Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-10-24, 16:18   

Nie mam nic przeciwko, ale nic dobrego mięska nie zastąpi.
 

kaÅ›  

User



Wiek: 34

Do³±czy³a: 18 Lis 2009

Sk±d: psycholandia

   

Wys³any: 2009-11-19, 09:46   

Jestem wegetarianka od 4 lat. Od razu mowie ze nie odpowiem na pytanie 'dlaczego' bo jest to najtrudniejsze pytanie jakie mozna mi zadac, kiedys probowalam wytlumaczyc kolezance i potem patrzyla na mnie jak na wariatke. Trudno, niektorzy ludzie sa wyjatkowo zamknieci.
Mieso oczywiscie jest zdrowe to prawda ;> jest rowniez dobre, jadlam i mi bardzo smakowalo (oprocz ryb, jakos sie nigdy do nich nie przekonalam za bardzo).

Piracy napisa³/a:

nic dobrego mięska nie zastąpi


u mnie to sie sprawdza z rosolem z kury, jedyna potrawa ktorej smaku nie da sie uzyskac bez rzeczonej kury ;<

Prawda jest ze w miesie sa witaminy ktore nnigdzie indziej praktycznie ne wysstepuja a jesli tak to w niewielkich ilosciach. Dlatego wazne jest uzupelnianie tych witamin, np taka B12. Moja matka wynajduje rozne naturalne preparaty - byl etap spiruliny hawajskiej (takie jakies glony bogate w b12 :mrgreen: ) teraz cos innego poleconego przez znajomego. Oprocz tego Vitam i Marmaite tez ma duzo B12, Marmaite chyba nawet wiecej - jedna porcja (odrobina na koncu noza) ma 60% dziennego zapotrzebowania. Organizm ma zachomikowana B12 gdzies tam ale w koncu zapasy sie wyczerpuja, po jakis 3-4 latach, nalezy o tym pamietac.

Nigdy nikogo nie zmuszalam do przejscia na wegetarianizm i calkowicie rozumiem ludzi ktorzy nie moga sobie wyobrazic zycia bez miesa. Spotkalam sie natomiast z odwrotnym nastawieniem - niektorzy inteligentni koledzy za cholere nie mogli polapac jak mozna jesc obiad bez miesa! I przy kazdej mozliwej okazji dawlai mi to do zrozumienia. No blagam.

I to nie jest tak ze kiedy nie jem miesa to zywie sie tylko warzywami - faktycznie ciezko by bylo ;> Jest soja (no nie błłłeee, dobrze przyrzadzona jest pyszna!) z ktorej sa robione rozne kotlety, z ktora mozna zrobic spaghetti (tak tak!) lub inne potrawy.
 

vvdx  

Mega wymiatacz

smoker



ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-19, 10:32   

sama nazwa wegetarianin wziela sie z Indii i znaczy +/-: zbyt głupi, żeby polować.
 

FroFro  

Stały User

Pani Hip-Hopu



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 53

Do³±czy³a: 11 Lis 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-11-19, 13:25   

Może i przesadziłam,w moim temacie o tym ratowaniu zwierząt.Może i to naturalne,że człowiek je mięso i ''zwierzęta'',bo w połowie jest drapieżnikiem,tylko łzy mi się w oczach pojawiają,jak widze reportaż o kobiecie co z psów smalec robiła.
Nie mam nic przeciwnko jedzeniu mięsa,ale uważam,że są jakieś granice z tym mięsem. :-o
_________________
Baw się dobrze i pamiętaj,że najlepsza zabawa zaczyna się po północy . ;dd

WWO 4ever , elo ! <3 <3 <3
 

vvdx  

Mega wymiatacz

smoker



ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-19, 13:51   

FroFro napisa³/a:

Może i to naturalne,że człowiek je mięso i ''zwierzęta'',bo w połowie jest drapieżnikiem,tylko łzy mi się w oczach pojawiają,jak widze reportaż o kobiecie co z psów smalec robiła.



kazdy ma inne "upodobania kulinarne" jedzenie psa czy robienie z niego smalcu wykracza poza moje wyobrazenie człowieczeństwa, a w Polsce jest karalne. Co innego Chiny czy Korea gdzie psy jedza nacodzien i jest to "normalne" :kwasny:
 

Fretka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 11 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-11-19, 14:47   

ja nie jestem wegetarianką bo jednak mięso zabardzo mi smakuje, żeby z niego zrezygnowac ale mam taką zasadę, że nie tknę zwierząt, których naprawdę nie powinno się jeśc np. konie i leśne zwierzaki, może to dziwne ale tak już mam ;)
 

Trawek  

Wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 27

Do³±czy³: 19 Sie 2009

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2009-11-19, 20:01   

Też nie jestem, chociaż za mięsem aż tak nie przepadam.

Znam dużo osób, które są wegetarianami i u nich to rodzinne. Rodzice nie jedli i dzieci też się nauczyły przez to, że nie poznali.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 23:10   

Nie każdy wegetarianin zmusza innych do przejścia na dietę wegetariańską, bo nie każdy przechodzi na nią z przyczyn moralnych, ale są tacy, którzy robią to ze względów zdrowotnych i nie zamierzają pokazywać innym jacy to oni są źli, bo zjadają zwierzęta.
 

Zuzia  

User

Ja.



ImiÄ™: Zuzia

Wiek: 33

Do³±czy³a: 24 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-26, 19:09   

Ja nie jem mięsa, ale mój facet i dzieciaki wcinają. To jest mój świadomy wybór i nie zamierzam nikogo, do niczego nakłaniać...
_________________
 

QukuÅ‚ka  

Pogromca postów

'taka katarynka'



Wiek: 32

Do³±czy³a: 21 Mar 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-05-26, 19:13   

Nie mam nic przeciwko wegetarianom. Ale ja lubię mięsko :3
 

Marlen  

Hiper wymiatacz

Pruderyjna cisza



Do³±czy³a: 25 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-05-27, 19:47   

Sama jestem wegetarianką, ale nie dla tego, ze nie chcę zabijać zwierzątek itd. (zwierzątka naprawdę mi wiszą).
Chodzi o to, że nie lubię smaku mięsa i nie będę się zmuszała do jego spożywania.
_________________
Nadal nakładam nowe szaleństwa na każdą świeżą myśl. Nasłuchuję świata z głową położoną na torach.
Wynaturzona z natury.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-27, 19:53   

Uwielbiam mięso, więc wegetarianinem nie będę :-D Do wegetarian nic nie mam w sumie do póki nie wciskają mi kitu, że krzywdzę zwierzątka.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Jendrol  

Mega wymiatacz

Bass Player



Wiek: 31

Do³±czy³: 22 Kwi 2010

Sk±d: Bochnia

   

Wys³any: 2010-05-27, 20:23   

jeśli wegetarianin nie będzie mi tłumaczyć ze nie musi jeść mięsa bo może zjeść szparagi to nie mam nic przeciwko prawdziwego mięsa nic nie zastąpi
_________________
I wanna lead my life alone
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-05-27, 20:59   

Dla mnie śmieszni są wegetarianie ( ci w obronie zwierząt zwierząt), którzy jedzą np. żelki. jak wiadomo w żelkach jest żelatyna, a żelatyna jest z kości. Kogo kości? Słodkich świnek.

Sama kocham jeść, mięsa również w kebabach, na pizzy i cyce kurczaka.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-05-28, 00:36   

Nie lubiÄ™ wegetarian, bo zjadajÄ… jedzenie mojemu jedzeniu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com