Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

McMarphy  

Stały User



ImiÄ™: Tomek Piotrowski

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Sie 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-08-12, 12:37   

Pal sześć powodzian, finanse publiczne są poważniejszą bolączką
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-08-12, 12:47   

McMarphy napisa³/a:

Pal sześć powodzian


Jaka bije od Ciebie empatia, gratuluje.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-08-12, 13:17   

alpen. napisa³/a:

Jaka bije od Ciebie empatia, gratuluje.


Więcej statystycznie zginie dziś na drogach a nikogo to nie obchodzi.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Azimuth  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-08-12, 13:23   

Tablica jest a z tłumu słychać: "hańba".

Nie dogodzisz.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-08-12, 13:29   

TQIT napisa³/a:

alpen. napisał/a:
Jaka bije od Ciebie empatia, gratuluje.

Więcej statystycznie zginie dziś na drogach a nikogo to nie obchodzi.


Nie porównałabym tego. Większość wypadków zdarza się przez ludzką nieodpowiedzialność i głupote, a powodzi nikt sobie nie zafundował.
Ponadto nie powiedziałabym, że nie obchodzi. W ubiegły weekend organizowana była Akcja Bezpieczeństwa na drogach, czy coś takiego.Ale i tak nie obyło się bez ofiar. Nie zmienia to faktu, że ktoś sie jednak tym interesuje.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-08-12, 13:35   

Azimuth napisa³/a:

Offtop rzÄ…dzi na tym forum.


MAsz racje, już sie zamykam.
Ale delikatnie mówiąc, zirytowała mnie postawa McMarphy'ego.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-08-12, 14:04   

Cóż tablica jest. Nie tak to powinno wyglądać, ale atmosfera rozsądkowi nie sprzyja. Mam nadzieję, że Kaczyński podziękuje, czy coś w tym rodzaju, bo tylko jego dyspozycja może tych ludzi odciągnąć od krzyża.

Fajnie sytuację Leski opisał. Nie jest zwolennikiem PiS, jest wręcz tak apolityczny, że żadna gazeta go nie chce.

Cytat:

Rozwodzić się nie ma nad czym. Media dawno nie były tak zgodne: to było żenujące zagranie prezydenckiej kancelarii. Jeśli tablica, to po pierwsze nie taka, lecz poświęcona ofiarom katastrofy; po drugie - nie w ten sposób odsłonięta (rano zgoda konserwatora zabytków, a 10.38 komunikat, iż o 11.00 będzie odsłonięcie); po trzecie - nie przez tych ludzi, nie na tym szczeblu, lecz z udziałem rodzin, prezydenta, marszałków, premiera; po czwarte - nie w tym miejscu, lecz jednak prtzed frontem pałacu.

Po co zatem? Są dwie wersje. Pierwsza zakłada dobrą wolę kancelarii prezydenta, ale wówczas trzeba uznać, że dowodzi też pełnej bezmyślności i głupoty. Trudno było sądzić, że ta tablica, w ten sposób wmurowana, kogoś zadowoli, coś rozwiąże. Owszem, są tacy - na przykład ja, gdyż do spraw symbolicznych przywiązuję bardzo małe znaczenie. Ale tacy, jak ja, są nieliczni. Bardzo nieliczni. Były w Polsce decyzje władzy jawiące się jako perfidne, ale przynajmniej wiadomo było, kto ma na tym zyskać. Dziś ewidentnie nie zyskał nikt.

Zatem wersja druga: chodziło o podgrzanie atmosfery, o wmurowanie pretekstu do twierdzeń, że sprawa została przecież załatwiona, a protestujący pod pałacem i wspierające ich PiS "urządzają awantury". Odrzucam tę teorię, ale nie mogę powiedzieć złego słowa o tych, którzy tak rzecz widzą. Powodów jest sporo.

_________________
#truestory
 

Azimuth  

Wymiatacz


Do³±czy³: 08 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-08-12, 14:19   

Ludzie chyba rzeczywiście chcą tego Kaczyńskiego na koniu, ewentualnie kopca przed pałacem...
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-08-12, 14:32   

Krit, tu nie chodziło o zadowolenie, bo tych co stoją pod krzyżem to zadowolił by pomnik Lech Kaczyńskiego o wielkości przynajmniej tego Poniatowskiego, bo jedyne o co chodzi PiS a zarazem protestującym to zrobienie z Lecha wielkiego wodza i symbolu, a na coś takiego Po ani prezydent nigdy się nie zgodzi, tak jak większość społezceństwa.
Bo pomniki się stawia za coś za jakieś zasługi, a takowych ani Prezydent ani reszta pasażerów nie miała.


Co do tej tablicy to może była to pewnego rodzaju prowokacja, a może zdolność przewidywania, bo obstawiam się ze gdyby ogłosić wielką uroczystość odsłonięcia tablicy To Jarosław by się nie pojawił a wręcz obśmiał tą tablice bo nie zaspokajała by ona jego ega i pojawili by się obrońcy blokujący całe przedsięwzięcie być może zamieszki
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-08-12, 14:47   

cretultix napisa³/a:

Krit, tu nie chodziło o zadowolenie, bo tych co stoją pod krzyżem to zadowolił by pomnik Lech Kaczyńskiego o wielkości przynajmniej tego Poniatowskiego, bo jedyne o co chodzi PiS a zarazem protestującym to zrobienie z Lecha wielkiego wodza i symbolu, a na coś takiego Po ani prezydent nigdy się nie zgodzi, tak jak większość społezceństwa.



Zrobiono z akcji szopkę. Niestety Jaro w tym pomaga, ale protestuję przeciwko mieszaniu w to całego PiSu, bo nie wszyscy tam mówią o pomniku na miarę Poniatowskiego. Można im to wmawiać, ale to nigdzie nie prowadzi. Raczej po prostu godnym upamiętnieniu należy pomyśleć. Niestety w tej atmosferze nasz naród (cały. I PiS i PO) stracił jakąkolwiek zdolność do wyjścia z tego z twarzą.

cretultix napisa³/a:

Bo pomniki się stawia za coś za jakieś zasługi, a takowych ani Prezydent ani reszta pasażerów nie miała.



Pomniki stawia się ku pamięci dużego kalibru tragedii, czy innych zdarzeń historycznych. Zresztą też zachowajmy miarę. Tablica też jest pomnikiem, postument, obelisk też. Nie tylko pomnik konny, jak to widzą niektórzy pokazując braki w wykształceniu z zakresu historii sztuki. Ja przynajmniej nie chcę nikomu stamtąd stawiać pomnika.

A co do podkreślonego fragmentu, to nie masz racji.

cretultix napisa³/a:

Co do tej tablicy to może była to pewnego rodzaju prowokacja, a może zdolność przewidywania, bo obstawiam się ze gdyby ogłosić wielką uroczystość odsłonięcia tablicy To Jarosław by się nie pojawił a wręcz obśmiał tą tablice bo nie zaspokajała by ona jego ega i pojawili by się obrońcy blokujący całe przedsięwzięcie być może zamieszki



To chyba raczej pokazano, jak bardzo tej umiejętności przewidywania się nie posiada. Właśnie Leski o tym napisał.

Cyrk trwa. Wuwuzeli tylko brakuje i tygrysów w klatkach.
_________________
#truestory
 

lola  

Pogromca postów

z głową w chmurach



Wiek: 32

Do³±czy³a: 16 Sty 2009

Sk±d: zza legendy mgie³

   

Wys³any: 2010-08-12, 15:19   

Reasumując, po raz kolejny Polska została ośmieszona. I to raz jeszcze przez Polaków.
Cała ta 'sytuacja' była po prostu mocno ¯ENUJ¡CA. Jak już ktoś powiedział : po prostu cyrk na kółkach.
Pocieszającym faktem jest ten, że niebawem cała sprawa przycichnie, jeśli nie sama z siebie to przygłuszona kolejną aferą.
_________________
Renesans znał przedziwne sposoby trucia: hełmem lub płonącą pochodnią, haftowaną rękawiczką lub klejnotami wysadzanym wachlarzem, złotym puzderkiem lub łańcuchem z bursztynów. Dorian Gray został zatruty książką.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-08-12, 16:13   

Cytat:

¯e zmarł w tragiczniejszych? Czy z czymś innym? ;) Można polemizować, ale pewnie nie tutaj.


No właśnie w tym że w tragiczniejszych. W ogóle uważam, że w samolocie zginęło o wiele bardziej wartościowych ludzi ( wiem, to brutalne i niesmaczne ) niż prezydent. Najbardziej szkoda mi wojskowych, znam córkę jednego z generałów.

Cytat:

Sensacja była, ale zachowano się słusznie. Nie tak jak tutaj. I to jest cholernie przykre. Chyba nie zaprzeczysz.


Wiem że sensacja była, ale nie było szopki. A to co sięd zieje teraz inaczej nazwać nie można.

Cytat:

Narutowicz był, zdaje się, ateistą. Więc krzyża mu postawić nie mogli.


Nie o krzyż się rozchodzi a o polityczny jarmark...

Cytat:

Zginęło wielu ważnych ludzi z każdej strony polskiej sceny politycznej, osoby z organizacji pozarządowych na służbie. Nie o mitologizację tu chodzi a godne zamknięcie sprawy, które zadowoli wszystkie strony. Fajny projekt pomnika się pojawił w Rzepie, ale cóż. Granitowy blok czarnego marmuru, pęknięty od góry, w środku szczeliny płonąłby znicz. Od frontu i tyłu napis "Smoleńsk 10 kwietnia 2010", po bokach szachownica kojarząca się z Tupolewem. Szlus.


Jestem za o ile będą nazwiska WSZYSTKICH ofiar. Wszystkie tą samą czcionką...

Cytat:

Zabawny jesteś. Przyjrzyj się działaniom platformy, też knują, wcale nie mniej.


W tej kwestii? Akurat zlewają sprawę i się nie dziwię. Ciężki polityczny orzech do zgryzienia.

Cytat:

W WIÊKSZO¦CI kraj nasz hańbiły a zwłaszcza Pan Lech Kaczyński.


Oj ściągnij lejce bo przesadzasz.

Cytat:

Chyba jednak aż taki znienawidzony nie był skoro jest szanowany w Gruzji, na Litwie, Węgrzech, Czechach (w sumie tylko w środowiskach związanych z prezydentem Czech, ale to też coś).


Tu akurat się zgodzę pomysł na PZ miał dobry jednak wykonanie fatalne. Z Litwą to nie wydaje mi się by miał tam chody;p

Cytat:

o Bogu ducha winnym Poniatowskim, którego chcą krzyżowcy przenosić.


Będziemy bronić;]

Cytat:

Chętnie podejmuję się takich wyzwań jako przyszły "mam nadzieję, że dyplomata" :-P


Tutaj przydałby się raczej negocjator policyjny bo to są ludzie nieobliczalni.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-08-12, 16:31   

Uesugi napisa³/a:

Będziemy bronić;]



Co ty na happening bonapartystów pod pomnikiem księcia Józefa? :-D

Uesugi napisa³/a:

Jestem za o ile będą nazwiska WSZYSTKICH ofiar. Wszystkie tą samą czcionką...



Nie ma być żadnych nazwisk. I to najlepsza idea w tym pomniku. Ludzie i tak będą pamiętali tych dla nich najważniejszych. Ktoś prezydenta, ktoś Szmajdzińskiego, jakiś weteran Kaczorowskiego, ja panią Bochenek, którą miałem przyjemność poznać.

Uesugi napisa³/a:

No właśnie w tym że w tragiczniejszych. W ogóle uważam, że w samolocie zginęło o wiele bardziej wartościowych ludzi ( wiem, to brutalne i niesmaczne ) niż prezydent. Najbardziej szkoda mi wojskowych, znam córkę jednego z generałów.



Głównie chodziło mi o to, że Polak zginął z ręki Polaka. Tak. To brutalne i niesmaczne, dlatego tego nie mówię i nie sądzę, aby takie zestawienia trzeba było robić.

Uesugi napisa³/a:

Tutaj przydałby się raczej negocjator policyjny bo to są ludzie nieobliczalni.



Papież!

Uesugi napisa³/a:

. Z Litwą to nie wydaje mi się by miał tam chody;p



Tam Polacy w ogóle nie mają chodów. Ale z Litwą utrzymywał stosunki dobre, zresztą w Wilnie bodaj się go już uhonorowało. Cenią go tam za zwrócenie uwagi na państwa po wschodniej stronie granicy. Zresztą ten temat już uzgodniliśmy. Pomysł dobry. Wykonanie nie.

Uesugi napisa³/a:

Wiem że sensacja była, ale nie było szopki. A to co sięd zieje teraz inaczej nazwać nie można.



Nie pisałem czasem o podobnych rzeczach? : P

Uesugi napisa³/a:

W tej kwestii? Akurat zlewają sprawę i się nie dziwię. Ciężki polityczny orzech do zgryzienia.



Ja bym powiedział, że perfekcyjne zagranie ;)
_________________
#truestory
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-08-12, 16:37   

Cytat:

Co ty na happening bonapartystów pod pomnikiem księcia Józefa? :-D


Lece pierwszy:d

Cytat:

Nie ma być żadnych nazwisk. I to najlepsza idea w tym pomniku. Ludzie i tak będą pamiętali tych dla nich najważniejszych. Ktoś prezydenta, ktoś Szmajdzińskiego, jakiś weteran Kaczorowskiego, ja panią Bochenek, którą miałem przyjemność poznać.


W sumie racja choć uważam że i tak tragedia została spersonalizowana pod imieniem Lecha.

Cytat:

Papież!


Nie da rady. Jest Niemcem;]

Cytat:

Ja bym powiedział, że perfekcyjne zagranie ;)


Kto na tym straci a kto zyska to się okaże. Niedługo wybory parlamentarne. Cały ten cyrk sprawił że na dzisiaj wiem jedno - na pewno na PiS nie zagłosuję;]
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-08-12, 16:54   

Uesugi napisa³/a:

Nie da rady. Jest Niemcem;]



Szlag. Wskrzesić trzeba naszego!

Uesugi napisa³/a:

Lece pierwszy:d



W tyralierze!

Uesugi napisa³/a:

W sumie racja choć uważam że i tak tragedia została spersonalizowana pod imieniem Lecha.



Nie Lecha jest to wina i nie powinno to licować na formę upamiętnienia. Zresztą cóż. Każda tragedia, w której zginąłby prezydent byłaby przez jego pryzmat postrzegana. Tego się nie da uniknąć. Myślę, że my tu jednak powinniśmy na to obiektywnie patrzeć.

Uesugi napisa³/a:

Kto na tym straci a kto zyska to się okaże. Niedługo wybory parlamentarne. Cały ten cyrk sprawił że na dzisiaj wiem jedno - na pewno na PiS nie zagłosuję;]



Antypisowskie reakcje ludzi są oczywiste. Chociaż faktycznie na razie zyskuje PiS, co mnie dziwi. Ja wiem od dawna, ze na SLD nie zagłosuję za to :P . Nie wiem nawet, czy do wyborów pójdę.
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com