak, wystąpił bym z kościoła ale starzy by mi żyć nie dali i w tym cały problem że najpierw zmuszają a później też zmuszają i mimo że mam prawo to nadal wystąpić nie mogę tak jak wile innych osób na całym świecie.
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-06, 21:26   

Jak dla mnie jest to stek bzdur i żalisz się niewiadomo o co...

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Mnie osobiści o draża to że zostałem ochrzczony a potem prawie hmmm zmuszony do komunii a następnie do bierzmowania


no dobra ale

swEeTbOyMuah napisa³/a:

do komunii to musiałem iść bo bym prezentów nie dostał


to zdanie pokazuje, że jesteś hipokrytą do kwadratu... musiałeś iść do komunii bo byś prezentów nie dostał....? no jej, biedaczek....
Skoro RODZICE (nie słyszałam, żeby w słowniku wyrazów bliskoznacznych figurowało pojęcie starzy) mają coś przeciwko temu byś nie chodził do kościoła to im wyjaśnij, że nie pójdziesz... możesz zawsze wystąpić z kościoła

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Czemu to jest legalna i można tak krzywdzić dzieci?


Jak dla mnie to akurat nie krzywdzi dzieci... wręcz przeciwnie, religia każda ma, że tak powiem kręgosłup moralny, który uczy ludzi co dobre i złe...
Po Twoim opisie można poznać, że jesteś rozgoryczony religią, ale kto Ci każe się z nią wiązać? tylko, że jak Ci się nie podoba to poprostu z nią zerwij a nie bądź hipokrytą, który mówi, że nie ale jak ma korzyść to bierze ile wlezie
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-06, 21:33   

Nie wiem które dziecko nie lubi prezentów bo ja lubiłem, teraz na pewno bym nie poszedł do komunii jeżeli bym mógł nie iść bo powtarzam Ci że mi starzy żyć nie dają jak próbuje zerwać z religią!
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-06, 21:40   

a ile masz lat? RODZICE sÄ… gorliwymi katolikami?
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-06, 23:25   

14, tak, odpisałem wcześniej ale zanim wysłałem to mi matka kompa wyłączyła i powiedziała że jak nie chce Boga to nie chce kompputera :mrgreen:
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-04-06, 23:36   

To nie są katolicy tylko ludzie ze źle pojętą wiarą i pobożnością (z całym szacunkiem dla nich).
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2009-04-07, 09:37   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

To nie są katolicy tylko ludzie ze źle pojętą wiarą i pobożnością (z całym szacunkiem dla nich).


chyba masz racjÄ™

a co do Ciebie swEeTbOyMuah to masz nie za ciekawą sytuację w domu, skoro jednak nie chcesz chodzić do kościoła to nie chodź - kiedyś może zrozumieją, że to Twój wybór. Nie będziesz mógł się "uwolnić"jeśli będziesz cały czas robił coś wbrew sobie...
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 13:15   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

komunii to musiałem iść bo bym prezentów nie dostał


??

swEeTbOyMuah napisa³/a:

czuje teraz obrzydzenie do samego siebie (bo czujÄ™)


:mrgreen:

czyli ty... antychryście, który brzydzisz sie siebie, nie jesteś wstanie poświęcić kilku prezentów dla większego dobra*? (*dobra dla ciebie)


Dla mnie jesteś śmieszny.
Bo nie chodzisz do kościoła z czystego lenistwa.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-04-07, 14:10   

Powiem Ci tak, że to że zostałeś ochrzczony itp. nie powinno Cię brzydzić, bo to tylko coś w rodzaju gestu i pisemko jest w Kościele, że przeszedłeś te etapy w religii. Jeśli chcesz wyjść z Kościoła to możesz, ale dopiero po ukończeniu 18 roku życia, do wybierania własnej religii masz prawo po zakończeniu 16 roku życia i wtedy nikt Ci nie może zmusić siłą, żebyś wierzył.

Nie gryź się tak z rodzicami, bo to nic nie da, jak sam widzisz. Zależy im, żeby tak Cie wychować, a nie inaczej i póki mają nad Tobą "władzę" póty będą Cie przekonywać do Boga itd. Nie stawiaj im się tylko bądź asertywny. Kilkanaście rozmów u mnie w domu wystarczyło, żeby zrozumieli, że nie pójdę nigdzie jeśli sama nie będę tego potrzebować, czasem coś tam pomruczą, ale już nie mam awantur (nareszcie). Spróbuj powoli bez krzyków, hm? Tylko nie mów im, że nie wierzysz, czy chcesz przejść na inną religię, bo to nie ma sensu, powiedz, że Bóg Cie zawiódł, albo, że Twoja religia pod upadła i nie jesteś w stanie jej podnieść, więc zrezygnowałeś. Dobieraj słowa delikatnie.
_________________
ona umrze martwa.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-04-07, 14:51   

Cytat:

Czemu to jest legalna i można tak krzywdzić dzieci?


Gdzie tu krzywda i jakieś nieścisłości? Może lepiej chrzcić jak dziecko będzie świadome swego wyboru, i jak wejdzie do pokoju rodziców i powie głośno i wyraźnie, że chce być antychrystem.

Cytat:

do chrztu to zostałem wzięty siłą i nawet siła grawitacji w tym nie przeszkodziła, do komunii to musiałem iść bo bym prezentów nie dostał


Gdzie tu logika?
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 16:52   

Missy napisa³/a:

Zależy im, żeby tak Cie wychować, a nie inaczej i póki mają nad Tobą "władzę" póty będą Cie przekonywać do Boga itd.




Poza tym rodzice mają pełne prawo (pisane, nie mówione) do tego, aby wychowywać dziecko w danej religii, jaką chcą.
Skończysz 18 lat - będziesz się rządził.
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 17:11   

Do tych co piszą że poszedłem do komunii dla prezentów, bo poszedłem ale wtedy jeszcze nie wyrażałem tak silnie swojej opinii i mi tak nie zależało więc bez tych prezentów bym wtedy nie przeżył :P

A to nie dobrze że mają , chociaż nie mają, pełną kontrolę nade mną, to jest po prostu niedorzeczne bo skoro mogę odpowiadać za siebie za popełnienie zbrodni to czemu niby mam nie decydować o swojej religii? Zresztą myślę że to bardziej kwestia moich rodziców którzy są nienormalni bo jakby byli to by tak mnie nie trzymali, widać że jestem antychryst kompletny i że to ja wywołam armagedon :->
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-07, 17:12   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

chociaż nie mają, pełną kontrolę nade mną



Mają pełną kontrolę prawną.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com