Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-10-29, 13:57   

Co wy za głupoty opowiadacie. Samookaleczanie istniało jeszcze, zanim świat w ogóle o emo usłyszał. Tak samo z samobójstwami. Nie utożsamiajcie ludzkich problemów z modą na emo. Ten styl czy jak to nazwać wykorzystuje "te rzeczy" na lansowanie siebie, ale to nie oznacze, że emo dzieciaki to wymyśliły. Teraz zrobiło się to popularniejsze, ale sama pamiętam dobrych kilka lat temu, też ludzie cięli się czy to z problemów czy to z głupoty, a o emo jeszcze nie było słychać. Więc dość bzdur!
 

_Miyabi_  

User



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 04 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-04, 22:49   Okaleczanie siÄ™.

Jest teraz wiele osób, które tną się i okaleczają, by potem chwalić się tym w szkole. Ale mi chodzi o ludzi, którym daje to jakby... uwolnienie. Satysfakcję. Jest to pewnie masochizm
((rodzaj zaburzenia preferencji seksualnych, w którym jednostka odczuwa podniecenie seksualne w sytuacjach, kiedy zadawany jest jej fizyczny i psychiczny ból lub gdy jest poniżana)Nie potrafiłam lepiej tego ująć, więc skopiowałam.)
((Przeważającą część masochistów jak i sadystów stanowią mężczyźni )Taka ciekawostka.)
Czy coś tak... no cóż dziwnego, może uzależnić? Pewnie tak, możemy uzależnić się od wszystkiego, bo to my rządzimy naszą świadomością. (I dlatego każdy nasz ruch, każde słowo jest ważne). :roll:
 

Lalaith  

Wymiatacz

Arcobaleno



ImiÄ™: Anita

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Lis 2008

Sk±d: szara rzeczywisto¶æ

   

Wys³any: 2008-12-05, 13:50   

No tak okaleczanie, ja osobiście nie znam osoby okaleczającej się. Tzn. znam ale takie, które robią to by się pochwalić :-/ to już jest po prostu głupota. Ale jeśli ktoś tnie się czy w inny sposób rani to napewno ma jakiś poważniejszy problem i potrzebuje pomocy.
_________________
Człowiek może znieść bardzo dużo, lecz popełnia błąd sądząc, że potrafi znieść wszystko.

— Fiodor Dostojewski
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-05, 14:54   

_Miyabi_ napisa³/a:

Jest teraz wiele osób, które tną się i okaleczają, by potem chwalić się tym w szkole. Ale mi chodzi o ludzi, którym daje to jakby... uwolnienie. Satysfakcję. Jest to pewnie masochizm


Nie koniecznie, w wielu wypadkach robi się to by po prostu nie myśleć o bólu psychicznym(np. po jakimś wydarzeniu), lecz skupić się na fizycznym
_________________
JakbyNikt LoVV
 

.V.

User


Do³±czy³: 05 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-05, 15:56   

_Miyabi_ napisa³/a:

Jest teraz wiele osób, które tną się i okaleczają, by potem chwalić się tym w szkole.

Nowa moda? :| W sumie to nie ma co się dziwić. Jak tak popatrzeć na te nasze szkółki to tyle emosów się narobiło, że szok!
 

indie_babe  

Wymiatacz

mgiełka



Do³±czy³a: 22 Lis 2008

Sk±d: Górny ¦l±sk...

   

Wys³any: 2008-12-05, 17:10   

nie wydaje mi się, żeby to przez tych emo było. wiele pokemonów też to robi.
_________________
...każdy element po setce to początek kolejnej setki. Taka nierówność pierwszej setki. Nierówność równa się beznadziejności, beznadziejność - upadkowi.
I koło się zamyka.
 

_Miyabi_  

User



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 04 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-05, 17:39   

dadexix napisa³/a:

Nie koniecznie, w wielu wypadkach robi się to by po prostu nie myśleć o bólu psychicznym(np. po jakimś wydarzeniu), lecz skupić się na fizycznym



Właściwie to sie zgadzam.
Takie przekładanie bólu nad ból. Bo ten łatwiej znieść.
 

Cordis  

User



ImiÄ™: Radek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-05, 18:00   

dadexix... doskonale trafiłeś w to czemu ja to robie... nie chwale sie tym bo nienawidze jak mówią na mnie emo lub coś podobnego ;/ tak między nami moda emo przemija, ich 5 minut sie kończy ;]
_________________
 

miczka  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Monika

Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Pa¼ 2008

Sk±d: Gi¿ycko (okolice)

   

Wys³any: 2008-12-05, 18:18   

Moim zdaniem okaleczanie sibie jest odreagowaniem, tak jak zapalenie papierosa podczas jakiegoś silnego stresu, czy picie alkoholu, żeby "złagodzic" stan psychiczny.
 

dadexix  

Mega wymiatacz

...ale nie tutaj


ImiÄ™: Dawid

Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Cze 2008

Sk±d: Bielsko

   

Wys³any: 2008-12-05, 23:10   

Cordis napisa³/a:

dadexix... doskonale trafiłeś w to czemu ja to robie... nie chwale sie tym bo nienawidze jak mówią na mnie emo lub coś podobnego ;/ tak między nami moda emo przemija, ich 5 minut sie kończy ;]


Dziękuje miło słyszeć... a nie próbowałeś jakiś innych metod?
_________________
JakbyNikt LoVV
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2008-12-05, 23:30   

(Temat scalony z identycznym, powstałym dużo wcześniej. Następnym razem, prosił bym używać wyszukiwarki :-)

Dziękuję za uwagę, wracamy do tematu.)
 

Danzy  

Wymiatacz

Av od Tarantelli.



Do³±czy³a: 19 Gru 2008

   

Wys³any: 2008-12-19, 13:19   

Przeczytałam sobie wszystkie strony tego tematu i muszę stwierdzić, że niektórzy mają dziwne zdanie o osobach, które się cięły lub robią to nadal.

Cytat:

i uważam że takie osoby są chore psychicznie.


Czy Ty w ogóle wiesz co piszesz? ^^
Nie wiem, może Tobie zawsze wszystko przychodziło łatwo i nie potrzebowałeś jakiegoś sposobu, aby Ci ulżyło, ale niektórzy po prostu sądzą, że to dobre rozwiązanie.
Nie znaczy to wcale, że są chore psychicznie i należy je leczyć. Najzwyczajniej nie radzą sobie i problemy tych ludzi przerastają ;]. Tak też często bywa. Oczywiście ktoś może mieć problemy z psychiką, ale jak napisała laven - nie musi. Niektórzy jednak potrzebują pomocy psychologa czy psychiatry.

Cytat:

Nie koniecznie, w wielu wypadkach robi się to by po prostu nie myśleć o bólu psychicznym(np. po jakimś wydarzeniu), lecz skupić się na fizycznym


Też prawda.
_________________
,,Trzeba się upić, żeby w ogóle wrócić..'' - J.Tuwim
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2008-12-19, 16:14   

bitterly napisa³/a:

Nie znaczy to wcale, że są chore psychicznie i należy je leczyć. Najzwyczajniej nie radzą sobie i problemy tych ludzi przerastają ;]. Tak też często bywa.


Hm nie to jest autogresja i to jest choroba psychiczna lub zaburzenie na tle psychicznym..i nie obronisz tego..są takie fakty , autoagresja wiąże się z depresją i z masą innych chorób..czasami po prostu występuje sama. Człowiek się nie tnie bez powodu. jest powód i to powód ,które nie pozwala mu odreagować w normalny sposób.
Sztuka jest w tym ,aby cięcie się zastosować czymś innym.
_________________
Drugs&hugs.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2008-12-19, 16:16   

Jak ktoś lubi się okaleczać, to prosze bardzo żyjemy w wolnym kraju komuna dawno się skończyła. Ja tam się nie okaleczam, ale sądzę że to troszkę dziwny nawyk.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2008-12-20, 22:45   

slow napisa³/a:

bitterly napisa³/a:

Nie znaczy to wcale, że są chore psychicznie i należy je leczyć. Najzwyczajniej nie radzą sobie i problemy tych ludzi przerastają ;]. Tak też często bywa.


Hm nie to jest autogresja i to jest choroba psychiczna lub zaburzenie na tle psychicznym..i nie obronisz tego..są takie fakty , autoagresja wiąże się z depresją i z masą innych chorób..czasami po prostu występuje sama.

Jeśli znajdziesz mi w ICD-10 albo DSM-IV osobną jednostkę chorobową określoną jako autoagresja to przyznam Ci rację, że jest to fakt. Powodzenia w szukaniu.
Autoagresja wcale nie musi współwystępować w depresji.
Btw. skąd czerpiesz takie "fakty"? Bo chyba nie z książek naukowych.

Cytat:

Klasyfikacja ICD-10 jako zaburzenie psychiczne rozumie:
zaburzenia nerwicowe i somatyzacyjne – F40-F49,
zaburzenia behawioralne – F50-F59,
zaburzenia osobowoÅ›ci – F60-F69,
upoÅ›ledzenia umysÅ‚owe – F70-F79,
zaburzenia rozwoju psychicznego – F80-F89,
zaburzenia zachowania i emocjonalne wieku dzieciÄ™cego i mÅ‚odzieÅ„czego – F90-F99.

Choroba psychiczna jest pojęciem węższym niż zaburzenie psychiczne.

Wg ICD-10:
organiczne zaburzenia psychiczne – F00-F09,
zaburzenia spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych – F10-F19,
schizofrenia, zaburzenia schizotypowe i urojeniowe – F20-F29,
(niektóre) zaburzenia nastroju – F30-F39.

Cytat:

Tradycyjnie dzielono zaburzenia psychiczne na choroby psychiczne (psychozy) i zaburzenia niepsychotyczne. W myśl tego rozróżnienia do chorób psychicznych należy np. schizofrenia, mania, depresja z urojeniami, paranoja, halucynoza alkoholowa, majaczenie. Do zaburzeń niepsychotycznych zalicza się natomiast nerwice, zaburzenia adaptacyjne, upośledzenia umysłowe, zaburzenia psychosomatyczne, uzależnienia. Podstawą wyodrębnienia psychoz są głębokie zaburzenia kontaktu chorego z otoczeniem, które manifestują się urojeniami, omamami, zaburzeniami świadomości, masywnymi zaburzeniami emocji i nastroju lub niektórymi z tych objawów. Podział ten jest kontrowersyjny. Sugeruje ostrą granicę między tymi grupami zaburzeń i zbyt wielkie podobieństwo między poszczególnymi zaburzeniami w grupie, podczas gdy jedno i drugie nie ma miejsca. "Nie radzi sobie" z faktem, że niektóre procesy chorobowe, posiadające z reguły skomplikowaną etiologię, mają swoje fazy czy choćby epizody niepsychotyczne i psychotyczne. Przykładem mogą tu być uzależnienia (zespół zależności alkoholowej, majaczenie, paranoja alkoholowa), niektóre depresje (depresja bez objawów psychotycznych i z objawami psychotycznymi). Można było się więc spodziewać, że pojęcie psychozy odejdzie do historii, tym bardziej, że współczesne klasyfikacje zaburzeń psychicznych programowo unikają tego terminu. Zakorzeniło się jednak mocno w języku, a w Polsce ostatnio uzyskało nowe źródło wsparcia w postaci Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego, w której rozstrzygnięciach termin ten odgrywa zasadniczą rolę.

Może Cię to trochę doinformuje.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com