Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-15, 14:34   

fanatyk napisa³/a:

texty z biblii sÄ… strasznie nie konkretne


Podaj przykład :-) Pisząc takie zdanie sam jesteś niekonkretny ;)

fanatyk napisa³/a:

a każdy interpretuje je na własny sposób


Nie w Kościele Katolickim :-) U protestantów owszem :-)

fanatyk napisa³/a:

wiem, że to stek bzdur, ale przecież we wszystkim jest ziarenko prawdy..


To może w Biblii też jest... :?: ;)

fanatyk napisa³/a:

chcąc nie chcą Jezus nie opuści nas do końca


Jeśli chodzi Ci o to, że nigdy nie będzie miała końca tradycja tych rodzinnych ¦wiąt itd itp bez Boga (mówię o niewierzących które je swiętują - nic do nich nie mam, od razu mówię), to pewnie masz rację, tylko że Jezusa w takich "¦więtach" nie ma ;)

Kometa napisa³/a:

Ktoś Cię upomniał jeden raz, nic z tego nie wyniosłaś ?
Zrozum tyś sługa Pana ja nie.
On nie, ty tak.
Skoro widzisz odpowiedzi na owo zdanie ? To po co takie teksty ukazujące tylko Twoją niedojrzałość ?


Chodzi Ci o to zdanie Panic:

Panic napisa³/a:

że też nie wyskoczyłeś z okna będąc dzieckiem. może uwierzyłbyś w to, że umiesz latać. bo naoglądałeś się kreskówek.


:?:
P.S. Ewangelie też są pisane z pierwszej ręki. W pierwszych wiekach nazywano je nawet "pamiętnikami Apostołów" ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-05-15, 14:40   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Chodzi Ci o to zdanie Panic:


Tak.

A właśnie co do świąt.Po mimo tego ,że wierząca nie jestem, moi rodzice o ile się nie mylę także nie.Obchodzimy święta.Boże Narodzenie, Wielkanoc.
Czy uważam się za pewnego rodzaju hipokrytkę ?
Nie.Dla mnie te święta są czymś więcej niż świętami religijnymi.
SÄ… tradycjÄ…,kulturÄ….
_________________
Drugs&hugs.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-15, 19:36   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Należę nadal do kościoła i dawnej wierzyłem ale nie czytam już między wierszami tak jak większość z Was to czyni, np. (nie wiem czy poprawnie historycznie i ogólnie, chyba nie ale to przykład) Wyprawy krzyżowe podczas których mordowano setki ludzi miały na celu nawrócenie niewiernych. Wy przeczytacie tyle że kościół chciał nawracać.



wiesz, że sam się wykluczasz z Kościoła?

więcej nie dodam.


Kometo, prosiłabym, żebyś czytała nie tylko moje komentarze, ale i posty, które komentuję. Chłopak napisał, że był wierzący, ale przestał być, bo przeczytał książki Browna. Jeśli to, że książka została wydrukowana, wystarczy, by to co jest w niej napisane uznane zostało za prawdę? Byle "Harry Potter" by wystarczył, by mógł wierzyć w magię.
I co do tego ma upomnienie Abaddona? Było trafne, bo nie wiadomo kiedy zaczęłam się "licytować". Ale moja następna wypowiedź dotyczyła czego innego.
 

fanatyk  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Maj 2009

Sk±d: mazury

   

Wys³any: 2009-05-15, 20:52   

MłodyDuchem pisze że tylko u Protestantów--a skąd mam wiedzieć jak jest u nich?
kiedyś zadałem pytanie na religii( a i owszem, chodziłem) :evil: :
-" ..W Biblii pisze że Bóg stworzył Adama, jako I człowieka, i był ON człowiekiem (mówił, chodził na 2 nogach itp...) ale przecież chyba już uznaje się teorię Darwina..." --> nie pamiętam konkretnie tego co powiedziałem, ale liczy się odpowiedź, której nie usłyszałem...
tu chodzi mi o te "niedoskonałości" :-x

[ Dodano: 2009-05-15, 20:53 ]

Panic napisa³/a:

Chłopak napisał, że był wierzący, ale przestał być, bo przeczytał książki Browna.


przeczytaj jeszcze raz co napisałem "chłopaku"

[ Dodano: 2009-05-15, 20:54 ]
o ja... :wstyd:
jesteÅ› dziewczynÄ… :wstyd:
sorki, nie zauważyłem :-)
_________________
cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-15, 21:11   

Jeśli ja używam słowa wierzący, to mam na myśli osobę, która naprawdę ufa Bogu, zna Go. Chodzi regularnie do kościoła. Jeśli zmalała kilkakrotnie, jak to ująłeś, to podejrzewam, że wierzącym jesteś tylko z nazwy. Chyba, że tak nie jest, to przepraszam. :]


teoria Darwina nie jest do końca sprzeczna z religią chrześcijańską. nie wiemy jak było, ale możemy stwierdzić, że człowiek żyjący kilka tysięcy lat temu nie miał takiej wiedzy jak my teraz. nie umiał opisać tych wszystkich procesów, w których kształtowała się nasza planeta, dlatego opisał to tak.... poetycko :] gdyby Bóg uważał, że to najważniejsze, to pewnie to by się znalazło w Biblii. ale najważniejsze w całym opisie jest to, że to Bóg stworzył świat i że wszystko co stworzył jest dobre. A co z teorią Darwina? Powtarzam, nie wiemy jak było. I nawet jeśli człowiek pochodzi od małpy, to musiała być w tym "ręka Boga", skoro nie wszystkie małpy ewoluowały (to chyba tak się pisze) :]

rozumiesz? :]
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-15, 21:13   

fanatyk napisa³/a:

-" ..W Biblii pisze że Bóg stworzył Adama, jako I człowieka, i był ON człowiekiem (mówił, chodził na 2 nogach itp...) ale przecież chyba już uznaje się teorię Darwina..."


A wiesz, że rozdziały mówiące o stworzeniu świata, to nie jest blog/pamiętniczek/rzetelny opis, ale poemat :?: ;) Więc sprzeczności z teorią ewolucji nie ma :)

fanatyk napisa³/a:

a skąd mam wiedzieć jak jest u nich?


Nie musisz, ale mówiąc, że w Kościele Katolickim każdy interpretuje Pismo ¦więte po swojemu, popełniasz spory błąd. Gdybyś mówił to o Kościołach protestanckich - zgoda :-) Słyszałeś o czymś takim jak Urząd Nauczycielski Kościoła :?: :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

JaÅ›nieOÅ›wiecona  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 15 Maj 2009

Sk±d: Kalisz/Poznañ

   

Wys³any: 2009-05-16, 08:33   

Ja od kiedy tylko sięgam pamięcią to byłam ateistką :]
I mam tak do dziÅ›, na religie nie chodze.
_________________
żal to ja. xD
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-05-16, 15:21   

'Milky napisa³/a:

teraz jest ona nam narzucana przez rodziców, babcie, dziadków... musimy ufać, że dawno dawno temu nasz pra pra(...) dziadek wybrał dobrze i przyjął chrześcijaństwo... Przecież muzułmanin będzie tak samo wierzył, że to jego bóg jest prawdziwy, jak chrześcijanin... Nie mamy szans poznać innych wiar i wybrać, która wydaje nam się prawdziwa...


A czy jak to nazwałeś kiedyś nie była wiara "narzucona" że masz wiarę ojca i matki? czy jako niemowlak będziesz poznawał inne wiary?!
chcesz to możesz zmienić! nikt nawet rodzina nie może narzucić ci w co wierzyć! Masz swój rozum i wybierasz to co chcesz, chcesz to ją sobie zmienisz, możesz robić to przez całe życie.


'Milky napisa³/a:

¯ałosne... :/


żałosny to nie powiem kto jest
 

Nosferatu  

Hiper wymiatacz

Wysłannik dobra


ImiÄ™: Adolf

Wiek: 24

Do³±czy³: 06 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-16, 18:27   

Cytat:

Jeśli to, że książka została wydrukowana, wystarczy, by to co jest w niej napisane uznane zostało za prawdę? Byle "Harry Potter" by wystarczył, by mógł wierzyć w magię.


Wy wierzycie w Boga tylko dlatego że jakaś książka została napisana.

I oto kolejna która obraca kota ogonem.

Cytat:

nikt nawet rodzina nie może narzucić ci w co wierzyć! Masz swój rozum i wybierasz to co chcesz, chcesz to ją sobie zmienisz, możesz robić to przez całe życie.


Wyobraź sobie że światopogląd kształtuje się kiedy ma się około 9 lat i to na podstawie tego co się wie i w ogóle.
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-16, 18:32   

Cytat:

Wy wierzycie w Boga tylko dlatego że jakaś książka została napisana.



Oj nie, mój drogi. Wiedziałam, że to napiszesz, bardzo łatwo przewidzieć Twoje posty. To, że Pismo ¦więta zostało napisane, to raz. Wszystko, co się potem działo, cuda, objawienia, to dwa, ktoś mądrzejszy jeszcze tu coś doda, to trzy. To, że wiara trwa ponad dwa tysiące lat i trwać będzie jeszcze długo, to cztery.
 

Ostatnio zmieniony przez Panic 2009-05-16, 18:32, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-05-16, 18:32   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Wyobraź sobie że światopogląd kształtuje się kiedy ma się około 9 lat i to na podstawie tego co się wie i w ogóle.


mało ludzi zmienia wiarę ? sam odwracasz kota ogonem! co?! wszystkie rozumy pozjadałeś?
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-16, 19:27   

swEeTbOyMuah napisa³/a:

Wyobraź sobie że światopogląd kształtuje się kiedy ma się około 9 lat i to na podstawie tego co się wie i w ogóle.


To skąd w Kościele chrzty dorosłych :?: I czemu ludzie w wieku np 16 lat dopiero zaczynają narzekać na Kościół, a nie w wieku 9 lat, kiedy, jak sam powiedziałeś, kształtuje się światopogląd :?:
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-05-16, 22:14   

Dla mnie wiara ma sens jeśli jest się swiadomym tego w co się wierzy i jest to wybór dokonany przez nas samych a nie narzucany przez babcie rodziców itp.
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

fanatyk  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³: 08 Maj 2009

Sk±d: mazury

   

Wys³any: 2009-05-17, 20:32   

myślkę że w Polsce jest więcej osób przechodzi na Islam niż tych którzy chrzczą się ( mówię o Polakach!) po 30tce..

[ Dodano: 2009-05-17, 20:33 ]
a tak na dokładkę:
rozmawiacie z kolegami o Bogu? o Trójcy ¦więtej?
_________________
cierpienie wymaga więcej odwagi niż śmierć
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-17, 20:37   

fanatyk napisa³/a:

rozmawiacie z kolegami o Bogu? o Trójcy ¦więtej?


Owszem :-)

To teraz ja powiem coś "na dokładkę" :-D U nas w szkole codziennie na dużej przerwie jest prowadzony w klasie do nauki religii dziesiątek Różańca :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com