Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

1948Lolo  

User


ImiÄ™: Kamil

Wiek: 29

Do³±czy³: 08 Sie 2012

Sk±d: Zabrze

   

Wys³any: 2012-08-13, 00:10   

Jestem i zawsze będę dumny z tego że jestem Polakiem. Urodziłem się w Polsce i pokochałem to miejsce. Nawet rząd nie zmieni mojej dumy z narodu, choć podejmuje złe decyzje np. zmniejszenie ilości lekcji historii, w tym w znacznej części historii Polski. Moim zdaniem to brak zarażenia patriotyzmem młodzieży ma duży wpływ na sytuacje w kraju. Szkoły przestają uczyć takich wartości jak miłość do ojczyzny a media i internet tylko ogłupiają ludzi którzy stają się przez to coraz bardziej chciwi i egoistyczni. Przez to nasz kraj staje się rozkradany zamiast rosnąć w siłę. Mimo to mam nadzieję że któregoś dnia na czele państwa staną ludzie dla których najważniejsze będą wartości niematerialne i dadzą przykład innym Polakom.
 

_Magnolia_  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-08-13, 12:03   

Bardzo mnie smieszy to co napisal autor tego tematu bo powody do bycia nie dumnym sa tak absurdalnie smieszne ze nie wiem. Nie wiem w jakim otoczeniu krecisz sie ale na pewno nigdzie nie byles, nic nie widziales ani poznales i o niczym nie masz pojecia z tym jak jest za granica.

Jestem urodzona za granica, mieszkam za granica, wychowana po polsku, w polskich tradycjach, rodzina Polakow. Jestem dumna ze jestem Polka bo bardzo doceniam nasza historie w czasie II Wojny Swiatowej, lubie tradycje, lubie zwiedzac Polske poznajac takze mieszkancow tego miejsca. Bardzo informuje sie jak jest w Polsce, mam kontakty z roznymi ludzmi i naprawde tak jak wszedzie sa plusy i minusy, wiec nie szukajmy perfekcji. Pisze nie "bo wypada" ale tak jak widze. Znam polska mentalnosc i znam ta z ktora mam od zawsze doczynienia i z bardzo wielu powodow kulturalnych wole polska. A zeby moc ocenic to trzeba znac a nie gadac byle gadac jak widze ze wielu osob tak robi nie tylko w serwisie.

Faktem jest ze za granica biora Polakow za idiotow ale sami do tego dorobili sie: Polacy mowia o Polsce jak jest zle, tak jakby byla absolutna bieda, ze co polskie to "bleah", "fuj" itd. Z jednej strony tak zachowuja sie w bardzo idiotyczny sposob bo chca byc zaakceptowani a i tak nie beda bo beda wysmiewani i beda mieli problemy ze az nie beda wiedzieli jak z nich wyjsc. I do tego jest taka sprawa ze Polacy za granica nie chca mowic jak naprawde jest tam gdzie mieszkaja tylko opowiadaja cuda na kiju. Dawno czasy minely gdzie "na Zachodzie byl luksus w porownaniu co jest w Polsce".

Kazde Panstwo ma swoje plusy i minusy, wiec niech nikt nie szuka perfekcji, duzo zwiedzalam po Europie i nigdzie perfekcji nie widzialam.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-08-13, 12:15   

A ja szczerze mówiąc dziwię się temu co piszecie. Myślę, że popularność stereotypów o Polakach jest mocno przesadzona. Także pracowałam za granicą. Zarówno w Azji jak i w Europie i nie spotkałam się z negatywną oceną Polaków.

Co więcej wydaje mi się, że Polska jest o wiele bardziej doceniana przez cudzoziemców niż przez nas samych. Moi rodzice są związani z pewnym klubem, który organizuje roczne wymiany uczniowskie. Zapewne większość z Was zdziwiłaby się jak wiele osób, szczególnie ze Stanów Zjednoczonych jest zainteresowanych Polską. Są gotowi zapłacić grube pieniądze za to, by uczyć się języka oraz uczęszczać do polskiej szkoły. A w głównej mierze są to osoby pochodzące z takich miast jak Nowy York, bądź Seattle.


Osobną kwestią jest to, że nie jestem w stanie zrozumieć w jaki sposób tożsamość narodowa może być kształtowana przez stereotypy tyczące się własnego narodu. Bądź zachowanie osób w Internecie.
Jestem ciekawa ile z Polaków, którzy uważają, że swoją narodowość należy ukrywać mogłoby wykazać się wiedzą na temat historii, tradycji, bądź kultury własnego kraju.
Tym bardziej, że z tego co zauważałam najczęściej jest to grono, które ma nawet problem z posługiwaniem się poprawną polszczyzną.
_________________
Drugs&hugs.
 

Bobi  

User


Do³±czy³: 26 Lis 2011

   

Wys³any: 2012-08-13, 12:48   

Nie jestem w pełni Polakiem, a dumny jestem tylko z historii naszego państwa, ale lubię ten kraj. :D Dużo fajnych ludzi, dużo wariatów co sobie sofę na dach malucha zaczepiają itp. xd Niektórzy wypisują tutaj, że niby nie są dumni z zachowania polaków, bo coś tam i dużo debili w kraju... ale spójrzcie z tej strony, że brani przez Was "debile" to samo piszą. Ogarnijcie, że też robicie pewnie rzeczy, z których inni nie są dumni i macie swoje "odpały", co inni mogą uważać za debilizm... no chyba, że jesteście "ideałami", ale sorry nie ma chyba takich ludzi, a jak tak to współczuję Wam, bo trzeba być wtedy naprawdę sztywnym człowiekiem. I jeszcze co do tych gier... tam to, trzeba przyznać, że jest spora dzieciarnia, która myśli, że jest fajna, a w realu by pobili nawet Pudziana xd A co do tych przekleństw z tych całych grach... to pytam się Was, znawcy wszystkich języków... skąd wiecie, że obcokrajowcy nie przeklinają w swoich językach?
Sorry, pewnie nie jasno napisałem to co miałem na myśli :-|

Pozdro :D
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2012-08-13, 13:52   

_Magnolia_ napisa³/a:

Bardzo mnie smieszy to co napisal autor tego tematu bo powody do bycia nie dumnym sa tak absurdalnie smieszne ze nie wiem. Nie wiem w jakim otoczeniu krecisz sie ale na pewno nigdzie nie byles, nic nie widziales ani poznales i o niczym nie masz pojecia z tym jak jest za granica.

Jestem urodzona za granica, mieszkam za granica, wychowana po polsku..


Więc po co piszesz, że śmieszy Cię to co napisałem, skoro nie wiesz jakie są realia w Polsce?

_Magnolia_ napisa³/a:

Dawno czasy minely gdzie "na Zachodzie byl luksus w porownaniu co jest w Polsce".


Jeśli masz na myśli USA, to muszę Ci powiedzieć, że tamtejsi ludzie też do mądrych nie należą.

_Magnolia_ napisa³/a:

Kazde Panstwo ma swoje plusy i minusy, wiec niech nikt nie szuka perfekcji, duzo zwiedzalam po Europie i nigdzie perfekcji nie widzialam.


Nie chodzi o perfekcję. Chodzi o zachowanie podstawowych zasad kultury i tępienie chamstwa, które w Polsce można spotkać na każdym kroku.

Bobi napisa³/a:

Niektórzy wypisują tutaj, że niby nie są dumni z zachowania polaków, bo coś tam i dużo debili w kraju... ale spójrzcie z tej strony, że brani przez Was "debile" to samo piszą.


Właśnie nie, oni są dumni z tego co robią.

Bobi napisa³/a:

Ogarnijcie, że też robicie pewnie rzeczy, z których inni nie są dumni i macie swoje "odpały", co inni mogą uważać za debilizm... no chyba, że jesteście "ideałami", ale sorry nie ma chyba takich ludzi, a jak tak to współczuję Wam, bo trzeba być wtedy naprawdę sztywnym człowiekiem.


Myślisz, że trzeba być ideałem, albo mega super luzakiem, żeby wyrazić zdanie na temat zachowania swoich rodaków? Bardzo się mylisz.

Bobi napisa³/a:

I jeszcze co do tych gier... tam to, trzeba przyznać, że jest spora dzieciarnia, która myśli, że jest fajna, a w realu by pobili nawet Pudziana xd


W rzeczywistości często spotykam ludzi starszych z podobną mentalnością o czym mówiłem wyżej.


Slow, ja nie opieram się na stereotypach, tylko własnych spostrzeżeniach.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-08-13, 16:11   

Alcatraz, mnie też śmieszy to co napisałeś a znam realia w Polsce.
Zaczynasz argumentować o tych gier więc do nich się wcześniej odniosłem, skoro są dla ciebie tak ważne aby stawiać je na pierwszym miejscu. Do głowy by mi nie przyszło uzależnianie bycia/nie bycia dumnym z narodowości od jakichś gier przez internet. Nie mam za sobą wielkiej kariery gracza, ale miałem dłuższy epizod z 2 grami i szczeniackie zachowania spotykałem u osób różnej narodowości, zarówno u Niemców, Hiszpanów, Brazylijczyków, Rosjan jak i Polaków.

Chuligani? Według ciebie nie spotykani w innych krajach, pogoogluj sobie trochę o zamieszkach stadionowych szczególnie w Anglii (choć akurat na stadionach sobie już z tym poradzili), w Niemczech, we Włoszech. Skala jest oczywiście różna w różnych krajach, ale nie jest tak by to zjawisko występowało tylko w Polsce.
Co do tego:

Cytat:

Oczywiście nie brakuje też tekstów "na ch* sie gapisz"


A co mają powiedzieć mieszkańcy USA o zaciemnionych uliczkach w metropoliach, albo Anglicy o niedawnych zamieszkach w Londynie. Tam też bajzlu nie robili ludzie którzy wolny czas spędzają w kościele. We Włoszech za to dalej działa mafia, a we Francji spróbuj podskoczyć Arabom.

Cytat:

Tutaj 20-30 latek potrafi mieć mentalność dzieciaka z podstawówki.

Tak samo jak w każdym innym kraju.
Sąsiedzi, nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie zawsze się sobie kłaniają. A nawet gdyby nie, to nie jest to żaden powód do nie bycia dumnym z polskości.

Youtube? No błagam... znowu rozbijamy się o jakieś szczeniackie zachowania ludzi, którzy prędzej czy później z tego wyrosną.

Cytat:

Naprawdę niektórzy mają w dupie ludzi grających całymi dniami w Minecrafty i inne syfy, a muszą czytać jaki to dżej dżej nie jest wspaniały i w ogóle.

Nie, nie muszą. Ja nie mam pojęcia o czym ty teraz mówisz i co/kto to jest "dżej dżej", a w internecie spędzam dużo czasu.

Za granicą pytany skąd jestem, odpowiadam zgodnie z prawdą i nie czuję żadnego wstydu.

Proszę, odniosłem się do całej twojej wypowiedzi żeby nie było, że nie czytałem.
Ale ty dalej sraj we własne gniazdo...
Może ulżysz swojej frustracji, ale jeśli ci się sytuacja w kraju nie podoba (choć twoje argumenty są po prostu śmieszne), to na pewno jej w ten sposób nie poprawisz.

http://www.youtube.com/watch?v=2LwK8W0f3-E
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-08-13, 16:19   

Alcatraz napisa³/a:

Slow, ja nie opieram się na stereotypach, tylko własnych spostrzeżeniach.


Ograniczonych zapewne do jednego środowiska. Może warto czasem poszerzyć swoje horyzonty?
Wybacz, ale Twój pierwszy post w tym temacie jest po prostu śmieszny. Nie wysuwać tak ogólnych ocen na podstawie takich żenujących przykładów. Wydaje mi się, że tak jak napisał szostol- zbyt mało doświadczyłeś, zbyt mało widziałeś.
_________________
Drugs&hugs.
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2012-08-13, 16:55   

szostol napisa³/a:

Alcatraz, mnie też śmieszy to co napisałeś a znam realia w Polsce.
Zaczynasz argumentować o tych gier więc do nich się wcześniej odniosłem, skoro są dla ciebie tak ważne aby stawiać je na pierwszym miejscu. Do głowy by mi nie przyszło uzależnianie bycia/nie bycia dumnym z narodowości od jakichś gier przez internet. Nie mam za sobą wielkiej kariery gracza, ale miałem dłuższy epizod z 2 grami i szczeniackie zachowania spotykałem u osób różnej narodowości, zarówno u Niemców, Hiszpanów, Brazylijczyków, Rosjan jak i Polaków.


Człowieku, czy ja pisałem tylko o grach? Jeśli macie czytać tylko 1/4 moich postów, to lepiej nie czytajcie wcale, bo nie doszukacie się sensu w jednym fragmencie.

szostol napisa³/a:


Chuligani? Według ciebie nie spotykani w innych krajach, pogoogluj sobie trochę o zamieszkach stadionowych szczególnie w Anglii (choć akurat na stadionach sobie już z tym poradzili), w Niemczech, we Włoszech. Skala jest oczywiście różna w różnych krajach, ale nie jest tak by to zjawisko występowało tylko w Polsce.

A co mają powiedzieć mieszkańcy USA o zaciemnionych uliczkach w metropoliach, albo Anglicy o niedawnych zamieszkach w Londynie. Tam też bajzlu nie robili ludzie którzy wolny czas spędzają w kościele. We Włoszech za to dalej działa mafia, a we Francji spróbuj podskoczyć Arabom.


A czy ja mówię, że gdzie indziej się tego nie spotyka? Po prostu w Polsce na dużą skalę razi mnie gówniarzeria i debilizm. Z mało którym człowiekiem można tutaj normalnie porozmawiać.

szostol napisa³/a:


Tak samo jak w każdym innym kraju.


j.w.

szostol napisa³/a:

Sąsiedzi, nie wiem gdzie mieszkasz ale u mnie zawsze się sobie kłaniają. A nawet gdyby nie, to nie jest to żaden powód do nie bycia dumnym z polskości.


Tak, mieszkam w dziurze zabitej deskami, nie mam podłączonej wody, ani prądu, gdzie po 4 ludzi śpi na jednym łóżku. Zadowoliło Cię to? Mówiłem tylko o swoich sąsiadach.

szostol napisa³/a:


Za granicą pytany skąd jestem, odpowiadam zgodnie z prawdą i nie czuję żadnego wstydu.

Respekt. Od dziÅ› jesteÅ› moim bogiem.

szostol napisa³/a:


http://www.youtube.com/watch?v=2LwK8W0f3-E


Znam i słucham Eldo, co nie znaczy, że nie mogę skrytykować zachowania rodaków.

slow napisa³/a:

Wybacz, ale Twój pierwszy post w tym temacie jest po prostu śmieszny.

Jedna osoba to napisała, teraz inni powtórzą, żeby pokazać jacy to oni są fajni i poważni.

slow napisa³/a:

Wydaje mi się, że tak jak napisał szostol- zbyt mało doświadczyłeś, zbyt mało widziałeś.


Znam dużo osób, które mają podobne zdanie co ja. Zaraz napiszesz, że oni też zbyt mało doświadczyli?

Widzę, że niektórzy zbyt bardzo wzięli do siebie moją wypowiedź i zaczęli mnie już atakować. Jeśli tak bardzo Was to razi, to potraktujcie to tylko jako moje zdanie na temat polaków, a nie odgórnie narzucone realia. Trochę dystansu na przyszłość.
 

Feuerleben  

Hiper wymiatacz

Nowik



ImiÄ™: Dawid

Do³±czy³: 24 Sie 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2012-08-13, 17:07   

Ja wprawdzie urodziłem się w Polsce ale przede wszystkim czuję się Europejczykiem. Jeśli chodzi o Polaków to są dziwni ludzie nie wiedzący sami czego chcą. Polityka w Polsce jest w stanie fatalnym a ludzie nie mają gdzie pracować a średnia krajowa to przekręt w tym kraju na skalę światową. Sam język polski jest trudnym i mało zrozumiałym językiem. Mowi się W Anglii w Hiszpanii w Holandii ale też np. na £otwie na Litwie itd. Literature Polacy też mają dziwną. Czytając Młodą Polskę stukam sie kilka razy w głowe bo te brednie są niemożliwe. ¦mieszne jest to że Mickiewicz jest postrzegany za Polaka którym tak na prawdę nigdy nie był.
Podsumowując nie czuję się patriotą i jest mi wszystko jedno czy ktoś czuje się Polakiem lub też nie
_________________
Nie ma ludzi niezastąpionych, z wyjątkiem matek dla synów i ojców dla córek.
 

_Magnolia_  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 20 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-08-13, 19:55   

Alcatraz, skoro masz 15 lat to chyba czytac umiesz, doczytaj lepiej i zrozumiesz ze znam jakie sa realia w Polsce a chamstwo jest wszedzie gdzie sie nie ruszysz tylko w pewnych Panstwach jest wiekszy a w innych mniejszy. Nie mialam na mysli USA tylko czesc Europy na Zachodzie.

Nie tylko brakuje Ci od metra informacji, ale takze nie czytasz do konca co kto pisze i nie chcez rozumiec.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-08-13, 20:40   

Cytat:

Człowieku, czy ja pisałem tylko o grach? Jeśli macie czytać tylko 1/4 moich postów, to lepiej nie czytajcie wcale, bo nie doszukacie się sensu w jednym fragmencie.


Odniosłem się do całej twojej wypowiedzi, w zasadzie fragment po fragmencie. Ty od gier zacząłeś, zaczyna się zwykle od najlepszych/najmocniejszych argumentów. Wygląda więc na to że to dla ciebie bardzo istotna sprawa. Dla mnie zupełnie bez znaczenia.

Cytat:

A czy ja mówię, że gdzie indziej się tego nie spotyka?


Prosz

Cytat:

Ciekawe, że u obcokrajowców nie spotyka się takiego zachowania, a jeśli już to jest to rzadkość

:mrgreen:

Cytat:

Po prostu w Polsce na dużą skalę razi mnie gówniarzeria i debilizm. Z mało którym człowiekiem można tutaj normalnie porozmawiać.

Ahh tak, ty jesteś jeden dojrzały a reszta to gówniarzeria. Jak dla mnie to raczej przerośnięte ego.

Cytat:


Tak, mieszkam w dziurze zabitej deskami, nie mam podłączonej wody, ani prądu, gdzie po 4 ludzi śpi na jednym łóżku. Zadowoliło Cię to?

Nie widzÄ™ zwiÄ…zku.

Cytat:

Znam i słucham Eldo, co nie znaczy, że nie mogę skrytykować zachowania rodaków.

Ja nie słucham, ale jakoś tak mi się skojarzyło.

Cytat:

Znam dużo osób, które mają podobne zdanie co ja. Zaraz napiszesz, że oni też zbyt mało doświadczyli?

Być może... Swoją drogą skąd znasz opinie dużej ilości ludzi, skoro w tym kraju z mało kim można porozmawiać.

Cytat:


Widzę, że niektórzy zbyt bardzo wzięli do siebie moją wypowiedź i zaczęli mnie już atakować. Jeśli tak bardzo Was to razi, to potraktujcie to tylko jako moje zdanie na temat polaków, a nie odgórnie narzucone realia. Trochę dystansu na przyszłość.

Nam brakuje dystansu? To ty wyładowujesz jakąś frustrację, bądź dowartościowujesz się zakładając takie tematy i stawiając się ponad tym bajzlem o którym piszesz.
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2012-08-13, 21:18   

_Magnolia_ napisa³/a:

Alcatraz, skoro masz 15 lat to chyba czytac umiesz, doczytaj lepiej i zrozumiesz ze znam jakie sa realia w Polsce a chamstwo jest wszedzie gdzie sie nie ruszysz tylko w pewnych Panstwach jest wiekszy a w innych mniejszy. Nie mialam na mysli USA tylko czesc Europy na Zachodzie.


Przepraszam, ale gdzie jest informacja, że mam 15 lat?

szostol, Twój post został tak chaotycznie napisany, że już nawet nie chce mi się na wszystko odpisywać. Odniosę się tylko do ostatniego

szostol napisa³/a:

Nam brakuje dystansu? To ty wyładowujesz jakąś frustrację, bądź dowartościowujesz się zakładając takie tematy i stawiając się ponad tym bajzlem o którym piszesz.


Więc po jaką cholerę wchodzisz tu i nadal mi odpisujesz, skoro aż tak Ci to nie pasuje? Nigdzie nie wyładowuje swojej frustracji, zapisałem tylko własne spostrzeżenia i chcę wiedzieć co inni o tym sądzą. Niektórym naprawdę trzeba wszystko tłumaczyć, bo co by się nie zrobiło, to będzie przeszkadzać. O takie zachowanie właśnie mi chodziło w tym temacie. Ty jesteś tego dobitnym przykładem.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-08-13, 22:30   

Chaotycznie? To masz schemat:
cytat
komentarz

To jest forum dyskusyjne, dlatego dalej odpisuję. Napisałem również co sądzę o twoich spostrzeżeniach (w skrócie: są o kant rozbić). Nie wiem jaki masz z tym problem.
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-08-16, 03:57   

Feuerleben napisa³/a:

Sam język polski jest trudnym i mało zrozumiałym językiem. Mowi się W Anglii w Hiszpanii w Holandii ale też np. na £otwie na Litwie itd. Literature Polacy też mają dziwną. Czytając Młodą Polskę stukam sie kilka razy w głowe bo te brednie są niemożliwe.


Wszystko spoko, ale nie traktuj swojego niedouczenia/niskiego IQ jako argumentu wymierzonego przeciw polskości. :-D

Co do tematu - nie ukrywam, że być dumnym z czegoś, na co kompletnie nie miało się wpływu od dawien dawna mnie śmieszy.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-08-16, 10:32   

Jakoś szczególnej dumy nie czuję z tego, że jestem Polakiem. Ale nie zamieniłbym tego kraju na żadne inne kokosy i dzikie zachody. ¯yje się trudniej niż gdzie indziej, fakt, ale konsumować możemy i tak na potęgę, mamy dostępne wszelkie dobra materialne, benzyna jest droga, zarobki niskie, zadłużenie spore, ale wciąż nie zdychamy. Historia naszego kraju jest dość ciekawa, pokrzepiają mnie niektóre zwycięstwa Polaków, ale niektóre zdarzenia zdają się nadawać tylko do wyśmiania. Polska to Polska, źle nie jest.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com