Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Kamila_  

Stały User

mizoandria.



Wiek: 31

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: zasiedmiogórogród

   

Wys³any: 2009-05-05, 08:35   

destrukcyjna napisa³/a:

co wg Kościoła jest większym grzechem?


Wg Kościoła seks można uprawiać tylko jeżeli z tego wyniknie dziecko. Jeżeli kobieta nie zaszła w ciążę, ona i mąż powinni się wyspowiadać, bo stosunek, z którego nie powstaje dziecko to grzech.
Jak dla mnie to trochÄ™ jest chore :-|
_________________
Kocham Cię, życie!
<3
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2009-05-05, 09:08   

Kamila_ napisa³/a:


Wg Kościoła seks można uprawiać tylko jeżeli z tego wyniknie dziecko. Jeżeli kobieta nie zaszła w ciążę, ona i mąż powinni się wyspowiadać, bo stosunek, z którego nie powstaje dziecko to grzech.


To, co piszesz, to stek bzdur. Zacytuj mi proszę jakiś dokument Kościoła, który o tym mówi. Albo deczko się hamuj przy formułowaniu tak śmiałej opinii.
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

Kamila_  

Stały User

mizoandria.



Wiek: 31

Do³±czy³a: 04 Maj 2009

Sk±d: zasiedmiogórogród

   

Wys³any: 2009-05-05, 09:20   

Marcheline napisa³/a:

To, co piszesz, to stek bzdur. Zacytuj mi proszę jakiś dokument Kościoła, który o tym mówi. Albo deczko się hamuj przy formułowaniu tak śmiałej opinii.


Dokumentu nie mam, ale miałam o prawie kanonicznym na religii.
_________________
Kocham Cię, życie!
<3
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2009-05-05, 09:26   

A to dobre, bo ja też miałam prawo kanoniczne, w którym wyczytałam coś zgoła innego.
Ludzie, to jest chore!

Kościół nie jest przeciwnikiem przyjemności seksualnej, nie opowiada się za bezmyślnym płodzeniem dzieci, a NPR (Naturalne Planowanie Rodziny) nie jest przestarzałą, zawodną formą antykoncepcji, ani tym bardziej ruletką.

¯eby nie popaść w desperację, tylko się powtórzę.
Kościół nie uważa przyjemności płynącej z seksu za grzeszną, ba, Kościół ma na ten temat bardzo lajtowe zdanie. ;) TADAM! -> http://www.szansaspotkani...php?pageid=5644

Uf!
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-05, 09:49   

Kamila_ napisa³/a:

Wg Kościoła seks można uprawiać tylko jeżeli z tego wyniknie dziecko.



Nie, nie, nie musi z tego być bachora. Po prostu sperma musi skończyć, znaleźć się w pochwie.
Dlatego by bzykać się zgodnie z prawem (po części) Kościoła należy to robić w dni niepłodne (ryzyko istnieje) bo by zgodnie z tymi bzdurami trzeba zabrać ślub.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Lady90  

Stały User


ImiÄ™: Brydzia

Wiek: 33

Do³±czy³a: 29 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-30, 10:55   

Jesli bym sie nie zabezpieczyla i miala bym urodzic dziecko z pewnoscia bym je urodzila i wychowala !! Ale na szczescie sie zabezpieczam tabletkami ;)
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-30, 10:58   

Lady90, a jeśli mimo zabezpieczenia zaszłabyś w ciążę?
 

Lady90  

Stały User


ImiÄ™: Brydzia

Wiek: 33

Do³±czy³a: 29 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-30, 11:42   

Tak samo urodzila bym to dziecko i wychowala ;)
 

betka  

User



Do³±czy³a: 29 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-29, 12:22   

A czasami po prostu zajście w ciąże zagraża życiu dziewczyny i ciekawa jestem co na to Kościół, tez będzie przeciwny antykoncepcji.
To może teraz zamiast o Kościele pogadajmy o tabletkach antykoncepcyjnych.
Jakie bierzecie tabletki, jak się po nich czujecie i ile za nie płacicie?
Ja biorę Sylvie20, jest to odpowiednik znanego Harmonetu/Logestu, kosztuje 20zł i czuje się ok.
 

fresh1993  

User

Life is life...



Wiek: 31

Do³±czy³: 27 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-07-29, 13:43   

To co ludzie robią ze swoim ciałem lub co zamierzają z nim zrobić to wyłącznie tylko ich sprawa, a nie sprawa Kościoła... tak myślę :->
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2009-07-29, 15:25   

betka napisa³/a:

A czasami po prostu zajście w ciąże zagraża życiu dziewczyny i ciekawa jestem co na to Kościół, tez będzie przeciwny antykoncepcji.


Kościół w takich wypadkach zaleca wstrzemięźliwość. Najlepsza metoda.
Zresztą jest chyba już temat o tym, co KK myśli o zapobieganiu ciąży, więc po co piszecie i tutaj o tym?

Nie stosuję żadnej metody antykoncepcji, obecnie nie jest mi ona potrzebna.;)
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-07-29, 16:06   

Właśnie, jest temat "Kościół a antykoncepcja" i tam są kłótnie od dłuższego czasu.

Tak na marginesie - dośc już mam tematów o religii na tym forum, od jakiegoś czasu o niczym innym się tu nie pisze.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Cy¦  

Mega wymiatacz

S.M.O.K



ImiÄ™: CyÅ›

Wiek: 73

Do³±czy³a: 12 Sty 2009

Sk±d: wzi±æ kasê na piwo?

   

Wys³any: 2009-08-01, 11:02   

Różni są ludzie.
Ja naprzykład gdybym zaszła w ciążę, to co? ¯yje się dalej, ponoszę te dziecko w brzuchu te 9 miesięcy, urodzę, wychowam i będę kochać obojętnie czy planowane czy nie, bo moje.
Inna, jak moja znajoma, tyle, że miała ona wtedy 13 lat, zaszła w ciążę z 5 lat starszym chłopakiem, najadła się jakichś apapów i innych takich, upiła się i poroniła, bo 'co by na to powiedzieli rodzice'. Było myśleć wcześniej. Ale podobno im gumka pękła czy coś.
Jeszcze inna, 13 lat, urodziła syna i mimo tego, że w tak młodym wieku, to kocha go nad życie. Rodzice to zaakceptowali i pomagają jej, żeby mogła nadal się uczyć.
Nie będę besztać tych, co się nei zabezpieczają- ich sprawa, oni na tym ucierpią, nie ja.
Nie będę też besztać tych, które się poddają aborcji - ich decyzja, najwyżej później będą żałować.
Najlepsze jest połączenie tabletki antykoncepcyjnej i prezerwatywy. Ryzyko zajścia w ciążę minimalne.
Od 8 miesięcy używam prezerwatyw z moim, i nic mi nie ma. W ciąży nie jestem, i oby tak zostało przynajmniej do 22 roku życia.
Dziękuję za uwagę ;r
_________________

Moje maleństwo <3
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-01, 11:21   

Cy¦ napisa³/a:

Od 8 miesięcy używam prezerwatyw z moim, i nic mi nie ma. W ciąży nie jestem, i oby tak zostało przynajmniej do 22 roku życia.



£ał, to jeszcze 6 lat.
Tego co widzę to jesteś ze swoim 8 miesięcy i 9 dni, skoro od 8 miesięcy używasz prezerwatywy to szybko z nim poszłaś aż w ciągu 9 dni bycia razem.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-08-01, 11:23   

Mizi, ale na dobrÄ… sprawÄ™ - co CiÄ™ to interere? : D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com