Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-12, 13:53   Krzyż przy paÅ‚acu prezydenckim

Nie wiedziałem gdzie to umieścić, czy bardziej w dziale polityka czy na poważnie. Ale zdecydowałem się na ten dział, mam nadzieje, że jest odpowiedni.

No właśnie. Jakie jest Wasz zdanie na ten temat ? Minęły 3 miesiące od katastrofy prezydenckiego samolotu, a krzyż ciągle stoi przez pałacem prezydenckim.
Czy aby to jest odpowiednie miejsce na takÄ… rzecz ?
Czy powinno się go umieść, przenieść w miejsce (cmentarz) gdzie jest miejsce krzyży ?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

MrDj  

Mega wymiatacz



Imię: Paweł

Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-07-12, 14:05   

Mizantrop napisa³/a:

Minęły 3 miesiące od katastrofy prezydenckiego samolotu, a krzyż ciągle stoi przez pałacem prezydenckim.



3 miesiące i wystarczy. Stało się, krzyż krzyżem ale Belweder to przede wszystkim zwykły budynek administracyjny i gromadzenie się wiernych w celu modłów przed nim (właściwie przed wspomnianym krzyżem) jest nie na miejscu. Przynajmniej według powszechnie przyjętych zasad, że modlimy się w miejscach do tego odpowiednich - pomijam oczywiście kościoły i cmentarze, a mam na myśli wszelkiego rodzaju pomniki, które są oficjalnie i niepodważalnie uważane jako miejsca szczególnej uwagi. Takowym miejscem sam krzyż i pałac prezydencki nie jest. Prezydenci się zmieniają, bowiem na tym polega demokracja - i na całe szczęście!

Mizantrop napisa³/a:

Czy aby to jest odpowiednie miejsce na takÄ… rzecz ?



Miejsce nie jest odpowiednie. Dlaczego tak uważam wyjaśniłem pokrótce powyżej.

Mizantrop napisa³/a:

Czy powinno się go umieść, przenieść w miejsce (cmentarz) gdzie jest miejsce krzyży ?



Cmentarz, jak to w telewizji proponowano wśród grobów ofiar katastrofy bodajże na cmentarzu powązkowskim. Kampania się skończyła i PiS jak to zresztą zawsze szuka dziury w całym, szukają zaczepki bo nie mogą się pogodzić z tym, że moherowych beretów jest nieco mniej od ludzi młodych i chcących radykalnych zmian.
_________________

 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-07-12, 15:37   

Mizantrop napisa³/a:

Czy aby to jest odpowiednie miejsce na takÄ… rzecz ?


Nie. Chyba naturalne, dlaczego. O rzeczach oczywistych pisać nie bede.

Mizantrop napisa³/a:

Czy powinno się go umieść, przenieść w miejsce (cmentarz) gdzie jest miejsce krzyży ?


To chyba pytanie retoryczne.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-07-12, 15:41   

Mnie ogólnie już ta katastrofa mierzi. teorie spiskowe itd. ale może do tematu. Uważam, że prezydent elekt słusznie postępuje i chce przenieść krzyż w porozumieniu z episkopatem polski w inne miejsce. Najbardziej kuriozalną wypowiedzią jaką słyszałem było: "W czasach komuny też się walczyło z krzyżami" Myślę, że trochę gdzieś po drodze każdy zapomniał o tragicznie zmarłych.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-07-12, 15:42   

A mnie to mało obchodzi.
Jakie znaczenie ma to gdzie będzie stał jakiś tam krzyż.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-07-12, 15:43   

Przeszkadza komuś ten krzyż?
 

residentevil6  

User

marzyciel



ImiÄ™: Jarek

Wiek: 31

Do³±czy³: 12 Lip 2010

Sk±d: Tomaszów Lubelski

   

Wys³any: 2010-07-12, 16:28   

Może i nie przeszkadza, ale PO wygrało (znaczy Komorowski) i go przeniosą . Ja myślę, że będzie lepiej jak stanie na Powązkach, symbol katastrofy. A jak będzie stał pod pałacem prezydenckim to go zniszczą.
_________________
Istniejemy po to, żeby choć raz, przez chwilę zaznać życia.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-07-12, 17:39   

stubarwny, wiesz. Pałac prezydencki to nie jakieś miejsce ku czci kogoś. To nie miejsce kultu.
Jak wyżej wspomniano, jest to budynek administracyjny, w którym urzęduje głowa państwa.

Pewnie znów będzie wojna. Choć nawet sami harcerze, którzy postawili ten krzyż są za tym by trafił on na cmentarz.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-07-12, 18:39   

Owszem, ale w tym budynku urzędował tragicznie zmarły prezydent.
Ale w sumie ja się pytałem czy przeszkadza ten krzyż.
 

AnioÅ‚ CiemnoÅ›ci  

Mega wymiatacz

Strzała Tęsknoty



Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Maj 2009

Sk±d: Nowy Targ

   

Wys³any: 2010-07-12, 19:24   

Ten krzyż jest symbolem. A symbole w polityce mają spore znaczenie. Oczywiście jeśli zamierzamy się kreować na państwo wyznaniowe to możemy taki trzymać przed siedzibą (przynajmniej formalnie) najwyższej osoby w państwie ale to raczej nie jest aktualnym celem polskiego parlamentu ani rządu w ogóle. To tak jakby się spytać: "ale, czy ta figurka nędzarza na Twojej koronie królu Ci w czymś przeszkadza"? Ano przeszkadza. Kreuje określony wizerunek. Analogicznie jest z krzyżem.
_________________
Jeżeli twoja głowa jest dla ciebie przyczyną grzechu, obetnij ją sobie i wyrzuć, bowiem lepiej wejść bezgłowym do królestwa Niebieskiego niż z głową tkwić wśród ognia piekielnego.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2010-07-12, 21:25   

Zgadzam się, krzyż jest symbolem.
Jestem zdecydowanie przeciwna idealizowaniu ludzi po śmierci, ale jednak krzyż powinien zostać.
Dlaczego?
Zginął prezydent, jego żona, osoby, które były częstymi gośćmi w pałacu.
Zostawiając tam pamiątkę, oddajemy im cześć.
Taki niemy znak - pamiętamy i nie zapomnimy.
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-07-12, 21:34   

Patrycja94 napisa³/a:

Zginął prezydent, jego żona, osoby, które były częstymi gośćmi w pałacu.


to teraz kazde miejsce, ktore czesto odwiedzali trzeba szczegolna czcia otoczyc, bo to pamiatka po nich? miejsce krzyzy jest na cmentarzach i w kosciolach, a cala ta sprawa o ten konkretny krzyz odbieram bardziej jako kolejna gierke pisu, ktory przy kazdej mozliwej okazji przypomina o tych wydarzeniach, co miesiac bedzie wspominac o smolensku i idelizowac ofiary.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-07-12, 21:38   

Cytat:

miejsce krzyzy jest na cmentarzach i w kosciolach


A wiszą w szkołach, urzędach, stoją przy drogach etc.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-07-12, 21:42   

stubarwny napisa³/a:

A wiszą w szkołach, urzędach, stoją przy drogach etc.


to tez uwazam, ze nie powinny. ale to juz sprawa na inny temat, ktory swoja droga gdzies tam jest.
wspominanie bylego prezydenta... niech mu tablice pamiatkowa zrobia czy cos.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-07-12, 22:38   

Mizantrop napisa³/a:

Minęły 3 miesiące od katastrofy prezydenckiego samolotu, a krzyż ciągle stoi przez pałacem prezydenckim.

3 miesiące to mało. Katastrofa to tragedia narodowa, jak dla mnie krzyż mógłby stać i jeszcze przez parę lat. W każdym razie nie przeszkadza mi, nie dostaję konwulsji na jego widok jak niektórzy antyklerykałowie.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com