Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



Imię: Adrian

Doczy: 21 Lip 2010

   

Wysany: 2010-08-03, 14:10   

Wielki cios dla Polski. Obrońca krzyża stał się jego profanatorem. Kyrie eleison!

Dziś o godzinie 13 z pod pałacu prezydenckiego krzyż "smoleński" miał zostać przeniesiony do kościoła św. Anny. Krzyż który jest symbolem wiary w Jezusa Chrystusa, stał się dzisiaj symbolem walki politycznej. Niestety dziś krzyż stał się symbolem walki i podziału Polski.

Dla mnie jako katolika i Polaka jest to ogromny cios bo gdy ksiądz który z wszelką godnością chciał podejść do tego krzyża został "omodlony" jak człowiek opentanany. Dziś Ci ludzie sprofanowali moje uczucia i moją wiarę dziś to wielka przegrana narodu.

Cytat:

a ja osobiście katolizm coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu, że jest to religia obłudna, groźna i co by nie mówić(nie koniecznie za pośrednictwem księży) namawia do bezpodstawnej agrsji



To nie religia jest zła, ci ludzie nie są wyznawcami Kościoła Katolickiego lecz osobami którzy są fanatykami, nawet Radio Maryja która jest tak znienawidzone nawoływało by krzyż z należnym szacunkiem przenieś do kościoła św. Anny więc nie mów że religia jest zła to źli są ludzie.
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

McMarphy  

Stały User



Imię: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Doczy: 02 Sie 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2010-08-03, 14:24   

Przeczytaj uważnie, coraz mocniej utwierdzam się w przekonaniu... znaczy się, że jest to kolejny argument, ależ oczywiście, że ta religia taka jest, widziałes żeby tam jacyś ateiści, buddyści albo muzułmanie stali? Nie to tylko ludzie, którzy swoje działania podpierają interpretacją bibli itp czyli katolicy, to że źle ją rozmieją nie możesz powiedzieć bo każdy ma prawo do własnej interpretacji biblii. Gdyby nie wierzyli w Boga nie byłoby problemu:)
Poza tym jest jeszcze wiele innych przesłanek przeciw katolicyzmowi ale to już jest odrębna dyskusja
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



Imię: Adrian

Doczy: 21 Lip 2010

   

Wysany: 2010-08-03, 14:36   

McMarphy napisa/a:

ależ oczywiście, że ta religia taka jest,



rozwiń ten argument

McMarphy napisa/a:

widziałes żeby tam jacyś ateiści, buddyści albo muzułmanie stali?



a potrafisz rozpoznać czy ten człowiek jest ateistą, buddystą, chrześcijaninem czy wyznawcą jeszcze innej religii po wyglądzie?

McMarphy napisa/a:

Nie to tylko ludzie, którzy swoje działania podpierają interpretacją bibli itp czyli katolicy, to że źle ją rozmieją nie możesz powiedzieć bo każdy ma prawo do własnej interpretacji biblii.



Ci ludzie nazywali siebie katolikami a katolik zna tylko jedną interpretację i w nią wierzy.

McMarphy napisa/a:

Gdyby nie wierzyli w Boga nie byłoby problemu:)



Nie religia jest zła a człowiek!
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

Ostia  

VIP


Doczya: 02 Lut 2009

   

Wysany: 2010-08-03, 14:38   

McMarphy, twierdzisz, żę religia jest obłudna i zła na jakiej podstawie, skoro zaraz bronisz jej wyznawców, że "mają prawo interpretować ją tak, jak chcą"? Właśnie przez "takom indepredacje" ludzie twierdzą, że religia jest zła.
 

McMarphy  

Stały User



Imię: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Doczy: 02 Sie 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2010-08-03, 14:42   

A widziałaś żeby muzułmanie, ateiści, lub buddyści walczyli w imię symbolu chrześcijaństwa.
Religia jest ucieczką od lęku przed śmiercią, a także sposobem na jakąś neiwielką a czasem wielką kontrolę na ludźmi.
Nie powiem o księżach złodziejach, pedofilach(w Irlandii 60% dzieci w katolickich ośrodkach wychowawczych było gwałconych przez księży). W dodatku nie możesz mówić o złych ludziach ponieważ nie ma czegoś takiego jak dobro czy zło są tylko nasze zasady które sami ustalamy, jedne bardziej akceptowane przez innych inne mniej. To wierność tym zasadom świadczy o człowieku czy ma silną osobowaść czy nie a nie jakieś tam dziesięć przykazań. Wszystko jest względne, jeden człowiek może być bohaterem, bandytą jednocześnie i obie opinie będą prawdziwe.

[ Dodano: 2010-08-03, 14:45 ]
Bo mówię o założeniach religi i pokazuje jej idiotyzm właśnie przez to, że każdy może tak robić.
Jak moze wiecie ostatnio oficjalną religią został uznany kult latającego potwora sphagetti i dla mnie ma on dokładnie taką samą wartość(a niewykluczone, że większą bo w sumie to lubie sphagetti) co wiara katolicka
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



Imię: Kuba

Wiek: 28

Doczy: 16 Gru 2009

   

Wysany: 2010-08-03, 14:49   

Ten krzyż to jakis poroniony pomysł. Ooo postawimy tu krzyż, bo "pamiętaj! Ty tu nie powinieneś być!".
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



Imię: Adrian

Doczy: 21 Lip 2010

   

Wysany: 2010-08-03, 14:50   

McMarphy napisa/a:

Religia jest ucieczką od lęku przed śmiercią, a także sposobem na jakąś neiwielką a czasem wielką kontrolę na ludźmi.



Każdy ma prawo do swojej interpretacji religii, ja Ci swojej nie przedstawię bo prawdopodobnie i tak powiesz że mówię głupoty (jeżeli się mylę to Cię przepraszam).

McMarphy napisa/a:

(w Irlandii 60% dzieci w katolickich ośrodkach wychowawczych było gwałconych przez księży).



Czy możesz przedstawić mi dowody? Ale nie jakiś gazety tylko sądów itp.


Wiesz ja powiem Ci tylko kim jest dla mnie prawdziwy ateista bo znam ich wielu. Dla mnie prawdziwym ateistą nie jest ten kto chodzi i wszędzie głosi nie ma Boga a katolików nazywa zaściankowymi czy sekciarzami a osoba która nie wierzy w Boga ale szanuje moje przekonania nie negując ich bo ma do mnie szacunek a ja mam w tedy do niego.
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-03, 14:51   

McMarphy napisa/a:

Poza tym jest jeszcze wiele innych przesłanek przeciw katolicyzmowi ale to już jest odrębna dyskusja


Bardzo chętnie podyskutuję, dawno nie było niczego tak ciekawego jak sensowne argumenty przeciw katolicyzmowi :)

McMarphy napisa/a:

widziałes żeby tam jacyś ateiści, buddyści albo muzułmanie stali?


Proszę bez takich. Ateistom można równie dużo zarzucić, jakieś 3/4 albo i więcej komunizmu.

Fazikus napisa/a:

a potrafisz rozpoznać czy ten człowiek jest ateistą, buddystą, chrześcijaninem czy wyznawcą jeszcze innej religii po wyglądzie?


Nie musi, on głowologię skończył :)

Cytat:

Nie religia jest zła a człowiek!


Księża są źli! Oni małe dzieci leją wodą! Na oczach wszystkich! I palą świece jak jest widno, zatruwają środowisko! Wyłudzają pieniądze od ludzi, ot co! I chodzą w spódniczkach, ba, ministranci też muszą, o lektorach nie wspominając! McMarphy, tak widzisz religię? Szczerze współczuję, nie wiem kto Ci takich głupot nakładł do głowy, naprawdę nie wiem. Bo nawet "piorąca-mózgi-nie-mająca-nic-do-pokazania-i-stronnicza-telewizja" nie ma na ludzi takiego wpływu. Nie twierdzę, że nie jesteś inteligentny- nie znam Cię wystarczająco- ale na pewno brakuje Ci szacunku do osób wierzących oraz wyczucia granicy pomiędzy wiarą a Kościołem. Bo w Twoim rozumowaniu zamiast do średniowiecza, trafisz do starożytności( Chrześcijanie spalili Rzym! Skandal!).
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



Imię: Adrian

Doczy: 21 Lip 2010

   

Wysany: 2010-08-03, 14:56   

Szej-Hulud napisa/a:

Nie musi, on głowologię skończył :)



Rozmawiajmy tu z poszanowaniem do siebie!
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

McMarphy  

Stały User



Imię: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Doczy: 02 Sie 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2010-08-03, 15:00   

Mój drogi obawiam się że aż nazbyt dobrze rozumiem rozgraniczenie kościoła od wiary. Ale powiedz mi na podstawie jakich racjonalnych argumentów mam uwierzyć w to, że na górze siedzi facet, który sobie to wszystko wymyślił?
Poza tym jak byś porozmawiał z moimi klegami ministrantami to wiedziałbyś, że mam duży szacunek do ludzi prawdziwie wierzących co nie zmienia faktu, że szacunek nie znaczy poparcie i pochwalanie.
O instytucji kościoła nawet nie będę się wypowiadał bo zaraz bym dostał bana za nietolerancje religijną. Nie możesz jednak zapomnieć, że NIE DA SIÊ odzielić w 100% kościoła od Kościoła(o ile rozumiesz o co mi chodzi)


(w Irlandii 60% dzieci w katolickich ośrodkach wychowawczych było gwałconych przez księży).-dowodem jest to, że kościół się do tego przyznał wprost i co ciekawe przeprosił ale myślę, że rodziny tych dzieci to nie do końca rusza i słusznie.


sorry za chaos w wypowiedziach ale robię parę innych rzeczy na raz

[ Dodano: 2010-08-03, 15:02 ]
http://www.ekumenizm.pl/c...19144614535.htm
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



Imię: Adrian

Doczy: 21 Lip 2010

   

Wysany: 2010-08-03, 15:08   

McMarphy napisa/a:

(w Irlandii 60% dzieci w katolickich ośrodkach wychowawczych było gwałconych przez księży).-dowodem jest to, że kościół się do tego przyznał wprost i co ciekawe przeprosił ale myślę, że rodziny tych dzieci to nie do końca rusza i słusznie.
http://www.ekumenizm.pl/c...19144614535.htm



Albo ja czytać nie umiem albo tam nie ma mowy o 60%


Dla mnie WIARA NIE POTRZEBUJE ARGUMENTÓW.

[ Dodano: 2010-08-03, 15:11 ]

McMarphy napisa/a:

szacunek do ludzi prawdziwie wierzących co nie zmienia faktu, że szacunek nie znaczy poparcie i pochwalanie.



Nie szacunek to poszanowanie.

McMarphy napisa/a:

O instytucji kościoła nawet nie będę się wypowiadał bo zaraz bym dostał bana za nietolerancje religijną. Nie możesz jednak zapomnieć, że NIE DA SIÊ odzielić w 100% kościoła od Kościoła(o ile rozumiesz o co mi chodzi)



Nie bo Kościół to ludzie! i nie wiem o co Ci chodzi
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

McMarphy  

Stały User



Imię: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Doczy: 02 Sie 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2010-08-03, 15:12   

To jest przed opublikowaniem raportu. 60% to już dane po raporcie, jeżeli chce Ci się tego szukać to próbuj na pewno gdzieś znajdziesz, ja po prostu wskazałem stronę gdzie jest zarysowany problem i bardzo chciałbym zobaczyć taki raport w Polsce
 

lgtk  

Hiper wymiatacz



Imię: Adam

Wiek: 33

Doczy: 31 Pa 2009

   

Wysany: 2010-08-03, 15:12   

Nie wiem po co go stawiali. Przecież jak rozbije się samolot z cywilami że tak powiem to nie stawiają w ich miejscu pracy krzyży.
 

Jimmy FoX  

VIP



Imię: Tomasz

Wiek: 33

Doczy: 26 Lip 2008

Skd: Birmingham

   

Wysany: 2010-08-03, 15:17   

Nie oglądałem TVNu, czy jakiś (wielki i zły) przeciwnik wypowiadał się może, w czym ten krzyż przeszkadza? Jeśli tak, to może ktoś przytoczyć jego argumenty? Wasze też. Chętnie poczytam.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Doczy: 22 Lut 2009

   

Wysany: 2010-08-03, 15:19   

Powiem jedno: Cyrk na kółka! Męczennicy, obrońcy krzyża...
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimś do łóżka, ale chcieć wstać następnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatę.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com