Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

kalina_225  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 29 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 20:42   

Cytat:

powiedz mi... ilu jest ludzi heteroseksualnych, a ilu ludzi homoseksualnych? co jest, a przynajmniej jeszcze niedawno było "normą"?



I tu się właśnie toleracja kłania. Bo Polska to kraj gdzie homo nie obściskują się na ulicach w dużych ilościach, ale warto pamiętać, że każdy ma wybor orientacji.
_________________
Kochaj wszystkich. Ufaj niewielu. Bądź gotów do walki, ale jej nie wszczynaj. Pielęgnuj przyjaźnie.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 20:50   

kalina_225 napisa³/a:

I tu się właśnie toleracja kłania.



czytaj może całe posty, co? tolerancja to nie głaskanie po główce. ale czy w polsce ktoś strzela do homoseksualistów z bazooki?

oni mają prawo wyboru orientacji, a ja mam prawo się wypowiedzieć na ten temat.
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-05-12, 20:54   

Panic napisa³/a:

vialink napisa³/a:

A więc bardzo proszę, uświadom nas co to ta tolerancja.

tolerancja to akceptowanie człowieka, a nie akceptowanie jego złych czynów.
więc jeśli znam osobę, która jest homoseksualna, to traktując ją tolerancyjne akceptuję ją jako człowieka, tzn. nie powiem jej, że nie chcę z nią rozmawiać bo jest homo. ale nie mogę pozwolić, by wydawało jej się, że akceptuję jej sposób życia. niestety, jest to strasznie ciężkie, rozróżnić i oddzielić te sprawy.



"Tolerancja to akceptowanie; to traktując ją tolerancyjne akceptuję ją jako człowieka"
a za moment: " niestety, jest to strasznie ciężkie, rozróżnić i oddzielić te sprawy."
^ To wszystko są Twoje słowa. Czy nie zaplątane trochę?

Ale powiedzmy, że rozumiem Twój rok myślenia. Ale uważam, że w tej kwestii kazdy może mieć swój ... Napisałaś, że "tolerancja to akceptowanie człowieka, a nie akceptowanie jego złych czynów". Tylko teraz należałoby postawić pytanie, czy homoseksualizmy to są złe czyny. Czy jest to coś złego? Oczywiście nie patrząc w tym wypadku na zdanie kościoła, tylko na własną opinię.

I Tu mam takie pytanie ... do gorliwych katolików. Co jest złego w miłości?
Jeżeli dwoje mężczyzn się kocha... tak na prawdę ... co jest w tym złego? Jeżeli dwie kobiety chcą być ze sobą, kochają się, chcą spędzać ze sobą czas, czemu jest to "złe"?


Więc Panic odpowiedz mi :-) Co TWOIM zdaniem jest złego w homoseksualizmie?




PS: Nie jestem homoseksualistom, czy jakimś fanatykiem, jednak nie mam zupełnie nic do takich osób, więc jestem Ciekaw dlaczego postrzegasz to jako coś złego. :-)
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 20:59   

vialink napisa³/a:

^ To wszystko są Twoje słowa. Czy nie zaplątane trochę?



nie, bo oba fragmenty, które zacytowałeś dotyczą tej "pierwszej sprawy" :]

vialink napisa³/a:

Co TWOIM zdaniem jest złego w homoseksualizmie



nic. czy ja powiedziałam, że homoseksualizm sam w sobie jest zły? dopiero czyny nim spowodowane są złe. widzisz różnicę? :]
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-05-12, 21:04   

Panic napisa³/a:

dopiero czyny nim spowodowane są złe. widzisz różnicę?



A czy te "złe czyny" nie występują równie często w związkach heteroseksualnych?
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 21:13   

vialink, występują. często. i też nie są akceptowane (czyny) przez Kościół. sprawdź sobie co to jest grzech sodomski :] a o homoseksualizmie jest głośniej, bo nie tylko katolikom to "przeszkadza" (może to nie najtrafniejsze określenie :] )
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-05-12, 21:20   

Ok Ok ...

Ale na samym początku napisałaś "to usmaż i mnie", przez co rozumiem, że popierasz tego tam profesora. Nie jesteś za homoseksualizmem. A ja znowu ponawiam pytanie, dlaczego?
Dlaczego TY tak sÄ…dzisz?

Chyba, że bezwzględnie akceptujesz to co mówi Kościół, ale to się chyba nazywa brak własnego zdania :-)


Tylko nie odpowiadaj mi znowu "Kościołem" bo akurat jego zdanie znam, i powiedzmy, że średnio mnie interesuje.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 21:27   

vialink napisa³/a:

Nie jesteÅ› za homoseksualizmem.



mylisz pojęcia :P nie jestem za czynami homoseksualnymi. dla mnie to jest różnica, ale serio, trzeba nad tym dłużej pomyśleć, żeby ją dostrzec :]

vialink napisa³/a:

Chyba, że bezwzględnie akceptujesz to co mówi Kościół, ale to się chyba nazywa brak własnego zdania



to sie mój drogi nazywa wiara :] a jeśli komuś zawdzięczam życie i kocham bezgranicznie, to nie chcę z nim walczyć. więc jeśli mam odpowiedzieć jako ateistka, to wolę w ogóle nie odpowiadać, jeśli pozwolisz :)
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-05-12, 21:35   

Panic napisa³/a:

mylisz pojęcia :P nie jestem za czynami homoseksualnymi. dla mnie to jest różnica, ale serio, trzeba nad tym dłużej pomyśleć, żeby ją dostrzec :]


Mhm, więc zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu. Czyny homoseksualne, to co takiego?

Panic napisa³/a:

to sie mój drogi nazywa wiara :] a jeśli komuś zawdzięczam życie i kocham bezgranicznie, to nie chcę z nim walczyć. więc jeśli mam odpowiedzieć jako ateistka, to wolę w ogóle nie odpowiadać, jeśli pozwolisz :)


Tak tak wiem, Kościół to nie ludzie, to Jezus, Bóg, więc jak kościół coś mówi itd ... ale teraz Ty mylisz pojęcia. Nie każe Ci wyrzekać się wiary czy nie wiadomo co, bo też jestem katolikiem. Nie walczę z opinią kościoła, tylko pytam ...

Ja pytam po prostu jakie Ty masz zdanie na ten temat, i dlaczego masz takie zdanie? Nie potrafisz uzasadnić swojej opinii?

Jakie masz zdanie o homoseksualizmie i dlaczego takie masz?


Przykładowo, jak mi przeszkadza jakaś osoba, ja wiem konkretnie dlaczego ... bo mi nie odpowiada jej poczucie humoru, bo jest irytująca itd ...
Teraz robisz na zasadzie ...
- Wierzysz w ufo?
Tak
- Dlaczego
BO TAK.



---
Mam nadzieję, że to tylko dyskusja, i że potem nie będę jakimś wielkim wrogiem :mrgreen:
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 21:53   

vialink napisa³/a:

Czyny homoseksualne, to co takiego?



homoseksualizm - odczuwanie miłości tudzież pożądania do osoby tej samej płci
czyny homoseksualne - świadome fantazje erotyczne o osobie tej samej płci, pocałunki, seks.

vialink napisa³/a:

Tak tak wiem, Kościół to nie ludzie, to Jezus, Bóg,



ludzie również tworzą Kościół ;) ale to taka mała dygresja :]


Cytat:

Jakie masz zdanie o homoseksualizmie i dlaczego takie masz?



Według mnie homoseksualizm sam w sobie nie jest niczym złym i przy odrobinie dobrej woli można sie powstrzymać od pójścia w tym kierunku (przez właśnie te zachowania i postępowanie). nie akceptuję jednak zachowań homoseksualnych, ale to nie znaczy, że skreślam ludzi. wiem, że to pokręcone.
dlaczego? bo nie uważam się za istotę nieomylną i wierzę w Boga, dlatego kieruje się w życiu nauką Kościoła. wiele razy doświadczyłam obecności Boga w moim życiu i nie widzę powodów, by postępować wbrew Jego słowu. dobrze mi z tym żyć, bo to pomaga mi odróżnić dobro od zła. :]
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-05-12, 22:02   

Panic napisa³/a:

vialink napisał/a:
Tak tak wiem, Kościół to nie ludzie, to Jezus, Bóg,

ludzie tworzą Kościół ;) ale to taka mała dygresja :]



Miałem na myśli to, że Jezu utożsamia się z Kościołem itd ... ale fakt, źle się wyraziłem.


Panic napisa³/a:

Według mnie homoseksualizm sam w sobie nie jest niczym złym i przy odrobinie dobrej woli można sie powstrzymać od pójścia w tym kierunku. nie akceptuję jednak zachowań homoseksualnych, ale to nie znaczy, że skreślam ludzi. wiem, że to pokręcone.


Fakt, pokręcone :-P
Mógłbym zapytać dalej .. dlaczego nie akceptujesz, ale domyślam się, że nie będziesz miała konkretnej odpowiedzi :-) Nie zgadzam się z Tobą, ale szanuje Twoje zdanie.
Więc już nie morduje. :-P Choć uważam, że warto mieć swoje zdanie ;-)


Panic napisa³/a:

dlaczego? bo nie uważam się za istotę nieomylną i wierzę w Boga, dlatego kieruje się w życiu nauką Kościoła. wiele razy doświadczyłam obecności Boga w moim życiu i nie widzę powodów, by postępować wbrew Jego słowu.


Tak z czystej ciekawości. Kiedy Bóg w jakiś sposób "mówił", że homoseksualizmy jest "zły"?



Pozdrawiam, Vialink
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 22:08   

Cytat:

Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą.


Cytat:


Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.


Cytat:


Owi dwaj anioÅ‚owie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedziaÅ‚ w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzaÅ‚, wyszedÅ‚ naprzeciw nich i oddawszy im pokÅ‚on do ziemi rzekÅ‚: «Raczcie, panowie moi, zajść do domu sÅ‚ugi waszego na nocleg; obmyjcie sobie nogi. a rano pójdziecie w dalszÄ… drogÄ™». Ale oni mu rzekli: «Nie! SpÄ™dzimy noc na dworze». Gdy on usilnie ich prosiÅ‚, zgodzili siÄ™ i weszli do jego domu. On zaÅ› przygotowaÅ‚ wieczerzÄ™, poleciwszy upiec chleba przaÅ›nego. I posilili siÄ™. Zanim jeszcze udali siÄ™ na spoczynek, mieszkajÄ…cy w Sodomie mężczyźni, mÅ‚odzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, wywoÅ‚ali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu sÄ… ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyÅ›my mogli z nimi poswawolić!» Lot, który wyszedÅ‚ do nich do wejÅ›cia, zaryglowawszy za sobÄ… drzwi, rzekÅ‚ im: «Bracia moi, proszÄ™ was, nie dopuszczajcie siÄ™ tego wystÄ™pku! Mam dwie córki, które jeszcze nie żyÅ‚y z mężczyznÄ…, pozwólcie, że je wyprowadzÄ™ do was; postÄ…picie z nimi, jak siÄ™ wam podoba, bylebyÅ›cie tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież sÄ… oni pod moim dachem!» Ale oni krzyknÄ™li: «Odejdź precz!» I mówili: «Sam jest tu przybyszem i Å›mie nami rzÄ…dzić! Jeszcze gorzej z tobÄ… możemy postÄ…pić niż z nimi!» I rzucili siÄ™ gwaÅ‚townie na tego męża, na Lota, inni zaÅ› przybliżyli siÄ™, aby wyważyć drzwi. Wtedy ci dwaj mężowie, wsunÄ…wszy rÄ™ce, przyciÄ…gnÄ™li Lota ku sobie do wnÄ™trza domu i zaryglowali drzwi. Tych zaÅ› mężczyzn u drzwi domu, mÅ‚odych i starych porazili Å›lepotÄ…. Toteż na próżno usiÅ‚owali oni odnaleźć wejÅ›cie.
A potem ci dwaj mężowie rzekli do Lota: «Kogokolwiek jeszcze masz w tym mieÅ›cie, ziÄ™cia, synów i córki oraz wszystkich bliskich, wyprowadź stÄ…d. Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak siÄ™ wzmogÅ‚o, że Pan posÅ‚aÅ‚ nas, aby je zniszczyć».


Cytat:


Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!


Cytat:


Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.



[ Dodano: 2009-05-12, 22:09 ]
to z Pisma ¦więtego ^
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-12, 22:52   

To dodaj sigla, aby każdy mógł znaleźć ;)

vialink napisa³/a:

Miałem na myśli to, że Jezu utożsamia się z Kościołem itd ... ale fakt, źle się wyraziłem.


Jezus się nie utożsamia z Kościołem, Jezus go stworzył i jest jego Głową :-)

vialink napisa³/a:

dlaczego?
Dlaczego TY tak sÄ…dzisz?

Chyba, że bezwzględnie akceptujesz to co mówi Kościół, ale to się chyba nazywa brak własnego zdania


Tylko nie odpowiadaj mi znowu "Kościołem" bo akurat jego zdanie znam, i powiedzmy, że średnio mnie interesuje.


Ja jestem katolikiem, i po zaznajomieniu sie ze zdaniem Kościoła i przemyśleniu stwierdzam, ze ma rację więc moje zdanie jest takie, jakie ma Kościół :-) I nie uważam, że przemyślenie danej kwestii (zdania Kościoła w sprawie homoseksualizmu) i stwierdzeniu, że jest ona zgodna z tym co i ja uważam jest brakiem własnego zdana :-) Tylko ja się zgadzam z Kościołem w 100% z prostego powodu - wszystko, co mówi Kościół jest dla mnie logiczne :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-12, 22:52   

Panic, sory, ze tak bezpośrednio ale czy prowadziłas kiedyś życie choć w jakimś stopniu sexualne ?
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-12, 22:55   

Abaddon napisa³/a:

czy prowadziłas kiedyś życie choć w jakimś stopniu sexualne ?


Ja prowadziłem (tzn nie spałem z żadną dziewczyną, ale byłem z jedną) i nie rozumiem co to ma do tego tematu.
Zależy jak rozumiesz pojęcie "życie sexualne".
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Ostatnio zmieniony przez MÅ‚odyDuchem 2009-05-12, 22:57, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com