Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-19, 21:18   

madziulka1666, ja Cię proszę. Jesteś wierząca, więc czy mogłabyś okazać szacunek pisząc Bóg wielką literą? Mam nadzieję, że zrozumiesz. :]
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-19, 21:28   

madziulka1666 nie zapominaj, że jesteśmy solą ziemi :-) Nawet niewielka jej ilość wystarczy, aby nadać smak całej potrawie ;) A wg mnie w mało której szkole nie znajdzie się paru chrześcijan :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-19, 21:32   

chętni znajdą się zawsze. tylko nie ma warunków. a dla mnie takie modlenie w szumie itd. to jest... no nie powinno byc takie :]
 

madziulka1666  

User


ImiÄ™: Magda

Wiek: 32

Do³±czy³a: 19 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-19, 21:35   

Ale jak sie chce to mozna wszystko tylko trzeba chciec.Chociaz wiem ze trudno sie modlic w takich warunkach ale dla wiary mozna troche sie pomeczyc.
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-19, 21:53   

Co do tematu, może i wiara jest bez sensu, ale czy na pewno? Wiem na pewno, że wiara w ubogich czasach pomagała ludziom przetrwać itp. Więc jest ludziom potrzeba (zależy od jednostki). Sam nie wierzę w nic takiego czym nazywany jest "Bóg".
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-19, 22:07   

Panic napisa³/a:

a dla mnie takie modlenie w szumie itd. to jest... no nie powinno byc takie


Owszem, ale my mamy dobre warunki (chyba, że ktoś czasem załomocze specjalnie, lub nie, w drzwi) ;) Poza tym jak mam wybierać: modlitwa w szumie, lub brak modlitwy, to wybieram modlitwę w szumie :ok: ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

madziulka1666  

User


ImiÄ™: Magda

Wiek: 32

Do³±czy³a: 19 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-19, 22:15   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Panic napisa³/a:

a dla mnie takie modlenie w szumie itd. to jest... no nie powinno byc takie


Owszem, ale my mamy dobre warunki (chyba, że ktoś czasem załomocze specjalnie, lub nie, w drzwi) ;) Poza tym jak mam wybierać: modlitwa w szumie, lub brak modlitwy, to wybieram modlitwę w szumie :ok: ;)





i bardzo dobrze Bóg ci to napewno te trudy wynagrodzi
Bóg docienia kazda rzecz ktora zrobimy dla dobra
Wiec trzymaj tak dalej
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-19, 22:16   

szczerze mówiąc, gdyby nie to, że już kończę gimnazjum, to chyba przedstawiłabym pomysł w szkole. :) a w liceum to albo sie zaproponuje, jeśli nie będzie, albo będzie na pewno, bo jeszcze nie wiem, gdzie się dostane :]

[ Dodano: 2009-05-19, 22:17 ]
MłodyDuchem, tak z ciekawości, próbowałeś się modlić w szumie?
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-19, 22:39   

Panic napisa³/a:

próbowałeś się modlić w szumie?


Nie raz nie dwa ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-19, 22:55   

Jeśli Ci wyszło, to troszkę zazdroszczę. :] Ja próbowałam, no ale niestety... Tzn. nie mówię o takiej modlitwie , że no.. po prostu rozmawiasz z Bogiem, tak coś od siebie, swoimi słowami, tylko o np. tym wspomnianym dziesiątku Różańca, czy różnych innych modlitw. A na siłę? Ludzie nie widzą, że sie modlisz, więc zaczepiają, zagadują. Nie chcę, byście mnie źle zrozumieli, nie mam nic przeciw modlitwie, ale... no właśnie :]
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-05-19, 23:07   

Panic napisa³/a:

no.. po prostu rozmawiasz z Bogiem, tak coś od siebie, swoimi słowami, tylko o np. tym wspomnianym dziesiątku Różańca


wg mnie znacznie łatwiej modlić się w szumie na Różańcu, niż swoimi słowami ;) Znam to z autopsji :-)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-19, 23:15   

możliwe, choć wydaje mi się, że to też zależy od człowieka. prawda, że nie ułożę pięknej modlitwy na dużej przerwie. ale dla mnie lepsze jest, może tylko dla mnie, takie proste, krótkie zdania. "dziękuję Ci Jezu za tę ocenę (mówię teraz o szkole :] ), dziękuję, że mogłam porozmawiać z tym chłopakiem bądź dziewczyną. proszę, żebyś mi pomógł w tej sytuacji." czy nawet zwykłe "kocham Cię, Panie". dla mnie to lepsze niż "Zdrowaś Maryjo", które i tak ktoś mi ze dwa razy przerwie. :] oczywiście w domu, na spokojnie, to co innego. :]
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-05-19, 23:56   

Panic napisa³/a:

Owszem, ale my mamy dobre warunki (chyba, że ktoś czasem załomocze specjalnie, lub nie, w drzwi) ;) Poza tym jak mam wybierać: modlitwa w szumie, lub brak modlitwy, to wybieram modlitwę w szumie :ok: ;)



Bo w domu, rano, gdy masz spokój nie można? :->
 

Panic  

Hiper wymiatacz

Soldier of Christ



ImiÄ™: Lexie

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-05-20, 00:01   

vialink, myślę, że warto sie modlić ciągle, w każdej chwili swojego życia. Prawdziwy wierzący wierzy zawsze, w każdym miejscu. Nie wstydzi się Boga przed znajomymi. I jeśli czuje, że musi porozmawiać z najlepszym przyjacielem, nie czeka kilku godzin na powrót do domu. :]
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-05-20, 00:08   

Panic napisa³/a:

vialink, myślę, że warto sie modlić ciągle, w każdej chwili swojego życia. Prawdziwy wierzący wierzy zawsze, w każdym miejscu. Nie wstydzi się Boga przed znajomymi. I jeśli czuje, że musi porozmawiać z najlepszym przyjacielem, nie czeka kilku godzin na powrót do domu. :]



AMEN.
- Bóg zapłać.


Tak tak, rozumiem Cie. Ale nie uważasz np. to modlenie się na przerwach, jak to jeszcze pisano wyżej, z różańcem za zbytnie pokazywanie siebie? Swojego katolicyzmu?


Nie mówię, że jest tak jak pisze. Ale modlenie się zawsze i wszędzie, nawet w tedy kiedy praktycznie nie można skupić myśli, jest trochę przesadne.
Pisaliście, żeby się poświęcić i modlić w szumie ... a może poświęć się, i poczekaj na moment, kiedy będziesz mógł/mogła na prawdę "porozmawiać" z Bogiem? ...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com