Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-21, 13:43   

Jak ktoś wspomniał... na prywatne dostanie się nawet głąb. ;>
Spaliłabym się ze wstydu, gdyby okazało się, że nie dostanę się na dzienne. Z relacji studenta prywatnych, wiem, że tam się przerabia jakieś 30% materiału z dziennych. On oczywiście wniebowzięty, ale ja osobiście tego nie rozumiem. Tak jakby było coś fajnego w tym że nic się z takich studiów nie wyniesie.
 

sennin12

User


Do³±czy³: 22 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-22, 07:55   Hmm...

Czytam wątek i zastanawiam się nad Waszymi argumentami. Sam studiuje na uczelni prywatnej. Nie narzekam. Kasa? Nie jest argumentem - dostaje miesięcznie wysokie stypendium. Podejście do studenta? - kluczowa rzecz - duża pomoc kadry dydaktycznej, a co najważniejsze wszystko w przyjaznej atmosferze. Materiały do wykładów i ćwiczeń - umieszczane są w Intranecie, gdzie oprócz elektronicznej wersji waszego życia studenckiego jest "elektroniczny indeks". Dużo więcej argumentów na stronie informacyjnej .

Mam nadzieję, że ułatwiłem troszkę wybór pomiędzy uczelnią prywatną a państwową.
_________________
sennin
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-22, 18:30   

sennin12 napisa³/a:

Czytam wątek i zastanawiam się nad Waszymi argumentami. Sam studiuje na uczelni prywatnej. Nie narzekam. Kasa? Nie jest argumentem - dostaje miesięcznie wysokie stypendium. Podejście do studenta? - kluczowa rzecz - duża pomoc kadry dydaktycznej, a co najważniejsze wszystko w przyjaznej atmosferze. Materiały do wykładów i ćwiczeń - umieszczane są w Intranecie, gdzie oprócz elektronicznej wersji waszego życia studenckiego jest "elektroniczny indeks". Dużo więcej argumentów na stronie informacyjnej .

Mam nadzieję, że ułatwiłem troszkę wybór pomiędzy uczelnią prywatną a państwową.



:mrgreen:

Najfajniejsze, to jest kryterium przyjęć na takie studia. Nie jest nim w żadnym wypadku wynik matury, tylko kolejność złożenia dokumentów. Nie obchodzi ich, kogo przyjmują. Ważne, żeby płacił. Sorry, ale nie chciałbym studiować z takimi ludźmi. Poza tym oczywiste jest, że gdzie nie ma bata nad głową (a na prywatnych nie ma), to studenci olewają, bo wykładowcy nie wymagają, uśmiechają się i dają zaliczenie każdemu. Bo płaci. Mam nadzieję, że też dałem pewien zarys.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Porcelana.  

Pogromca postów

Laura Palmer



Do³±czy³a: 13 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-05-22, 19:37   

sennin12 napisa³/a:

Materiały do wykładów i ćwiczeń - umieszczane są w Intranecie


Zastanawiam się co to za fenomen, a czytam już o tym w kolejnym poście, skoro na studiach państwowych jest to samo. Na tym polega "nowoczesność" studiowania prywatnie? mhm, no to zazdroszczę.
Pomijając już takie kwestie jak ilość materiału jaki przerabia się ja jednych i drugich studiach, kwalifikacje i tytuły wykładowców, renomę szkoły, poziom... Papierek, jaki dostaję się po skończeniu studiów na dobrej państwowej uczelni nie jest równoznaczny z dyplomem ukończenia którejkolwiek ze szkół prywatnych. Tyle.
_________________
Później luki w pamięci, zapatrzenia w okno -
tam mała dziewczynka w bloku naprzeciwko
uśmiecha się z żyletką pomiędzy zębami.
Myślę o jej chłodnych pocałunkach.




fire, walk with me...
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-22, 19:48   

sennin12, poszedłeś na studia prywatne bo tak chciałeś czy po prostu miałeś za mało punktów na maturze? ;p
 

szczesliw@  

Wymiatacz

Wielka Marzycielka



Wiek: 32

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

Sk±d: Kraina Marzeñ

   

Wys³any: 2009-05-24, 20:15   

Tylko studia państwowe, raczej nie przepadam za prywaciazami
_________________
Nowy styl forum!Zapraszam do oceny, adres w profilu! Szukamy moderatora na forum!

[reklama]
 

sennin12

User


Do³±czy³: 22 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-25, 21:29   

Hmm...Bardzo dojrzały post Yasminne... Pozazdrościć... Tak się składa, że kończyłem maturę poprzednim systemem oceniania (dużo trudniejszym, bez amnestii, etc.) i tu zrobię małą prywatę - czego nie lubię - ukończyłem szkołę średnią i wspomniany egzamin dojrzałości z wyróżnieniem i czerwonym paskiem. Wybór prywatnej uczelni był świadomy - nie żałuje. Nowosądecka edukacja na wysokim poziomie. Pozdrawiam Cię gorąco, życzę sukcesów i poznania tajemnicy, że to nie punkty w życiu są najważniejsze!
_________________
sennin
 

Q  

Wymiatacz



Wiek: 34

Do³±czy³: 23 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-25, 21:36   

Cytat:

NowosÄ…decka edukacja na wysokim poziomie.


Czyżbyś studiował na Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu? Słyszałem, że to jedna z lepszych prywatnych uczelni, na której rzeczywiście jest jakiś poziom.

W moim przypadku sprawa jest prosta - w grę wchodzi tylko uczelnia państwowa, a dokładnie Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
_________________
Ludzie powinni zostawać tam, gdzie się ich postawiło.
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-05-25, 21:43   

sennin12 napisa³/a:

Bardzo dojrzały post Yasminne


pf, tylko zapytałam ;p chciałam wiedzieć czy to był twój wybór czy po prostu zachwalasz prywatne studia bo na inne się nie dostałes.
 

Pisak  

User



Do³±czy³a: 13 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-06-13, 23:20   

Wybieram się na prywatne. Większe poszanowanie studenta.
 

Gray  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 18 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-06-14, 00:36   

Pisak napisa³/a:

Większe poszanowanie studenta.


i mniejsze poszanowanie pracodawcy.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-06-14, 10:24   

Pracodawca mając dwóch kandydatów, jednego po szkole prywatnej, drugiego po państwowej w 9 na 10 przypadków wybierze tego drugiego.
Lepsze są studia państwowe, lepszy poziom jak już było wspomniane, no i oczywiście nie trzeba za to dodatkowo płacić.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

martusss  

Stały User



Do³±czy³a: 29 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-07, 21:49   

Studiowałam i na prywatnej uczelni i na państwowej i zdecydowanie polecam państwową. Zupełnie inny klimat studiowania, niż na prywatnej - polecam, wspomnienia na całe życie :)
_________________
ZapytajSie.pl - login Martusss dołączajcie i zapraszajcie :)



:)
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-08-10, 19:23   

jak studia to tylko państwowe zupełnie inny klimat, tak jak powiedziano wspomnienia na całe życie.....
Pracodawcy to wiadomo że wolą po państwowych uczelniach wyższy poziom kształcenia i pewność że studenta nie trzymano tylko po to żeby płacił.....
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

Grejpfrut  

Pogromca postów

28.08-19.09 - Vuelta



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-11, 09:17   

Cytat:

Pracodawca mając dwóch kandydatów, jednego po szkole prywatnej, drugiego po państwowej w 9 na 10 przypadków wybierze tego drugiego.


dokładnie

bna studiach prywatnych prawie nikt nie wylatuje bo to dla uczelni jest wówczas strata klijenta, przy minimalnym wisiłku ma się wykształcenie = kasa za oceny.
_________________
http://tomworld.geoblog.p...855/grecja-2006 - Zapraszam
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com