Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-04-07, 21:08   

Z pewnością ,osobiście lubię także Pleszewy.Jednakże to trzymanie nogi,według mnie ,by zakupić takie siodło,naprawdę trzeba umieć siedzieć na koniu.Pamiętam,że podczas pierwszych jazd nie mogłam się na nim odnaleźć,jest tak miękkie,że aż z początku trudno wyczuwalne,co ma swoje wady oraz zalety.No i jest dość mocno wyprofilowane,co tym bardziej przynajmniej w moim przypadku utrudnia utrzymanie odpowiedniej pozycji.Ale liczę na to,że będę mogła je zakupić.Jeśli nie zapewne skuszę się na skokówkę z Pleszewa, także są dość wygodne.Intryguję mnie także siodła Wintec.Z pozoru dość droga firma,jednak co raz częściej w oko wpada mi w oko ten model : http://www.allegro.pl/ite..._250_start.html .Zwłaszcza,że jak na Winteci jest to śmiesznie niska cena,zwłaszcza jak na oryginał.

Cóż te moje konie także nie są zbyt dobre.Rekreacja,jednakże staram się trzymać im wraz z trenerką formę i także czynnie chodzą LL oraz L.Od biedy mój także pójdzie P oraz N ,tyle,że staram się unikać tych klas ze względu na jego zad.
Ale mam nadzieję ,że z rudej coś będzie,zwłaszcza,że ma dość dobry rodowód i predyspozycje.Chociaż chorowała na ochwat,więc ciężko przewidzieć jakie skutki będzie to miało w przyszłości.
A i obecnie dwie klacze ze stajni pokryliśmy ogierem Colox Cuphttp://www.konie-agropol.pl/?page_id=120,więc kurcze gdyby ten czas mógł szybciej lecieć !
_________________
Drugs&hugs.
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2010-04-07, 21:51   

Mnie się w Daw Magu jeździło rewelacyjnie, Pleszew trochę za twardy, ale też niezły ;)
Co do Winteców - cóż siodła dobre, ale ja jakoś nie mam zaufania do syntetycznych... osobiście wolałabym kiepskie skórzane niż dobre syntetyczne, nie wiem dlaczego mam takie uprzedzenie ;) No faktycznie niska cena, one zazwyczaj najtaniej używane w granicach 1800-2000 za te "gorsze" modele ;)

No widzisz, pewnie dobrze utrzymane w rekreacji, że tak ładnie chodzą ;) A co ma z zadem? :(
A ja znam konia po ochwacie, który teraz ładnie sobie P śmiga, bez wybitnego rodowodu i skutków ubocznych, więc jest duża szansa ;) Mój nogi ma mocne na szczęście jak na swoją lichą budowę :) A po rodzicach powinien być mocniejszy, a takie chuchro wyszło ^^ Przynajmniej go wiatr nad przeszkodami niesie ;D
Prześliczny ten Colox Cup ;)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-04-08, 15:03   

No właśnie mam w dużej mierze podobne odczucia.Ale syntetyki podobają mi się w tym,że są niezwykle leciutkie.Chociaż porównywałam tego Winteca z Daslo ,które również ma syntetyczne i po mimo tego,że nie wielka różnica w cenie to ogromna różnica w jakości.Na korzyść winteca.Chociaż Pleszewy,podobają mi się dlatego,że są trwałe.Rozważam wszystkie ewentualności,bo muszę wymienić połowę sprzętu i no cóż nie wiem,czy będzie mnie stać na Daw Maga.Zwłaszcza,że chciałabym z tymi poduszkami.
Nie no już na szczęście ładnie chodzi,kopyta odrosły,więc mam nadzieję,że coś z niej będzie (:
tzw "chwiejny zad".Ciężko mi to nawet wytłumaczyć,ale no cóż chwieje się co powoduje,że tym bardziej narażony jest na kontuzję.Kwestia wyrabiania mięśni i wzmacniania tego zadu nie wiele niestety pomaga.
Coloxik jest słodziak ! :D
_________________
Drugs&hugs.
 

ta_mloda_panna  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Jusia :)

Wiek: 30

Do³±czy³a: 24 Kwi 2009

Sk±d: Wyspa marzeñ...

   

Wys³any: 2010-04-10, 10:16   

Z siodłami to zawsze problem jest :) Ja mam obecnie używane od koleżanki za 200 zł, 4 lata już, sprowadzone z Niemiec, i choć wygląda na liche, to jest naprawdę solidne i wygodne :) Tylko ono ma 16", ja potrzebuję 17", dupa urosła, bo to siodło dziecięce jest ^^ Mama mówi, że wkrotce mi tego Daw Maga kupi, to te zostanie dla siostry mej 8letniej, która mimo wszystko nie a takiego pociągu do koni jak ja miałąm w jej wieku, ale zawsze się przyda ;)

No to kasztanka wierzę, że wysoko będzie chodzić ;)
Hmmm nie słyszałam nigdy o takim zaburzeniu, ale wierzę, że musi dość dużo przeszkadzać parze... No szkoda, bo potencjał ma ;)

Ja zawsze marzyłam o klaczy, żeby źrebole były, a tymczasem nawet ogra nie mam, mimo to, że Etru jak ogr się zachowuje. Ale pokryć raczej nie ma czym... Mógł chociaż być wnętrem ^^ Chociaż w sumie to byłoby raczej niekorzystne... Znając tego swira ;D

http://www.youtube.com/watch?v=UD8hta-zoLs
Z okazji 2 rocznicy zwiÄ…zku ;D
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-05-13, 09:18   

Jak już wspominałam,filmik świetny i życzę jak najwięcej tych wspólnych lat.
Nareszcie mogłam powrócić do stajni,na szczęście nie próżnowali i zmiany są.Dość późne wiosenne porządki,ale lonżownik wykonany.Czekam teraz jedynie na nowe przeszkody i zabieram się za malowanie.Niestety moje umiejętności spadły przez te miesiące,nie mówiąc już o kondycji,ale powoli,byleby do przodu :)
Dostałam pracę w Irlandii w stadninie i w sumie ciekawi mnie jak tam wygląda sprawa jeździectwa oraz podejścia do konia.W sumie to może tam znajdę jakieś ciekawe siodełko.
A ruda powoli,powoli.Na razie grzeczna,strasznie ciągnie ją do stada no i cóż płochliwa jest niezwykle.Więcej czasu spędzamy na dwóch kopytach :D Ale myślę,że jeszcze kilka jazd i zobaczymy jak sobie poradzi na krzyżakach :)
_________________
Drugs&hugs.
 

Sputnik  

Wymiatacz

WÅ‚adca Kosmosu



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 32

Do³±czy³: 11 Maj 2010

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-05-13, 19:04   

Nieraz przejeżdżam koło klubu jeździeckiego to zawsze tam spoglądam z sympatią.. Bywało, że już już chciałem się tam zapisać, żeby chociaż nauczyć się jeździć konno. Jako człowiek wybitnie staroświecki uwielbiam konie! Tylko w końcu zawsze się zniechęcałem, bo a to - okulary, psiakrew przecież chyba się nie da w okularach bezpiecznie jeździć, a to - pieniądze, do czorta przecież to nie są tanie rzeczy... :-/ Może kiedyś.. No nic, przyjemnie się oglądało Wasze zdjęcia i życzę wspaniałych (bezbolesnych) przygód i pełnego zdrowia dla konnicy ;)
_________________
Chciałby nad poziomy człek
a tu ciągle niż...
Nie uciÄ…gnie pusty Å‚eb
ciężkiej dupy wzwyż
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-05-14, 09:15   

Dzięki :)
Okulary nie są tak dużą przeszkodą w jeździe rekreacyjnej.Na lonży,a to od niej zaczynasz naukę,możesz zrezygnować z ich wkładania póki nie wyczujesz konia.Później nie ma to różnicy.Chyba,że zamierzasz włączyć w naukę skoki,wtedy dla własnego bezpieczeństwa lepiej zrezygnować z okularów.Co do cen,to owszem masz rację jazda konna nie jest rzeczą tanią.Niemniej jazda rekreacyjna,aż tak droga nie jest.Ceny za naukę na lonży wahają się zwykle o d 15 do 20 zł.Zwykle można także wykupić karnet na kilka takich jazd,jego koszt to ok 120 zł.Dopiero później gdy decydujesz się na własnego konia i jeździectwo bardziej zaawansowane bywają chwile,w których żywisz się tylko zupkami chińskimi :-P
Zachęcam do podjęcia nauki,naprawdę warto.
_________________
Drugs&hugs.
 

Hippika  

User

I love dressage! :*



ImiÄ™: Aleksandra

Wiek: 30

Do³±czy³a: 13 Cze 2010

Sk±d: Krk

   

Wys³any: 2010-06-13, 18:50   

Cytat:

wahają się zwykle o d 15 do 20 zł.

U nas półgodzinna lonża 50zło. Chociaż najczęściej jak lonżę prowadzi któraś z nas. (nie instruktorka) to trwa 45min. Ja jeżdżę ostatnio w okularach, bo miałam zapalenie spojówek, ale od jakiś 2 lat nie spadłam z konia. Za to wcześniej to czasami zdarzało mi się jeździć w okularach i akurat wtedy spadałam. Nic mi się nie stało raz okulary mi się zgniotły ale no cóż taki sport ;)
Jeżeli chodzi o dyscyplinę do trenuję ujeżdzenie, ponieważ bardziej mi się podoba. Ta elegancja, harmonia jeźdźca i konia. Ale mój koń lubi skakać więc czasami też trochę poskaczemy, ale to tylko rekreacyjnie. Odznakę mam zamiar zdać w wakacje. Na razie brąz a jak podszkolę się trochę w skokach to srebro.
 

czarownica  

Stały User


Do³±czy³a: 12 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-06-21, 13:46   

Kiedyś, jak jeszcze chodziłam do liceum to jeździłam konno, ale bardziej rekreacyjnie niz wyczynowo.
Jazda konna to niestety drogi sport, ale niesamowicie przyjemny i odprężający.
Marzy mi sie własny rumak :)
 

jestemmlody

Wymiatacz


Do³±czy³: 20 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-22, 13:04   

Ojj ja jeździłem konno już nie wiem jak dawno temu :D :D Ale chyba jak miałem gdzieś 11 - 13 lat właściwie to trudno to nawet nazwać jazdą bo na początku konia cały czas pilnował mój wujek, żeby mnie koń gdzieś nie poniósł :D ale później już sam trochę jeździłem ale też tylko po ogrodzie :D
 

levata.  

User



Do³±czy³a: 02 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-07-04, 19:46   

jeździłam, ale moja nauka skończyła się na galopie wraz z upadnięciem stadniny, do której chodziłam.
z miłą chęcią powróciłabym do jeździectwa, ale muszę wziąć się jakoś do kupy i przeanalizować inne ośrodki nauki jazdy konnej. ;)
_________________
You can be a sweet dream or a beautiful nightmare
Either way I
Don't wanna wake up from you
Sweet dream or beautiful nightmare
Somebody pinch me
Your love's too good to be true
 

sarenka  

User


Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-07-05, 12:29   

Fajny sport, osobiście nigdy nie miałam okazji spróbować, ale jak ostatnio oglądałam wyścigi na Służewcu i tak stwierdziłam, że fajnie by było spróbować. Raczej nigdy do takiego poziomu nie dojdę, ale to mniejsza z tym, chciałabym poczuć tą adrenalinę galopując na jakimś koniu. Wspaniałe zwierzęta i świetny sport moim zdaniem.
 

juliaa115  

Wymiatacz

Dżejmi



ImiÄ™: Julia

Wiek: 28

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2010-07-05, 12:38   Re: Jazda konna

slow napisa³/a:

To tak jak w temacie ,czy uprawiacie tÄ… dyscyplinÄ™ ?
Jeśli tak to skoki, czy ujeżdżenie .Zdajecie odznaki ? Czy jeździcie tylko rekreacyjnie ?




uprawiamy . kiedys rekreacyjnie teraz zaczynam powazniej do tego podchodzic .
szkoki czy ujezdzenie.... hmmm . i to i to . jedno zmusza do przelamywania strachu drugie od ciaglej pracy nad odruchami i koniem . :) co do odznak mialam zdawac brazowa w zeszlym roku ale nie wyszlo poniewaz kon zakulal wiec lipa wyszla . moze w tym roku bd lepiej
_________________
Zastanów się.. jak żyć chcesz i gdzie
Byś potem nie.. nie mówił że jest źle
Nie poddaj się.. i chwytaj każdy dzień
On po to jest.. by dawał Ci co chcesz
 

GoSio  

Stały User


Imię: Małgorzata

Wiek: 30

Do³±czy³a: 07 Lip 2010

Sk±d: ze wsi

   

Wys³any: 2010-07-10, 17:40   

Jeżdze, jeżdze :-D
Po zdaniu brązowej odznaki przerzuciłam się praktycznie całkiem na ujeżdzenie. Niedawno stwierdziłam, że mogłabym pojechac srebro, więc sobie kicam troche :-)
 

Melly  

User



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 20 Lip 2010

Sk±d: Piekary ¦l±skie

   

Wys³any: 2010-07-21, 20:54   Konie

Co myślicie o opiekowaniu się koniami w jakimś zajeździe?
_________________
"Niezniszczalny most, który wiedzie wprost na beztroski los, pięknych marzeń stos"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com