Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

FactoryBoy  

User

Such an awful fuck.



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 29

Do³±czy³: 05 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-09, 21:02   

Między mną a rodzicami w tym względzie stoi wielki mur i mam nadzieję ze tak pozostanie
 

morfinkaa  

Stały User


ImiÄ™: katarzynka.

Wiek: 32

Do³±czy³a: 05 Pa¼ 2010

Sk±d: spad³am?

   

Wys³any: 2010-11-09, 21:02   

z mamą? - w żadnym wypadku. ojciec jest bardziej otwarty na te sprawy. ;)
_________________
oczywiście, że jestem egoistką. wszyscy nimi jesteśmy. reszta rodzi się z sumieniem.
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-11-09, 21:09   

FactoryBoy napisa³/a:

Między mną a rodzicami w tym względzie stoi wielki mur i mam nadzieję ze tak pozostanie



Dokładnie jak u mnie. :hyhy:
 

Iluvatar  

Wymiatacz

postman



Wiek: 29

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-09, 21:15   

Ja też nie rozmawiam z rodzicami o tych sprawach
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-11-10, 23:44   

Norbs93 napisa³/a:

Między mną a rodzicami w tym względzie stoi wielki mur i mam nadzieję ze tak pozostanie

- dlaczego masz nadzieje, że tak pozostanie? Moim zdaniem nie powinno być "muru" pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Nie sądzisz?
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

MaliaDhey  

Hiper wymiatacz

Plum Plum Plum



ImiÄ™: Ja

Wiek: 28

Do³±czy³a: 17 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-11, 00:38   

Capolous, tego sie juz nie zmieni. Jezeli chce sie uniknac dyskomfortu przy takich tematach, to od malego dziecka trzeba o tym rozmawiac i nie meic tematow tabu, bo jak po kilkunastu latach nagle wyskoczy sie z czyms takim to nie ma co liczyc na zwiezenia ze storny dziecka. I rodzic i pociecha czuje sie tak samo zle.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=AtA-FpTZOQw
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-11, 13:34   

MaliaDhey, guzik prawda. U mnie w domu długo się nie poruszało tego tematu. Ale teraz jakoś normalnie o tym rozmawiamy.
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-11-11, 15:48   

W moim domu nie ma tematów tabu i wiem, że mogę liczyć na moją matkę w każdej sprawie, nawet w sprawach seksu. Jednak nie zwierzam się jej, nawet jeśli mam jakieś problemy, obojętnie jakiej natury. Nie jest godna zaufania. I radzę sobie sama.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Capolous  

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 01 Lis 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-11-11, 23:26   

MaliaDhey napisa³/a:

Capolous, tego sie juz nie zmieni. Jezeli chce sie uniknac dyskomfortu przy takich tematach, to od malego dziecka trzeba o tym rozmawiac i nie meic tematow tabu, bo jak po kilkunastu latach nagle wyskoczy sie z czyms takim to nie ma co liczyc na zwiezenia ze storny dziecka. I rodzic i pociecha czuje sie tak samo zle.

- kompletnie się nie zgadzam. Można to naprawić i sprawić żeby nie było żadnych tematów tabu. Po za tym może w tym pomóc psycholog.
_________________
What you want? What you need? What you'd come here for?
Foster The People - Houdini
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-11-12, 08:37   

Cytat:

W jakim stopniu możecie się zwierzyć rodzicom jeżeli chodzi o problemy płciowe lub seks??


Moi rodzice są zwolennikami dość liberalnego podejścia w tej kwestii i nigdy nie dali mi odczuć,że w naszych wzajemnych stosunkach są jakieś tematy Tabu.
Aczkolwiek temat poruszam z mamą,jedynie w zakresie wątpliwości w stosowaniu antykoncepcji.Wprawdzie tata nie traktuje mnie już jak małą księżniczkę,lecz uważam,że poruszanie takich zagadnień byłoby dla nas niezwykle krępujące.Choć momentami przewiną się w żartach.
Jeżeli chodzi o inne kwestie,to wolałabym omówić je z moim partnerem,zwłaszcza,że ewentualne wątpliwości dotyczą w końcu naszego życia intymnego.
W czysto kobiecych sprawach kierowałabym się radą przyjaciółki.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-12, 09:02   

slow napisa³/a:

W czysto kobiecych sprawach kierowałabym się radą przyjaciółki.


Zawsze mnie to ciekawiło - wolimy swoje intymne sekrety i problemy wyjawić - teoretycznie - obcej osobie, niż własnej matce o.O

Nie miałam nigdy większych problemów z rozmową z mamą na takie tematy, zawsze mogła mi poradzić czy coś wytłumaczyć. Naturalnie, nigdy nie wnikałyśmy dogłębnie w moje życie seksualne, bo nie było takiej potrzeby, ale dobrze się czuję wiedząc, że mogę jej coś powiedzieć. Chociaż, naturalnie, wszystkiego jej nie powiem ze względu na moje specyficzne upodobania.

Co do taty...cóż, wie, że uprawiam seks, ale stara się o tym nie myśleć :D
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-11-12, 09:11   

Ostia napisa³/a:

Zawsze mnie to ciekawiło - wolimy swoje intymne sekrety i problemy wyjawić - teoretycznie - obcej osobie, niż własnej matce o.O


Może źle to ujęłam.Intymne problemy związane z funkcjonowaniem kobiecej natury owszem wolałabym omówić z mamą.Jednakże jeżeli miałabym zasięgnąć opinii dotyczącej sfery seksualnej,czysto kobiecych wątpliwości wynikających z niedoświadczenia,bądź zwykłych porad,wolałabym zwrócić się do przyjaciółki.Aczkolwiek,gdyby odpowiedź,by mnie nie usatysfakcjonowała,bądź też pojawiłyby się kolejne wątpliwości,zapewne zwróciłabym się do mamy.
Ponadto osobiście nie określam mianem "przyjaciel" obcych osób.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-12, 09:15   

Cytat:

Ponadto osobiście nie określam mianem "przyjaciel" obcych osób.


Cóż, nawet najbardziej oddana koleżanka będzie "obca" w porównaniu z matką - jeśli naturalnie mówimy o normalnej rodzinie.

Dziękuję za wyjaśnienie :)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-11-12, 09:52   

Ostia napisa³/a:

Cóż, nawet najbardziej oddana koleżanka będzie "obca" w porównaniu z matką - jeśli naturalnie mówimy o normalnej rodzinie.


Możliwe.
Jednakże,czy więzi rodzinne w jakikolwiek sposób determinują stopień porozumienia się w tej sferze ? :-)
Niezwykle ważną rolę może odgrywać także konflikt pokoleń.Osobiście go nie odczuwam,ze względu na stosunkowo młodych rodziców,lecz trzeba się liczyć z możliwością uzyskania "przedawnionych" informacji.
Nie zmienia to jednak faktu,że brak tematów tabu w tej sferze niezwykle korzystanie wpływa na wzajemne stosunki oraz stopień zaufania między dzieckiem,a rodzicami.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-12, 09:58   

slow napisa³/a:

czy więzi rodzinne w jakikolwiek sposób determinują stopień porozumienia się w tej sferze ?


Naturalnie. I nie jest to nic dziwnego.

Co do "przedawnienia informacji" - owszem, rodzice mogą mieć nieco stare info dotyczące antykoncepcji, jednak cała reszta chyba się nie zmieniła zbyt znacząco.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com