Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Otwarty przez: motyl | 2009-09-11, 23:02

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-12, 23:00   

Chaos napisa³/a:

Jeżeli do sklepu trafi napój z napisem na etykiecie "dzięki niemu zostaniesz nieśmiertelny", uwierzył byś ?


Nie, ale jeśli chodzi o zespoły to inna sprawa. Bo zespoły tworzą ludzie, którzy nazwę nadają z jakiegoś powodu. Nie wmówisz mi, że zespół Lucyferius 666 gra gospel, bo to by zakrawało na dość sporą groteskę. Zresztą niech sobie grają co chcą, ja i tak chyba nie słucham żadnego z wyżej wymienionych zespołów (nie dlatego, że są na tej liście, którą zresztą widzę pierwszy raz w życiu). Po prostu chciałem tylko zauważyć, że niektóre zespoły już samą nazwą mogą podpaść.

McLarenLbn napisa³/a:


Tak, to jest przecież tylko jedno z wielu dziwacznych przekonań Kościoła.


¯eby owa lista należała do nauki Kościoła musiałaby być wymieniona przynajmniej w jakimś dokumencie papieskim (a najlepiej w oświadczeniach jakiegoś soboru). Może to być przekonanie części katolików, że ten czy inny zespół niesie treści satanistyczne. Wiadomo - dowody mogą być mniejsze lub większe.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

maluch17  

User



Imię: Kaśka

Wiek: 32

Do³±czy³a: 24 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-12, 23:13   

No taaaaaaaaaaaaaak…..
DosÅ‚ownie nic dodać nic ująć….
WiÄ™c najlepiej: sÅ‚uchajmy (JEDYNIE!!!) radia Maryja (tak w ogóle, od kiedy radio ma ryj? XD :mrgreen: ), nie noÅ›my czarnych ciuchów, codziennie chodźmy do koÅ›cioÅ‚a, raz na tydzieÅ„ do spowiedzi, dwa razy w miesiÄ…cu przelewajmy pieniążki na konto wyżej wymienionego radia itp. Itd. A wtedy wszyscy zostaniemy zbawieni i spotkamy siÄ™ w niebie a Ci, którzy nie sÅ‚uchajÄ… siÄ™ „nauk koÅ›cioÅ‚a” bÄ™dÄ… smażyć siÄ™ na ruszcie u Szatana :evil:
(Jakby ktoś nie zauważył była to ironia ;)

Więc dlatego nie chodzę, na lekcje religii ani do kościoła :evil:
;)
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 35

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-13, 18:30   

Hihi a to dobre, szczerze to nie slyszałam żeby była jakaś lista ''anty'' ale czego to ludzie nie wymyślą ;) A jest lista książek jakich mam nie czytać? Lub filmów? Jest? ogólnie nie podchodzę do tego poważnie bo to najnormalniej w życiu głupoty. Tworząc takie listy kościół się ośmiesza i traci na wartości w oczach młodzieży. Coś pisaliście że można sobie krzywdę zrobić po wysłuchaniu takiej jednej piosenki (albo coś w tym stylu?). Prędzej krzywdę zrobiłabym sobie po wysłuchaniu albumu Britney Spears :mrgreen:
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-13, 21:14   

Taurie napisa³/a:

Tworząc takie listy kościół się ośmiesza i traci na wartości w oczach młodzieży.


Jeśli chodzi Ci o Kościół, to zobacz co napisałem w moim poprzednim poście. A kościół się nie ośmiesza, no chyba że ktoś go nieudolnie go odrestauruje, ale to i tak wtedy ośmiesza się architekt/restaurator.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 35

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 13:17   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Jeśli chodzi Ci o Kościół, to zobacz co napisałem w moim poprzednim poście. A kościół się nie ośmiesza, no chyba że ktoś go nieudolnie go odrestauruje, ale to i tak wtedy ośmiesza się architekt/restaurator.



Widzisz z tym k(K)ościołem jest różnie. To wszystko zależy od szacunku. Jako, że szanuje Ciebie (chodzi o znajomość tematu) piszę Ciebie w ten sposób. Jako, że Ty szanujesz mnie jako osobę piszesz Ci - w ten sposób.

1. Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie. Chodzi mi o listę którą przytoczył TQUIT.
2. Nie jestem Twoim wrogiem, stwierdziłam po prostu fakt. Można by to nazwać ciągiem przyczynowo-skutkowym.
3. A pisząc Kościół z małej literki najnormalniej się pomyliłam, ponadto uważam że jakimś ogromnym błędem to nie jest.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-14, 14:16   

A tak w ogóle to czy satanizm jest sektą?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 35

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 14:24   

TQIT napisa³/a:

A tak w ogóle to czy satanizm jest sektą?



Trafne pytanie według mnie, nie jest. W ogóle satanizmu z tego co pamiętam są dwa rodzaje - tak nieporadnie to ujmując. Wydaje mi się nawet, że w pewnym sensie jest to odłam od chrześcijaństwa (tylko mnie za to stwierdzenie nie bijcie).
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

maluch17  

User



Imię: Kaśka

Wiek: 32

Do³±czy³a: 24 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 14:40   

TQIT napisa³/a:

A tak w ogóle to czy satanizm jest sektą?



Według ustaw albo tam innych praw ( nie wiem dokładnie) to tak- satanizm jest sektą.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-14, 15:00   

Taurie napisa³/a:

Trafne pytanie według mnie, nie jest.


Według mnie również nie.

maluch17 napisa³/a:

Według ustaw albo tam innych praw ( nie wiem dokładnie) to tak- satanizm jest sektą.


Bo stworzyli je uprzedzeni do satanistów ludzie.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Edyn

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 24 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 16:30   

Według mnie również satanizm nie jest sektą.

TQIT napisa³/a:

Bo stworzyli je uprzedzeni do satanistów ludzie.


Satanizm kojarzy się głównie z przeciwnością chrześcijaństwa i czynieniem zła - jednak czytałem to i owo i wcale trak nie jest. Sataniści szanują ludzkie życie i wcale nie składają żadnych ofiar na żadnych ołtarzach. Ja uważam, że śmiało można to uznać za jakiś odłam religii.
_________________


Trudno jest powiedzieć akurat tyle, ile się chce powiedzieć.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-14, 17:10   

Edyn napisa³/a:

Ja uważam, że śmiało można to uznać za jakiś odłam religii.


Powróćmy najpierw do tego że satanizm nie jest religią tylko zbiorem poglądów.
A satanistami w czasach Chrystusa nazywano wszystkich którzy podważali to co jest napisane w Biblii
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 17:26   

Nie widzÄ™ sensu w nazywaniu satanistami wszystkich po kolei.
Jeśli zachowanie księdza w pierwszego postu jest prawdziwe, to swoimi poglądami wielu ludzi obraża...
 

blabla  

Wymiatacz


ImiÄ™: i

Do³±czy³a: 04 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 19:00   

Wedlug mojego księdza, co drugi metalowe zespól ma coś wspólnego z satanizmem. Pani pedagog z mojej byłej szkoły twierdziła, że jak ktoś ubiera się na czarno, to coś z nim musi być nie tak :D
_________________
http://uwolnijmikolaja.pl/konkurs/204
 

Edyn

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 24 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 21:04   

TQIT napisa³/a:

Powróćmy najpierw do tego że satanizm nie jest religią tylko zbiorem poglądów.


Faktycznie, mój błąd :wstyd:

blabla napisa³/a:

Wedlug mojego księdza, co drugi metalowe zespól ma coś wspólnego z satanizmem


Nie wiem, czemu tak jest, a mam wrażenie, że są jeszcze inne osoby oprócz księży i zakonnic, które tak sądzą. A dlaczego tak jest? Nie mam pojęcia. Satanistów nie da się wyróżnić z tłumu. Może moja katechetka jest satanistką? ;)
_________________


Trudno jest powiedzieć akurat tyle, ile się chce powiedzieć.
 

maluch17  

User



Imię: Kaśka

Wiek: 32

Do³±czy³a: 24 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-14, 22:18   

TQIT, ja stwierdzam fakt a nie dziele siÄ™ swojÄ… opiniÄ… ;)

blabla napisa³/a:

Pani pedagog z mojej byłej szkoły twierdziła, że jak ktoś ubiera się na czarno, to coś z nim musi być nie tak :D


Proszę o kontakt z jakimś specjalistą, bo jak uważa jedna pani pedagog "coś ze mną jest nie tak" :mrgreen:

Edyn napisa³/a:

Satanistów nie da się wyróżnić z tłumu. Może moja katechetka jest satanistką?


:mrgreen:
A co do zdania poprzedniego. Właśnie sataniści raczej się nie wyróżniają, raczej nie mają tego wypisanego na czołach. A gdyby sądzić, że człowiek ubierający się na czarno jest satanistą to wtedy ludzie (chociażby), którzy są w żałobie po bliskiej osobie też wyznają Szatana. Ale może brnijmy dalej w ten absurd z kolorem czarnym. Wynika z tego, że każdy (!!) ksiądz oraz zakonnica (zależy od zakonu, bo nie wszystkie mają czarne habity) jest wyznawcą Złego
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com