Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2012-08-07, 09:45   Bycie Polakiem

Jak sam tytuł mówi. Czy Wy jesteście dumni ze swojej narodowości? Otóż ja nie. I to nie z powodu historii, a zachowania naszych rodaków.

Pierwszym przykładem niech będą gry (najczęściej MMO). Tutaj sytuacja jest zbyt ekstremalna. Gdzie nie znajdę "polaczka" to tam będzie wyzywanie, napinka i prowokacje. Poziom niższy od zera, kłótnie nie mające sensu. Nawet gdy widzę, że ktoś wyzywa się z innymi używając swojej łamanej angielszczyzny, to najczęściej okazuje się, że to też Polak.
Niektóre przypadki potrafią wyzywać obcokrajowca po polsku i są jeszcze z tego dumni : "ten #$%# nawet nie wie o czym muwie". A kiedy ktoś zaczyna wyzywać w stylu "Twoja stara, Twój stary" to już mogę być pewny, że pozostało mi tylko zablokowanie takiego typka. Dzisiaj nawet tłumaczyłem jednemu, że to tylko gra i nie trzeba się tak złościć (bo przegrywaliśmy), to odpowiedział "zamknij mordę szczylu".
Inni oczywiście również mają nas za buraków i chamów psujących tylko dobrą zabawę. Najczęściej nie przyznaje się w grach do bycia Polakiem, ale kiedy już to zrobię to wszystkich ogarnia wielkie zdziwienie, że potrafię się zachować, że jestem inny. Czy naprawdę musi tak być? Musimy się wszędzie zachowywać jak bydło, wyzywać za byle co i na każdym kroku pokazywać jakimi to nie jesteśmy kozakami? Przecież normalni Polacy na tym tylko tracą.

Drugi przykład wezmę już z realnego świata. Często na ulicy można spotkać ludzi, którzy wydzierają mordę "LECHIA, LECHIA" albo równie bzdurny bełkot, którego nikt nie chce słuchać. Oczywiście nie brakuje też tekstów "na ch* sie gapisz" i innych tego typu. Ciekawe, że u obcokrajowców nie spotyka się takiego zachowania, a jeśli już to jest to rzadkość. A w Polsce codzienność. Tutaj 20-30 latek potrafi mieć mentalność dzieciaka z podstawówki.
I jeszcze to naburmuszenie i buractwo niektórych ludzi. Jakby codziennie była żałoba narodowa. Było więcej takich przypadków, ale co ja będę się rozpisywał. Sami powinniście wiedzieć o co chodzi, jeśli mieszkacie w Polsce.

Trzeci przykład : Sąsiedzi. Po pierwsze nikt nawet "dzień dobry" nie odpowie. Po drugie.. No właśnie i tutaj zaczyna się prawdziwy problem. Niektórych chyba nie stać na słuchawki i mają problemy ze słuchem. Potrafią puszczać głośno muzykę przez cały dzień, w dodatku muzykę, której nie każdy musi lubić. W ekstremalnych przypadkach potrafią grzmocić wiertarką po 22.

Czwarty przykład : Znów powracamy do sieci, czyli Youtube. Ja wiem, że dzieci mają tutaj ogólny dostęp, ale bez przesady. Znów Polacy są najgłośniejsi. Gdzie się nie spojrzy to jest jakiś denny komentarz "pierwszy, drugi" "Tutaj Polacy, przejmujemy filmik". Rozumiem, za pierwszy czy może nawet drugim razem może być to śmieszne, ale teraz jest już żałosne i powinno być traktowane jak spam. Jeszcze bardziej bolą oczy od całej armii dzieci, które uwielbiają swojego Let's playera dżejdżejdżołkera (poprawnie : JJayJokera). Naprawdę niektórzy mają w dupie ludzi grających całymi dniami w Minecrafty i inne syfy, a muszą czytać jaki to dżej dżej nie jest wspaniały i w ogóle. Sam fakt, że jakiś idiota, który nie przekazuje żadnych wartości, tylko swój debilizm i jest autorytetem dla tych dzieci jeszcze bardziej smuci. Jeszcze ta ortografia. Coś w stylu "jj jest fajny, to muj miszcz, a ty speiradalei..." itd. itd.
Jakoś dzieci z innych państw nie rażą tak w oczy jak Polskie dzieci.

Wyraźcie swoje zdanie. Ja wyraziłem swoje i podkreślam, że wstydzę się przyznać do bycia Polakiem. Wstydzę się przez tych wszystkich idiotów wymienionych wyżej. W naszym kraju panuje chamstwo, buractwo i prostactwo, które ciężko znaleźć w innym miejscu. Nie wiem skąd się to wzięło, ale fakt, że tacy ludzie decydują o losach kraju przez dupokrację pozostawia mi bardzo wiele do myślenia.
 

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-08-07, 11:08   

¦wietny temat. Nie, nie jestem dumny z bycia Polakiem. Przyczynami nie są raczej wymienione przez Ciebie. Uważam po prostu, że na tle innych dużych narodów europejskich nasze sukcesy są bardzo mierne. Gospodarka jest w zasadzie podbudówką do niemieckiej, w sporcie możemy najwyżej wspominać dawne sukcesy, w nauce prawie w ogóle się nie liczymy. Lubimy zwalać winę na ten stan rzeczy na komunę, zabory itd.
Może po prostu prawda jest bardziej okrutna i za to wszystko odpowiadamy my sami ?
Polacy są uważani na Zachodzie za pracowitych, ale niezbyt inteligentnych.
Możecie mnie oskarżać teraz, ale coś już na świecie zobaczyłem i wiem, że to wszystko może wyglądać inaczej.
¦mieci mogą być wyrzucane do kontenerów, a nie do lasów jak się to powszechnie praktykuje. Murzyn czy gej mogą żyć w spokoju i nie są obiektami wyzwisk czy drwin.
Kościół zajmuje się wiarą i religią, a nie grozi ekskomuniką niepokornym (sic!) posłom, którzy mają inny światopogląd. Wszyscy, nawet nieznajomi mówią sobie "Dzień dobry", a nie do pomyślenia jest żeby nie odezwać się słowem do sąsiadów. Na drogach (może z wyjątkiem Włoch) zdecydowana większość przestrzega przepisów, dzięki czemu mają znacznie niższy niż w Polsce odsetek wypadków. Nie ma również wszechobecnego kiczu i tandety, setek bannerów, kolorowych reklam które są charakterystyczne dla obcokrajowców przyjeżdżających do Polski. Można by było jeszcze wymieniać długo...
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2012-08-07, 11:50   

ja ze swojej strony powiem tylko tyle, ze jadac gdzies za granice, a z racji wykonywanego zawody wyjezdzam stosunkowo czesto, jezeli ktos mnie nie pyta o narodowosc to sie tym nie chwale, raz bedac w szwecji mialem taki przypadek ze rozmawialem sobie z kobieta (wiedziala ze jestem z Polski) i doszlismy do momentu gdzie opowiadalem jej o jakims programie lecacym w tv, to ta sie wielce zdziwila ze my w Polsce mamy telewizory :-P dosc niewiarygodne ale prawdziwe niestety. Ja jesli chodzi o pochodzenie jestem tylko w polowie polakiem dlatego z wielu przyczyn nie utozsamiam sie specjalnie z tym narodem, jak i z zadnym innym, ot jestem mieszkancem europy poprostu :-D Co do gier i grania z polakami sie nie wypowiem bo nie gram w takie gry, jedyne w co gram to shogun 2 na necie czasem i mimo ze nie gralem tam nigdy z polakiem to uprzejmosc obcokrajowcow mnie czasem powala. Moze dlatego ze nie jest to gra ktora by mogla zainteresowac na dluzej dzieciarnie, jak takie wszelkiej masci MMO.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2012-08-07, 22:45   

Jestem dumna. Zachowanie rodaków nie mogłoby tego zmienić. Nie wyobrażam sobie jak mogłabym nie być z dumna z perspektywy historycznej, bądź kulturowej.

Wstyd natomiast jest mi zachowania niektórych osób pochodzenia polskiego.
_________________
Drugs&hugs.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-08-08, 00:37   

Oh. Jestem niezwykle dumny, co czasem wręcz może zakrawać o megalomanię. Nie wyobrażam sobie, jak mogłoby być inaczej. Zwłaszcza, że swoją polskość traktuję jako przyjęcie określonej opcji, bo jako ¦lązak zawsze "mam wybór". Lubię to miejsce, chcę się trochę wysilić, żeby uczynić je lepszym do życia, bo mankamenty są oczywiste. Szkoda jednak mi nerwów, energii i czasu na narzekanie, które można z sukcesem uprawiać wszędzie. Jak już to konstruktywnie w konkretnych sprawach, bez uogólnień.

Asasello napisa³/a:

Polacy są uważani na Zachodzie za pracowitych, ale niezbyt inteligentnych.



Nie odczułem nigdy w krajach okcydentu (którym też jesteśmy zresztą, chociaż na swój sposób), żeby z powodu pochodzenia deprecjonowano mój intelekt, a gloryfikowano pracowitość.
_________________
#truestory
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2012-08-11, 20:56   

I dziś znów miałem okazję pisać z domniemanym 21 latkiem, który zachowywał się na oko 12 lat. Może ktoś potrafi wytłumaczyć, czemu takie coś najczęściej spotyka się w Polsce?

Jeśli chodzi o historię Polski to oczywiście jestem z niej bardzo dumny, ale jeżeli miałbym coś powiedzieć o naszym narodzie to mogę powiedzieć tylko to, że większość ludzi ma zanik mózgu.
 

polka  

User



Do³±czy³a: 12 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-08-11, 22:01   

Dumna z historii, mniej z teraźniejszości.
_________________
Jedno słowo, słowo znaczy tak wiele
jedno słowo, słowo i od razu się śmiejesz,
jedno słowo, słowo i wylewasz łzy'
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-08-11, 22:34   

Alcatraz, a może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego bycie/nie bycie dumnym ze swojego kraju warunkujesz jakimiś durnymi grami komputerowymi?
 

ZjemCiBabcie  

Hiper wymiatacz

Medykamentka



Do³±czy³a: 29 Gru 2011

   

Wys³any: 2012-08-11, 22:49   

Alcatraz napisa³/a:

większość ludzi ma zanik mózgu.



A może po prostu trafiasz na takich ludzi?

Jestem dumna z bycia Polką i tyle. Może i dzisiejsze społeczeństwo nie jest godne podziwu, ale historię mamy wartościową i to się ceni.
_________________
hey you out there on your own
sitting naked by the phone
would you touch me?
 

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-08-12, 01:13   

Cytat:

Nie odczułem nigdy w krajach okcydentu (którym też jesteśmy zresztą, chociaż na swój sposób), żeby z powodu pochodzenia deprecjonowano mój intelekt, a gloryfikowano pracowitość.



A jak miałeś odczuć, skoro na Zachodzie byłeś najwyżej kilka razy, najdłużej dwa tygodnie i to tylko z rodzicami ?

Patrząc na zmanierowany język Twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę gdzie piszesz. Miarą "intelektu" jest właśnie dostosowanie języka do okoliczności w jakich się go używa i osób do których kierowany jest przekaz.

Do reszty: jako główny powód domy podajecie historię. Czy możecie podać konkretne wydarzenia napawające Was dumą ? Strzelam w ciemno: wymienicie Jana Pawła II, powstania, bitwy, wojny...
 

marekpatryk2

Wymiatacz


Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-08-12, 01:24   

"Naród wspaniały, tylko ludzie kur***." Józef Piłsudski

Nie obrażając nikogo, ale wiadomo o jakie ku**y chodzi :)
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2012-08-12, 01:24   

Asasello napisa³/a:

Do reszty: jako główny powód domy podajecie historię. Czy możecie podać konkretne wydarzenia napawające Was dumą ? Strzelam w ciemno: wymienicie Jana Pawła II, powstania, bitwy, wojny...



Przylaczam sie do pytania kolegi, dziwi mnie ta wasza fascynacja historia, tym bardziej ze w duzej mierze polacy przez wlasna glupote (glownie szlachty) zostali zniewoleni poprzez 3 zaborcow. Nasza Historia jest dowodem jedynie na to ze polacy nigdy nie umieli i nie umieja dobrze rzadzic, wiec nie wiem gdzie ta wspaniala historia, nie liczac pojedynczych incydentow.
 

Alcatraz  

Hiper wymiatacz

Upadły Anioł


Do³±czy³: 15 Kwi 2011

   

Wys³any: 2012-08-12, 09:11   

szostol napisa³/a:

Alcatraz, a może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego bycie/nie bycie dumnym ze swojego kraju warunkujesz jakimiś durnymi grami komputerowymi?


Czytałeś całą moją pierwszą wypowiedź, czy wyciągasz pojedyncze zdania z kontekstu?
 

Mleko

User



ImiÄ™: Robert

Do³±czy³: 11 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-08-12, 11:05   

Jasne,że jestem dumny z bycia Polakiem.
_________________
''Lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma większego znaczenia''-George Orwell
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2012-08-12, 14:02   

Asasello napisa³/a:

A jak miałeś odczuć, skoro na Zachodzie byłeś najwyżej kilka razy, najdłużej dwa tygodnie i to tylko z rodzicami ?



Eeee... Nie. Pewnie nie tak długo i w takich celach, jak ty, ale co w związku z tym? Nie widzę też powodu, aby takie "postrzeganie" miało być jakoś szczególnie znaczące, czy uwłaczające.

Asasello napisa³/a:

Patrząc na zmanierowany język Twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę gdzie piszesz. Miarą "intelektu" jest właśnie dostosowanie języka do okoliczności w jakich się go używa i osób do których kierowany jest przekaz.



Jeżeli czujesz się zobowiązany do recenzowania tego, co piszę bardzo mi miło, ale co to wnosi do wątku? Równie swobodnie mogłeś przecież przez PW mi to napisać.

shadow lord napisa³/a:

Przylaczam sie do pytania kolegi, dziwi mnie ta wasza fascynacja historia, tym bardziej ze w duzej mierze polacy przez wlasna glupote (glownie szlachty) zostali zniewoleni poprzez 3 zaborcow. Nasza Historia jest dowodem jedynie na to ze polacy nigdy nie umieli i nie umieja dobrze rzadzic, wiec nie wiem gdzie ta wspaniala historia, nie liczac pojedynczych incydentow.



Szereg błędów politycznych w XVIII wieku i polityka państw zaborczych wystarcza, żeby już się dumnym nie czuć? To już zależy od indywidualnego spojrzenia. Dla kogoś będą to triumfy oręża - nawet te małe, ale zawsze. Dla kogoś innego odkrycia polskich geografów, czy podróżników. I tak samo może być kultura, historia literatury, nauka. Dlaczego niby nie? A samą historię trzeba uznać za raczej udaną, skoro jesteśmy tam, gdzie jesteśmy. Oczywiście to nie jest tak, że każdy musi się czuć dumny z badań Ernesta Malinowskiego, odkryć Strzeleckiego, odsieczy wiedeńskiej, czy filmów Kieślowskiego, ale dlaczego nie?

No i rzecz jasna ważne, żeby tym samym nie deprecjonować innych narodów, jak to się u nas bardzo często robi na przykład z Francuzami, którzy zupełnie niesłusznie mają opinię zdrajców i tchórzy. Ale to jeszcze dużo pracy zanim to się naprostuje.
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com