Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-10, 12:54   

schale napisa³/a:

Hitler też działał w zgodzie z własnym sumieniem, jak i Niemcy w czasie drugiej wojny światowej. Byli przekonani, że robią dobrze! A jakie spustoszenie poczynili...



to porównanie mnie zabiło:):)

po pierwsze Hitler mordował ludzi a Ty to porównujesz do brania pigułek czy używania prezerwatyzm- nie wpadaj w takie skrajności chcąc podać argumenty bo jedno do drugiego nic nie ma :)

Poza tym wg etycznego punktu widzienia (a zajęcia z etyki mam w szerokim zakresie na uczelnii) antykoncepcja nie jest nie moralna a zabicie i mordowanie ludzi jest:)
gdyby była zapewne byłaby karalna i zabroniona.

No z Hitlerem tyle ta sprawa ma pewnie wpólnego że on w 33 (roku pewna nie jestem) wydał zakaz reklamowania pigułek antykoncepcyjnych i innych takich metod bo też był anty antykoncepcji :mrgreen:

Poza tym Hitler i jego współpracownicy przeniewieżyli sie prawa NATURALNYM a używanie antykoncepcji nie jest złamaniem tego prawa;)

A chce podręślić że głownym argumentem którego używali skazani w procesie Norymberskim było, iż działali z mocy rozkazu z wyższych szczebli i tylko je wykonywali:) Natomiast sędziowie zdecydowali że nie należy kierować się rozkazami ale przede wszystkim rozsądkiem własną etyką i sumieniem.

Dlatego tak tez czynie nie wchłaniając wszystkiego co
Kościół mówi jak gąbka nie przemyśliwszy tego - po to mam rozum i wolną wole a to też by było zaprzeczeniem nauk Kościoła:)
Więc bez takich mi tu przykładów.


schale napisa³/a:

Co do nieregularnego cyklu - są metody naturalne (nie kalendarzyk), którym nieregularny cykl nie przeszkadza.


no i pewnie dlatego ma taki "wysoki" wskaznik skuteczności??? :mrgreen:


schale napisa³/a:

Tylko stanowisko Kościoła? Nie można rozdzielać Chrystusa od Kościoła, który On założył.

a dla mnie instytucja kościeła a wiara to dwie inne sprawy więc nie mieszam tego ze sobą ;)
 

Myszunia  

Stały User

¦lepa Idealistka



Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Z Miasta Anio³ów

   

Wys³any: 2008-07-11, 12:13   

Cytat:

Przepraszam, ale "kościół" nic sobie nie powiedział, bo generalnie budynki nie mówią.


Słowo Kościół może mieć dwa znaczenia - budynku i wspólnoty ;)
_________________
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-11, 12:37   

Cytat:

ytat:
Przepraszam, ale "kościół" nic sobie nie powiedział, bo generalnie budynki nie mówią.


Słowo Kościół może mieć dwa znaczenia - budynku i wspólnoty ;)
_________________



tu chodziło o to że wspólnote razczej się opisuje wielkimi literami -ale to raczej:) w zależności jaki sobie szacunego do niego chowamy :mrgreen:
 

Myszunia  

Stały User

¦lepa Idealistka



Do³±czy³a: 29 Kwi 2008

Sk±d: Z Miasta Anio³ów

   

Wys³any: 2008-07-11, 19:44   

buziak napisa³/a:

w zależności jaki sobie szacunego do niego chowamy :mrgreen:


Dobrze powiedziane. Trafiłeś w sedno.
_________________
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest dowodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-14, 16:17   

buziak napisa³/a:

tu chodziło o to że wspólnote razczej się opisuje wielkimi literami -ale to raczej:) w zależności jaki sobie szacunego do niego chowamy



Nie chodzi o szacunek, rozróżnienie na Kościół i kościół stoi w słowniku ortograficznym.

[ Dodano: 2008-07-14, 16:34 ]
Co do Hitlera nie było moją intencją stawiania na równi zabijania z antykoncepcją, bo było by to rzeczywiście niedorzecznością. Chodziło mi raczej o to, że w zgodzie z sumieniem można robic i rzeczy złe.
Z etycznego punktu widzenia antykoncepcja nie jest zła - ok. Ale mowa tutaj nie o etyce, ale o stosunku religii do antykoncepcji. Myślę, że znaleźlibyśmy jeszcze wiele czynów etycznie dobrych, z którymi jednak osoba wierząca nie mogłaby się zgodzic.

[ Dodano: 2008-07-14, 16:42 ]

buziak napisa³/a:

no i pewnie dlatego ma taki "wysoki" wskaznik skuteczności???


Wskaźnik Pearla dla NPR wynosi 0,2.
¬ródło: E. Raith, P. Frank, D. Freundl: Naturalne metody planowania rodziny, Springer PWN, Warszawa 1997

To ma byc ów wysoki wskaźnik?
 

Gringo  

Stały User

w dżungli...



Do³±czy³: 12 Lip 2008

Sk±d: Puszcza amazoñska...

   

Wys³any: 2008-07-14, 16:47   

Kościół - wspólnota ludzi wierzących (świeckich i duchownych), dzieli się na pielgrzymujący (żyjący na Ziemi), cierpiący (dusze w czyśćcu) i tryumfujący [wielbiący] (dusze w Królestwie Bożym), zwany Kościołem ¦więtym wewnątrz wspólnoty katolickiej
kościół - budynek zgromadzeń Kościoła ¦więtego

Antykoncepcja to planowanie rodziny. Wyróżniane są jej dwie rodzaje:
naturalna, tzw. NPR (Naturalne Planowanie Rodziny), która polega na monitorowaniu cyklu miesiączkowego (jeżeli cykl ten jest klarowny to daje prawie 100% skuteczność, jak i w wypadku stosowania antykoncepcji sztucznej
sztuczna, polega na zażywaniu środków antykoncepcyjnych lub używaniu zabezpieczeń, uznawana przez Kościół za niemoralną ponieważ nie pozwala na pełen kontakt płciowy, zabija komórki w trakcie aktu małżeńskiego

O tyle pierwsza z nich jest dozwolona przez Kościół, o ile jest ona zgodna z prawami natury - są dni, kiedy kobieta jest bezpłodna więc można je wykorzystać, druga będzie skuteczna i kiedy następują tzw. dni płodności, co znaczy, że powoduje zaburzenia naturalnego rytmu... I naturalnej kolejności zapłodnienia.
_________________
"Najważniejsze spotkania odbywają się w duszy, na długo przed tym, nim spotkają się ciała."
P.Coelho

 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-14, 18:46   

Gringo napisa³/a:

O tyle pierwsza z nich jest dozwolona przez Kościół, o ile jest ona zgodna z prawami natury - są dni, kiedy kobieta jest bezpłodna więc można je wykorzystać, druga będzie skuteczna i kiedy następują tzw. dni płodności, co znaczy, że powoduje zaburzenia naturalnego rytmu... I naturalnej kolejności zapłodnienia.



jest jeden wwątek który nie wziełeś pod uwage;)
Seksualnośc kobiety jest tak zbudowane iż największy popęd i chęc do seksu ma w dni płodne czyli poczas owulacji i w jej okolicach:) co to znaczy- wymaga to od niej samej wytwałośc w te dni :) to troche nie ten teges ;)
że ona sama ha rezydnowac z tego co dała jej przyroda :) skoro tak już idziemy zgodnie z duchem naturalności :mrgreen:

Gringo napisa³/a:

używaniu zabezpieczeń, uznawana przez Kościół za niemoralną ponieważ nie pozwala na pełen kontakt płciowy,

to chyba sami małżonkowie czy tam para ma prawo decydować jaki akt im odpowiada??
a nie robić ma robić to kościół?

Gringo napisa³/a:

(jeżeli cykl ten jest klarowny to daje prawie 100% skuteczność,

a jeżeli nie?? to co wtedy:)
sorry ale mamy szybki tryb życia w tej chwili, wiele stresów, infekcji jesiennych, spożywanie alkoholu itp itd:)
mało która kobieta ma taki klarowny cykl :)
to nie średniowiecze:)

jeszcze jedna. Osobiście znam dziewczyne która zaszła w ciąże po 2 dniu od zakończenia miesiączki. Teoretycznie wg tych naturalnych wskazników które pokazują dni płodne jest to niemożliwe :) teoretycznie. ale jak widać teoria miesza się w tym względzie z praktyką :mrgreen:


schale napisa³/a:

Wskaźnik Pearla dla NPR wynosi 0,2.
¬ródło: E. Raith, P. Frank, D. Freundl: Naturalne metody planowania rodziny, Springer PWN, Warszawa 1997

To ma byc ów wysoki wskaźnik?


różne badania pokazują rózne wskazniki i wahania sa dosyć spore wiec trudno ocenić faktyczną skuteczność ;)
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-15, 10:14   

Gringo napisa³/a:

Antykoncepcja to planowanie rodziny. Wyróżniane są jej dwie rodzaje:
naturalna, tzw. NPR (Naturalne Planowanie Rodziny), która polega na monitorowaniu cyklu miesiączkowego (jeżeli cykl ten jest klarowny to daje prawie 100% skuteczność, jak i w wypadku stosowania antykoncepcji sztucznej



mmm nie prawda. po pierwsze bardzo trudno stosować tą metodę antykoncepcji, a po drugie w prawie wszystkich przypadkach była ona źle stosowana przez co w ogóle nieskuteczna. a poza tym w tedy jak jest dobrze stosowana nie daje 100% pewności ... ba nie daje w ogóle pewności. każda kobieta jest inna, każda inaczej reaguje i każdej inaczej przebiega cykl, więc nigdy nie możemy być pewni ... i zapewniam Cię bingo że taka "antykoncepcja" zawodzi w większości przypadków, co prowadzi do aborcji ...
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-15, 12:14   

kasiaaa napisa³/a:

a poza tym w tedy jak jest dobrze stosowana nie daje 100% pewności ...



dokladnie:)
nawet pigułki antykoncepcyjne które są najskuteczniejszą metodą antykoncepcji żaden lekarz nie powie że dają 100 procentową pewnośc gdyż zawsze wlicza się w to jakieś ryzyko w którym i one moga zawies.
 

kasiaaa  

Hiper wymiatacz

Walk to remember.



ImiÄ™: Kasia

Do³±czy³a: 13 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-15, 12:16   

buziak napisa³/a:

nawet pigułki antykoncepcyjne które są najskuteczniejszą metodą antykoncepcji żaden lekarz nie powie że dają 100 procentową pewnośc gdyż zawsze wlicza się w to jakieś ryzyko w którym i one moga zawies.



tak, o ile dobrze się oriętuje skutecznośc pigółek to coś 98 % a skuteczność naturalnych jak pisałam wyżej moim zdaniem jest bardzo nikła.
_________________
'Nieznajomość zła nie jest cnotą, lecz głupotą; zachwycanie się nią to jakby nagradzanie za uczciwość człowieka, który nie ukradł ci zegarka, bo nie wiedział, że go masz'

Nie jesteśmy normalni.
Jesteśmy lepsi.
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-15, 12:37   

kasiaaa napisa³/a:

skutecznośc pigółek to coś 98 %



mi ginekolog mówił że skuteczność pigułek anty tych nowych to około 99.8 proc.

a jak się pytałam czy np trafił mu się taki przypadek zajścia w ciąże przez jego kariere u dziewczyny która stosowała pigułki to on stwierdził iż w całek karierze zawodowej nie miał takiej pacjentki ;)

prezerwatywa jest chyba o 0.1 procent mniej skuteczna;) oczywiście przy prawidłowym stosowaniu :mrgreen:

gdy pytałam się o naturalne metody planowania ciązy to dostałam taką informacje że iż przy obecnym trybie życia ich skutecznośc to około 30 procent w zależności od metody;) :mrgreen: :mrgreen:

czyli na ryzyk fizyk mam niewiele większe prawdopodobienstwo że np zalicze tzn "wpadke" :)
 

Locke108  

Mega wymiatacz

First Aider



Imię: Michał

Wiek: 31

Do³±czy³: 11 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-15, 13:47   

Dokłądnie naturalne metody antykoncepcyjne są chyba najmniej skuteczne bo mało która kobieta ma regularny cykl. Ludzie powinni robić co uważają za słuszne a nie tak jak w średniowieczu co kościół każe i tylko tyle.
_________________
Go¶æ zapraszam www.ratmed.pl
 

schale  

Stały User



ImiÄ™: Mateusz

Do³±czy³: 29 Maj 2008

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-07-15, 23:45   

buziak napisa³/a:

mi ginekolog mówił że skuteczność pigułek anty tych nowych to około 99.8 proc.


Wielkie koncerny farmaceutyczne mają w tym interes, żeby ginekolodzy zalecali sztuczną antykoncepcję. Wiem, zaraz zostane posądzony o wyznawanie spiskowej teorii dziejów, ale nie łudźmy się - lobby antykoncepcyjne działa.

Locke108 napisa³/a:

Dokłądnie naturalne metody antykoncepcyjne są chyba najmniej skuteczne bo mało która kobieta ma regularny cykl.


Przy metodzie objawowo-termicznej nieregularny cykl nie jest czynnikiem dyskfalifikujÄ…cym NPR.

Locke108 napisa³/a:

Ludzie powinni robić co uważają za słuszne a nie tak jak w średniowieczu co kościół każe i tylko tyle.


Jasne, każdy jest wolny, Kościół nikogo karabinem do stosowania NPR nie zmusza. Palenie na stosie też wyszło z mody, nie rozumiem skąd ten cały krzyk, że Kościół coś komuś każe. Natomiast Kościół nauczania swego nie zmieni, tylko dlatego, że jest niemodne.
Jesteś wolny, to prawda, ale i ponosisz konsekwencje swej wolności
 

buziak

Stały User


Do³±czy³: 09 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-16, 12:21   

schale napisa³/a:

ielkie koncerny farmaceutyczne mają w tym interes, żeby ginekolodzy zalecali sztuczną antykoncepcję. Wiem, zaraz zostane posądzony o wyznawanie spiskowej teorii dziejów, ale nie łudźmy się - lobby antykoncepcyjne działa. Locke108 napisał/a:



nie poznałam jeszcze ginekologa który powiedzaiałby iż naturalna antykoncepcja jest skuteczniejsza ;)
więc jak sami mówią skutecznośc faktyczna szacuje się w granicach 30 procent ;)
to wiesz co ;)
tym bardziej że znam wiele przypadków osób którzy szczyścili się z tego iż naturalnie konstrolują sie :mrgreen: a potem zaliczyli wpadke ;)

[quote="schale"]Jesteś w dokładniej każdy jest wolny i ten kto jest na tyle świadomy i dojrzały nie będzie ryzykował po to aby się regulować jakimiś średniowiecznymi metodamy ;) tylko woli coś pewniejszego;)

schale napisa³/a:

Przy metodzie objawowo-termicznej nieregularny cykl nie jest czynnikiem dyskfalifikujÄ…cym NPR.

sorry ale ja pracuje, studiuje dziennie , mam wiele zajęć a nie stać mnie na to aby móc sobie pozwolić aby wpatrywac się w siebie kilkanaście godzin :mrgreen: :mrgreen:
poza tym w moim wypadku nie da się tego wyczaić np;)

Tym bardziej że mówi to facet który świeci sama teoria bo tak naprawde fizjonomii kobiety nie zna z autopsji tylko z ksiązek ewentualnie ;) bądz usłyszenia...

dlatego temat ten uważam za zakończony z Panami ;)

Chętnie go podołam z damska przedstawicielką znająca lepiej cykl i cało kobiety.
Bo facetowi łatwo wymagac...i świecić teoria ;)
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-07-26, 22:37   

Nie ufam naturalnym sposobom antykoncepcji. Trzeba naprawdę dużo czasu poświecić na obserwację swego ciała. Poza tym, trzeba długo zbierać wyniki, zanim będzie można przystąpić do współżycia. A powiedzmy sobie szczerze, jaka kobieta w dzisiejszych czasach będzie tak sumiennie obserwować swój cykl. Poza tym, różne leki, stresy itp. wybijają organizm z rytmu i nie wiadomo czego można się spodziewać. Więc nie ufam tej metodzie i nawet się za nią nie zabieram.
Na obecną chwilę nie 100% skutecznej antykoncepcji (nie licząc usunięcia narządów), zatem zmuszona jestem korzystać z prezerwatyw. Tabletki są poza moim zasięgiem, gdyż znajduję się w grupie kobiet, dla których to ryzykowne. A inne sposoby nie są zbyt atrakcyjne.
Nie interesuje mnie zaś opinia Kościoła. Wg. mnie nie ma nic złego w stosowaniu antykoncepcji a i naturalne metody moim zdaniem są oszukiwaniem natury. Co prawda nie stosuje się żadnych środków sztucznych, ale celowo manipuluje się własnym ciałem by uniknąć poczęcia. Stąd nie rozumiem postawy Kościoła wobec antykoncepcji sztucznej. Ale w to już nie będę wnikać. Nie wprowadzam Kościoła do swego życia.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com