Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 00:23   

dlaczego złośliwy? przecież możemy żyć z Nim. właśnie dla tego poświęcił swego Syna. by dać nam tę drugą szansę. ale musimy postępować, tak jak On nam przykazał.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2009-05-21, 08:00   

Cytat:

wymyśliły sobie popaprańce z kościoła i cały naród polski nienawidzi homoseksualistów bo ksiądz na kazaniu powiedział że grzeszą i są pomiotami szatana. Precz z religiami!


Nie ma to jak dobre uogólnienie...
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-05-21, 13:40   

A tak mi przyszło do głowy, tylko nie chce mi się szukać dosłownych słów w necie.

Jak to Biblia mówi?
Człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Pana Boga.

Więc jak to jest? Jedni są stworzeni na obraz, a inni nie ?
Jedni są dobrzy a drudzy źli?
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 14:41   

No właśnie pytałem o to z milion razy, po drugie czemu Bóg miał tworzyć tych z tymi zapędami skoro stworzył wszystkich na swoje podobieństwo i jest wszystkowiedzący to wiedział co się będzie działo.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-21, 14:52   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

No właśnie pytałem o to z milion razy, po drugie czemu Bóg miał tworzyć tych z tymi zapędami skoro stworzył wszystkich na swoje podobieństwo i jest wszystkowiedzący to wiedział co się będzie działo.


Odpowiedziałem Ci już na to. Poszukaj sobie. A jak jesteś leniem i Ci się nie chce - masz pecha. Ja Ci nie będę latał po całym forum i szukał postów, bo chcesz mieć coś napisane po raz milion pierwszy.

vialink napisa³/a:

Więc jak to jest? Jedni są stworzeni na obraz, a inni nie ?


Owszem Bóg nas stworzył na swój obraz i podobieństwo, ale człowiek, ulegając Sztanowi, odwrócił się od Boga. Dopiero Chrystus przywrócił nam zatracone Dziecięctwo Boże, co jednak nie oznacza, że zmieniła nam się nasza grzeszna natura. I ludzie, którzy są źli, to są ludzie, którzy tak jak pierwsi rodzice ulegli Szatanowi, jego pokusie.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

realizator  

User


Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2009-05-21, 16:00   

Nie czytałem całego wątku, ale widzę, że sporo osób tutaj odnosi się do religii. Do mnie te argumenty osobiście nie przemawiają. Po pierwsze dla tego, że religie, jako takie, są niczym innym jak tworem kultury, który zaspakaja pewne potrzeby człowieka, wykorzystywanym od zawsze do tego, aby jedna grupa społeczna mogła wpływać na inną, i tyle. Ja jestem za argumentami natury:
Uważam homosexualizm za rodzaj choroby, która jest obecnie nie wyleczalna, w związku z tym należy homo traktować jak normalnych ludzi, nie dyskryminować ich ani nie utrudniać im życia, o ile nie będzie ich działanie w niektórych swerach miało negatywnych konsekwencji społecznych. A kościół powinien zająć się swoimi sprawami, i poza nie nie wychylać nosa. Za dużo złego narobili czyniąc swoje dobro. Mam nadzieję, że wiecie, o co chodzi. Pozdr
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 16:02   

tak, prawda, człowiek jest podobny do Boga. podobny, ale nie taki sam. jest podobny w tym, że ma wolną wolę, rozum i potrafi kochać.

[ Dodano: 2009-05-21, 16:05 ]
realizator, czyli ty też sądzisz, że Kościół i katolicy powinni zamknąć się w piwnicach i nie mieszać się w sprawy "normalnych" ludzi?
 

realizator  

User


Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Poznañ

   

Wys³any: 2009-05-21, 17:33   

< realizator, czyli ty też sądzisz, że Kościół i katolicy powinni zamknąć się w piwnicach
> i nie mieszać się w sprawy "normalnych" ludzi?
_______
Dla czego łączysz kościół z katolicyzmem? Czy każdy katolik, czy szerzej chrześcijanin musi należeć do jakiegoś jedynie słusznego kościoła? Katolicy powinni wyrażać swoje poglądy, bo mamy wolny kraj i tak samo ktoś może wykrzykiwać pochwały dla Hitlera czy Stalina i możemy się z nim nie zgadzać, ale wara nam od tego. Natomiast, jeśli kościół oficjalnie mówi, że homoseksualizm jest zły, i nawołuje polityków do takiego działania, jak on chce, to jest wtrącanie nosa w kompetencje państwa. Państwo polskie jest jeszcze bardzo zależne od kościoła i to ta nasza stadność spowodowała min, że jesteśmy jednym z narodów, w którym najwięcej było służalców niemieckich i kolaborantów podczas Ii wojny. Byli tacy, co walczyli i wiadomo to z historii, ale np., podczas, gdy w Niemczech wybierano chorych psychicznie do zamordowania i zabijano takich, których nie dało się wyleczyć, to u nas mordowano nawet personel medyczny pracujący z takimi ludźmi a wykonawcami tego piekła byli Polacy właśnie. A chyba nie muszę wspominać o wyprawach krzyżowych itd. Jesteśmy upośledzonym społeczeństwem przez ciągłe zabory, walki o wolność etc, gdy ta stadność coś nam dawała, jednoczyła. Teraz stała się ona nie potrzebna, i mamy jej skutki w postaci podejścia typu jesteś inny spier... I sieć cicho. A to właśnie wina kościoła między innymi. Oczywiście wszystko powinno być w granicach rozsądku, i gejom należy dać tylko to, co jest bezpieczne dla społeczeństwa.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 19:57   

realizator napisa³/a:

Natomiast, jeśli kościół oficjalnie mówi, że homoseksualizm jest zły



ludzie, błagam nie zabijajcie mnie. pisałam o tym niejednokrotnie. w tym temacie dwa razy. bądź laskaw przejrzeć poprzednie strony, bo już mi sie nie chce po prostu pisać tego setny raz.

realizator napisa³/a:

Czy każdy katolik, czy szerzej chrześcijanin musi należeć do jakiegoś jedynie słusznego kościoła?



albo ja nie rozumiem, albo ten fragment jest co najmniej dziwny.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:18   

realizator napisa³/a:

Dla czego łączysz kościół z katolicyzmem? Czy każdy katolik, czy szerzej chrześcijanin musi należeć do jakiegoś jedynie słusznego kościoła?


katolik chyba powinien należeć do Kościoła Katolickiego :?:

realizator napisa³/a:

Katolicy powinni wyrażać swoje poglądy, bo mamy wolny kraj i tak samo ktoś może wykrzykiwać pochwały dla Hitlera czy Stalina i możemy się z nim nie zgadzać, ale wara nam od tego.


realizator napisa³/a:

A kościół powinien zająć się swoimi sprawami, i poza nie nie wychylać nosa.


Sam sobie zaprzeczasz.

realizator napisa³/a:

Natomiast, jeśli kościół oficjalnie mówi, że homoseksualizm jest zły, i nawołuje polityków do takiego działania, jak on chce, to jest wtrącanie nosa w kompetencje państwa.


No bo to są poglądy Kościoła, a jak sam powiedziałeś, Kościół ma prawo je wyrażać i wara innym od tego. I może daj przykład nawoływania do polityków-niekatolików o tępienie homoseksualizmu :?: Tylko jakieś źródło, a nie "wydaję mi się, że..." A o fragmencie, że "homoseksualizm jest zły", to się nie wypowiem, bo było o tym juz niejednokrotnie pisane. Przy okazji dowiodłeś, że nie znasz zupełnie stosunku Kościoła Katolickiego do homoseksualizmu ;)

realizator napisa³/a:

Ja jestem za argumentami natury:
Uważam homosexualizm za rodzaj choroby, która jest obecnie nie wyleczalna,


To jest argument natury, ale nie nauki ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Danzy  

Wymiatacz

Av od Tarantelli.



Do³±czy³a: 19 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:35   

No jak ktoś tu jest taki przemega wierzący i patrzymy tu na Biblię czy na coś co ustanowił Bóg, to czemu nie spojrzycie na przykazanie 'Kochaj bliźniego jak siebie samego'? Tu chyba nie jest napisane 'kochaj heteroseksualistę jak siebie samego (a innych to jak sobie chcesz)'
A jak już o kościele, to podstawą wiary nie jest kościół, tylko Bóg, więc nie wiem po co łączycie takie sprawy z kościołem i księżmi, którzy chyba czasem sami nie zdają sobie sprawy jak głupio prawią. ;]
_________________
,,Trzeba się upić, żeby w ogóle wrócić..'' - J.Tuwim
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:44   

Cytat:

nasza grzeszna natura.


Grzeszna natura Boga.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-21, 23:05   

Danzy napisa³/a:

'Kochaj bliźniego jak siebie samego'? Tu chyba nie jest napisane 'kochaj heteroseksualistę jak siebie samego (a innych to jak sobie chcesz)'


No ale nie rozumiem dlaczego przywołałaś przykazanie miłości :?:
Komentować postu kolegi wyżej nie zamierzam...
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-22, 15:22   

Danzy, kochana, czytałaś może ten temat, czy oczywiście lenistwo przeważyło i musisz podawać te same argumenty, na które ja już nie mam siły odpowiadać?

_________________

Pytałam się kiedyś o to księdza :] Stwierdził, słusznie, że z homoseksualizmem trzeba po prostu umieć sobie poradzić, nie ulegać. To tak jak jest osoba sparaliżowana i też nic nie może na to poradzić. Tak samo człowiek nie może nic poradzić na to, że jest homoseksualny. Po prostu nie może temu ulegać.
 

Danzy  

Wymiatacz

Av od Tarantelli.



Do³±czy³a: 19 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-05-22, 15:33   

Panic napisa³/a:

na które ja już nie mam siły odpowiadać?


Nie każe Ci na nie odpowiadać i jak Ci się nie chce to ze mną nie dyskutuj.;] Nie Ciebie prosiłam o odpowiedź na mój post, tylko pisałam do wszystkich forumowiczów, więc się tak nie bulwersuj. ;d

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

No ale nie rozumiem dlaczego przywołałaś przykazanie miłości :?:


A dlaczego nie? Po prostu każdego człowieka należy traktować i kochać identycznie. ;]
_________________
,,Trzeba się upić, żeby w ogóle wrócić..'' - J.Tuwim
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com