Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-06-12, 23:35   

Straho napisa³/a:

Bycie polakiem to również brzemię pogardy, które trzeba dźwignąć. Mój przyszły teść(Irakijczyk) mówi:
-Widziałem u nas w TV, że macie nowego prezydenta
-Owszem - odpowiadam.
-Tak, wszyscy mają jakiś dorobek polityczny a on jest znany z tego, że rozdaje kawę na ulicy.

Nawet bliski wschód z nas drze łacha.




Tjaa.. zwłaszcza oni mieli świetnego męża stanu i przywódcę - mordercę, psychopatę, złodzieja, który na dodatek nosił rajstopy i inne części damskiej bielizny :-D
 

Nihilist

User


Do³±czy³: 11 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-13, 00:04   

$karbówka napisa³/a:

zwłaszcza oni mieli świetnego męża stanu i przywódcę - mordercę, psychopatę, złodzieja, który na dodatek nosił rajstopy i inne części damskiej bielizny


Co by to było na tym świecie gdyby USA nie niosło demokracji, nie? :mrgreen:

philosophus napisa³/a:

To po prostu mało istotne.


Widocznie nie dla wszystkich.

philosophus napisa³/a:

Dał sobie wcisnąć kompletne brednie


Takie jak?

philosophus napisa³/a:

jeszcze głupszy sposób rozwiązania problemu.


Pełna zgoda.

philosophus napisa³/a:

Nie odrzucam.


I chwała Ci za to. A nie czujesz dumy z polskich akcentów w twórczości Chopina?

philosophus napisa³/a:

tworzył polską kulturę i europejską również


No tak, bo Polska należy do Europy :-D Oczywiście wiem co masz na myśli i tutaj także zgoda. Powód by być dumnym z rodaka, nie?

philosophus napisa³/a:

Jeżeli jakiś kretyn kopiuje, dajmy na to, gangsta rap, to zdecydowanie właściwszym określeniem byłoby powiedzieć że to jest infekcja kulturowa.


Znów zgoda.

philosophus napisa³/a:

Dmowski uprawiał nielogiczne ale efektowne gadki. Czysta demagogia.


Do postaci Dmowskiego nie podchodzę bezkrytycznie, ale jednak nazywanie go demagogiem to przesada, wiadomo w jakich czasach głosił swoje poglądy i z czasem jak pewnie wiesz zmieniały one nieco swój charakter, czy wyszło to na dobre to już temat na osobną dyskusję, w każdym razie warto odczytywać hasła w szerszym kontekście historycznym.

philosophus napisa³/a:

W obecnych warunkach to zbędna kategoryzacja


Dlaczego zbędna?

philosophus napisa³/a:

Motywacja narodowa to forma podbijania własnego ego, jaki to ja jestem zaje****, nie mając po temu wyjątkowych podstaw.


Nie, to myślenie ponad jednostkę i chęć wkładu swoim osobistym rozwojem w ewolucję narodu, z którego się wywodzi.

philosophus napisa³/a:

używam czasu zaprzeszłego


Ja również.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-06-13, 01:58   

Nihilist napisa³/a:

$karbówka napisa³/a:

zwłaszcza oni mieli świetnego męża stanu i przywódcę - mordercę, psychopatę, złodzieja, który na dodatek nosił rajstopy i innee części damskiej bielizny


Co by to było na tym świecie gdyby USA nie niosło demokracji, nie?


Jeśli pan Irakijczyk śmieje się z Polski,bo mamy takiego Dudę - to ją się pośmieję z tego ich ćwoka, który wsławił się tym iż można było na you tube popatrzeć jak go wieszają. :-D
A co by było, bez tego złego USA?
Hmm zwyciężyłby Hitler , a Japończycy dorżneliby circa 50mln ludzi od Chin po Fidżi.
Styka? :-)
 

Nihilist

User


Do³±czy³: 11 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-13, 12:50   

$karbówka napisa³/a:


A co by było, bez tego złego USA?
Hmm zwyciężyłby Hitler , a Japończycy dorżneliby circa 50mln ludzi od Chin po Fidżi.
Styka? :-)


Ja też mogę wymienić miliony ofiar polityki USA, więc argument o rżnięciu ludzi chyba nam odpada.
A na temat II Wojny ¦wiatowej to nie w tym temacie, ale z tym też można dyskutować, bo chyba wszyscy wiemy, że III Rzesza powinna wygrać tę wojnę.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-06-13, 13:47   

Nihilist napisa³/a:

$karbówka napisa³/a:


A co by było, bez tego złego USA?
Hmm zwyciężyłby Hitler , a Japończycy dorżneliby circa 50mln ludzi od Chin po Fidżi.
Styka? :-)


Ja też mogę wymienić miliony ofiar polityki USA, więc argument o rżnięciu ludzi chyba nam odpada.
A na temat II Wojny ¦wiatowej to nie w tym temacie, ale z tym też można dyskutować, bo chyba wszyscy wiemy, że III Rzesza powinna wygrać tę wojnę.



Co do USA musieliby się bardzo starać by doścignąć w liczbie ofiar wyczyny twoich idoli.
Co do III Rzeszy - tak , jeśli ktoś ma nasrane we łbie jak naziści i cechuje go mentalność bandyty.
Natomiast jeśli ktoś jest Polakiem
, robi histerię o polskość wszystkiego a jednocześnie ma żal, że Hitler przegrał to widzę dwie opcję.
Może być klinicznym przypadkiem idioty, który chciałby być zamordowany lub jako ten nikły procent spośród ofiar "hungerplanu" być całe życie kopany przez rasę panów niczym niewolnik w Południowej Karolinie.
Ewentualnie może takiego cymbała cechować tak wielki antysemityzm, że nie zdaje sobie sprawy z istoty tematu.
Którym z nich jesteś? :]
Dwa - tak , bredź dalej o byciu Polakiem, polskiej kulturze, tożsamości i jednocześnie o zwycięstwie III Rzeszy , która z Polakami planowała się rozprawić na dobre.
Tylko ułatwiasz philosophusowi pokazanie twojej głupoty, bo w przypadku victorii Hitlera, już byś nie musiał martwić się o polski naród.
Swoją drogą philo wygrałe¹ dawny zakład - jednak pojawił się głupszy od Andzreja :-D
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-06-13, 19:21   

Nihilist napisa³/a:

Widocznie nie dla wszystkich.



A jakie mają podstawy po temu, żeby to było istotne?

Nihilist napisa³/a:

I chwała Ci za to. A nie czujesz dumy z polskich akcentów w twórczości Chopina?



Cieszę się że one tam są, tylko dlatego że dobrze się sprawdziły jako element doskonałej i oryginalnej muzyki. Natomiast zupełnie nie widzę powodu, dlaczego mam być dumny z cudzych dokonań. Też miałem w życiu okres patriotyzmu, szperania w historii i próby udowodnienia jacy to my jesteśmy wspaniali, aż rozeznałem że owszem, mamy pewne cechy oryginalności ale zupełnie nie ma podstaw do uważania się za kogoś lepszego, a co jeszcze ważniejsze: zauważyłem, że to co mnie łączy z innymi ludźmi to wykształcenie, pewne cechy charakteru, umysłu, technika myślenia, a nie pochodzenie narodowe. Wielokrotnie zupełnie nie mogłem się porozumieć z Polakami, natomiast nie miałem takiego problemu z wieloma Anglikami czy też Niemcami.
Uderzyło mnie też, jak widziałem lekcję fortepianu udzielaną przez Polaka chińskiej pianistce- totalnie inny język, inny sposób myślenia co za tym idzie, a muzycznie potrafili się bez problemu dogadać, podczas gdy przeciętny Polak w tej sytuacji by powiedział "O co mu chodzi, przecież gra?"

Nihilist napisa³/a:

Powód by być dumnym z rodaka, nie?



Ale czemu mam być dumny z Chopina, skoro równolegle Polacy są jednym z gorzej wyedukowanych muzycznie narodów w Europie i nawet za bardzo go nie lubią, a o geniuszach takich jak Szymanowski nawet nie słyszeli? Czy istnienie Chopina, Rejewskiego, Kopernika, czy Andrzeja Morsztyna przekreśla fakt istnienia w historii Polski masy idiotów i szkodników, którzy w dodatku doprowadzili ten kraj do upadku zarówno politycznego, ekonomicznego jak i kulturalnego?

Nihilist napisa³/a:

czy wyszło to na dobre to już temat na osobną dyskusję, w każdym razie warto odczytywać hasła w szerszym kontekście historycznym.



Być może. Z Dmowskiego przyznam, że czytałem tylko M.N.P., wydały mi się tak nieuzasadnioną gadką, że już miałem serdecznie dość tego pana.

Nihilist napisa³/a:

Dlaczego zbędna?



Ponieważ znaczna część świata, a Europa szczególnie, ma wspólne problemy i interesy i to głównie doszukiwanie się różnic stoi na przeszkodzie w ich realizacji. Nie ma też sensu zawężać sobie inspiracji do elementów krajowych, znowu Chopin jest tutaj dobrym przykładem: bez Bacha, Mozarta i Cristoforiego nie byłoby Chopina. Tak samo, jak mnie interesuje np. liberalizm w ekonomii, to potrzebuję Austriaków inspirujących się Anglikami, a nie protoplastów z Polski którzy tutaj rozwinąć skrzydeł nie mogli, bo daliśmy się opętać bandzie fanatyków którzy postanowili oczyścić kraj z różnowierców i po odniesieniu sukcesu doprowadzili go do upadku.

Nihilist napisa³/a:

Nie, to myślenie ponad jednostkę i chęć wkładu swoim osobistym rozwojem w ewolucję narodu, z którego się wywodzi.



Myśl zacna, jednak wolę myśleć globalnie. Dlaczego nie miałbym koncentrować wysiłków np. na pomaganiu Hindusowi który tworzy globalną platformę darmowej edukacji matematycznej, jeżeli np. po temu mam specjalne zdolności, a z tym Hindusem lepiej mi się pracuje i nie muszę tracić mnóstwa czasu na przekonywanie kogoś do czegoś, bo już mam chętnego kooperanta z drugiego końca świata z którym się rozumiem?

Dodam że nie po to odwiedzam na forum żeby tylko mieć z tego rozrywkę, ale to że polemizuję z absurdalnymi argumentami w PL wynika z tego że tak mi najłatwiej, a trochę też z tego że tutaj mieszkam i nie chcę żeby za 100 lat jakiś wariat np. podpalił bibliotekę w której akurat siedzę, bo za Pawłem IV i Hitlerem wpadnie na pomysł że książki z nie jego firmy są szkodliwe.

$karbówka napisa³/a:

Swoją drogą philo wygrałe¹ dawny zakład - jednak pojawił się głupszy od Andzreja



Jeszcze chyba nie. Andzej w ogóle ignorował co się do niego mówi. Zupełnie jak typ który parę dni temu usiłował mnie nawracać- rozmowa z uśmiechniętym głośnikiem.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

marcinb  

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Cze 2015

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2015-06-14, 01:57   

Dla mnie bycie Polakiem to wielka duma. Bez cienia wątpliwości uważam, że warto na każdym kroku podkreślać swój patriotyzm.
_________________
 

Nihilist

User


Do³±czy³: 11 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-14, 18:11   

$karbówka napisa³/a:

Co do USA musieliby się bardzo starać by doścignąć w liczbie ofiar wyczyny twoich idoli.


Oj chłopie, podać Ci papier? Jakich moich idoli :znudzony: A co do liczby ofiar USA na przestrzeni wieków... Masakra nad Bod Axe w roku 1832 gdzie amerykańskie oddziały bestialsko mordują mnóstwo kobiet i dzieci, w trakcie wojny secesyjnej pod Cold Harbor generał Grant wysyła na śmierć około 60 tysięcy ludzi miesięcznie, do 1900 roku z rąk Amerykanów w wyniku ludobójstwa ginie około 13 milionów ludzi, krwawa pacyfikacja powstania na Filipinach w 1901 roku, w roku 1918 na wskutek interwencji amerykańskiej na Haiti ginie 15 tysięcy ludzi, o 1945 roku nawet nie wspominam, do 1947 roku w obozach alianckich umiera 800 tysięcy jeńców niemieckich, użycie napalmu wbrew wszelkim konwencjom w Wietnamie, potem Libia, Syria, Irak(1991 - 3000 żołnierzy irackich zostaje pogrzebanych żywcem) i tak dalej...
Reszta postu wręcz razi po oczach idiotyzmem, więc nawet nie będę się do tego wszystkiego odnosił, bo szkoda mojego czasu.

philosophus napisa³/a:

A jakie mają podstawy po temu, żeby to było istotne?


Właściwie o tym rozmawiamy od początku.

philosophus napisa³/a:

mamy pewne cechy oryginalności ale zupełnie nie ma podstaw do uważania się za kogoś lepszego


Owszem. Osobiście uważam, że przeciętny Polak ma więcej cech negatywnych w swej oryginalności niż pozytywnych.

philosophus napisa³/a:

skoro równolegle Polacy są jednym z gorzej wyedukowanych muzycznie narodów w Europie i nawet za bardzo go nie lubią, a o geniuszach takich jak Szymanowski nawet nie słyszeli?


To nie znaczy, że naród można skreślić, wystarczy go edukować, też na pewnym etapie swojego rozwoju nie znałeś Szymanowskiego.

philosophus napisa³/a:

Nie ma też sensu zawężać sobie inspiracji do elementów krajowych


Oczywiście, ale interes narodowy w wielu przypadkach wcale nie stoi w sprzeczności z wspólnym interesem Europy.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-06-14, 18:55   

W tym co powiedziałeś, właściwie nie widać powodu, dlaczego by mienić się patriotą czy nacjonalistą polskim, a nie np. dobrym Europejczykiem.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Nihilist

User


Do³±czy³: 11 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-14, 20:15   

No bo bycie nacjonalistą polskim wcale nie gryzie się z byciem Europejczykiem. I gryźć się nie może, bo Polska znajduje się w Europie, Polacy to Europejczycy, jeżeli jest się związany z Polską jest się też związanym z Europą, nie oznacza to jednak, że pewna odrębność narodów zamieszkujących Europę jest czymś co możemy tak sobie pominąć.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-06-14, 21:09   

Nihilist napisa³/a:

nie oznacza to jednak, że pewna odrębność narodów zamieszkujących Europę jest czymś co możemy tak sobie pominąć.



Możemy. Nie możemy pominąć różnic w poziomie wykształcenia, inteligencji czy barier językowych, ale narodowość sama w sobie jest bez znaczenia, wyjąwszy naturalnie wywołane przez jej poczucie uprzedzenia i pretensje o sprawy dawno minione.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-06-15, 13:07   

Nihilist napisa³/a:

Jakich moich idoli


Nazistów, których tak bardzo żałujesz, że przegrali wojnę.

Nihilist napisa³/a:

A co do liczby ofiar USA na przestrzeni wieków


Mam Ci podać liczbę ofiar różnych odmian Rosji/ZSRR, Niemiec, Japonii czy Chin na przestrzeni wieków? :-D

Nihilist napisa³/a:

w trakcie wojny secesyjnej pod Cold Harbor generał Grant wysyła na śmierć około 60 tysięcy ludzi miesięcznie


Twoja wiedza o wojnie secesyjnej, jest podobnie duża jak kolegi Nico... nie wypowiadaj się o tym, bo tracimy tylko czas na czytanie bredni.

Niemniej dla postronnych, otóż, Grant pod Cold Harbor nie wysłał 60 tys. ludzi na śmierć, ale w wyniku ataku na konfederackie umocnienia zginęło około 1,900 żołnierzy Unii.
Kilka dni trwało szturmowanie różnych linii obrony celem znalezienia najsłabszego punktu i nie dało to rezultatu, wobec czego generał Grant postanowił zaryzykować frontalny atak, który został zmasakrowany ogniem obrońców.

To nie zbrodnia, tłuku, ale zwykła głupota, jakich dowódcy popełniali na wojnach i popełniać będą jeszcze długie wieki.

W liczbach bezwzględnych i tak Cold Harbor ustępuje temu co zrobił generał Lee pod Gettysburgiem wysyłając 3 dnia 15 tys. konfederatów na centrum wojsk Unii, albo to co 30 listopada w bitwie pod Franklin odwalił gen. Hood posyłając 20 tys. wojsk na trzy linie umocnień,, mur, okop z działami nabitymi kartaczami schowanymi za krzewy agawy, przy temperaturze minus 5 C, i gry już robiło się ciemno ( godzina 16:00)...
Na dodatek, generał Grant żałował tego ataku do końca życia, a Lee czy Hood wręcz gderali, że ich żołnierze nie wykazali dość inicjatywy. :-D
Także nie rob tu histerii z tym Grantem.

Zainteresowanym polecam pozycjÄ™ "Hurricane from the Heavens: Cold Harbor 1864" - na brednie tego tutaj, szkoda czasu.

Nihilist napisa³/a:

do 1900 roku z rąk Amerykanów w wyniku ludobójstwa ginie około 13 milionów ludzi


Taaa... a Polacy gwałcili na Monte Cassino, i zabili 60 tys. Niemców w Gdańsku, dlatego Hitler musiał zacząć wojnę.
Jak masz dalej tak bredzić, to gdzie indziej.

Nihilist napisa³/a:

o 1945 roku nawet nie wspominam


Szkoda, bo niewygodny temat dla takich oszołomów jak Ty.

Nihilist napisa³/a:

do 1947 roku w obozach alianckich umiera 800 tysięcy jeńców niemieckich


W obozach niemieckich umarło/zamordowanych zostało bez mała kilka milionów ludzi.
No, ale wiem, źli to byli ci Alianci, a Hitler to bohater, bo zabijał ¯ydów. :-D

Na dodatek polecam zobaczyć sobie jak wyglądały naprędce zorganizowane obozy jenieckie dla bez mała 5 milionów Niemców - to było bardzo trudno wyżywić, stąd wysoka śmiertelność, Alianci mieli problemy aprowizacyjne z własnym wojskiem a co dopiero jeszcze dbać o Niemców spieprzających przed Armią Czerwoną. ( no właśnie, jakoś uciekali na zachód, do tych złych Amerykanów - a przecież mogli oddać się Sowietom, nie? :mrgreen: )
Na dodatek musiano karmić ludność Holandii, którą twoi bandyccy idole planowali zagłodzić.
Kto tam wtedy by się przejmował Niemcami, gdy jeszcze wyszło na świat co robili - traktowanie Niemców przez Anglików i Amerykanów pogorszyło się, gdy wyzwalano obozy zagłady - no, ale nie ma co się dziwić.
Do roku 1944 gdy poddawało się od 50 do 200 tys niemieckich wojsk, wszystkich wywożono do USA, wielu pracowała na farmach w Teksasie w dobrych warunkach , zwiedzali miasta, kina itp.
Zwłaszcza jeńcy z Afrika Korps byli bardzo dobrze traktowani.

No, ale wiadomo, naczyta się taki o złym USA i ględzi te swoje pierdoły. :-D
Pokrzycz jeszcze, że źli Amerykanie skazali Goeringa na powieszenie.

Nihilist napisa³/a:

użycie napalmu wbrew wszelkim konwencjom w Wietnamie, potem Libia, Syria, Irak(1991 - 3000 żołnierzy irackich zostaje pogrzebanych żywcem) i tak dalej...


To są zbrodnie wojenne, które są niemal nie do uniknięcia w każdym konflikcie - jednak co innego, wymienienie tego w dyskusji historycznej, celem kwerendy i wyciągnięcia wniosków, a co innego robienie z USA diabła wcielonego, oraz jednoczesne wybielanie innych i brednie, że wojnę powinna wygrać III Rzesza, która to w zbrodniczej działalności, prześcignęła niemal wszystkie kraje w historii ludzkości, od Imperium Asyrii po Koreę Północną.

Nihilist napisa³/a:

Reszta postu wręcz razi po oczach idiotyzmem, więc nawet nie będę się do tego wszystkiego odnosił, bo szkoda mojego czasu.


Zgadzam się, reszta twojej dłubaniny razi idiotyzmem, którego skali dawno to forum nie widziało.
Zresztą co ja się męczę, jak ktoś gada, ze III Rzesza powinna wygrać wojnę, to się właściwie sam dostatecznie pogrąża... :-D

Rozumiem konstruktywna krytyka US, ale pieprzyć brednie, o zwycięstwie III Rzeszy, a z drugiej atakować USA, za wszystko od Forda Mustanga po Myszkę Miki, to już jest stadium choroby psychicznej. :mrgreen:
 

Nihilist

User


Do³±czy³: 11 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-15, 15:39   

Właśnie takiego wyliczania ofiar co do każdego mocarstwa chciałem uniknąć gdy odniosłeś się do mojego postu na początku, uważam to za zbędne i każde ludobójstwo jest złem. Wymieniając ofiary działań USA chciałem tylko podkreślić w naszej dyskusji, że nie należy popadać w zbytni entuzjazm wobec USA, bo też swoje za przysłowiowymi uszami mają.
Po pierwsze, źle postrzegasz moją wypowiedź odnośnie III Rzeszy, otóż w słowach, że powinna wygrać wcale nie wyrażam swojej sympatii do tej strony konfliktu czy nie gloryfikuję popełnionych przez Niemców mordów. Chodziło mi o to, że sytuacja do pewnego czasu była oczywista - Niemcy wygrają wojnę, dysponowali niesamowitą technologią, a siłę ich armii pokazały chociażby lata 39-40. Niemcy byli ogromną potęgą i wszystko wskazywało przez długi czas, że wojnę wygrają - dlatego napisałem, że wygrać ją powinni.
A z książką, którą podałem chętnie się zapoznam i wtedy może przedyskutujemy ten temat, oczywiście jeżeli zluzujesz pośladki.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-06-15, 18:57   

Z tą techniką to nie tak do końca. Niemcy na początku wojny wcale nie mieli lepszych konstrukcji niż któryś z ich głównych przeciwników.
Dobrym przykładem jest tu lotnictwo angielskie i francuskie, czy szok jaki przeżyli Niemcy w ZSRR gdy spotkali T-34 i KV, które na ówczesne standardy były cholernie ciężkie, a mimo to śmigały sobie bez problemu po ruskich bezdrożach, czego niemieckie czołgi nie potrafiły, a niemiecka broń przeciwpancerna okazała się przeciwko nim zupełnie nieskuteczna. Niemcy wygrywali głównie dzięki taktyce i strategii, a nie technice która była na dobrym ale przeciętnym poziomie na początku wojny.

Natomiast Hitler dokonał mnóstwa szkód zarówno w dowodzeniu jak i w przemyśle.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Nihilist

User


Do³±czy³: 11 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-15, 22:20   

philosophus napisa³/a:

a nie technice która była na dobrym ale przeciętnym poziomie na początku wojny.


Wydaje mi się, że dużo wynalazków było wtedy w fazie testów i gdyby wojna potrwała jeszcze trochę Niemcy mogliby wygrać wojnę nie tyle taktyką co zdolnościami swoich inżynierów, ale tak można gdybać na wiele tematów.

philosophus napisa³/a:

Hitler dokonał mnóstwa szkód zarówno w dowodzeniu


W ogóle od pewnego momentu mam wrażenie, że zaczął popełniać jeden krytyczny błąd za drugim.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com