Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Otwarty przez: motyl | 2009-09-11, 23:02

Autor

Wiadomo¶æ

bezsenna  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-11, 21:08   Satanizm

Ostatnio na lekcji religii rozpętała się dyskusja na temat satanizmu. Zaczęło się od tego, że trójka moich kolegów słucha metalu, nie kryjąc się z tym, więc po chwili zostali nazwani satanistami. No, może nie wprost, ale wynikało to z ogółu. " Bo nie można służyć obu panom". "Tacy ludzie są przecież agresywni", zresztą nie jest nim tylko ten, kto słucha Bacha. Według mojego księdza nawet techno jest złee.. nie wspominając już o chodzeniu na dyskoteki. Wszystko to w końcu wiąże się z satanizmem, oczywiście alkohol też się w to wlicza. "Skoro teraz postępujemy tak i tak, to za kilka lat będziemy drzeć Biblię". Przecież w tego wynika, że właściwie wszystko jest złe.
Ale księża są święci, tak.

Co o tym sÄ…dzicie?
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-11, 21:15   

Przecież takie rzeczy jak chodzenie na dyskoteki chociażby to naturalna sprawa. Człowiek młody chce się wyszaleć, poznać kogoś nowego. Tak naprawdę myślę, że z dyskotekami to już ostra przesada.
A co do muzyki techno, to każdy słucha to, co lubi, a ja w tej muzyce nie widzę nic złego, może ktoś mnie oświeci? :-x
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-11, 21:18   

Jak myślisz dlaczego krytykują taką muzykę ? Uważają, że to muzyka szatana, diabła i innego idiotę, a wszyscy co tworzą takie utwory to też napewno chcą sprowokować naszych świętych błaznów by tylko ich wkur... jak np. nasz dobry Marilyn Manson :] Nikt na świecie nie jest święty, a idiotyczne brednie, że wszystko jest złe a ala Bóg jest dobry i tylko on to po prostu klękać i płakać by się nie pogorszyło :wstyd:
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-09-11, 21:20   

Czyli wg. tego księdza mamy słuchać tylko pieśni kościelnych i Arki Noego?
Nawet lepiej tego nie komentować...
A tak w ogóle, to czytałam trochę o satanizmie i uważam, ze nie jest to takie złe jak się powszechnie uważa. a w ich poglądach rzeczywiście coś jest.
O ile pamiętam oni nawet nie wierzą w Szatana, jest tylko symbolem.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Azimuth  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-11, 21:31   

Księża tacy ja wyżej wymieniony mają płytkie spojrzene na muzykę metalową i całą melalową kulturę, to po pierwsze. W końcu metal =/= satanizm.

Opierają swoją wiedzę o muzyce na podstawie tekstów paru utworów, a samą muzykę traktują jako pochwałę agresji.

Takich księży słuchać nie warto, to konserwy zamknięte na wszystko co nie jest zgodne z nauczaniem Kościoła.
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-09-11, 21:38   

Matematyka - umiejętnośc liczenia.
J. polski - umiejętność poprawnego wypowiadania się i nierobienia błędów w pisowni.
Religia - robienie ludziom wody z mózgu.

KUR*A !
"Metal to muzyka szatana, techno jest złe, dyskoteki są złe"
FACEPALM :-o
To jest ta cała popier*olona "nauka Kościoła"
Czepianie się metalu to idiotyzm, bo o Szatanie nawija tylko mała część metalowców, ale co taki księżulo, który kieruje się stereotypami, może o tym wiedzieć...
Usłyszał to i tamto i już wielce poinformowany.
A co złego jest w techno i dyskotekach ?
Jest jakiś DJ, który propaguje satanizm ?
Na dyskotekach oddajemy hołd Rogatemu ?

bezsenna napisa³/a:

" Bo nie można służyć obu panom"


A to w odniesieniu do czego ?
Zasugerował, że tamta trójka, która słucha metalu służy Szatanowi ?
Kur*a, trzymajcie mnie...

bezsenna napisa³/a:

"Tacy ludzie są przecież agresywni"


Kolejny stereotyp.

bezsenna napisa³/a:

"Skoro teraz postępujemy tak i tak, to za kilka lat będziemy drzeć Biblię"


Jak postępujemy ?
Chodzi mu o to, że słuchamy metalu ?
Dajcie spokój, przecież to jest śmieszne.
Z tego co wiem to z metalowców tylko Nergal podarł Biblię i co więcej zrobił to na pokaz.
Właśnie dlatego jestem za zlikwidowaniem religii w szkołach. :[

Sorry za słownictwo, ale emocje wzięły górę.
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

Wojtas  

Hiper wymiatacz

KoteG



ImiÄ™: Wojtek

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Maj 2009

Sk±d: Katowice/Chorzów

   

Wys³any: 2009-09-11, 21:52   

bezsenna napisa³/a:

nie wspominając już o chodzeniu na dyskoteki


U mnie na parafii są takie imprezy że nawet studenci są zdegustowani :hyhy: .

bezsenna napisa³/a:

Co o tym sÄ…dzicie?


Katecheci są nietolerancyjni. Ja regularnie zostaję wysyłany do dyrektorki, przez koszulkę ze Slipknota.

McLarenLbn napisa³/a:

Matematyka - umiejętnośc liczenia.
J. polski - umiejętność poprawnego wypowiadania się i nierobienia błędów w pisowni.
Religia - robienie ludziom wody z mózgu.

KUR*A !
"Metal to muzyka szatana, techno jest złe, dyskoteki są złe"
FACEPALM
To jest ta cała popier*olona "nauka Kościoła"



Zgadzam się, od urodzenia rodzice\opiekunowie wpajają nam " To jest złe, nie dotykaj. To jest dobre..." A później rodzą się "pogromcy szatana". Bez przesady nie można do końca życia słuchać "Fasolek" i "Arki Noego".
A większość "metali" to wzorowi katolicy.
_________________
Ludzkość! Jakaż ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia... kogoś innego!


Sklepik z marzeniami
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-09-11, 21:57   

Wojtas napisa³/a:

Ja regularnie zostaję wysyłany do dyrektorki, przez koszulkę ze Slipknota.


U mnie raz też się ksiądz przyczepił o koszulkę Knotów, ale wysyłania do dyry od razu nie było.
W przyszłości planuję w przyjść w koszulce Morbid Angel z odwróconym krzyżem w pentagramie, żeby im pokazać co oni mi mogą zrobić (czyli nic).

Wojtas napisa³/a:

Katecheci sÄ… nietolerancyjni.


Tolerancja to podstawowa rzecz, której Kościołowi brakuje.
Jest już sobie taka klika na świecie i nic na to nie poradzimy.
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

justyna15153  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³a: 04 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-09-11, 22:05   

Ja ogólnie mam to w dupie, niech sobie mówią co jest dobre, a co złe, co Boga, co Szatana w nic nie wierze, mdli mnie na samą myśl, a obłąkani księża niech pier...lą dalej głupoty na temat, muzyki, dyskotek bo naprawdę nie ma co się denerwować. Niech jest jak jest, a nie coraz gorzej bo uj wie co wymyślą za pare lat... :->
 

though  

Pogromca postów


Wiek: 30

Do³±czy³a: 28 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-09-11, 22:13   

Ja mam dość tego całego niby duchowieństwa, większość księży dają nieźle czadu, a później kazania robią, niech lepiej odpuszczą.
 

delka94  

User



ImiÄ™: ada

Wiek: 29

Do³±czy³a: 01 Cze 2009

Sk±d: z daleka

   

Wys³any: 2009-09-11, 22:30   

Ale zrąbany ksiądz cię uczy tej religii.Ja normalnie słucham rocka,czasem metalu też się z tym nie kryje i nikt mnie od satanisty nie nazywa
_________________
życie to jedna wielka niewiadoma
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-11, 22:45   

Zacznijmy od tego, że niby dlaczego mieli by się kryć z tym czego słuchają.
Wiele, nie wszyscy, katechetów ma podobne poglądy. Ale głoszą te wartości i prawdy, w które sami wierzą, które są prawdami Kościoła (i tu za chwilę wszyscy wyskoczą z nietolerancją i z tym, że księża są tacy i tacy). Ja, jeśli mój katecheta wyskoczy np. z tym, że czytanie książek patrz "Kod L. da Vinci" jest grzechem", grzecznie wyrażam swoje poglądy, a jak mi nie daje dojść do słowa, to go olewam. Chodzę na religię, bo wierzę w Boga. Po co na te lekcję uczęszczają osoby, które w niego nie wierzą, które nie zgadzają się z żadnym zdaniem katechety? Przecież macie wybór, macie możliwość uczęszczania na etykę. Księża się nie zmienią. I głupie są też stwierdzenia, że religię powinno się wycofać ze szkoły. W teorii na katechezie nie uczysz się tylko o Bogu, przerabiasz przecież też tematy o religiach świata, o moralności i innych dupizdrołach. A jeżeli się z tym nie zgadzasz, lekcje etyki stoją otworem.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-11, 22:57   

McLarenLbn napisa³/a:

Czepianie się metalu to idiotyzm, bo o Szatanie nawija tylko mała część metalowców, ale co taki księżulo, który kieruje się stereotypami, może o tym wiedzieć...


A jakoś jak ktoś kieruje się stereotypami na temat Kościoła, to wszyscy przytakują, a nawet brawo biją...

Wojtas napisa³/a:


Zgadzam się, od urodzenia rodzice\opiekunowie wpajają nam " To jest złe, nie dotykaj. To jest dobre..."


To jest ich prawo. Wychowanie dziecka wg własnych wartości, światopoglądu etc. I to chyba nie tylko w Polsce.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-11, 22:59   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

A jakoś jak ktoś kieruje się stereotypami na temat Kościoła, to wszyscy przytakują, a nawet brawo biją...


Całkowicie się z tobą zgadzam.
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

McLarenLbn  

Pogromca postów

Deadnight Warrior



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 30

Do³±czy³: 29 Sty 2009

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2009-09-12, 09:28   

merlin m. napisa³/a:

ChodzÄ™ na religiÄ™, bo wierzÄ™ w Boga.


Yhm, wierzę w Boga i w związku z tym jakiś pajac musi mi zrobić wodę z mózgu i wmawiać swoje poglądy. Tak to rozumiem.
W Boga wierzę, ale nie mam potrzeby słuchania frazesów dwa razy w tygodniu po 45 minut.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

A jakoś jak ktoś kieruje się stereotypami na temat Kościoła, to wszyscy przytakują, a nawet brawo biją...


Przymuszanie do wiary, dyskryminacja niewierzących, gejów itp., robienie ludziom wody z mózgu i, co najważniejsze, to, że wymordowali więcej ludzi niż Hitler to stereotypy ?
Nie, to sÄ… fakty.
_________________
Satan
Laughs
As
You
Eternally
Rot
www.lastfm.pl/user/McLarenLbn
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com