Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

SoFine  

User


ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 33

Do³±czy³a: 04 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-01-04, 22:43   

Studiuję na uczelni prywatnej, póki co jestem zadowolona.
Nie uważam, aby uczelnia prywatna była gorsza od państwowej tylko dlatego, że za prywatną się płaci ( niektórzy sądzą, że to dyplom za pieniądze, a tak nie jest).
Na prywatną nie jest sztuką się dostać, to prawda, przyjmują każdego kto zda maturę, ale to ,że kogoś przyjęli nie znaczy, że te studia tam ukończy, tu też się ludzie wykruszają, bo nie mogą sobie poradzić. Wykładowcy są często z Uniwersytetów i nie traktują Nas jakoś lepiej niż studentów z uczelni państwowej, każdy jest na równi ( bynajmniej u mnie ).
Powiem nawet, że mam więcej godzin zajęć realizowanych w semestrze (roku) niż uczelnie państwowe, z czego jestem zadowolona, bo się więcej mogę nauczyć.
Co prawda na uczelniach nie ma wszystkich tych kierunków co na państwowych, ale jak ktoś chce i się interesuje to znajdzie coś dla siebie.
Po skończeniu danych studiach, aby odnaleźć się na rynku pracy to taka jest prawda, że są potrzebne plecy albo dobre wybicie się, więc to chyba nie ma aż tak wielkiego znaczenia jaką uczelnię skończysz ( niektórzy patrzą na to jaką masz uczelnię skończoną ), chociaż często jest tak, że uczelnia prywatna równa jest uczelni państwowej, czasem nawet ją przewyższa, ale to chyba głównie zależy od tego w jakim mieście się kształcisz i jaka jest opinia o uczelni, w której to robisz :)

Pozdrawiam.
_________________
http://farmersi.pl/index.php?idp=237048
zapraszam :)
 

Unproffesional

Wymiatacz

PoszukujÄ…cy Boga



Do³±czy³: 24 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-01-10, 23:24   

Oczywiście że uczelnie prywatne są lepsze od państwowych. Muszą być lepsze gdyż panuje konkurencja i prywatne uczelnie konkurują miedzy sobą. Po za tym najlepsze światowe uczelnie są prywatne.
_________________
"Mówi gÅ‚upi w swoim sercu: Nie ma Boga” (Psalm 14:1)
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-02-18, 15:02   

To, że pójdziesz na świetną uczelnię publiczną czy prywatną NIE CZYNI z ciebie inteligenta. I bez nich można być wykształconym - jak zwykle wszystko zależy od człowieka. Więc sprzeczki "co jest lepsze" są tu bzdurne.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-03-25, 12:15   

radpie1991, przestań pisać bzdury tylko po to, aby reklamować swój podpis :)
 

Zapomniana  

User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-06, 11:02   

Ja w tym roku będę musiała podjąć decyzję dotyczącą studiów. Papiery mam zamiar składać tylko na uczelnie państwowe, bo te prywatne kosztują i to nie mało.
 

madzik_G

User


Do³±czy³: 18 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-18, 23:11   

taaa. ludzie cały czas debatują na tym czy uczelnie prywatne dorównują tym państwowym, a ja uważam, że tak, ale co do ich wyboru to trzeba podchodzić z głową bo czasami uczelnie prywatne aby zachęcić kandydatów oferują dużo promocji, głównie niższych cen bądź innych 'haczyków' które jak później może się okazać nie są do końca tak atrakcyjne na jakie z początku wyglądały więc radzę ostrożności, ale też nie zrażania się bo niektóre uczelnie prywatne, kształtujące w danych dla siebie dziedzinach są naprawdę dobre i warto się nimi zainteresować :)
 

monika_85

User


Do³±czy³: 07 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-06-29, 11:34   

Dokładnie madzik_G zgadzam się z Tobą!! ja np. studiuję dziennie pedagogike na uczelni państwowej, oraz fizjoterapię w Collegium balticum. Czasami mam właśnie wrażenie, że wykładowcy uczelni prywatnej bardziej sie przykładają do prowadzenia zajęć. Zresztą studenci zaoczni chyba sa powazniej traktowani niż osoby studiujące w trybie stacjonarnym. Ja bynajmiej odczułam takie wrażenie.
 

halssska

User


Do³±czy³: 16 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-16, 13:14   

Wszyscy tak chwala uczelnie panstwowe. Szkoda, ze nie widzicie, ze maturzysci coraz gorzej zdaja matury a i tak sie dostaja na panstwowe. Przyklad - jedna z lepszych uczelni w Krakowie (panstwowych) w tym roku chwalila sie rekordowa liczba kandydatow, a przyjmowali maturzystow z 80pkt (!) - wystarczylo wiec zdac dwa przedmioty na maturze na zalediwe 40% (gdzie zeby zdac trzeba uzyskac 30%). To tak jakby przyjac kogos z 2+ no moze 3. Kiedys to bylo nie do pomyslenia. Na panstwowe dostawali sie ci najlepsi, a i tak byl potem odsiew i zostawali ci ktorzy sie naprawde uczyli. Teraz studiowac moze kazdy i kazdy pcha sie na panstwowa, bo jeszcze za darmo.
Tego nikt nie widzi, a kazdy psioczy na prywatne. Jest wielu pracodawcow ktorzy przyjma najwiekszego głaba bo skonczyl (jakims cudem) uczelnie panstwowa, a ze studentem ktory ma dyplom uczelni prywatnej nie bedzie nawet chcial rozmawiac.
Mam znajomego ktory prowadzi spora agencje interaktywna. Mial juz roznych pracownikow, dziwnym trafem okazywalo sie ze ci po prywatnych potrafia sie lepiej przystosowac do warunkow pracy, maja wieksze doswiadczenie, szybciej sie ucza i chca sie uczyc. Musial sie pozbyc kilku po "renomowanej" uczelni panstwowej bo jak okreslil "gowno robili i uwazali ze wyplata im sie po prostu nalezy tylko dlatego ze skonczyli panstwowa".
Chora mentalnosc polskiego narodu - malo kto mysli o tym, ze najwazniejsze jest to zeby miec nie papierek a doswiadczenie i umiejetnosci, ktore o wiele latwiej jest zdobyc na uczelni prywatnej (lepsze warunki dydaktyczno-socjalne, fajne praktyki, staze, o wiele mniej studentow wiec wykladowcy maja wiecej czasu dla nich) niz na panstwowej (200 osob na roku, brak odpowiedniego sprzetu, sal do laboratoriow czy cwiczen, wykladowcy ktorzy przychodza odbebnic zajecia, brak czasu na spotkanie sie z wykladowca bo pzzez godzine konsultacji ciezko sie do niego dopchac itd itp).
 

nika93  

Stały User


Wiek: 30

Do³±czy³a: 08 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-09-18, 16:17   

ja nigdy się nad tym nie zastanawiałam, bo nie mam takiego wyboru ze względów finansowych
 

halssska

User


Do³±czy³: 16 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-09-24, 22:13   

Nawet jeśli nie ma się pieniędzy można studiować na prywatnych uczelniach. Mają dobre systemy stypendialne i czesne praktycznie sie zwraca. WYstarczy sie uczyc :)
 

Skakanka  

User


Wiek: 39

Do³±czy³a: 26 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-26, 23:10   

Myślę podobnie jak halssska. Właściwie mam takie doświadczenia. Byłam na prywatnej uczelni i nie płaciłam czesnego przez 2 lata bo był tak rozbudowany system stypendialny. Moja siostra też jest teraz w tej samej szkole (wszib w krakowie) i przyznano jej stypendium naukowe. Co prawda nie pokrywa całości jej czesnego, ale w sumie ona dopłaca ok 100 zł miesięcznie. A i tak jej się zwraca, bo wszystkie materiały zapewnia szkoła, to już ona sobie nic nie musi kupować, kserować. Poza tym teraz szkoła znalazła jej staż w jakiejś firmie, płatny, więc zarabia dodatkowo i będzie mogła to spokojnie wpisać w cv.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-10-27, 15:49   

halssska napisa³/a:

Jest wielu pracodawcow ktorzy przyjma najwiekszego głaba bo skonczyl (jakims cudem) uczelnie panstwowa,


Chciałbym to widzieć. Serio.
Ja chciałem nawet iść na prywatną uczelnię, ale z jednej zrezygnowałem (była za droga) a druga uczelnia stwierdziła, że nie będzie prowadziła rekrutacji w nowym roku akademickim, bo za mało osób się zapisuje. Zapisałem się więc na dobrą państwową tam gdzie chciałem. A ta prywatna uczelnia jeszcze długo wydzwaniała czy zmieniłem zdanie, bo we wrześniu (!) masa osób do nich doszła, i jednak otwierają kierunek. Pewnie pozdawali poprawki matur, na zwykłe się nie dostali i musieli płacić.

Studia prywatne mają jeden podstawowy plus - kontakt studentów z samym systemem. Wszystko jest o niebo prostsze, w ramach zasady płacę - wymagam
Studia państwowe w moim przypadku to Akademia Tańca i Humoru. Ani to akademia, niewiele tańca, jak humor to czarny.
_________________
lol
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-10-27, 15:57   

Everthus napisa³/a:

Akademia Tańca i Humoru.


Aż mnie zatkało.
Znam ATH, znam...wszystko i nic.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-10-27, 15:59   

Everthus napisa³/a:

Akademia Tańca i Humoru


Uwielbiam tÄ… nazwÄ™. I jak oceniasz poziom tej uczelni?
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-10-28, 10:37   

Isair napisa³/a:

Uwielbiam tÄ… nazwÄ™. I jak oceniasz poziom tej uczelni?


Pasuję tam jak ulał. Co nie specjalnie mówi o niej dobrze. Myślę, że na prywatnej byłoby normalniej - ostatnio wywalili dwóch wykładowców. Ale jadę dalej :-P
_________________
lol
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com