Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-20, 00:14   

Cytat:

Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.



dlatego ja nie jestem zwolenniczką modlenia się właśnie tak "na siłę". próbowałam, oczywiście, ale nie umiem. i nie to, że się wstydzę modlitwy, ale anie nie stanę/klęknę na środku korytarza z różańcem, ani też nie zamknę się w kabinie w ubikacji. ale już nauczyłam się, że za każdą dobrą rzecz dziękuję Bogu, zwykłym "dzięki Panie", czasem w myślach czasem szeptem. dobrze jest wiedzieć, że On zawsze jest. :]
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-05-20, 12:01   

Bardzo piękny jest ten pomysł z modlitwą na przerwie, ale podejrzewam, że ten pomysł w mojej szkole by nie przeszedł. Tyle młodzieży jest tak zepsuta, że ma gdzieś wiarę i modlitwę. A przerwy są bardzo głośne i hałaśliwe na korytarzach, w dodatku co chwilę by ktoś przeszkadzał zaglądając do klasy. Nawet na zwykłej lekcji jest problem żeby klasa wyciszyła się i skupiła na modlitwie :-x
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-20, 13:44   

vialink napisa³/a:


Tak tak, rozumiem Cie. Ale nie uważasz np. to modlenie się na przerwach, jak to jeszcze pisano wyżej, z różańcem za zbytnie pokazywanie siebie? Swojego katolicyzmu?


Tak, my się bardzo pokazujemy :] Zwłaszcza, że się modlimy w zamkniętej salce religijnej i to w "katakumbach" (na stronie wyspian.pl może są jakieś zdjęcia, bo trudno mi to opisać) ;)

vialink napisa³/a:

Ale modlenie się zawsze i wszędzie, nawet w tedy kiedy praktycznie nie można skupić myśli, jest trochę przesadne.
Pisaliście, żeby się poświęcić i modlić w szumie ... a może poświęć się, i poczekaj na moment, kiedy będziesz mógł/mogła na prawdę "porozmawiać" z Bogiem? ...


Ale kto mówi, ze nie możemy (my=ludzie w naszej szkole) skupić myśli :?: Bo ja nie :-) Chyba, ze to nie jest skierowane do mnie, ale ogólnie ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Carmabella  

User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 15 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-20, 21:40   

ja jestem katoliczką, co niedzielę chodzę, spowiadam się i w ogóle, ale tak się ostatnio zastanawiałam ze znajomymi, że gdyby teraz Amerykanie wymyślili jakąś religię, to np. za 500 lat ludzie mogli by w to normalnie wierzyć, wierząc że Bóg powołał ich do tej wiary itp itd. Myśleliście kiedyś nad tym, że to wszystko mogło być tak naprawde wymyślone? Czetrech Panow napisało ewangelię i teraz wszyscy w o wierzą?

błagam, nie piszcie, że jak jesteś katoliczką to byś tak nie myśalała. Nawet księża mają czasem chwile zwątpienia.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-20, 21:48   

ja bez owijania w bawełnę przyznaję, że też miałam te chwile zwątpienia, a to po lekcji religii (tak!), a to po przesiedzeniu kilku godzin na tym forum. :] nie martw się, to przechodzi. :]
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-20, 21:58   

Carmabella napisa³/a:

błagam, nie piszcie, że jak jesteś katoliczką to byś tak nie myśalała. Nawet księża mają czasem chwile zwątpienia.


Jakbyś nie miała ani jednej chwili zwątpienia, to by oznaczało, że jesteś letnią katoliczką albo że w ogóle nie jesteś ;) Każdy wierzący ma chwilę zwątpienia :-)

Carmabella napisa³/a:

Czetrech Panow napisało ewangelię i teraz wszyscy w o wierzą?


Ale oni pisali to co widzieli :-) Ewangelie przez chrześcijan w pierwszym wieku i chyba także później były nazywane pamiętnikami Apostołów :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Carmabella  

User


Wiek: 31

Do³±czy³a: 15 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 11:25   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Carmabella napisał/a:
Czetrech Panow napisało ewangelię i teraz wszyscy w o wierzą?

Ale oni pisali to co widzieli :-) Ewangelie przez chrześcijan w pierwszym wieku i chyba także później były nazywane pamiętnikami Apostołów :-)



tak, ale mi chodziło o to, że skąd wiesz, że oni nie wymyślili tych pamiętników? Piszesz, że pisali co widzieli. Ale skąd wiemy, że to naprawdę widzieli? I tu właśnie kończy się rozum a zaczyna serce, prawda? :-)
 

polakk  

User


Do³±czy³: 21 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 12:13   

Carmabella,

Biblia sama w sobie jest również księgą historyczną, Apostołowie opisywali wszystko z wielką precyzją i zgodnością. Sporo jest przykładów takich wydarzeń czy opisów miejsc, o których historycy wcześniej nie wiedzieli, było to zapisane w Piśmie ¦więtym, nie wierzyli temu, po czym teraz pojawiają się nowe odkrycia archeologiczne potwierdzające dokładnie to co jest zapisane w Biblii.

Tutaj taki może tekst: http://adonai.pl/jezus/?id=26
 

Yasiek  

Stały User


ImiÄ™: askdj;ladh

Wiek: 33

Do³±czy³: 23 Sty 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-05-21, 15:39   

polakk napisa³/a:

Biblia sama w sobie jest również księgą historyczną


Nie, nie jest. W każdym razie zgodność apostołów czy drobne elementy historyczne to żaden argument za.
To kwestia wiary - albo "Biblia" to dla ciebie święta księga stworzona przez Ducha ¦więtego i ludzi przez Niego natchnionych albo zwykła książka (wiadomo, fikcja literacka itp.).

A i darujcie sobie "tendencyjne" teksty o wierze.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 16:33   

Yasiek napisa³/a:

Biblia sama w sobie jest również księgą historyczną



absolutnie nie. moze by tak było gdybysmy znali całą Biblię.. o co mi chodzi ? o to że Konstantyn Wielki ustalając dawno temu zasady wiary, a miał taka mozliwośc - przyjął jako uznawane np. tylko niektore ewangelie. tak wiec byc moze te ktore my czytamy, maja w sobie niewiele prawdy i są inne, sprzeczne z nimi.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:06   

zielona napisa³/a:

o to że Konstantyn Wielki ustalając dawno temu zasady wiary


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cytat:

Konstantyn I Wielki (ur. 27 lutego 272 w Niszu, dziÅ› Serbia, zm. 22 maja 337)


Cytat:

Kanon Pism chrześcijańskich ustalił się stopniowo między I a IV wiekiem n.e. Początkowo różne kościoły uznawały różne dodatkowe pisma za natchnione (np. Didaché), które stopniowo odrzucano. Najdłuższe spory dotyczyły Apokalipsy św. Jana, którą ostatecznie włączono do kanonu. Najwcześniejszy katalog Nowego Testamentu powstał ok. 170 roku n.e. (Fragment Muratoriego). Na podstawie wypowiedzi pisarzy wczesnochrześcijańskich można stwierdzić, że powoływali się oni i uznawali za natchnione te same księgi, które uznał w 397 roku n.e. synod kartagiński.


oba źródła z wikipedii :-)

Yasiek napisa³/a:


Nie, nie jest. W każdym razie zgodność apostołów czy drobne elementy historyczne to żaden argument za.


Biblia to nie tylko Ewangelie :] To także Stary Testament, Dzieje Apostolskie, Listy apostolskie i Apokalipsa ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

polakk  

User


Do³±czy³: 21 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 22:09   

Yasiek napisa³/a:


To kwestia wiary - albo "Biblia" to dla ciebie święta księga stworzona przez Ducha ¦więtego i ludzi przez Niego natchnionych albo zwykła książka (wiadomo, fikcja literacka itp.).



To, że wierzymy w Boga opisanego w Biblii i uznajemy ją za natchnioną przecież nie przeczy temu, że historyczne rzeczy jakie tam zostały opisane (jak daty panowania królów, miejsca itp) są prawdziwe. Więc nie wiem czemu się nie zgodzicie, że również jest to księga historyczna... :?:
 

Zagubiony  

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Cze 2009

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2009-06-05, 13:39   

Pozwolicie że włączę się do rozmowy. Według mnie, Nasza wiara katolicka jest bardzo dobra. Pozwala nam na właśnie takie zwątpienia. Można szukać historii i analizować Pismo ¦więte. Np w Judaizmie tego robić nie można. Pismo ¦więte to też Księga historyczna i co do tego jestem pewien. Bóg wie że człowiek kieruje się też rozumem, więc daje nam dowody na swoje istnienie, np cuda. Wiara to coś pięknego. Ja staram się szukać w swoim życiu znaków od Boga. Codziennie je widzę. Ale miałem chwile słabości kiedy właściwie pogubiłem się w Kogo ja właściwie wierze. Ale modliłem się o zrozumienie i Bóg dał mi siłe żeby to przezwyciężyć.
 

August  

User



Do³±czy³: 10 Cze 2009

Sk±d: W-w

   

Wys³any: 2009-06-10, 13:57   

Nie lubię się wypowiadać na forum na temat wiary (kojarzy mi się taka tematyka z pijackimi dyskusjami kolegów o 4 nad ranem)... Ale przyznam, że nie podoba mi się podejście większości młodych ludzi do Kościoła. Widzą w nim przeważnie wroga społecznego nr 1 i wytykane są bez przerwy jakieś marginalne błędy i koloryzowane mity o bogacących się księżach... jeździ się po starych ludziach, którzy chodzą do kościoła. Tymczasem nie zauważa się tego, że wiara w Boga jest czymś pięknym i nagaradzającym wierzącego... i że Kościół częściej w niej tak naprawde pomaga niż przeszkadza - jeśli tylko otworzyć się na to, co głosi, a nie pozostać przy swoich uprzedzeniach i wygodnictwie. Oczywiście zawsze pozostaną ludzie, dla których to jest kwestia do zlekceważenia i umniejszenia i trudno - ich wybór, jest wiele wyznań tudzież ateizm, agnostycyzm. Przykro mi jednak, że mowiąc rówieśnikom w obecnych czasach: idę do kościoła, spotykam się z niezrozumieniem i niemal wyszydzaniem.

Wiara też wymaga pewnych poświęceń, jeśli ktoś chce z niej wybrać tylko to, z czym mu łatwo i wygodnie, to bez sensu i tak naprawdę spodziewa się tylko łatwego życia doczesnego a nie żadnych głębszych zjawisk.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-06-10, 15:26   

August napisa³/a:

Oczywiście zawsze pozostaną ludzie, dla których to jest kwestia do zlekceważenia i umniejszenia i trudno - ich wybór, jest wiele wyznań tudzież ateizm, agnostycyzm.


Po pierwsze to nie sÄ… wyznania.
Po drugie uogólniasz.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com