Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-12, 22:38   

HCNOPS napisa³/a:

Fukuyama ostatecznie się wycofał z tego stanowiska, argumentując to w swojej drugiej pracy, malując wizję przyszłości w której będziemy niewolnikami zdrowia, szczęścia i wygody.



To super, że zgodził się z Huxleyem :P

HCNOPS napisa³/a:

Nie słyszałem jeszcze, by ktoś czuł się bardziej Polakiem tylko dlatego, ponieważ potrafi wymienić wszystkich królów, lub że wie iż Reymont co napisał Dziady wielkim tancerzem był. Są to rzeczy istotne, ale nie ostateczne. Obecna edukacja nie zachęca nikogo, by pójść do teatru, lub opery. Nie widzę tłumów przez lokalnymi muzeami, zaś zainteresowanie historią Polski ogranicza się do znania daty chrztu, Grunwaldu, rozbiorów i niepodległości. Stwierdziłem, że nasz system edukacji z zakresu historii, czy też polskiego jest tak ułomny, że wielką tragedią by nie było, gdyby te przedmioty całkowicie zniknęły. Bo i co by się stało? Zmniejszyłby się procent kończących humanistyczne kierunki? To taka strata dla polskiej gospodarki!



To jest wylewanie dziecka z kąpielą oparte na "wrażeniach" i dowodach anegdotycznych. Tyle.
_________________
#truestory
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-01-12, 23:38   

Reymont i 'Dziady' :-> Kiepsko to widzÄ™.

Polska jest zbyt pięknym krajem żeby móc go niszczyć tak jak robią to kraje zachodnie. Muslimy mają zachód, niech wschód zostawią w spokoju.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-12, 23:54   

Krit napisa³/a:

To super, że zgodził się z Huxleyem :P


Niestety zgodził się bardziej, by przestrzec przed tym, niżby do tego zachęcić.

Krit napisa³/a:

To jest wylewanie dziecka z kąpielą oparte na "wrażeniach" i dowodach anegdotycznych. Tyle.


Możliwe, że jest to wylewanie dziecka z kąpielą, z tym że co to mnie obchodzi? Nie jestem za usuwaniem czy to polskiego, czy to historii z programu nauczania, a opowiadam się za reformą całej edukacji.
===================

skejCiK napisa³/a:

Polska jest zbyt pięknym krajem żeby móc go niszczyć tak jak robią to kraje zachodnie. Muslimy mają zachód, niech wschód zostawią w spokoju.


Polska jest tak piękna, że aż 20 mln Polaków mieszka za granicą i co ciekawe, głównie mieszkają w tych złych, głupich krajach zachodnich...
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-01-13, 11:22   

HCNOPS napisa³/a:

Polska jest tak piękna, że aż 20 mln Polaków mieszka za granicą i co ciekawe, głównie mieszkają w tych złych, głupich krajach zachodnich...



Za chlebem. Kiedy nie było UE niewielu jechało na zachód za chlebem. To nie tak że oni chcą tam siedzieć i w ogóle. Pół mojej rodziny siedzi w Brukseli i tylko po to żeby wystawić sobie domy w Polsce. Masa polskich imigrantów w Anglii to kryminaliści ktorzy mają wilczy bilet do Polski.

Nie wiem z jakiej rodziny pochodzisz, ale daÅ‚bym sobie rÄ™kÄ™ wrÄ™cz jeb***‡ że poÅ‚owa polskiej populacji najzwyczajniej w Å›wiece wegetuje, ***** kredytami, dÅ‚ugami.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-13, 17:01   

skejCiK napisa³/a:

Kiedy nie było UE niewielu jechało na zachód za chlebem.


Kiedy nie było UE, to dopiero co się wojna skończyła i wtedy kraje się dźwigały po konflikcie, nie było żadnego kraju z miejsca stojącego dobrze na nogach.

skejCiK napisa³/a:

Pół mojej rodziny siedzi w Brukseli i tylko po to żeby wystawić sobie domy w Polsce.


No i fajnie. To tak źle? Taki zły ten Zachód, że można tam się dorobić na dom, z kolei w Polsce nie można? Ludzie wyjeżdżają tam, gdzie jest lepiej, a jak widać lepiej jest zarabiać na Zachodzie.

skejCiK napisa³/a:

Nie wiem z jakiej rodziny pochodzisz, ale dałbym sobie rękę wręcz jeb*** że połowa polskiej populacji najzwyczajniej w świece wegetuje, ***** kredytami, długami.


Zależy jakie dasz wytyczne dla poszczególnych klas, lecz uznałbym się raczej za pochodzącego z właściwej klasy średniej, przy czym moi rodzice należą do biednej klasy wyższej, ja z babcią tkwię w klasie średniej. Długów i kredytów nie mamy, lecz pragnę zauważyć, że ludzie sami się w nie wpędzają. To ich wybór.
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-01-13, 22:18   

HCNOPS napisa³/a:

No i fajnie. To tak źle? Taki zły ten Zachód, że można tam się dorobić na dom, z kolei w Polsce nie można? Ludzie wyjeżdżają tam, gdzie jest lepiej, a jak widać lepiej jest zarabiać na Zachodzie.



Tak, jest zły bo zafundował nam podwyżki cen, a nie pensji. Kiedyś z pensji jednej osoby dało się dom wystawić, a we dwójke to już w ogóle zarąbiście. To jest ta polityka - Zachód jest dobry bo pieniądze, tylko nie chcesz zauważyć że gdyby nie Zachód to niewielu ludzi by się posuwało do wyjazdu za granice. Zachód zabiera, Polak jedzie tam odebrać swoje.

HCNOPS napisa³/a:

Długów i kredytów nie mamy, lecz pragnę zauważyć, że ludzie sami się w nie wpędzają.



¯eby kupić przyzwoitą kawalerkę(nie z jakiejś kamiennicy) w moim mieście, musiałbym mieć coś około 100 tysięcy złotych. Jakbym zarabiał 2 tys miesięcznie na rękę to po 50 miesiącach odkładania pensji co do grosza uzbierałbym na tą kawalerkę - 4 1/6 roku pracy. Nie wspomnę o wydatkach które i tak mimo wszystko się ponosi. Normalne mieszkanie człowieka będzie kosztowało już niemalże 300 tys zł, wygodne m2, nie żadne klitki. Można się kisić do 40stki na kwadracie u rodziców.

HCNOPS napisa³/a:

lecz uznałbym się raczej za pochodzącego z właściwej klasy średniej



No to Ci sodówa do głowy uderzyła że wygadujesz taką pierdołe że ktoś z własnego wyboru pakuje się w kredyt.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-14, 00:20   

skejCiK napisa³/a:

Tak, jest zły bo zafundował nam podwyżki cen, a nie pensji.


Od kiedy Zachód ustala w Polsce poziom akcyzy, VAT, czy innych podatków i opłat? No człowieku! Toż to polscy politycy ustalają takie rzeczy, a nie Zachód!

skejCiK napisa³/a:

tylko nie chcesz zauważyć że gdyby nie Zachód to niewielu ludzi by się posuwało do wyjazdu za granice


Problem w tym, że ja nie mam czego tu zauważać. Zauważyć to ja mogę, że Unia ogranicza połów zagrożonych ryb, lub też nakazuje (choć nie wiem jak to w praktyce wygląda) ustaloną sprzedaż mleka. Tu mogę się zgodzić, ale rzeczy takie jak pensje, czy podatki ustala rząd polski, a nie Unia, czy inne kraje...

skejCiK napisa³/a:

Jakbym zarabiał 2 tys miesięcznie na rękę to po 50 miesiącach odkładania pensji co do grosza uzbierałbym na tą kawalerkę - 4 1/6 roku pracy.


Przedstawiciel handlowy zarabia średnio 4.000 miesięcznie, przy czym ok. 20% w zawodzie zarabia ponad 5.500 miesięcznie, więc nie jest wcale tak źle.
Jest też opcja dodatkowej gotówki z tytułu rachunku oszczędnościowego. Powyżej 50.000 zł zaczynają już się pojawiać odpowiednie sumy. Możesz też spróbować szczęścia w grach Lotto. Dla przykładu możesz kupować jedną zdrapkę tygodniowo, z serii wygranych do bodajże max. 20 tys zł. Dużo nie kosztuje, więc miesięcznie to nie jest fortuna, a jeśli wygrasz, to możesz to od razu na konto wrzucić. No a jeśli ewentualnie jesteś dobrym graczem, to możesz sporo wygrać w pokera/brydża (znajomy wyciąga tak dodatkowo 500-800 zł/msc).

skejCiK napisa³/a:

No to Ci sodówa do głowy uderzyła że wygadujesz taką pierdołe że ktoś z własnego wyboru pakuje się w kredyt.


Czasem nie mam na to, by iść nawet do kina, ale jasne, pewnie sądzisz że jak klasa średnia i własnościowe mieszkanie, to z miejsca latam co tydzień do Pekinu. Tak kolorowo nie jest.
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-01-15, 11:04   

HCNOPS napisa³/a:

Czasem nie mam na to, by iść nawet do kina, ale jasne, pewnie sądzisz że jak klasa średnia i własnościowe mieszkanie, to z miejsca latam co tydzień do Pekinu. Tak kolorowo nie jest.



No to z jakiej paki taka osoba bez własnej nieruchomości może bez kredytu zakupić przyzwoite mieszkanie?

BTW. ¯ebym nie był ignorantem w temacie doczytałem o dofinansowaniach do mieszkań na 2014 i można powiedzieć że oferta jest baaaardzo kusząca. Ale wciąż trzeba dotrzaskać drugie tyle. Ale przynajmniej z 30 lat kredytu zjedzie się do 15 lat.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-15, 18:15   

skejCiK napisa³/a:

No to z jakiej paki taka osoba bez własnej nieruchomości może bez kredytu zakupić przyzwoite mieszkanie?


Przede wszystkim istnieje coś takiego jak rodzina. Wielkie rody dawnych lat rosły w siłę właśnie dzięki wspieraniu się nawzajem. W mojej rodzinie jest podobnie, zapewne dlatego, że jesteśmy rodem szlacheckim. Jeden pomaga drugiemu bezinteresownie i w ten sposób każdy powoli wychodzi na swoje.

skejCiK napisa³/a:

Ale wciąż trzeba dotrzaskać drugie tyle. Ale przynajmniej z 30 lat kredytu zjedzie się do 15 lat.


A jak się ma odpowiednie wykształcenie i złapie dobrą pracę, to jeszcze szybciej. Nawet dajmy na to 10 lat. To już jest naprawdę odpowiednio, patrząc na to, że mówimy o mieszkaniu, które można przekazać następnie dzieciom i te już problemu mieć takiego nie będą miały.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-16, 09:10   

HCNOPS napisa³/a:

W mojej rodzinie jest podobnie, zapewne dlatego, że jesteśmy rodem szlacheckim



Mopanku, błagam xDDDD

#bekazranajakśmietana
_________________
#truestory
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-16, 09:54   

Krit napisa³/a:

Mopanku, błagam xDDDD


W plebsie się zazdrość zbiera, że pan na włościach się na forum znalazł? ;)
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2014-01-16, 10:25   

HCNOPS napisa³/a:

W plebsie się zazdrość zbiera, że pan na włościach się na forum znalazł?



Bez kitu. I gilotyna w kieszeni otwiera.
_________________
#truestory
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-16, 11:02   

Krit napisa³/a:

Bez kitu. I gilotyna w kieszeni otwiera.


Schlebiasz mi, mój drogi. Niestety, ród ów był rodem szlachty zubożałej i jakobini co najwyżej by popatrzeli na mnie z politowaniem i mrzonki o byciu szlachcicem kazali włożyć do kieszeni. Nie mniej rodowód mam! Gówniany, ale jest! :D
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-01-16, 16:33   

HCNOPS napisa³/a:

Schlebiasz mi, mój drogi. Niestety, ród ów był rodem szlachty zubożałej i jakobini co najwyżej by popatrzeli na mnie z politowaniem i mrzonki o byciu szlachcicem kazali włożyć do kieszeni. Nie mniej rodowód mam! Gówniany, ale jest! :D



No, łączę się z Tobą w bulu jak by to nasz prezydent pochodzący ze szlachetnego rodu napisał.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-01-16, 21:26   

Albo jak to swego czasu Tusk napisał "thank you from the mountain", mając na myśli "dziękuję z góry"...
Nie żeby coś, ale fakt iż przedstawiciele naszego narodu nie potrafią się porozumieć nawet po angielsku (już pomijając gramatyczne gafy po polsku), jest po prostu żenujące.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com