Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj si!

Zapomniae hasa?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Doczy: 02 Pa 2009

Skd: £dz

   

Wysany: 2010-08-12, 17:04   

Cytat:

Nie Lecha jest to wina i nie powinno to licować na formę upamiętnienia. Zresztą cóż. Każda tragedia, w której zginąłby prezydent byłaby przez jego pryzmat postrzegana. Tego się nie da uniknąć. Myślę, że my tu jednak powinniśmy na to obiektywnie patrzeć.


Ale nie mów że Jarosław nie gra tym bo to widać gołym okiem.

Cytat:

Antypisowskie reakcje ludzi są oczywiste. Chociaż faktycznie na razie zyskuje PiS, co mnie dziwi. Ja wiem od dawna, ze na SLD nie zagłosuję za to :P . Nie wiem nawet, czy do wyborów pójdę.


SLD nawet mi na myśl nie przyszło ;d

Episkopat przemówił - krzyż przenieść. Amen.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Krit  

Pogromca postów



Doczy: 23 Maj 2009

Skd: Górny ¦l±sk

   

Wysany: 2010-08-12, 17:28   

Uesugi napisa/a:

Ale nie mów że Jarosław nie gra tym bo to widać gołym okiem.



Owszem. Trochę gra, mógłby inaczej to ubierać w słowa bo tak strzela sobie w stopę.

Uesugi napisa/a:

Episkopat przemówił - krzyż przenieść. Amen.



Będzie biba!!!!!11111oneoneone
_________________
#truestory
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Doczy: 02 Pa 2009

Skd: £dz

   

Wysany: 2010-08-12, 17:44   

Cytat:


Owszem. Trochę gra, mógłby inaczej to ubierać w słowa bo tak strzela sobie w stopę.


I bardzo dobrze;] Mam nadzieję że się wykrwawi.

Cytat:


Będzie biba!!!!!11111oneoneone


Jazdaaaaaaaa!!! :-D

Dzisiaj oglądałem to odsłonięcie tablicy - fakt nie popisali się zbytnio...
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Doczy: 05 Lip 2009

   

Wysany: 2010-08-12, 18:19   

Krit napisa/a:


Zrobiono z akcji szopkę. Niestety Jaro w tym pomaga, ale protestuję przeciwko mieszaniu w to całego PiSu, bo nie wszyscy tam mówią o pomniku na miarę Poniatowskiego. Można im to wmawiać, ale to nigdzie nie prowadzi. Raczej po prostu godnym upamiętnieniu należy pomyśleć. Niestety w tej atmosferze nasz naród (cały. I PiS i PO) stracił jakąkolwiek zdolność do wyjścia z tego z twarzą.



W tym momencie PiS to Jarosław Kaczyński, ta partia bez niego zniknęła by w mgnieniu oka.

PiS-owi nie chodzi o wyjście z tego konfliktu, jemu chodzi jedynie o zamieszanie, i co według Ciebie powinno PO zrobić?? jak powinno z tego konfliktu wyjść??
Bo widzisz krytykować jest bardzo prosto, natomiast zaproponować lepsze rozwiązanie niekoniecznie


Krit napisa/a:


Pomniki stawia się ku pamięci dużego kalibru tragedii, czy innych zdarzeń historycznych. Zresztą też zachowajmy miarę. Tablica też jest pomnikiem, postument, obelisk też. Nie tylko pomnik konny, jak to widzą niektórzy pokazując braki w wykształceniu z zakresu historii sztuki. Ja przynajmniej nie chcę nikomu stamtąd stawiać pomnika.



Nie wiem czy wiesz ale słowa maja różne znaczenie w zależności od kontekstu i na ten przykład na forum historycznym zamek to budowla obronna natomiast na krawieckim już nie koniecznie, tutaj jest podobnie z pomnikiem, z kontekstu tematu powinieneś zrozumieć ze pisząc pomnik mam na myśli coś w formie przestrzennej zwłaszcza ze mając na myśli tablice upamiętniającą pisałem słowo tablica.



Krit napisa/a:


A co do podkreślonego fragmentu, to nie masz racji.


To chyba raczej pokazano, jak bardzo tej umiejętności przewidywania się nie posiada. Właśnie Leski o tym napisał.

Cyrk trwa. Wuwuzeli tylko brakuje i tygrysów w klatkach.



To zapytaj tego Leskiego co on by zrobił na miejscu Prezydenta??
Nić i pozwolił trwać tej farsie??
Postawił wielki pomnik Lecha pokazując w ten sposób słabość swoją i państwa które ugina się przed grupom fanatyków??
Zorganizować odsłonięciem tablicy z wielką pompom na które zaproszony Jarosław Kaczyński i tak by nie przyszedł bojkotując je dodatkowo??

Bo jak na razie Leski nie napisał nic co warto by było przeczytać.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

KML

User


Doczy: 14 Sie 2010

   

Wysany: 2010-08-14, 00:52   

W sumie mam kompletnie wylane na miejscówkę tego krzyża - niech sobie tam stoi, natomiast kompletnie nie rozumiem ludzi którzy rzucają dosłownie wszystko tylko i wyłącznie po to żeby stanąć pod pałacem i zacząć manifestować coś z czym się sami nie zgadzają. Ostatnio włączyłem telewizor, wkręciłem się w całą sprawę i pojawił się facet po czterdziestce który nie praktykując wołał o krzyż pod pałacem, no ... . Symbole religijne powinny łączyć a nie dzielić.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Doczy: 02 Pa 2009

Skd: £dz

   

Wysany: 2010-08-14, 01:04   

Cytat:

Symbole religijne powinny łączyć a nie dzielić.


Nas łączy jedynie agresja z zewnątrz;]


Ale i tak sądzę że ten naród ma potencjał. I to duży. Bardzo.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Mafieusz  

Wymiatacz

Szlachcic :D



Imię: Mateusz

Doczy: 19 Lut 2010

Skd: Kraków

   

Wysany: 2010-08-14, 01:57   

Geppetto wystruga nam 2.
_________________
"Musisz tylko wdrapać się na szczyt.
Potem będzie już z górki"
 

DC285  

User


Doczy: 14 Sie 2010

   

Wysany: 2010-08-14, 02:01   

Ten temat był już chyba wszędzie , szczerze mówiąc ci fanatycy mogli by dać spokój ;f
Po co im tam ten krzyż ? Tam zgineli ?
Czy może raczej po to by tam J.Kaczyński składał kwiaty zamiast na wawelu gdzie jest grób jego brata ; p
Jeśli to nie jest spór polityczny , no to jestem "obrońcą kryża " heh
Ostatnio słyszałem ich konferencje jak mówili że ich to obraża jak nazywają ich ciemnotą , itd..
A za chwile pewna pani zaczyna mówić coś o żydach , masonach itd.
ech czyli oni mogą a ja np. nie ? ; p
Albo jak się wypowiadają że wola społeczeństwa by tu postawić pomnik.
No przepraszam, z sondażu wynika że około 70% jest przeciw więc jak oni mogą mówić w imieniu narodu ? ; o
Ja nie mówie gdyby ten prezydent zrobił coś wielkiego dla Polski.
No pomnik w sumie ok mi nie szkodzi (tzn jeśli nie byłoby tylko o parze prezydenckiej) ale by od razu monument jak słyszałem ? ; o
Nawet jak by tam postawili pomnik ( który stałby się od razu zbiegowiskiem fanatyków pis-u ) to i tak pewnie byłby za mały ;f
Może coś w stylu pomniku Waszyngtona ? A najlepiej wyburzyć pomnik księcia Poniatowskiego i tam postawić ; p
Ciekawe czy skoro biskupa mają gdzieś to może papież ? xd
A nie to co najmniej Jezus musiałby być , choć kto wie.
Ehh, czasem myślę że najlepiej byłoby ich przegonić...
No nic to tyle (ciekawe czy bd uważany za masona albo żyda no i komucha : D )
No ale w sumie to nie krakowskie przedmieście więc raczej nie ; )
Trochę się rozpisałem ; d
No i na koniec pozwole sobie dodać :


Jestem katolikiem , jestem za PO ; p
 

weckly  

Stały User



Imię: Karolina

Wiek: 28

Doczya: 13 Sie 2010

Skd: Toruñ

   

Wysany: 2010-08-14, 09:48   

Najlepiej to coś na styl Statuy Wolności tylko ,że na Wiśle ;)
A tak na poważnie.
Harcerze chcieli dobrze, postawili krzyż żeby było można się do czegoś modlić.Szkoda tylko ,że dzieje się to co się dzieje.
Pomnik to już przesada. Gdyby umarł śmiercią naturalną pochowali by go na cmentarzu ,a nie na Wawelu no i nikt by pomników nie stawiał. Zresztą ZA CO stawiać pomnik? Okej. Niech wmurują gdzieś te 96 tabliczek upamiętniające ofiary katastrofy samolotu TU-154. Ale żeby od razu pomnik?
Nie dajmy się zwariować...
A owy krzyż można postawić wszędzie, a najlepiej w Kościele gdzie jest dla krzyży najlepsze miejsce.
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Doczy: 08 Lut 2010

Skd: Warszawa

   

Wysany: 2010-08-14, 19:15   

Więcej starych babciów i dziadków pod pałac, niech się bija krzyczą i modlą. Policja powinna wpaść, a jak nie to AT odstawić te babole na druga stronę krzyż zabrać i przenieść do katedry na starówce gdzie leżały trumny i starczy. A jak ktoś będzie skakał to pałą go i już.
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

SnikkersLand  

User

Zenek



Imię: Ania

Wiek: 29

Doczya: 14 Sie 2010

Skd: Poznañ

   

Wysany: 2010-08-14, 20:19   

ja nie mogę na to patrzeć. idę z kumpelą zrąbać krzyż siekierą :evil:
_________________
*-* Tell Jesus That The Bitch Is Back !
 

rebelgirl  

Stały User

I am mine



Imię: Wiktoria

Doczya: 07 Maj 2010

   

Wysany: 2010-08-16, 10:47   

Jak dla mnie to już nawet nie chodzi o krzyż. To bardziej wygląda na pseudo bunt tych, którzy nie mogą się pogodzić z przegraną Kaczyńskiego w wyborach.
_________________
Rozmawiając z wieloma osobami nie mogę się doczekać kiedy się wreszcie zamkną. Jak np zamknij się. Jesteś kretynem. Nie mam nic do powiedzenia, wiesz?
 

groszkew  

User



Doczy: 16 Sie 2010

   

Wysany: 2010-08-16, 11:42   

Niech postawią Krzyż w miejscu rozbicia się samolotu. Ofiary tragedii nie zginęły pod Pałacem Prezydenckim. Krzyż postawili harcerze i to Ich wola powinna być spełniona a chcą by go przenieść.
_________________
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



Imię: Oktawian

Wiek: 31

Doczy: 09 Kwi 2009

Skd: Wroc³aw

   

Wysany: 2010-08-16, 13:41   Re:

A że tak spytam po kiego ch*ja Ci harcerze dawali tam ten krzyż?
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Szej-Hulud  

Pogromca postów

Éminence grise



Imię: Łukasz

Wiek: 30

Doczy: 07 Sty 2010

   

Wysany: 2010-08-16, 13:45   

Nyksus napisa/a:

A że tak spytam po kiego ch*ja Ci harcerze dawali tam ten krzyż?


To było spontaniczne działanie, nikt nie spodziewał się takiego zamieszania w związku z jego przeniesieniem.

SnikkersLand napisa/a:

ja nie mogę na to patrzeć. idę z kumpelą zrąbać krzyż siekierą :evil:

Już kiedyś z jednym obrazem próbowali i były ofiary w ludziach, także uważaj.
_________________
"Polskie życie polityczne nie może być dżunglą afrykańską, w której buszuje kilkunastu hultai klasowych. Wasz faszyzm albo zginie w Polsce, rozbije głowę o demokrację, albo Polska zapłonie wojną domową." - Ignacy Daszyński
 

Forum modzieowe e-Mlodzi.com