Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Karolinee  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-01, 15:12   

Eutanazja - dla mnie na tak . Człowiek na granicy życia w bardzo ciężkiej sytacji , cierpiący nieustannie sam proszący się o śmierć ...Dlaczego nie może tego dostać ? Przecież tak jak sam stwierdza ma być mu lepiej. Jednak polskie prawo jest zbyt ,,chrześcijańskie" żeby na to pozwolić. Dziwie mnie to że ludzie którzy stoją u władzy uważają się za aż tak uduchowionych a w rzeczywistości prezentują sobą w wielu przypadkach kompletne dno !
Aborcja - ...hmm kiedyś myslałam nie. Ale moje zdanie się zmieniło. Myślę że szczególne prawo do legalnej aborcji powinna mieć kobieta zgwałcona. Co do wypowiedzi płci męskiej na ten temat to powiem wam tak : Nigdy rzaden z was nie będzie nosił dziecka przez 9 miesięcy w sobie. Jeżeli jest to dziecko planowane to napewno mama no i tatuś będą bardzo szczęśliwy kiedy powie pierwsze słowo zrobi pierwszy krok. A zgwałcona porzucona kobieta? Będzie patrzeć na dziecko powstałe z krzywdy . Ona tego nie chciała chyba nie ma nikt wątpliwości. Dziecko to ,,pamiątka" z sytuacji bardzo bolesnej w tym przypadku. Wychowując je będzie sobie przypominała to wszystko. I teoria przecież można urodzić i później komuś oddać ... wiem że to wasze opinie ale naprawde nie wiem co mam robić jak widzę coś takiego . Lusia dobrze napisała .. a gdyby ona ? sytuacja się wtedy właśnie zmienia. Bo jak urodzić dziecko w wieku 15 lat i żyć normalnie ? Zapomnieć? Urodzić i oddać? A może zrobiła to na przykład z przymusu? Właśnie dlatego trzeba tak bardzo uwazać kiedy decydujemy się na sex. A płód uszkodzony można wykryć już po 4 tygodniach ..nie trzeba dużo czekać . Aborcji nie dokonuje się tylko mechaniczie jak wiele osób myśli lecz także przez tabletki m.in RU480 . To tyle ;)
_________________
Impossible Is Nothing
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-01, 20:43   

Karolinee napisa³/a:

Bo jak urodzić dziecko w wieku 15 lat i żyć normalnie ? Zapomnieć? Urodzić i oddać?



Więc lepszym rozwiązaniem jest zabicie go.
Tylko należało by się zastanowić co bardziej kobiecie utkwi w pamięci.
Czy to, że zabiła dziecko, które się jeszcze nie narodziło, czy to, że je urodziła i dała mu szanse na normalne życie, dom, rodziną i przyszłość.
Oczywiście, najlepiej jest uciec od problemu. Jeżeli kobieta dobrowolnie decyduj się na sex, powinna wiedzieć, co może z niego wyniknąć i jakie mogą być "konsekwencje"

Gwałt, wiadomo - tragedia.
Tylko czy połączenie takiej tragedii jak gwałt z zamordowaniem własnego dziecka nie będzie trwalszą i brdziej bolesną pamiątką ?

Karolinee napisa³/a:

Jednak polskie prawo jest zbyt ,,chrześcijańskie" żeby na to pozwolić.


Nie wiem czy jesteÅ› katoliczkÄ… ale ..
Uważasz, że kościół powinien zezwolić na mordowanie ludzi? Aby był obojętny na zabijanie? Jest coś takiego jak 5 przykazanie - nie zabijaj.
A aborcja i eutanazja to nie jest nic innego jak Å‚amanie tego przykazania.
Było to już napisane ... ale człowiekowi nie dano władzy nad życiem i śmiercią!

Tu zdania nie zmieniÄ™ i do tego mnie nie przekonasz.


Kasiaaa & Vialink
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-01, 21:14   

vialink napisa³/a:

Gwałt, wiadomo - tragedia.
Tylko czy połączenie takiej tragedii jak gwałt z zamordowaniem własnego dziecka nie będzie trwalszą i brdziej bolesną pamiątką ?



Vialink trafiłeś wg mnie w sam srodek gwałt+aborcja daje nam rozpacz do kończa życia. Jeżeli ktoś sie nie zgadza niech pogada z jakimś teologiem lub etykiem.
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

Karolinee  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-01, 21:21   

Powiedz mi czy nazwiesz dzieckiem komórkę jajową po podziałach ? Przecież to niczym nie przypomina dziecka ! Z aborcją nikt nie każe czekać do 9 tygodnia! Można to zrobić jeszcze wtedy kiedy jest to tylko komórka po podziałach! A nie w pełni wykształcony mały człowiek. Myślę że nigdy nie zgodzisz się z moim zdaniem z tego powodu że jesteś mężczyzną a nie kobietą. Nie wiem czy broniłbyś tak swojej opinii gdyby jednak twoja 15 letnia dziewczyna zaszła w ciąże . Ty miałbyś np. 16 lat i co wtedy ? Rodzi i wychowujesz ? Bo jakoś nie chce mi się w to uwierzyć , że byłbyś z tego szczęśliwy. Pewnie napiszesz mi że skoro się zdecydowałeś na sex to wiesz jakie są konsekwencje. To ja ci powiem że wszyscy tak mówią do czasu kiedy nie znajdą sie w takiej sytuacji. Bo są to chwile naprawde okropne kiedy młoda dziewczyna dowiaduje się że dla kilku chwil z chłopakiem zniszczyła sobie całe życie. Ja tak to widze .. kiedyś zapewne będe czekać na to pierwsze dziecko. Chociaż dziś jest to dla mnie naprawde ostatnią rzecza która chciałabym żeby mnie dotyczyła. Usunięcie dziecka z gwałtu pozwala szybciej ,,zapomnieć" o tym wydarzeniu. Chociaż tak naprawde bardzo ciężko jest pozbyć się tego wszystkiego z pamięci. Moje zdanie jest takie i wiem że ciebie do niego nie przekonam ... nie jesteś kobieta jesteś facetem nie musisz tego wszystkiego przeżywać poprostu powiedzmy szczerze że cię to nie dotyczy. No bo nawet kiedy twój rówieśnik zrobił dziecko koleżance to później ją zostawia ile razy tak było !? A ona co ? ma się cieszyc to że ją zostawi też miała przewidziec? I teraz ma urodzić sama wychować i patrzeć jak on radośnie chodzi z kolegami na piwo zalicza następne a ona bawi jego dziecko =/ no to przykro mi bardzo ale jak widze coś takiego to żaluje że jego nigdy to nie spotka ! A kiedy już mówimy o eutanazji to dobrze byłoby przytoczyć tu pewna sytuację ...kiedy na stole operacyjnym leży pacjent w fatalnym stanie czasem rezygnuje się z operacji . No bo nie ma on rzadnych szans . Później umiera. Jak to nazwać ? To też było przekrocone 5 przykazanie ? Bo ja np. w tej sytuacji i tak zdecydowałabym się pomóc ! Bo skoro nie ma szans na życie bez to dlaczego nie spróbwać dać mu jednak szanse na życie po ? Eutanazja dotyczy ludzi którzy nie mają ,,życia" leżenie 15 lat na łóżku przy respiratorze nie sprawia nikomu przyjemności i to chyba nie jest decyzja innych o tym że ktoś ma umrzeć. Ta osoba sama chce sobie ulżyć nie chce się męczyć dlaczego ludzie nie potrafią tego zrozumieć? ....Tak to jest jak człowiek interesuje się czymś co go nie dotyczy czego nie przeżył a chce pokazac swoją wiarę. Jestem chrześcijaninką i się tego nie wstydzę ! Ale myślę że gwałt to jest dostateczne okrucieństwo a urodzenie tkiego dziecka nie pozwala o nim zapomnieć. To rana na całe życie ...
_________________
Impossible Is Nothing
 

Myszunia  

Stały User

¦lepa Idealistka



Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Z Miasta Anio³ów

   

Wys³any: 2008-05-01, 21:54   

Karolinee, co do eutanazji zgadzam się z Tobą całkowicie. Niektórym to trzeba metodą łopatologiczną, bo inaczej nazwą cię mordercą.
_________________
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-05-01, 22:02   

Kiedyś czytałam w gazecie, że dziewczyna mieszkająca w Teksasie miała ok. 15 lat. i była w ciąży. Ukrywała się z tym, chodziła w luźnych bluzkach, specjalnie jadła dużo słodyczy, by ludzie myśleli, że tyje właśnie przez nie. O fakcie wiedziała tylko jej najbliższa przyjaciółka - jej własna siostra. Coś przeczuwała jej matka, jednak wolała nie mówić o tym córce. Może tylko jej się tak wydaje, a nagłe zmiany nastroju to po prostu trudny okres dojrzewania? Dziewczyna chodziła do szkoły normalnie. Nie myślała o tym co będzie potem. W trakcie przerwy w siódmym miesiącu ciąży poszła do toalety, bo dostała nagłego skurczu. Urodziła w szkolnym klozecie. Była tak bezradna i zszokowana, że wrzuciła żyjące już dziecko do sedesu.
Czy w tej sytuacji nie lepiej byłoby poddać się aborcji? To wszystko nie musiałoby się stać.

Karolinee napisa³/a:

nigdy nie zgodzisz się z moim zdaniem z tego powodu że jesteś mężczyzną a nie kobietą


No właśnie... Ojciec tego dziecka na pewno nawet nie wiedział o tym co stało się z dziewczyną, z którą spróbował się zabawić w nudny weekend. Nikt mu nie wypomina. Pod tym względem mężczyźni mają lepiej..... nie muszą sie o nic martwić - więc takie "mądre" wypowiedzi w stylu "a niech se to dziecko donosi, co jej szkodzi" to po prostu jedna wielka żenada.
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

Karolinee  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-01, 22:16   

No i w tej sytuacji widzimy właśnie skuteczność metody naszych kolegów... donoszenie czasem boli bardziej niż aborcja ! ...a młoda dziewczyna sama nie jest w stanie poradzić sobie w tej sytuacji ...a nikt jej nie pomoże. Lusia Myszunia miło że choć w części mnie popieracie ;)
_________________
Impossible Is Nothing
 

Jocker  

Wymiatacz

Versatis.pl



Wiek: 31

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-01, 22:31   

O i w tym miejscu muszę koleżankę Karolinee pochwalić za poprawny sposób myślenia :-) Powinni wprowadzić ustawę że kobieta może dokonać aborcji kiedy zostanie zgwałcona i będzie to miała udowodnione na papierze , wtedy nie wiedzę przeciwwskazań. Z drugiej strony zaczęły by się pojawiać sfałszowane zaświadczenia. Tak źle i tak niedobrze...
"Nie ma to jak życie w POlsce" :lol:
_________________
 

Myszunia  

Stały User

¦lepa Idealistka



Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Z Miasta Anio³ów

   

Wys³any: 2008-05-02, 08:35   

Przecież aborcja po gwałcie jest dozwolona.
_________________
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-02, 09:36   

lusia napisa³/a:

iedyś czytałam w gazecie, że dziewczyna mieszkająca w Teksasie miała ok. 15 lat. i była w ciąży. Ukrywała się z tym, chodziła w luźnych bluzkach, specjalnie jadła dużo słodyczy, by ludzie myśleli, że tyje właśnie przez nie. O fakcie wiedziała tylko jej najbliższa przyjaciółka - jej własna siostra. Coś przeczuwała jej matka, jednak wolała nie mówić o tym córce. Może tylko jej się tak wydaje, a nagłe zmiany nastroju to po prostu trudny okres dojrzewania? Dziewczyna chodziła do szkoły normalnie. Nie myślała o tym co będzie potem. W trakcie przerwy w siódmym miesiącu ciąży poszła do toalety, bo dostała nagłego skurczu. Urodziła w szkolnym klozecie. Była tak bezradna i zszokowana, że wrzuciła żyjące już dziecko do sedesu.
Czy w tej sytuacji nie lepiej byłoby poddać się aborcji? To wszystko nie musiałoby się stać.



po 1 tamta wypłowieć była zarówno Vialinka jak i moja więc nie zarzucajcie że pisał to tylko facet.
po 2. gdyby ta dziewczyna o której lusia napisała powyżej, wiedziała że ma wsparcie u rodziny , nie bała się reakcji najbliższych na pewno by ich o tym poinformowała. Nie wierze by oni zostawili ją samą z tym problemem. Na pewno by jej pomogli. Było by jej łatwiej, może załatwili by jej jakąś pomoc z zewnątrz. Gdyby tak było ta dziewczyna na pewno nie rodziłaby w szkolnej toalecie a w szpitalu. Nie zostawiła by dziecka w klozecie ... Rodzina albo zajęłaby się tym dzieckiem, albo oddała je do adopcji. I dla dziecwzyny były by to na pewno lżejsze wspomnienia i dziecko miałoby lepszy start.

po3

Jocker napisa³/a:

Powinni wprowadzić ustawę że kobieta może dokonać aborcji kiedy zostanie zgwałcona i będzie to miała udowodnione na papierze , wtedy nie wiedzę przeciwwskazań.



Jocker, przecież takie prawo istnieje, więc o czym rozmawiamy ? ..

po4

Karolinee napisa³/a:

Powiedz mi czy nazwiesz dzieckiem komórkę jajową po podziałach ? Przecież to niczym nie przypomina dziecka !



Tak, Karolino, taka komórka jajowa to jest dziecko. Bo powiedz skąd Ty się wzięłaś ? Byłaś już od razu niesamowicie rozwiniętym dzieckiem ? Może od pierwszych dni kształtem przypominałaś noworodka ? ;D (nie odpowiadaj)

po5 mam nadzieje że nie zjecie mnie za moje poglądy i nie zostanie wydana na rzeź tym postem xD ;)
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

Myszunia  

Stały User

¦lepa Idealistka



Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Z Miasta Anio³ów

   

Wys³any: 2008-05-02, 10:13   

kasiaaa napisa³/a:

Nie wierze by oni zostawili ją samą z tym problemem. Na pewno by jej pomogli. Było by jej łatwiej, może załatwili by jej jakąś pomoc z zewnątrz. Gdyby tak było ta dziewczyna na pewno nie rodziłaby w szkolnej toalecie a w szpitalu. Nie zostawiła by dziecka w klozecie ... Rodzina albo zajęłaby się tym dzieckiem, albo oddała je do adopcji. I dla dziecwzyny były by to na pewno lżejsze wspomnienia i dziecko miałoby lepszy start.


To niestety jeszcze życia nie znasz.
_________________
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-02, 10:25   

Myszunia napisa³/a:

To niestety jeszcze życia nie znasz.



Hmm dobrze ze Ty znasz ;) wiesz oczywiste ze zdarzają się rodziny z patologią ;P ale zawsze ta dziewczyna miała szanse na pomoc z zewnątrz ;P
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

Karolinee  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-02, 13:16   

Jocker cieszę się że doceniasz moją wypowiedź. Co do tego że kobieta zgwałcona ma pełne prawo do usunięcia dziecka w Polsce niestety nie można się Kasiu zgodzić. Tabletki aborcyjne nie sa w Polsce dostępne , można je sprowadzić za pośrednictwem ,,legalnych" stron internetowych z zagranicy. Załatwianie dowodów gwałtu również może dostarczyć wiele stresu zgwałconej kobiecie. Trzeba przejść bardzo długą drogę żeby udowodnić że aborcja w naszym przypadku jest czymś dozwolonym.

Mówisz że tamta wypowiedź była również Twoja .. hmm to oznacza że jesteś osobą która takiej krzywdy nie rozumie. Myślę że nikt cię nie zgwałcił i nie kazał urodzić dziecka po takiej tragedii. I oczywiście życzę Ci oby nigdy Cię takie coś nie spotkało...

A co do Twojej wypowiedzi o wsparciu rodziny. Pomyśl sama co powiedziałaby Twoja mama gdyby usłyszała że jej córeczka jest w ciąży? Taka byś była odważna żeby im to powiedzieć? Bo rodzice napewno nie byliby zadowoleni. Wsparcie ? pff powiedz mi ile dziewczyn zostaje samych po tym jak otoczenie dowiaduje się że zaszły w ciążę ? Nie wszyscy mają rodziców , którzy pomogą zrozumieją. Dziewczyna urodziła przedwcześnie jak napisała lusia był to 7 miesiąc. Szokiem mogło być również wczesne przyjście dziecka i oczywiście jej sytuacja. Nie powiedziała bo miała powody ! Gdyby wiedziała że uzyska pomoc że ją zrozumieją napewno nie ukryłaby takiej rzeczy. Może poprostu sama nie chciała w to uwierzyć ? ... Gdyby usunęła dziecko byłoby inaczej. Lżejsze wspomnienia dla dziewczyny ? Ehh widzę że dopóki nie doświadczy się krzywdy to się jej nie rozumie .


Droga Kasiu nie wziełam się nie wiadomo skąd i od pierwszych dni nie wyglądałam jak noworodek ;) Napisałam właśnie o tym że nie trzeba czekać z aborcją do chwili kiedy dziecko będzie w pełni rozwinięte mozna to zrobić kiedy jest tylko komórką ...Czytaj uważniej a zrozumiesz ;) Pozwoliłam sobie odpowiedzieć w mojej wiadomości ;) Za Twoje poglądy nikt Cie nie zje kochana , nie obawiaj się forum jest do tego żeby podzielić się swoim zdaniem z innymi ludzmi . Czasem dużo się nauczyć ;)

Myszunia ma racje. ¯ycie jest inne niż niektórzy sobie to wogóle wyobrażają...
A skoro dziewczyna miała szansę na pomoc z zewnątrz to na jaką ? Bo chyba nie rozumie tej wypowiedzi =/ Może koleżanka będzie wychowywać dziecko razem z nią , kolega dawać pieniądze żeby starczyło na utrzymanie a cała rodzina dawać wsparcie psychologiczne ^^ To byłby raj ale tak nie jest nie było i nie będzie ... przykro mi .
_________________
Impossible Is Nothing
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-02, 13:32   

No jednak widzę, że nie pozostawiłyście na mnie suchej nitki.
Owszem nie zostałam zgwałcona, ale nie wyobrażam sobie jak można zabić kawałek siebie.
A poza tym nie mogłabym żyć z myślą że zabiłam własne dziecko.
Poglądów nie zmienię. A w tym temacie się już nie wypowiem, nie jestem masochistką.
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

Karolinee  

Stały User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-05-02, 14:13   

Ja tylko bronię własnego zdania ;) ... Jedni się ze mną zgadzają inni nie . Do wypowiadania tutaj oczywiście nikt Cię nie zmusza ;) To tyle... Obyś nie miała podstaw do zmiany swego zdnia
_________________
Impossible Is Nothing
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com