Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Otwarty przez: motyl | 2009-09-11, 23:02

Autor

Wiadomo¶æ

mchero

User


Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-31, 23:28   Re: Satanizm

bezsenna napisa³/a:

Ostatnio na lekcji religii rozpętała się dyskusja na temat satanizmu. Zaczęło się od tego, że trójka moich kolegów słucha metalu, nie kryjąc się z tym, więc po chwili zostali nazwani satanistami. No, może nie wprost, ale wynikało to z ogółu. " Bo nie można służyć obu panom". "Tacy ludzie są przecież agresywni", zresztą nie jest nim tylko ten, kto słucha Bacha. Według mojego księdza nawet techno jest złee.. nie wspominając już o chodzeniu na dyskoteki. Wszystko to w końcu wiąże się z satanizmem, oczywiście alkohol też się w to wlicza. "Skoro teraz postępujemy tak i tak, to za kilka lat będziemy drzeć Biblię". Przecież w tego wynika, że właściwie wszystko jest złe.
Ale księża są święci, tak.

Co o tym sÄ…dzicie?



¯e ksiądz jest idiotą..:)
Sam wiele razy byłem nazywany Satanistą itp..
Przez to też przestałem chodzić do kościoła..xD
Dzisiejszy księża.. (Coraz to większe.. #$@%@#$^)
:)
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-11-01, 11:22   Re: Satanizm

bezsenna napisa³/a:

Ostatnio na lekcji religii rozpętała się dyskusja na temat satanizmu. Zaczęło się od tego, że trójka moich kolegów słucha metalu, nie kryjąc się z tym, więc po chwili zostali nazwani satanistami. No, może nie wprost, ale wynikało to z ogółu. " Bo nie można służyć obu panom". "Tacy ludzie są przecież agresywni", zresztą nie jest nim tylko ten, kto słucha Bacha. Według mojego księdza nawet techno jest złee.. nie wspominając już o chodzeniu na dyskoteki. Wszystko to w końcu wiąże się z satanizmem, oczywiście alkohol też się w to wlicza. "Skoro teraz postępujemy tak i tak, to za kilka lat będziemy drzeć Biblię". Przecież w tego wynika, że właściwie wszystko jest złe.
Ale księża są święci, tak.

Co o tym sÄ…dzicie?



Księża mają narypane w głowach. Zresztą zobaczcie, gościu żyje w pobożności, tłumi swoją seksualność, musi wpajać innym swoje przekonania. Dostaje bzika.
Więc księżą są przeczuleni, więc wyzywają wszystko od satanistów.
Pamiętam jak siostra mówiła o satanistach jako ubranych na czarno psychopatów, zabijających żywe istoty dla szatana, i robiące czarne msze na grobach.
Myślałem sobie 'Cholera, to chyba najbardziej bezsensowna wiara na świecie, że też ktoś do tego dołącza'
Aż sam się tym zaciekawiłem i odkryłem że to jest tak przedstawiane, lecz tak wcale nie jest, że satanizm to hm... ideologia ateistyczna, która stawia człowieka i jego potrzeby na pierwszym miejscu. Ale satanista ma nie zabijać zwierząt jeśli nie robi tego żeby zdobyć pożywienie albo w obronie. Nie krzywdzi innych ludzi jeśli oni go nie krzywdzą. Nie zaspokaja swoich potrzeb kosztem niewinnych ludzi. I jest tam wiele rzeczy które są mądrzejsze od tego co głosi Kościół. Jednak jakby tak wypośrodkować to i to myślę że była by mądra religia. xD Chociaż w sumie wyszedłby trochę zniekształcony Buddyzm
_________________
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-05-08, 19:10   

To, że księża i część fanatyków jest uprzedzona do tzw. "metalowców" to jedno. A to, że nie tak mało metalowych zespołów propaguje satanizm, albo inne treści niezgodne z religią chrześcijańską, to drugie. I nie wszystko jest czarne lub białe, jak się wielu osobom wydaje - czasem i jedni i drudzy mają rację.
Miałam z tym styczność. Byłam w Niemczech, u mojej kuzynki, przedstawiła mi dwóch swoich znajomych. Jeden z nich ubrany był na czarno, miał czarnego irokeza, nosił czerwone soczewki i słuchał ciężkiej muzyki. Miał 17 lat. Drugi był dużo starszy (30 lat?), ubrany w jeansy i jakieś zwykłe T-shirty, krótkie włosy. Był zawsze uśmiechnięty i bardzo życzliwy. Zgadnijcie, który był satanistą? Obaj.
Ogólnie satanizm jest bardzo szerokim tematem i czasem trzeba się zagłębić w temat, by móc wydać jakąś opinię.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-05-08, 19:49   

Nirnaeth napisa³/a:

Obaj.



I co? Zrobili Ci coÅ›? Mierzyli na ofiarÄ™, czy coÅ›? I don't think so.
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-05-08, 19:58   

Piracy napisa³/a:

I co? Zrobili Ci coÅ›? Mierzyli na ofiarÄ™, czy coÅ›? I don't think so.


Tak. Obaj chcieli mnie złożyć na ołtarzu ofiarnym i wypić moją krew.
A bez ironii - nie wiem, w czym przejawia się ich satanizm i raczej mnie to nie obchodzi, w ogóle nie pytałam. Tak, jak mówiłam - z jednym z nich rozmawiałam i był naprawdę w porządku. Z drugim nie gadałam. Tyle mogę powiedzieć. (;
P.S. Mam nadzieję, że pytanie było całkowicie retoryczne, bo niczego nie sugerowałam. <;
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-05-08, 20:56   Re: Satanizm

Bard_Zerald napisa³/a:


Księża mają narypane w głowach. Zresztą zobaczcie, gościu żyje w pobożności, tłumi swoją seksualność, musi wpajać innym swoje przekonania. Dostaje bzika.

nie tłumią seksualności, ale potrafią ją kontrolować i "zrobić" z niej dar dla Boga. ( ale to troszkę off :D)

Kościół nie ma nic przeciwko metalowi, jeśli oczwyście treści piosenek nie obrażają uczuć relogijnych, nie łamią zasad etycznych i moralnych społeczeństwa. A przecież większość piosenek metalowych wznosi sławę Szatanowi a obraża Boga, więc nie ma mowy o szanowaniu uczuć religijnych. Dlatego Kościół krytykuje nie sam gatunek, ale poszczególne piosenki, wykonywane i utożsamiane właśnie z metalem.
_________________
"Każdy z nas ma dwie rzeczy do wyboru: jesteśmy albo pełni miłości... albo pełni lęku" Albert Einstein
 

shesatanek  

Mega wymiatacz

O N A



ImiÄ™: Adolfa

Wiek: 59

Do³±czy³a: 01 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-08, 20:57   

aby być satanistą , najpierw trzeba uwierzyć w boga .
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-05-08, 22:06   

Cytat:

A przecież większość piosenek metalowych wznosi sławę Szatanowi



co ty pier*****? Większość nie ociera się nawet o religię

a znane zespoły satanistyczne można policzyć na palcach obu rąk

[ Dodano: 2010-05-08, 22:07 ]
mówiąc satanistyczne miałem na myśli satanizm teistyczny
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-05-08, 22:11   

ona89 napisa³/a:

A przecież większość piosenek metalowych wznosi sławę Szatanowi a obraża Boga, więc nie ma mowy o szanowaniu uczuć religijnych.


:mrgreen:
Iron Miaden przede wszystkim :mrgreen:

In the night the fires burning bright
the ritual has begun Satan's work is done
666 the Number of the Beast
Sacrifice is going on tonight
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Spammer  

User



Wiek: 27

Do³±czy³: 07 Maj 2010

Sk±d: Zielona Góra

   

Wys³any: 2010-05-08, 22:16   

Przecież nie trzeba być Satanistą, żeby słuchać metalu, prawda? Nie wiem o co chodzi temu Waszemu księdzu..
_________________

Nie zapomnę swojego hasła, Nie zapomnę swojego hasła, Nie zapomnę swojego hasła...
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-05-08, 22:29   

TQIT napisa³/a:

Iron Miaden przede wszystkim :mrgreen:



Oczywiście najbardziej satanistyczny zespół wszech czasów.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-05-08, 22:34   

może nie tak bardzo jak Venom :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2010-05-08, 22:35 ]

Cytat:

We are not the sons of God
We are not his chosen people now
We have crossed the path he trod
We will feel the pain of his beginning



^^

[ Dodano: 2010-05-08, 22:36 ]
w przeciwieństwie do Metallicy, która mówi oh plx god wake me xd
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-05-08, 23:04   

Nirnaeth napisa³/a:

P.S. Mam nadzieję, że pytanie było całkowicie retoryczne, bo niczego nie sugerowałam. <;



Nie bój się, ironia ironią ;) . Po prostu obraz często jest mylny.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-05-09, 00:08   

TQIT napisa³/a:

ona89 napisał/a:
A przecież większość piosenek metalowych wznosi sławę Szatanowi a obraża Boga, więc nie ma mowy o szanowaniu uczuć religijnych.

:mrgreen:
Iron Miaden przede wszystkim :mrgreen:


Iron Maiden oraz inne kapele heavy metalowe to inna historia, ale prawda jest taka akurat że większość kapel (co prawda nie satanistycznych) obraża religię chrześcijańską. Spójrzmy chociaż na zespoły stricte death-metalowe.
W przypadku black metalu to też się potwierdza, obok obrażania na piedestał wznoszone są pogańskie bożki i taka jest różnica. Wnioskuję zatem że należy spojrzeć poprzez pryzmat odłamów żeby coś konkretnego powiedzieć na ten temat.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-05-09, 14:42   

Wiadomo, żadna nowość, że death i black jest antychrześcijański i antyreligijny.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com