Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-05-02, 14:46   

kasiaaa napisa³/a:

A poza tym nie mogłabym żyć z myślą że zabiłam własne dziecko.


O niechcianym dziecku nie mówi się już "moje dziecko". To tylko mały problem. Nie powinno tak być, ale tak właśnie jest i ja tego na pewno nie zmienię, tym bardziej że nigdy nie byłam w takiej sytuacji. (I wcale nie chcę.)

kasiaaa napisa³/a:

gdyby ta dziewczyna o której lusia napisała powyżej, wiedziała że ma wsparcie u rodziny , nie bała się reakcji najbliższych na pewno by ich o tym poinformowała.


Możliwe, ja jednak bardzo bałabym się powiedzieć o wszystkim rodzicom. "Mamo i tato, tydzień temu umówiłam się z chłopakiem po szkole. Za dziewięć miesięcy zostaniecie dziadkami!" Już sobie wyobrażam ich przerażone miny, krzyki, wrzaski.... Może i by mi pomogli, ale nigdy nie było by już tak jak dawniej...

Cytat:

A w tym temacie się już nie wypowiem


Ale dlaczego nie? Forum dyskusyjne jest do dyskutowania. Trzeba bronić swoich poglądów i przekonań;-) Tym bardziej że wcale głupia nie jesteś :-P
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

Myszunia  

Stały User

¦lepa Idealistka



Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Z Miasta Anio³ów

   

Wys³any: 2008-05-05, 18:53   

Dorośniesz, zrozumiesz o co chodzi. I nie bierz tego do siebie.
_________________
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-05-05, 19:12   

Myszunia napisa³/a:

To niestety jeszcze życia nie znasz.


Myszunia napisa³/a:

Dorośniesz, zrozumiesz o co chodzi.



Dorosła i taaaaka mądra się znalazła. Zamiast opowiadać wszystkim o swojej dojrzałości, może byś wreszcie powiedziała coś dojrzałego? Nie chce być nie miła, ale zdenerwowałaś mnie. Gdybyś sama była doskonała, to mogłabyś się wypowiadać na temat innych a nie...
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

Kasia@  

Stały User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 28 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-05-05, 20:20   

Jeśli kobieta została zgwałcona to powinno przysługiwać jej prawo do aborcji (niby tak jest ale...). Nie rozumiem ludzi, którzy sądzą inaczej. Przecież dziecko z gwałtu jeszcze bardziej i cały czas przypomina o tym tragicznym zdarzeniu. Urodzić i oddać do adopcji?? Nosić przez 9 miesięcy owoc gwałtu?? Fajna perspektywa, nie ma co. A poza tym w domu dziecka nie jest tak kolorowo.
A jeśli chodzi o eutanazje to także uważam, że powinna być legalna. Osoba, która nie ma już żadnych szans na wyzdrowienie czy normalne życie powinna móc zdecydować, czy cche żyć czy nie. Bo co to za życie kiedy wszystko się czuje, jest się w pełni świadomym ale nie mozna nic zrobić?? Nie mozna się samemu załatwić, zjeść, napić a zawet przewrócić na drugi bok. Nie mozesz nic. Pozostaje Ci tylko leżenie przez ileś tam lat...
 

Myszunia  

Stały User

¦lepa Idealistka



Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Z Miasta Anio³ów

   

Wys³any: 2008-05-05, 21:02   

lusia, na szczęście nie muszę tego nikomu udowadniać, a zwłaszcza Tobie.
Po prostu denerwują mnie takie wydumane wypowiedzi osób, którym wydaje się, że to wszystko jest takie proste - czarne albo białe.
_________________
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-05-06, 16:00   

Wcale nie uważam, że wszystko jest takie proste. Nigdy tak nie uważałam.
Ale nie chcę się kłócić. Więc już lepiej nie mówmy na ten temat.
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-11, 23:03   

Zawsze są powody do zabicia człowieka. Nie sposób za to udowodnić, że powinien żyć.

— Albert Camus

--- to tyle ---
 

Kasia@  

Stały User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 28 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-05-12, 15:34   

Moim zdaniem (przepraszam mężczyzn za to co napiszę :-P ) mężczyźni nie powinni się wypowiadać na temat aborcji. Ich to nigdy nie będzie dotyczyć, nie zostaną oni zgwałceni, to nie oni by musieli nosić to dziecko przez 9 miesięcy w brzuchu. Mężczyzna nigdy nie zrozumie jaka jest to tragedia dla kobiety.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-12, 16:29   

Kasia@ napisa³/a:

Moim zdaniem (przepraszam mężczyzn za to co napiszę :-P ) mężczyźni nie powinni się wypowiadać na temat aborcji. Ich to nigdy nie będzie dotyczyć.



Miałam tu już nie pisać, ale szlag mnie trafia.
Chciałem Ci kasiu uświadomić, że ta rozmowa nie jest tylko o gwałcie.

Wyżej pisano, że jeżeli dziewczyna mimo zabezpieczenie zajdzie w ciąże ... na to odpisałem.
Starałem się ignorować te teksty o facetach, że zostawi, że odejdzie, że nic nie zrobi ...
I szlag mnie tu trafia, że stosujecie zasadę jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
Jeżeli jeden tak zrobił ... to znaczy, że reszta postąpi tak samo? No sory... ale już nie mogę tego czytać.
Chciałem tylko zauważyć, że każdy ma inny charakter, i nie każdy robiąc dziecko "ucieka".
Wrzucacie wszystkich "do jednego worka" co zaczyna być już denerwujące. I jeżeli Kasiu myślisz, że mężczyzn to nie dotyczy to się grubo mylisz. Prawda, że nie dotyczy nas to bezpośrednio, bo racja, nie będziemy nosić dziecka przez 9 miesięcy, nie będziemy musieli tego fizycznie przeżywać.
Ale jeżeli myślisz, że chłopak, który dowie się, że nie długo może zostać ojcem ma to daleko w d... to się grubo mylisz. Prawda, są tacy ... ale nie wszyscy ! ...

Teraz możecie mi wypominać, że jestem facetem, że nie rozumie ... ale mam swoje zdanie i będę się tego trzymał.
Ale wedle prośby, więcej się tu nie wypowiem, bo nie jestem kobietą...
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-12, 16:38   

Vialink zgadzam sie z tobą to także nasz problem.
Jeśli moja dziewczyna miałaby urodzić moje dziecko to napewno bym jej nie zostawił, poprostu nie potrafiłbym. Zrobiłbym wszytko aby jej pomóc, aby to dziecko miało szanse na normalne życie. :oops:

Wy nas wkładacie do jednego wora :shock: i tylko mówicie że faceci to swinie :!: a w wielu przypadkach jest inaczej
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

Kasia@  

Stały User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 28 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-05-12, 18:27   

Ja pisałam o gwałcie.
Wiadomo, że jak dziewczyna zajdzie w ciąże ze swoim chłopakiem, czy nawet nie - ale wyraziła zgodę i chęć na współżycie to już inna sprawa. W takiej sytuacji dziewczyna nie powinna mieć mozliwości aborcji. Bo wiedziała co robi, była tego świadoma i się na to zgodziła.
Ale wyjątkiem jest gwałt i moment, w którym życie matki jest zagrożone. O to mi chodziło.
 

mrs_tarotka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 06 Maj 2008

Sk±d: z Nik±d :P

   

Wys³any: 2008-05-14, 08:18   

Kasia@ napisa³/a:

..dziewczyna zajdzie w ciąże ze swoim chłopakiem, czy nawet nie - ale wyraziła zgodę i chęć na współżycie to już inna sprawa. W takiej sytuacji dziewczyna nie powinna mieć mozliwości aborcji. Bo wiedziała co robi, była tego świadoma i się na to zgodziła.
Ale wyjątkiem jest gwałt i moment, w którym życie matki jest zagrożone.



Popieram w 100%. Bo jeżeli dziewczyna decyduje się na współżycie dobrowolnie, to zapewne myśli że jest już na tyle dojrzała żeby wiedzieć z jakimi konsekwencjami może się to wiązać. ¯adne prawo nie powinno jej wtedy pozwolić na aborcję.

Gwałt to zupełnie inna sprawa, bo wtedy w grę chodzi wstyd, upokorzenie i okropny strach. Tego się nie da zapomnieć czy wymazać z pamięci i dziewczyna sama sobie z tym poradzić po prostu nie potrafi. Ostatnią rzeczą jaka jej wtedy przyjdzie do głowy to samotne wychowanie dziecka, które już zawsze będzie jej przypominało te straszne chwile.[/b]
_________________
nienawidzę poniedziałków.. xD
 

Ufo

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 04 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-05-14, 18:57   

Hm..dziewczyna teoretycznie też mogłaby zgwałcić chłopaka, prawda?
_________________
Ufo jest wszędzie
Nawet na Forum Młodzieżowym
 

Kasia@  

Stały User


Wiek: 35

Do³±czy³a: 28 Kwi 2008

   

Wys³any: 2008-05-14, 19:27   

Ufo napisa³/a:

Hm..dziewczyna teoretycznie też mogłaby zgwałcić chłopaka, prawda?



Wydaje mi się, że to dyskusja już na inny temat. Ale ciekawa jestem jakie byłyby zdania. Może załóż taki temacik ;)
 

Ufo

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 04 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-05-14, 21:03   

Założone.
_________________
Ufo jest wszędzie
Nawet na Forum Młodzieżowym
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com