Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

SyLwUs2927  

Stały User



Wiek: 31

Do³±czy³a: 06 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-06-10, 15:31   

vialink napisa³/a:

Antykoncepcja jest zawsze grzechem, bo jest to sprzeczne z prawami natury ... że niby nie takimi nas Bóg stworzył, według kościoła współżycie powinno prowadzić do prokreacji, środki antykoncepcyjne to uniemożliwiają.



tak tak a później dziwia się,że dużo młodych matek :mrgreen:
_________________
Mały, pyskaty, wredny, słodki Aniołeczek z charakterem, różkami i ciętym języczkiem ;p ! :) - taaak..to właśnie ja! ;D
 

Harder_Girl  

Wymiatacz

Zakochaniec !



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-06-10, 21:23   

Cytat:

Antykoncepcja jest zawsze grzechem, bo jest to sprzeczne z prawami natury ... że niby nie takimi nas Bóg stworzył, według kościoła współżycie powinno prowadzić do prokreacji, środki antykoncepcyjne to uniemożliwiają

no to pewnie lepiej sie niezabezpieczyć a pozniej aborcja jak sie dziecka nie chce ;/
_________________
By oddać jemu serce < 3


"¦wiat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.. "
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-06-10, 21:24   

Harder_Girl napisa³/a:

no to pewnie lepiej sie niezabezpieczyć a pozniej aborcja jak sie dziecka nie chce ;/



To nie było moje zdanie tylko opinia kościoła ... ja równierz uważam, że to nie powinien być grzech.
 

Harder_Girl  

Wymiatacz

Zakochaniec !



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Maj 2008

   

Wys³any: 2008-06-10, 21:35   

vialink napisa³/a:

To nie było moje zdanie tylko opinia kościoła

ah :-> ,ale tak czy inaczej ten kosciół ma deczko zle w głowie..
_________________
By oddać jemu serce < 3


"¦wiat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.. "
 

lusia  

Mega wymiatacz

subtelna wariatka



ImiÄ™: Lucyna

Do³±czy³a: 30 Kwi 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2008-07-04, 12:34   

Harder_Girl napisa³/a:

ah :-> ,ale tak czy inaczej ten kosciół ma deczko zle w głowie..



Dokładnie. Wypowiadają się księża, którzy pewnie nigdy nie mieli stosunku. Co oni o tym mogą wiedzieć?
_________________
Niech nikt nie mówi jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze!
Nigdy nie dyskutuj z idiotami, bo ściągną Cię do swojego poziomu i pobiją doświadczeniem.
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-05, 15:22   

Cytat:

Dokładnie. Wypowiadają się księża, którzy pewnie nigdy nie mieli stosunku. Co oni o tym mogą wiedzieć?



księza to też mężczyźni, nawet jak noszą kieckę xD
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-07, 10:37   

kasiaaa napisa³/a:

nawet jak noszÄ… kieckÄ™



Nie kiecke ino sutanne a co do antykoncepcji jestem za, bo jak tu np ze tak powiem skonsumować małzeństwo, jeżeli jeden z partnerów jest chory na coś np HIV WZW C lub rzeżączke??
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-07, 10:42   

Locke108 napisa³/a:

Nie kiecke ino sutanne



przecież wiem xD to była ironia ??

Locke108 napisa³/a:

a co do antykoncepcji jestem za, bo jak tu np ze tak powiem skonsumować małzeństwo, jeżeli jeden z partnerów jest chory na coś np HIV WZW C lub rzeżączke??



tu siÄ™ zgadzam.
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

karola505  

Stały User

karo



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 21 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-07, 21:56   

Moim zdaniem prezerwatywy sa najlepsze ale nie wiem bo nie uzywam i chyba sie nie zapowiada zebym zaczela :-P
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-08, 00:10   

Locke108 napisa³/a:

co do antykoncepcji jestem za, bo jak tu np ze tak powiem skonsumować małzeństwo, jeżeli jeden z partnerów jest chory na coś np HIV WZW C lub rzeżączke??



Naprawdę zdecydowałbyś się na sex z użyciem prezerwatywy z osobą zarażoną HIV? Tak beztrosko, bezstresowo?

WHO podaje wszak, że prezerwatywa w zapobieganiu HIV jest skuteczna w 80-95%. Co nie znaczy też, że 5-20% użytkowników prezerwatyw zakazi się HIV, lecz że może zarazić się KAżDY, tyle że później, niż bez użycia prezerwatywy (statystycznie raz na 5-20 stosunków).
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-08, 16:44   

No napewno nie źle zostałem zrozumiany.
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-09, 17:44   

Stanowisko kościoła jest jakie jest:)
a czy jest ono grzechem:)?
wg mnie nie, i nie spowiadam sie z tego bo zadne z 10 przykazan nie mowi o takim grzeszeniu ani daleka interpretacja tez o tym mi nie powie:)
lecz to iz kosciol sobie powiedzial ze jest grzechem to on moze:) wazne aby to Bog nam powiedzial chocby w Pismie ¦wietym.

Poza tym nawet w małzeństwe jest sobie parka ma 2 już dzieci i używają prezerwatywy bo nie stać ich na nastepne dziecko i to ma byc grzech?
maja nie stosować antykoncepcji tylko dlatego ze kosciol tak powiedział?
a czy ten ksiÄ…dz i kosciol pozniej bedzie utrzymywal tego bobasa:)?
dlatego tutaj nie zgadzam sie z kosciolem:)
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-09, 20:44   

buziak napisa³/a:

to iz kosciol sobie powiedzial ze jest grzechem to on moze:



Przepraszam, ale "kościół" nic sobie nie powiedział, bo generalnie budynki nie mówią.
Za to Kościół ma prawo nauczania co jest grzechem, a co nie, bo dostał taka władzę od samego Chrystusa. W Biblii jest napisane, jak Jezus mówi do Piotra (i to przechodzi też na jego następców - papieży): "cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." (Mt 16, 19b)
Możesz się oczywiscie nie zgadzać z Kościołem, ale proszę zechciej się zastanowić po czyjej stronie stoi Bóg: Kościoła, czy Twojego widzi mi się?
Prezerwatywa nie jest jedyną formą regulowania poczęć - są jeszcze naturalne metody, tylko proszę mi tu nie pisać, że kalendarzyk jest nieskuteczny, bo tej metody się już dawno nie stosuje, są inne dużo bardziej skuteczne.
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-09, 22:21   

schale napisa³/a:

Kościoła, czy Twojego widzi mi się?


nie widzi mi siÄ™ ;)
ale działam zgodnie ze swoim sumieniem ;)
a w moim odczuci dla mnie to nie jest grzechem ;)
tym bardziej że to tylko stanowisko Kościoła

schale napisa³/a:

Prezerwatywa nie jest jedyną formą regulowania poczęć - są jeszcze naturalne metody, tylko proszę mi tu nie pisać, że kalendarzyk jest nieskuteczny, bo tej metody się już dawno nie stosuje, są inne dużo bardziej skuteczne.


no niy sa ale co mają powiedzieć Kobiety o nieregularnym cyklu?
mają się rozmnażać jak króliczki bo natura im nie dała regularnego cyklu który dało by się "przewidzieć"?

Jeszcze 200 lat temu Kosciół mogł uważać że antykoncepcja jest bee i fee ;) teraz mamy czasy koncupcyjne i do wszystkiego trzeba pieniążków. nawet dla dziecka aby zapewnić mu dobry byt:) nie każdy może sobie na to pozwolić.
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-10, 02:16   

Sumienie jest wyznacznikiem tego, co jest dobre, a co złe, ale sumienie trzeba formować, bo inaczej mozna pobłądzić. Hitler też działał w zgodzie z własnym sumieniem, jak i Niemcy w czasie drugiej wojny światowej. Byli przekonani, że robią dobrze! A jakie spustoszenie poczynili...
Tylko stanowisko Kościoła? Nie można rozdzielać Chrystusa od Kościoła, który On założył.
Co do nieregularnego cyklu - są metody naturalne (nie kalendarzyk), którym nieregularny cykl nie przeszkadza.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com