Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj się!

Zapomniałeœ hasła?

Przypomnij je

Autor

Wiadomość

Kaa14  

User

Imię: Karolcia

Wysłany: 2009-03-21, 20:46   Matematyka !

Prosz? o szcerze opinie na temat matmy w liceum..
Na jakim jest poziomie ? czy kto? z was jest na matmie rozszerzonej chociaz nie byl zadnym finalist? itp.
Jak sobie radzicie , czy du?o wymagaja?
Czy naprawd? mat. w liceum jest taka"straszna" ??

dzi?kuj? za szybkie odpowiedzi.:);*

TakaSobieJa  

User

: P

Imię: Olka : ]

Wysłany: 2009-03-21, 20:55   

To chyba zale?y od szko?y, wiesz? :)
Ja w liceum nie jestem, ale wi?kszo?? znajomych uczy si? w?a?nie w takim typie szko?y. Cz?sto pytam ich o matematyk?, bo przede mn? wybór szko?y a ta ca?a matematyka jest moj? pi?t? achillesow?. W odpowiedziach s?ysz?: "no do?? ci??ko", "zale?y, na czym jeste?my", "no co ty! bana?y"
Wychodz? z za?o?enia, ?e nie ka?dy nie ma obowi?zku by? Pitagorasem, ale je?eli b?dziesz s?ucha? i próbowa? cokolwiek zrobi?, to na jakim? poziomie opanujesz bez problemów ;)

VITO  

Hiper wymiatacz

Król ShoutBox

Wysłany: 2009-03-21, 21:20   

Kaa14, Moja siostra w liceum chodzi?a do klasy mat-fiz i mimo tego ?e by?a genialna to mia?a ledwie 4 na koniec. Wszystko jednak zale?y od nauczyciela. Nieraz s?ysza?em jak moja siostra narzeka?a ?e siedzi nad jakim? zadaniem od kilku godzin. Przypominam jednak ?e ona chodzi?a do klasy mat-fiz.

Vitalna  

Mega wymiatacz

Imię: Dziabaducha

Wysłany: 2009-03-21, 21:42   

W pierwszej klasie przewaznie jest bana?, a szczególnie na pocz?tku bo to sa same powtórki z gimnazjum. Potem pod górke, ale ja na przyk?ad mam zarabistego nauczyciela od matmy. ;) i mo?e or?em nie jestem, ale my?l?, ?e jakbym w pierwszym semestrze ucz?szcza?a wogóle na matematyke by?o by ok. :D

Odejd?, wracaj, dotykaj s?owem!

Czasami s?owo nie wystarczy, wiesz?
Czasami s?owo nie wystarczy - wiem.

MateuszKL  

Wymiatacz

SM UPR

Imię: Mateusz

Wysłany: 2009-03-21, 23:01   

Jako? utrzymuj? si? na ocenie dopuszczaj?cej, powtarzaj?c tylko na przerwie przed kartkówk? i dzi?ki skutecznym konsultacjom z kolegami podczas.

A Pitagoras, to akurat do ko?ca ?ycia upiera? si?, ?e da si? zrobi? trójk?t prostok?tny o równych bokach.

Ostatnio zmieniony przez MateuszKL 2009-03-30, 13:20, w całości zmieniany 2 razy  

agaciszon502  

Mega wymiatacz

Wspomnienia...<3

Imię: Kasia

Wysłany: 2009-03-21, 23:23   

Jestem w 1 klasie liceum;P i dla mnie matma to pora?ka... Babka t?umaczy zadanie i pyta si? czy rozumiemy. Czasem (a raczej do?? cz?sto jak to bywa w klasie humanistycznej xD) mówimy, ?e NIE a babka na to "To przechodzimy do kolejnego przyk?adu"... :/ Bra?am korki i troch? mi pomog?y, ale nie wyobra?am sobie matmy na maturze... To b?dzie ca?kowita katastrofa;/....

Cadi96  

Stały User

..Vampire..

Imię: Claudia

Wysłany: 2009-03-22, 07:13   

Nie wiem nie pomog? ci
przede mn? dopiero gimnazjum :-/

Irma  

Hiper wymiatacz

Wysłany: 2009-03-22, 09:57   

Jakie s? lekcje matematyki, to zale?y od nauczycieli. Teraz matematyka sta?a si? obowi?zkowym przedmiotem na maturze, wi?c tym bardziej nauczyciele powinni si? bardziej przy?o?y?, aby lepiej przygotowa?. Widz? starania nauczycieli, aby?my zrozumieli ten ci??ki i trudny przedmiot. Tym bardziej je?eli jeste?my przera?eni tym, ?e jest to naszym obowi?zkiem zdanie tego przedmiotu na maturze. S? tematy, które s? trudne, ale s? te? ?atwiejsze, które nauczyciel wyt?umaczy na lekcji. Niestety wiele osób nie kapuje. I wiele osób chodzi na dodatkowe korepetycje. Trzeba to prze?y?. Wydawa?o mi si?, ?e b?dzie gorzej, ale nie jest a? tak strasznie. W podstawówce, to ja prze?y?am horror. Przez okropnego nauczyciela, który coraz bardziej mnie zniech?ca?.
Nie chc? zra?a?, ale je?eli kto? ma umys? matematyczny, to mo?e jemu pójdzie ?atwiej, a ja matmy nigdy nie kuma?am i ucieka?am przed ni?. Niestety z roku na rok s? coraz gorsze pokolenia i nauczycieli mo?e ju? przestaje dziwi?, ?e jeste?my takimi g?upkami, szczególnie matematycznymi.

Vitalna napisał/a:

W pierwszej klasie przewaznie jest bana?, a szczególnie na pocz?tku bo to sa same powtórki z gimnazjum.

W technikum owszem, s? powtórki z gimnazjum. Ale w liceum ju? lec? z materia?em.

Amelia  

Mega wymiatacz

Wysłany: 2009-03-22, 12:44   

Ja jestem na podstawie z matmy, wi?c nie narzekam. Lubie j? na tyle, ?eby zda? na te 30%.

Cytat:

Jak sobie radzicie , czy du?o wymagaja?

To zalezy od nauczyciela i od tematu ;) Je?li nauczyciel potrafi wy?o?y?, tak, ?ebys zrozumia?a to problemu by? nie powinno. Oczywi?cie nie licz na to, ?e wystarczy tylko to co zrobisz na lekcji, bo matme trzeba ?wiczy?, ?wiczy? i jeszcze raz ?wiczy?.
Niektóre tematu s? proste, a natomiast inne masakra.

sheilven  

Pogromca postĂłw

Wysłany: 2009-03-22, 14:49   

rozszerzon? mam, jestem zadowolona bardzo.
w ko?cu matematyka na poziomie.
finalistk? ?adn? nie jestem, chocia? pi?tk? mam.
dobrze uczy si? matematyki w mojej szkole, je?li si? nauki nie zatrzyma?o gdzie? tam po drodze plus troch? zdolno?ci z matematyki ma, to ci??ko nie jest.

mazir  

Stały User

Wysłany: 2009-03-22, 15:54   

my?le ?e to zal?zy od szko?y i nauczyciela. ja nie mam z matm? problemów ale my?le ?e to przez dobrego nauczyciela. za to moja kole?anka uwa?a ?e to "jedna wielka katastrofa". zdania s? podzielone jak wida?.

Missy  

Pogromca postĂłw

Gwiazdka

Wysłany: 2009-03-22, 17:14   

Matma jak matma. W podstawówce uczysz si? podstaw jak sama nazwa mówi, w gimnazjum chyba jest najgorzej, bo dochodzi wi?cej rzeczy a w Liceum tylko szkolisz to co ju? umiesz i dorzucaj? Ci inne sprawy, ale wcale nie takie trudne.

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.

Wysłany: 2009-03-22, 17:33   

Ja si? ko?cz? ;)
Jestem w drugiej LO i w?a?nie t?uczemy funkcj? logarytmiczn?.

Nie cierpi? matmy. :]

wronka  

Mega wymiatacz

Imię: Lena

Wysłany: 2009-04-09, 19:39   

Chodz? do 1 LO. Matm? mam podstawow?. Poziom nauczania w du?ym stopniu zale?y od nauczyciela. Ja mo?e zdam jako? matur? z matmy, ael raczej dzi?ki mojej nauczycielce z gimnazjum (by?a ?wietna) i swojej pracy. Mój obecny nauczyciel niestety nie umie zbyt dobrze uczy?...
Dwóch jednakich spojrze? w oczy.

greffxd  

Stały User

Imię: Marta

Wysłany: 2009-04-09, 21:51   

wszystko zale?y od nauczyela XD ja mam tak? kose ?e kilkanascie niedost. na po?rocze i ze 2 na koniec roku nikogo ju? nie dziwi :P

Forum młodzieżowe e-Mlodzi.com