Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-01-16, 08:10   

metal, zapytaj ich czy są chociaż na tyle mądrzy, żeby jakoś nadrobić brak żelaza innymi produktami. Zapewne mają anemie. Wszyscy ją mają, których znam.
ZresztÄ… stawianie zdrowia zwierzÄ…t nad swoim nie jest zbyt powiedzmy racjonale.
Ale cóż, nie jest mi nawet żal tych ludzi. są po prostu zbyt głupi. ;)
_________________
W miękkim futrze kota
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-01-16, 08:24   

Jedna kobieta, która nie dość, że wegetarianka to totalnie weganka na całego. Psy karmi wegetariańskim żarciem.
Chociaż z medycznego punktu widzenia, pies jest w stanie wyżyć bez mięsa, z kotami o wiele gorzej.
Nie pytałam czy ma anemię ale chyba nie wygląda, żeby jej czegoś brakowało, może się suplementuje. mnie ona osobiście fascynuje, bo kobieta nie jest najmłodsza- ma już bliżej do 40stki niż dalej, ale tak jest tym pochłonięta, że aż miło patrzeć.
No ale racja- doktorzy zawsze nam mówią, że nasze zdrowie na pierwszym miejscu, zwierza na kolejnym ale sa ludzie, którzy mają więcej miłości do zwierząt niż ludzi. Może nie trzeba ich za to winić, po prostu tak im łatwiej.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-01-16, 08:34   

metalmummy napisa³/a:

którzy mają więcej miłości do zwierząt niż ludzi.



I do siebie.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Mr. Invisible

User



Wiek: 25

Do³±czy³: 18 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-01-18, 20:49   

Jak dla mnie to utrudnianie sobie życia. Pandy też są przecież mięsożerne. Mogłyby sobie coś upolować i po sprawie, a tak muszą przez większość dnia zapychać się bambusem, żeby dostarczyć sobie odpowiednią ilość składników. Teoretycznie mógłbym zostać taką pandą, ale jak myślę ile musiałbym się głowić nad dopasowaniem odpowiedniej diety, to wolę zjeść tego kotleta i nie marudzić.
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2015-01-21, 10:18   

@metalmummy zaciekawilas mnie stwierdzeniem ze pies moglby przezyc bez miesa. To coz takie zwierze mialoby jesc w naturalbym srodowisku? Trawe?:D
A co do tematu to jak juz ktos napisal wczesniej, wegetarianizm to zbedne utrudnianie sobie zycia, czlowiek jest z natury wszystkozerny, a ludzie ktorzy nie jedza miesa czesto miewaja problemy ze zdrowiem.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-01-21, 13:01   

shadow lord napisa³/a:

zaciekawilas mnie stwierdzeniem ze pies moglby przezyc bez miesa


jest to możliwie dzięki jego dość niskiemu zapotrzebowaniu na białko oraz budowie układu pokarmowego. w środowisku naturalnym, tzn na wolności, bez właściciela? będzie jadł cokolwiek żeby dostarczyć sobie energii.
oprócz gotowej, odpowiednio skomponowanej karmy, mięso zastąpią również: wszelkiego rodzaju kasze, pieczywo, gotowane ziemniaki, otręby przenne i jęczmienne, czy specjalne psie makarony.
np, mój pies przepada za jabłkami i kiszonymi ogórkami.

[ Dodano: 2015-01-21, 13:03 ]
ogólnie chodzi o to, że jest w stanie przeżyć bez mięsa bez żadnych ubytków na zdrowiu.
kot po prostu zdechnie.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-01-21, 18:19   

metalmummy napisa³/a:

kot po prostu zdechnie.



to dlatego kot je myszy?
_________________
W miękkim futrze kota
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-01-21, 18:58   

nie wiem, może z powodu walorów smakowych:)
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2015-01-21, 21:33   

Ale masz swiadomosc ze pies czy tego chcesz czy nie, jest zwierzeciem mimo wszystko miesozernym ? To ze karmisz swojego psa jakas kasza czy insza karma nie znaczy ze nie zje miesa, za ktorym sila rzeczy najbardziej przepada. Moj pies np.lubi chipsy i czekolade, ale to nie znaczy ze nie musze go karmic miesem bo naje sie takimi smieciami (z psiego punktu widzenia:P).
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-01-21, 21:59   

mój drogi, oczywiście. moje wpierdzielają mięso jak szalone. Ale chodzi w tym wszystkim o to, że mogą bez niego żyć równie błogo, jak te które z przyczyn znanych wyłącznie właścicielowi, są na vege menu.
no i NIE DAWAJ psu czekolady, zawiera teobrominę, która jest niemiłosiernie szkodliwa dla jego układu pokarmowego, serca i mózgu.
kasza, otręby czy suplementowa karma za 300zł to nie śmieciowe jedzenie, mają wiele wartości odżywczych, których pies potrzebuje.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-01-22, 11:51   

metalmummy napisa³/a:

NIE DAWAJ psu czekolady, zawiera teobromin



A kotkowi można?
Ja zazwyczaj jem z kotem ciastka z kawałkami czekolady , więc się zastanawiam, czy to mu rzeczywiście szkodzi.
Co prawda, staram się odrywać kawałki czekolady od ciastka, ale nie zawsze można, prawda oderwać.
_________________
W miękkim futrze kota
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-01-22, 13:26   

szkodzi kotu tak samo jak psu.
ten związek ma niezwykle powolne wchłanianie, dlatego objawów zatrucia nie widać od razu, szczególnie gdy zwierze otrzymywało małe dawki. metabolizowanie teobrominy powoduje rozpad na trujące substancje, które mają negatywny wpływ na narządy, o których wspominałam wcześniej. a, dla konia też absolutnie nie wolno dawać czekolady.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-01-22, 14:53   

To znaczy, co mu siÄ™ konkretnie stanie?
I kiedy?

Boję się. Co powinnam teraz zrobić?
_________________
W miękkim futrze kota
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2015-01-22, 15:40   

a dużo zjadł tej czekolady?szacuje się, że 450g to dawka śmiertelna (ale to 4 i pół czekolady, więc tyle na pewno nie zjadł)
Objawy zatrucia występują zazwyczaj w ciągu 24 godzin, jednak najczęściej zauważyć je możemy już po 4 godzinach od spożycia czekolady.
Mogą pojawić się wymioty, które mogą być podbarwione krwią, niepokój związany z bólem brzucha, ślinienie się i dyszenie.
jeżeli nic takiego się nie dzieje, po prostu już go więcej nie częstuj.
Rozumiem, że to małe kocię? Prawda jest niestety taka, że weterynarz do 6msc życia kocięcia niewiele może zdziałać.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-01-22, 18:21   

To duży kot, żywię go czekoladą od kilku lat.
Dlaczego jeszcze nie umarł?
_________________
W miękkim futrze kota
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com