Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-14, 21:05   

Cud św. Januarego, Cuda Eucharystyczne, stygmaty (taki mały cud)... I jak przekonasz się co do www.google.pl i wpiszesz cuda, to pewnie też Ci coś znajdzie ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-14, 21:53   

albo to z odrośniętą nogą, o czym już pisałam w innym temacie :]
 

Mononoke  

User



Do³±czy³: 13 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-14, 22:36   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Cud św. Januarego, Cuda Eucharystyczne, stygmaty (taki mały cud)... I jak przekonasz się co do www.google.pl i wpiszesz cuda, to pewnie też Ci coś znajdzie ;)


Stygmaty? Proszę, oto co znalazłem w internecie na temat najsłynniejszego chyba stygmatyka Ojca Pio.

Cytat:

(...)Prawdopodobnie jednak chodziło o to, że Kościół był w posiadaniu dokumentów kompromitujących ojca Pio jako hochsztaplera. Dokumenty te profanom zostały ujawnione dopiero w ubiegłym roku przez Sergio Luzzatto, historyka, który wydobył je z watykańskich archiwów i ujawnił w demaskatorskiej biografii o. Pio. Chodzi o zapis rozmowy z aptekarką Marią De Vito, która wyznała urzędnikom watykańskim, że w 1919 r. Pio kupił u niej cztery gramy kwasu karbolowego i poprosił, aby w tajemnicy przed innymi braćmi dostarczyć to do San Giovanni Rotondo. Wynika z tego, że rany ojca Pio co najmniej w częściowo były wywoływane przez niego samego kwasem. Jan Paweł II puścił w niepamięć kompromitujące dokumenty i wyniósł Pio na ołtarze.



Tutaj przypadek pierwszego odnotowanego stygmatyka. Czyli św. Franciszek z Asyżu

Cytat:

Jeśli chodzi o św. Franciszka z Asyżu to jego przypadek był analizowany w Annals of Medical History przez doktora Edwarda Fredericka Hartunga. ¦więty cierpiał na poważną infekcję oka, której nabawił się w Egipcie. Była to prawdopodobnie jaglica, zwana egipskim zapaleniem spojówek. Umarł w wieku 45 lat na malarię złośliwą. ¦w. Franciszek nigdy nie opowiadał o tym, że miał jakieś święte znamiona. To są opowieści jego towarzyszy, które się rozpowszechniły po śmierci świętego.



Cud św. Januara - natuaralną przyczyną jest prawdopodobnie zjawisko tiksotropii. Prawdą jest jednak, że na dzień dzisiejszy naukowcy jeszcze nie wiedzą jak krew tak długo zachowała swoje właściwości.

O Cudach Eucharystycznych nie chce mi się szukać bo to zbyt ogólne pojęcie.
Wszelakie cuda typu odrośnięcie ręki, nogi, głowy, penisa mnie nie przekonują. Gdzieś czytałem, że istnieją zapiski o pewnym wikingu, który przed walką raczył wbijać sobie topór w czaszkę. Podobno dawało mu to większego kopa w walce. Prawdopodobnie mógł sobie pozwolić na to przez wadę genetyczną powodującą nadmierny rozrost tkanki kostnej. Więc skoro kości mogą tak się regenerować, to czemu nie ręka/noga?
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-06-14, 23:26   

Mononoke napisa³/a:

O Cudach Eucharystycznych nie chce mi się szukać bo to zbyt ogólne pojęcie.


To poszukaj np Cuda Eucharystyczne w XIX wieku ;)
A jeszcze jakbyś mógł podać źródła wypowiedzi o o. Pio i św. Franciszku :-)

Mononoke napisa³/a:

rawdą jest jednak, że na dzień dzisiejszy naukowcy jeszcze nie wiedzą jak krew tak długo zachowała swoje właściwości.


:] Jak słyszę takie coś to mi się przypomina jeden fragment:

Cytat:

19 ¯yÅ‚ pewien czÅ‚owiek bogaty, który ubieraÅ‚ siÄ™ w purpurÄ™ i bisior i dzieÅ„ w dzieÅ„ Å›wietnie siÄ™ bawiÅ‚. 20 U bramy jego paÅ‚acu leżaÅ‚ żebrak okryty wrzodami, imieniem £azarz. 21 PragnÄ…Å‚ on nasycić siÄ™ odpadkami ze stoÅ‚u bogacza; nadto i psy przychodziÅ‚y i lizaÅ‚y jego wrzody. 22 UmarÅ‚ żebrak, i anioÅ‚owie zanieÅ›li go na Å‚ono Abrahama. UmarÅ‚ także bogacz i zostaÅ‚ pogrzebany. 23 Gdy w OtchÅ‚ani, pogrążony w mÄ™kach, podniósÅ‚ oczy, ujrzaÅ‚ z daleka Abrahama i £azarza na jego Å‚onie. 24 I zawoÅ‚aÅ‚: "Ojcze Abrahamie, ulituj siÄ™ nade mnÄ… i poÅ›lij £azarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochÅ‚odzi mój jÄ™zyk, bo strasznie cierpiÄ™ w tym pÅ‚omieniu". 25 Lecz Abraham odrzekÅ‚: "Wspomnij, synu, że za życia otrzymaÅ‚eÅ› swoje dobra, a £azarz przeciwnie, niedolÄ™; teraz on tu doznaje pociechy, a ty mÄ™ki cierpisz. 26 A prócz tego miÄ™dzy nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciaÅ‚, stÄ…d do was przejść nie może ani stamtÄ…d do nas siÄ™ przedostać". 27 Tamten rzekÅ‚: "ProszÄ™ ciÄ™ wiÄ™c, ojcze, poÅ›lij go do domu mojego ojca! 28 Mam bowiem piÄ™ciu braci: niech ich przestrzeże, żeby i oni nie przyszli na to miejsce mÄ™ki". 29 Lecz Abraham odparÅ‚: "MajÄ… Mojżesza i Proroków, niechże ich sÅ‚uchajÄ…!" 30 "Nie, ojcze Abrahamie - odrzekÅ‚ tamten - lecz gdyby kto z umarÅ‚ych poszedÅ‚ do nich, to siÄ™ nawrócÄ…". 31 OdpowiedziaÅ‚ mu: "JeÅ›li Mojżesza i Proroków nie sÅ‚uchajÄ…, to choćby kto z umarÅ‚ych powstaÅ‚, nie uwierzÄ…"».


(£k 16,19-31) ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-06-15, 15:38   

Ha, to z ojcem Pio czytałam gdzieś już. jakieś wiadomości albo coś.

do cudu św. J. - jesli naukowcy nie potrafią wyjaśnić jakiegoś zjawiska mimo wielu badań i prób, to chyba można to uznac z cud.

Mononoke napisa³/a:

Więc skoro kości mogą tak się regenerować, to czemu nie ręka/noga?



no brawo. kości się rozrastają, ale nie powstają od tak sobie. ani nerwy mięśnie. ale po co ja sobie klawiaturę niszczę na te wyjaśnienia?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com