Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-25, 14:00   

Azure napisa³/a:

Kiedyś mięso ludzie jedli "okazjonalne", jak sąsiad świniaka zabił, czy coś.


No tak i wcale to nie wynikało z faktu, że mięso było drogim towarem, szybko się psującym i biedoty najzwyczajniej w świecie stać na mięso nie było. Dziś ludzie jedzą więcej mięsa, ponieważ z powodu wzrostu liczebności trzody chlewnej i bydła, w dół poleciała cena mięsa. W dodatku pierwszą lodówkę z zamrażalką skonstruowano w roku 1939. Nie jest zatem dziwota, że dopiero "po II wojnie światowej" wzrosło spożycie mięsa - ludzi było stać i w dodatku mieli gdzie to mięso przechowywać.


Jeśli o mnie idzie - jestem semiwegetarianinem od... 7 lub 9 lat, sam już nie wiem.
 

Azure  

User


Do³±czy³: 29 Sie 2014

   

Wys³any: 2014-09-30, 18:49   

slow napisa³/a:

Poza tym lubie poznawac kulinarne nowosci.


O tak, to jest jeden z kilku powodów, dlaczego nie jestem wegetarianinem. Fajnie jest czasami spróbować czegoś nowego. Głupio byłoby pojechać do Francji i nie spróbować żaby.

@UP
Tak, ale najbardziej mnie przeraża sposób w jaki mięso się pozyskuje...
Fabryki mięsa to inaczej Auschwitz dla zwierząt.
Mówię serio, mój znajomy pracował tam.
Najpierw kury są traktowana gazem, a potem maszyna ścina im masowo głowy.

O ile mięsa by mi nie brakowało, to ryb bym nie mógł nie jeść :D
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-09-30, 19:21   

Cytat:

Po drugie - "ludzie z natury są mięsożercami"? Gdybyśmy z natury byli mięsożercami to ewolucja nie zaczęłaby odbierać nam kłów.



Goood... Ludzie z natury są wszystkożercami, przemawia za tym budowa ich układu pokarmowego a także uzębienia! Kły mamy szczątkowe nie dlatego, że ograniczyliśmy mięso, ale dlatego, że staliśmy się inteligentni i do zabijania ofiar zaczęły nam służyć chwytne ręce oraz wytworzone narzędzia, a nie właśnie te kły i pazury jak u tygrysa.
Prawidłowa i naturalna dieta człowieka powinna zawierać pokarmy różnorodnego pochodzenia. Produkty pochodzenia zwierzęcego powinny głównie stanowić źródło białka i niektórych mikroelementów, których próżno szukać u roślin. Obecnie nie ma roślin, których białko byłoby jednocześnie pełnowartościowe i w pełni przyswajalne dla człowieka, to dlatego po fasoli czasem boli brzuch i się pierdzi, bo organizm dość kiepsko to białko trawi. Chude mięso jest o wiele lepszym źródłem białka, jaja to skarbnica zdrowia, tak jak świeże mleko i jego przetwory. Dlatego uważam dietę wegańską za niezdrową, ponieważ wymaga ona suplementacji. Natomiast rozsądna dieta wegetariańska jest zdrowa. Tylko pytanie po co w ten sposób się ograniczać. Zwierzątek nie ocalimy, one się nawzajem zjadają i my je zjadamy i co w tym jest złego? Wiadomo, że rzeźnie mogłyby traktować naszych braci mniejszych trochę bardziej humanitarnie, ale czy odmawianie sobie naturalnego, wartościowego pokarmu jest właściwą metodą walki?
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-10-01, 15:24   

Wegetarianką nie jestem ale.. Lubie coś pokombinować z bezmięsnych dań ;)
Tym bardziej ze mam kumpla wegetarianina, i czasem sie przepisami wymieniamy ;)
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

expirion

Stały User



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 33

Do³±czy³: 27 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-12-03, 16:23   

Mnie czasami denerwują wegetarianie, bo uważają się za kogoś lepszego i jak jeszcze zaczynają moralizować jacy to ludzie są bezduszni, bo krzywdzą zwierzęta. Znam takich ludzi, więc wiem co pisze. Poza tym wydaje mi sie, że takie przekonanie, że np. soja zastąpi w 100% białko zwierzęce jest też mylne. Radzę poczytac trochę artykułów na ten temat, przykładowo na tej stronie http://www.hellozdrowie.p...wegetarianskiej Oni tam akurat propagują zdrowy tryb życia, więc są dość wiarygodni w tym co piszą.
_________________

 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-12-03, 19:07   

Ja raczej rezygnuje z mięsa, ponieważ mam wrażenie, że wszystko jest nieświeże i trochę śmierdzi.
Dlatego też go unikam i ograniczam się w sumie tylko do mięsa drobiowego, typu pierś i oczywiście ryby.
_________________
W miękkim futrze kota
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2014-12-04, 09:56   

DeSade napisa³/a:

Ja raczej rezygnuje z mięsa, ponieważ mam wrażenie, że wszystko jest nieświeże i trochę śmierdzi.
Dlatego też go unikam i ograniczam się w sumie tylko do mięsa drobiowego, typu pierś i oczywiście ryby.



Tylko nie mięso z kurczaka! O wiele lepiej jest wybrać pierś z indyka. Poza tym świeże i dobre mięso zwykle można kupić na tzw. rynku. Każde miasto ma swoje targowisko i sklepy, które zna każdy.
_________________
Drugs&hugs.
 

Dezerterka  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Wrz 2014

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2014-12-08, 15:11   

Wydaje mi się że po prostu wegetarianin musi dobrze zbilansować swoją diętę i tyle.
Ja tylko nie lubię jak na siłę próbują mnie przekonać bym też jeść miesa nie powinna, np pokazując filmiki z rzeźni...
Ale, fakt podstawÄ… jest sprawdzony sklep
Ja osobiście lubię co jakiś czas coś bez miesa
_________________
Uśmiech, to zakręt który wszystko prostuje
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-12-08, 22:46   

Zbliżają się święta i czas promocji na mięso.

https://www.youtube.com/watch?v=a59wF_cWLXk

Na filmie widzimy jak się podwaja wagę mięsa, które później trafia do marketów na promocję.
Zagadka: czym jest napompowane to mięso i do czego służy masownica ?
Czym są pompowane świnie w tuczarni, do czego wykorzystuje się świńskie odchody z takiej tuczarni nie pytam, żeby nie psuć smaku.
Chemia stosowana tutaj jest poza kontrolą w rękach prymitywnych wieśniaków a potem tzw. biznesmenów. Najważniejszy zysk a o zdrowie niech się martwi szczęśliwy nabywca mięsa w promocji.
Zapomniałem na koniec jeszcze pytanie: jak odróżnić mięso nastrzykiwane, jak poznać mięso pędzone chemią, ile tygodni jest pędzony kurczak i dlaczego jest taki tani ???
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-12-09, 08:20   

Podobnie rzecz się ma z całą masą innych produktów, nie bądź głupi, albo bądź i nie jedź zwyczajnie, w ogóle .
Jak odróżnić mięso? Może tym charakterystycznym połyskiem, metalicznym, niemal zielonym. Nie zauważyłeś takich wędlin?
To jest właśnie przeazotowane mięso.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-12-09, 09:03   

Gdyby do piwa lub wódki barman dolał z 2% wody to by był zaraz szum. W mięso można lać wodę, i nie trzeba o tym przy sprzedaży informować szczęśliwego nabywcę, który tylko czeka na takie promocje. Zresztą mięso nie w promocji też napompowane.

http://aft.com.pl/culinar..._ind=642&tryb=1

Karagen to tylko jeden ze środków, w opisie mamy, że służy do "zwiększenia wydajności i likwidacji podcieków".
Laik może poznać mięso ze świń pędzonych po kościach, kości są miękkie i nie wykształcone. Chemia przyśpiesza tylko przyrost masy mięśniowej a kości rosną normalnym tempem i mamy potem świniaka 120 kg a kościec pozostaje jak u warchlaka.
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-12-29, 12:23   

Człowiek z natury jest wszystkożerny. Prawidłowa dieta to zarówno produkty zwierzęce jak i roślinne. Są ludzie, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą jeść niektórych rzeczy. Np. mojemu tacie lekarz zabronił jeść mięsa i ryb. Przez chorobę. I tata został wegetarianinem z przymusu. A dieta wegetariańska nie jest wcale łatwą i przyjemną dietą. Trzeba dostarczać organizmowi wszystkie potrzebne składniki tylko za pomocą produktów bezmięsnych, a to proste nie jest. Wegetarianie mają trochę utrudnione życie. Jak ktoś chce być wegetarianinem tak po prostu - proszę bardzo. Są ludzie, którzy mięsa nie lubią. Nie smakuje im. Albo chcą chronić zwierzęta. Też ich sprawa. Co robią w zaciszu domowym mnie nie interesuje. Nie mniej jednak nawracanie wszystkich na jedyny słuszny wegetarianizm traktuję na równi z fanatyzmem religijnym. To nie średniowiecze, za krucjaty dziękujemy. ;)
 

Awesoman  

Stały User



Do³±czy³: 14 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-15, 20:36   

lubię mięso i nie mógłbym z niego zrezygnować; jak komuś nie smakuje to ok niech nie je, śmieszy mnie tylko dorabianie do tego ideologi (niemal religii) i napiętnowanie mięsożerców że nie mają współczucia dla krówki
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-01-15, 20:45   

Jestem w stanie żyć bez mięsa, a teraz to już nie mam wyboru. Na pewien okres muszę z niego zrezygnować.
A jeszcze- uważacie, że weterynarz nie powinien jeść swoich potencjalnych pacjentów, oczywiście z racji zawodu jaki wykonuje. Ratuje zwierzęta, by je zjadać. hipokryzja i te sprawy.
Ostatnio wywiązała się taka dyskusja na wykładzie, i na 35 osobową grupę kilka faktycznie jest vege bo nie wyobraża sobie inaczej.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

TheManOf1000Truths  

Wymiatacz

Elizejski jebaka



Wiek: 29

Do³±czy³: 02 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-15, 21:18   

Tez nie wiem jak mozna nie jesc miesa czlowiek od zarania dziejow jest miesozerca. Ale tak jak kolega wyzej jak ktos nie jada niech poprostu nie je a nie manifestuje to w rozny sposob
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com