Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 16:02   

pryzmat napisa³/a:

wogóle słabo mi się robiło, zawroty głowy.. Chyba że źle coś robiłem..


Na pewno ;p

Wege jest fajne, ale jeśli robi się to z głową i zapewnia odpowiednią suplementację tego, czego nie ma w warzywkach. To nie może być "moda" czy tylko z miłości do zwierzątek; na prawdę trzeba nad tym przysiąść, a nie "dziś nie zjem kotleta, za to wtrynię cztery batoniki".
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 16:04   

Ostia, przez ten czas to kumpel mi mówił, co jeść i ile..
Ale chyba organizm nie mógł bez mięsa żyć :-P
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 16:05   

Ewentualnie masz właśnie jeszcze organizm nieprzyzwyczajony. Tudzież kumpel bzdury opowiadał...wiadomo, co dieta to inna reakcja każdego człowieka.
 

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 16:11   

No raczej, bo ja śniadanie, obiad, kolacja, mięso...
A zastąpić mięso warzywami ciężko..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 16:17   

No bo tu warzywa już nie wystarczają, wydaje mi się ^^
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-22, 16:29   

Cytat:

Ludzie mają kły. Ludzie polowali na zwierzęta, a potem zaczęli hodować zwierzęta. Ludzie jedli mięso. Jesteśmy częściowo drapieżnikami.



Wiesz, co to jest EWOLUCJA ?
Czlowiek też ewoluuje i się zmienia, nie tyle fizycznie co i też mentalnie.
Owszem ludziejedli mięso, ludzie też zabijali się na wzajem, a jednak nie uznasz tego za normalne, gdy dostaniesz kose na ulicy - prawo silniejszego. Coś w tym nienaturalnego ?
Nie mówiąc już o tym, jak np traktowano dzieci w starożytnym Rzymie, - nei chcesz dziecka ? To je porzuć, otruj, kobiety wiele lepiej nie miały - a jednak ktoś walczył o prawa tych istot i dziś mają całkiem normalne życie
Podobnie możne być ze zwierzętami.


Cytat:

Wegetarianizm nie jest naturalny, jest właśnie nienaturalny.


Nie ? Dlaczego.
W przyrodzie zwierzęta polują po to by zaspokoić głód, oraz uzupełnic braki energetyczne itp w organiźmie wynikajace z prowadzenia podstawowych procesów egzystencjalnych - tak, jeżeli dobrze pamiętam uczą już na biologii.
każdy normalny organizm szuka zaspokojenia potrzeby jedzenia i ją zaspokaja, zwykle nei gromadzi tylko zaspokaja potrzebe chwilową
jeżeli człowiek może tą potrzebę zapełnić nie zabijając zwierząt, to na jakiej podstawie stwierdzasz, że jest to nienaturalne :-o

brałes pod uwagę w ogóle jakieś argumenty i kontrargumenty zanim wysnułeś te tezy, czy nafaszerowałeś nimi jedynie temat by nie zostawić suchego "co myślicie o wegetarianiźmie"

[ Dodano: 2009-10-22, 16:33 ]
Sam bym z checia przeszedl na wegetarianizm bo istotnie jak jem mało a w dodatku moja mama sporzadza mi dania typowo lekkie i wegetariańskie, a do tego pije sporo wody - czuje się o niebo lżejszy i dość trudno to wytłuamczyć ale pogodniejszy itp.
Jakby lżej człoiekowi na duchu :P

Uprawiam jednak od już jakiegoś czasu siłownie, dlatego nei mogę zrezygnować w pełni z jedzenia mięsa. Tak poważne braki ciężko zastąpić fasolą i soją.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-10-22, 17:22   

Wegetarianizm mi nie przeszkadza.
Ludzie mają wolną wolę i niech wpieprzają nawet szklło jak im to pasi.
Ale ja również zauważyłam, że NIEKTÓRZY wegrtarianie (najczęściej ci, którzy przeszli na wegetarianizm, bo chcieli być modni) bardzo obnoszą się z tym, że nie jedzą mięsa.
Mam taką koleżankę, która do tej pory jadła mięso. Od jakiś dwóch tygodni tego mięsa nie je i każdego próbuje namówić do wegetarianizmu, głosząc idee jacy to ludzie są okrutni mordując zwierzęta.
A ja wychodzę z założenia, że lepiej zabic zwierzę i je zjeść, niż trzymać w domu i męczyć. :[
Ale nie wszyscy to rozumiejÄ…
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2009-10-22, 17:56   

6 lat nie jadlam miesa i w tym roku 3 miesiace nie jadlam. jednak za bardzo lubie mieso zeby znow zrezygnowac na stale. jedynie moge sie wyrzec na jakis czas.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

ladyBlack  

Hiper wymiatacz

niespokojna dusza



Wiek: 32

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

Sk±d: kraina szczê¶cia

   

Wys³any: 2009-10-22, 17:58   

Lena napisa³/a:

moge sie wyrzec na jakis czas


po co?
_________________
¯yjesz wystarczająco długo by usłyszeć głos broni,
Wystarczająco długo by odnaleźć siebie krzyczącego każdej nocy,
Wystarczająco długo by zobaczyć jak przyjaciele cię zdradzają...
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2009-10-22, 18:04   

po co? prywatne wyrzeczenia, dla swojej swiadomosci ze jestem w stanie wytrzymac bez czegos, co lubie.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

KGV  

User

Magda


Do³±czy³a: 09 Pa¼ 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-10-22, 20:23   Re: Wegetarianizm

Bard_Zerald napisa³/a:

Po pierwsze. Ludzie mają kły. Ludzie polowali na zwierzęta, a potem zaczęli hodować zwierzęta. Ludzie jedli mięso.



Rozumiem że o świcie wychodzisz na żer do lasu, rzucasz się na np. sarnę i zjadasz ją za pomocą swoich "kłów" na surowo? :mrgreen:
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-10-22, 20:32   Re: Wegetarianizm

KGV napisa³/a:

Bard_Zerald napisa³/a:

Po pierwsze. Ludzie mają kły. Ludzie polowali na zwierzęta, a potem zaczęli hodować zwierzęta. Ludzie jedli mięso.



Rozumiem że o świcie wychodzisz na żer do lasu, rzucasz się na np. sarnę i zjadasz ją za pomocą swoich "kłów" na surowo? :mrgreen:



:D No wiesz, metale robią różne dziwne rzeczy
_________________
 

Placebowa  

Pogromca postów

lachrymology



ImiÄ™: nomen nescio

Do³±czy³a: 02 Wrz 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-10-22, 20:35   

Byłam wegetarianką. Nie z obrzydzenia do mięsa, ale miłości do zwierząt. Trwało to dwa lata, o skończeniu z tym zdecydowałam dokładnie 16 lipca 2007 r. Zatarło mi się w pamięć, bo wracałam wtedy z wakacji i przez kilka godzin rozmyślałam nad wszystkimi plusami i minusami mojego trybu życia. Jedyną obawą było to, że gdy zjem mięso dostanę odruchu wymiotnego- czyli tak, jak było do tej pory, gdy chociaż pomyślałam, że mogłabym je zjeść.
Wegetarianizm to nic złego, jeśli potrafi się zadbać o swoje zdrowie i dietę. Trzeba naprawdę uważać na to, co się spożywa. Ja niestety nie potrafiłam tknąć sojowych 'kotletów'... Wiecznie byłam głodna, tyłam.
Jeśli chodzi o stronę moralną to długi czas po zerwaniu z wegetarianizmem męczyło mnie to. Bo choć tak nas natura stworzyła, to żyjemy teraz przecież w innych czasach. Idziemy do sklepu, gdzie czeka na nas masa nie-mięsnych produktów. Jednak niektórych gatunków zwierząt w ogóle by się nie hodowało, gdyby nie były spożywane. Bo po co hodować np. świnie i króliki? Dla skóry? Raczej nie. Futra z królika bym nie założyła, a świnie głównie hoduje się dla mięsa. I w zasadzie byłoby okrucieństwem zabijać zwierzęta tylko dla skóry, którą można zaakceptować jeśli jest po prostu pozostałością.
Wniosek z tego taki, że kto chce jeść mięso niech je, kto nie chce, niech nie je. Wegetarianizm nie igra z naturą, mięsożerność nikogo nie krzywdzi.
_________________
Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie- to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne.
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-10-22, 20:43   

W sumie każdy przeżywa/przeżywał taki bunt dotyczący człowieczej natury i braku wrażliwości.

Owszem, w wieku nastoletnim twardo zapierałam się, że mięsa jeść nie będę. Nie będę okrutna, i nie będę nikogo krzywdzić. Szybko przekonałam się, że takie podejście nic nie zmieni, i długo tak nie pociągne.

Oczywiście są różne powody wegetarianizmu ( że to zdrowsze np.) ale skupię się na powodzie, o którym napisałam powyżej.
Staramy się zmienić swoją naturę, czasem pokazać, że jesteśmy silniejsi od instynktów drapieżcy, i choć to słowo swoje pierwotne znaczenie zatraciło poniekąd to sam fakt spożywania mięsa, inaczej Innego zwierzęcia... się nie zmienia.

Nie mam nic przeciwko, jeśli wegetarianie nie są typami "O, patrzcie Ja nie jadam mięsa, a wy zachowujecie się jak bezmózgie zwierzęta".
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

miss.katy  

Stały User

Niezależna .



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Pa¼ 2009

Sk±d: Poland?

   

Wys³any: 2009-10-24, 15:21   

Ja jestem od dawna wegetarianką. I to nie jest jakiś nastoletni bunt. Po prostu nie lubię i nie wyobrażam sobie mnie jedzącej kanapki z szynką.
_________________
`We live, as we dream - alone .
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com