Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-01, 21:34   

Ranger napisa³/a:

Czy istnieje narod kosowarski? Mysle, ze nie. Istnieje takie panstwo (i bardzo slusznie, popieram ich niepodleglosc)



Szkoda tylko że powstanie Kosowa podłożyło podwaliny pod ten burdel który mamy obecnie na Ukrainie. NATO w Kosowie powiedziało że ma gdzieś zasadę integralności terytorialnej.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-02, 01:29   

Ranger napisa³/a:

Jasne. Dlatego wlasnie przyznaje sie do bledu w samym fundamencie mojej tezy. GDYBY byli jedynie racjonalni, to tak by dzialali. Ale nie sa. Dlatego nie dzialaja. A szkoda.


Nie wątpię, że będziesz miał okazję się przekonać - coś się zdaję, że armia ukraińska nie da rady tego wygrać, jeśli nie dostanie pomocy z zewnątrz.

Ranger napisa³/a:

Wlasnie tym, czym piszesz. Roznica jest taka, ze przed 1971, Pakistan stanowil (w gigantycznym uproszczeniu) dwa "narody" w jednym panstwie. Tajwan-Chiny to jeden narod w dwoch "panstwach". Zupelnie inna sytuacja!!!


PiszÄ™, ale zwracam uwagÄ™ na to:
Brytyjskie Indie, podzieliły się na odrębne narody, Pakistańczyków i Indusów (mimo, że Pakistańczycy do 1945 roku nie istnieli!), potem Pakistańczycy, podzielili się na kolejne dwa narody...
Przecież to też jest sytuacja w stylu - "jeden naród w dwóch krajach".
Nie kwestionujesz jednak istnienia narodu bengalskiego i pakistańskiego.

Ranger napisa³/a:

...oraz wspolnoty tradycji, mentalnosci, historii, takze religii. Chiny (zdecydowanie!) oraz Korea (nadal, choc w slabnacym stopniu) spelniaja te kryteria. Kraje arabskie - nie spelniaja.


No to teraz wiem już o czym piszesz, ja tu mówiłem o narodowości w sensie, kraj-obywatelstwo.
Pojęcie "naród" jest dzisiaj definiowane w bardzo różny sposób.

Ranger napisa³/a:

Nie, nie moze, bo nie ma dwoch narodow koreanskich.


No właśnie, zależy jak patrzeć - niby to wszystko Koreańczycy, ale są przecież narodowości. które nie są odrębną grupą etniczną - jak wspomniani Kosowarzy czy Cypryjczycy.
I niby nikt w tym nic dziwnego nie widzi.

Ranger napisa³/a:

Czy istnieje narod kosowarski? Mysle, ze nie


No widzisz, a oficjalnie niby jest - bo tak głosi prawo narodu o samostanowieniu.
A ¦lązacy?

Ja jak pisałem, błędnie zinterpretowałem o czym piszesz, oczywiście w tej sytuacji się zgadzam, co więcej sam z kimś się tutaj parę miesięcy temu kłóciłem, że nie ma czegoś takiego jak Kosowarzy.
Byłbym więc niepoważny teraz mówiąc na odwrót.
Jednak, w świetle prawa, to niby Kosowarzy mogą istnieć, tak samo zatem mogliby i Tajwańczycy. :oczami:

Ranger napisa³/a:

Oh, please...


No nie "please" - naprawdę trudno znaleźć analogiczny przykład wojny domowej, w której armie liczące kilkadziesiąt tysięcy lub nawet kilkaset, ot tak sobie zmieniają strony w czasie konfliktu i to kilka razy.
W Chinach było tak w głębokiej starożytności, i tak było w czasie wojny rewolucyjnej.

Ranger napisa³/a:

Jasne. Ale w ktorym kosmosie dowodzi to istnienia dwoch narodow chinskich?


Narodów jako krajów, narodowości jako obywatelstwa Republiki Chińskiej.
Zaczęło się od stwierdzenia Twojego iż: "Tajwan nie utracił Chin, bo są nadal chińskie".
Ja mówiłem, że się nie pogodził, ze stratą Chin, w sensie nie straty jako "etniczni Chińczycy", bo Chiny są faktycznie chińskie - ale Tajwan jako państwo, polityczny spadkobierca KMT utracił Chiny kontynentalne i przecież nadal uważają CHRL za kraj nad którym stracili czasowo kontrolę.
Więc strata na tle politycznym jednak jest.

Analogicznie - Wietnam południowy nadal po przegraniu wojny jest wietnamski, jednak jako odrębny byt, przegrał, bo utracił kontrolę nad tymi terenami.

Ranger napisa³/a:

Jasne, ale czy naprawde uwazasz oddawanie sojusznikowi polowy swego panstwa za regule? Bo ja - oprocz sojuszu ZSRR-PRL i Rumunia-III Rzesza nie znam innej sytuacji.


Nie mówię, że to reguła.
Co do innych przypadków - Litwa ¦rodkowa i Polska, kwiecień 1922 roku.
TrochÄ™ naciÄ…gane, ale zawsze coÅ›. ;)

Ranger napisa³/a:

Nie, nie ma - gdyby Izrael istnial w Europie czy w Azji, Palestyna i wszyscy Arabowie swiata nie mieliby do niego absolutnie zadnych uwag.


Przecież leży w Azji i mają problem.

Cytat:

Jasne, jasne. Ale mowisz teraz dokladnie o tym samym, o czym ja mowie - to spor o ziemie, a nie spor o istnienie panstwa jako takiego.


To ja nie sprecyzowałem, oczywiście chodzi mi, że ich nie zadowoli oddanie "należnych" Palestynie ziem, z racji arbitrażu ONZ, tylko chcą likwidacji Izraela jako takiego z terenów Bliskiego Wschodu.

Ranger napisa³/a:

Nie zauwazam w Polsce powszechnej nienawisci i gniewu na Ukraine


Wystarczy poczytać komentarze na portalach informacyjnych.
Wołyń, Bandera, UPA....bla bla bla
Kresy, Lwów, Wilno....

Ranger napisa³/a:

A Ty, zauwazasz cos takiego? Zalinkuj mi jakis program jakiejs organizacji, zakladajacy przesuniecie granic.


Organizacji to ja nie znam, żadnej, bo mnie to nie interesuję, ale czytałem nie raz już takie bzdury - a polityka historyczna jest uprawiana na okrągło, na różnych forach w przypadku konfliktu Ukraina-Rosja - zależnie od strony sympatyzującej, nawet i na tym.
Nie ma co udawać, że tak nie jest.

Ranger napisa³/a:

Alez jak najbardziej powstala. Stanowczo tak w przemysle


Gdzie?
Mamy nowoczesną bazę ciężkiego przemysłu powstałą po roku 1989?
Nie zgrywam się, jakoś po prostu nie mogę skojarzyć o czym mowa.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-09-02, 18:17   

Cytat:

"Nie wątpię, że będziesz miał okazję się przekonać - coś się zdaję, że armia ukraińska nie da rady tego wygrać, jeśli nie dostanie pomocy z zewnątrz."


A pewnie jej nie dostanie... Mysle, ze prawdopodobny staje sie scenariusz gruzinski, czyli zawieszenie broni wzdluz linii idacej wewnatrz Ukrainy, potem powstanie tam "republika", ktora z kolei wstapi spontanicznie do Rosji...

Czyli kwestia pogodzenia sie z utrata czesci terytorium staje sie jeszcze bardziej aktualna.

Cytat:

"Brytyjskie Indie, podzieliły się na odrębne narody, Pakistańczyków i Indusów"


No, nie. Podzieliy sie na dwa panstwa, a nie na dwa narody. W tym wypadku, glownym kryterium rysowania granicy byla nie narodowosc, ale religia.

Cytat:

" (mimo, że Pakistańczycy do 1945 roku nie istnieli!), potem Pakistańczycy, podzielili się na kolejne dwa narody..."


Ponownie - na dwa panstwa.

Cytat:

"Nie kwestionujesz jednak istnienia narodu bengalskiego i pakistańskiego. "


Bengalskiego - nie. Pakistanskiego - jak najbardziej kwestionuje. Nie ma takiego narodu.

Cytat:

"No właśnie, zależy jak patrzeć - niby to wszystko Koreańczycy, ale są przecież narodowości. które nie są odrębną grupą etniczną - jak wspomniani Kosowarzy czy Cypryjczycy. "


Dla mnie to nie sa odrebne narodowosci, tylko odrebne obywatelstwa. To sa Grecy (Turcy / Kurdowie / inni kosmici) obywatelstwa cypryjskiego.

Cytat:

"No widzisz, a oficjalnie niby jest - bo tak głosi prawo narodu o samostanowieniu. "


Tak, ale jest to narod albanski, a nie kosowski, i nikt przeciez nie twierdzi inaczej. Po prostu narod albanski samostanowi sie w ramach dwoch panstw. Wolno im? Jak najbardziej tak. Nie czyni z nich to jednak dwoch odrebnych narodow.

Cytat:

"Jednak, w świetle prawa, to niby Kosowarzy mogą istnieć, tak samo zatem mogliby i Tajwańczycy. "


Jako obywatele danego panstwa - tak. Ale narod - nie.

Cytat:

"No nie "please" - naprawdę trudno znaleźć analogiczny przykład wojny domowej, w której armie liczące kilkadziesiąt tysięcy lub nawet kilkaset, ot tak sobie zmieniają strony w czasie konfliktu i to kilka razy. "


Rosja okresu wojny domowej? : ) I bardzo wiele innych krajow objetych wojna domowa?

Cytat:

Zaczęło się od stwierdzenia Twojego iż: "Tajwan nie utracił Chin, bo są nadal chińskie".


Yep! Podtrzymuje te teze. Chiny (RCh) nie utracily Chin (ChRL). Tajwan jest nadal czescia Chin - po prostu nie jest pod wladza ChRL. I odwrotnie.

Cytat:

"Analogicznie - Wietnam południowy nadal po przegraniu wojny jest wietnamski, jednak jako odrębny byt, przegrał, bo utracił kontrolę nad tymi terenami. "


Jasne. Ale istnienie dwoch Wietnamow nie tworzylo dwoch narodow, tak samo - zjednoczenie Wietnamu nie zlikwidowalo narodu. Zlikwidowalo panstwo, obywatelstwo, wladze - ale nie narod.

Cytat:

"Wystarczy poczytać komentarze na portalach informacyjnych. "


Nie czytam, przyznaje... Ale nie uwazam tez tego za reprezentacje nastroju narodu. To jedna i ta sama mala banda frustratow.

Cytat:

"Mamy nowoczesną bazę ciężkiego przemysłu powstałą po roku 1989? "


Jasne! Oczywiscie, udzial ciezkiego przemyslu w PKB spadl po 1989, ale nie jest to synonimem upadku, ale symptomem rozwoju - po prostu rozwiniete i zamozne kraje w 2 dekadzie XXI wieku skupiaja sie na uslugach i technologii, a nie na fabrykach. Nie zmienia to faktu, ze przemysl w Polsce trzyma sie bardzo dobrze. Probowalem wkleic wykres, ale niestety na tym komputerze nie moge - po aferze ze Snowdenem wszedzie sa teraz filtry... ;DDD. Ale tu jest jednak link...
Kod:
http://atlas.cid.harvard.edu/explore/tree_map/export/pol/all/show/2012/


Cytat:

"Nie zgrywam się, jakoś po prostu nie mogę skojarzyć o czym mowa."


Jeden tylko przyklad - fabryka Opla w Gliwicach.
_________________
Smile or die!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-02, 23:40   

Ranger napisa³/a:

Podzieliy sie na dwa panstwa, a nie na dwa narody. W tym wypadku, glownym kryterium rysowania granicy byla nie narodowosc, ale religia.


Tyle biologia.
Niemniej, na Pakistańczyków nie mówi się już Indusi.
I co zrobić? ;)

Ranger napisa³/a:

Rosja okresu wojny domowej? : ) I bardzo wiele innych krajow objetych wojna domowa?


W Rosji, owszem, zmieniano strony, ale nie na takÄ… skalÄ™.
Opór jednych przeciw drugim także był o wiele większy i brutalniejszy.
I zorganizowanego buntu na taką skalę, jak ten w Kronsztadzie czy guberni tambowskiej trudno się doszukać u Chińczyków.
Mordy na żołnierzach opozycyjnych po poddaniu się także miały skalę przekraczającą te z Chin kilkanaście razy, KPCh brała zaś do swoich szeregów, byłych z KMT - łapczywie.

W każdym razie w wojnie secesyjnej, armie rzadko przywdziewały mundur przeciwnika, w Hiszpanii, jeńcy kończyli raczej źle.
W nowożytnych wojnach domowych, jedna strona zwykle była silnie przywiązana do swojej wizji i bardzo niechętnie przechodziła na drugą.
Wojna lat 1946-49 w Chinach jest jednak specyficzna.

Ranger napisa³/a:

Chiny (RCh) nie utracily Chin (ChRL). Tajwan jest nadal czescia Chin - po prostu nie jest pod wladza ChRL. I odwrotnie.


To znaczy, że posługujesz się spojrzeniem na problem z początków konfliktu - tylko proporcje stron zmienione.
Teraz już jasne.

Ranger napisa³/a:

Jasne! Oczywiscie, udzial ciezkiego przemyslu w PKB spadl po 1989, ale nie jest to synonimem upadku, ale symptomem rozwoju - po prostu rozwiniete i zamozne kraje w 2 dekadzie XXI wieku skupiaja sie na uslugach i technologii, a nie na fabrykach. Nie zmienia to faktu, ze przemysl w Polsce trzyma sie bardzo dobrze. Probowalem wkleic wykres, ale niestety na tym komputerze nie moge - po aferze ze Snowdenem wszedzie sa teraz filtry... ;DDD. Ale tu jest jednak link...



No, ja pytałem o właśnie taką bazę jak Donbas, dlatego się dziwiłem o czym tu mowa - biorąc pod uwagę, że u nas ciężki przemysł, to raczej zamykano lub sprzedawano.
Niedaleko mnie jest tez £ódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, szumna nazwa, a to same gigantyczne markety z ciuchami. :-D
Niemniej ciekawe to - zupełnie odwrotnie niż na Ukrainie:
http://atlas.cid.harvard..../all/show/2012/

Ranger napisa³/a:

Jeden tylko przyklad - fabryka Opla w Gliwicach.


Albo słynna fabryka Fiat w Tychach, która ciągle straszy zwolnieniami. ;)
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-04, 12:42   

$karbówka napisa³/a:

Albo słynna fabryka Fiat w Tychach, która ciągle straszy zwolnieniami.



Fabryka Fiata w Tychach, jak i Opla w Gliwicach, to cały zespół zakładów produkujących samochody jak i eksportowane części i podzespoły, zresztą takich fabryk jest więcej: VW w Toruniu, czy Lamborghini w Lublinie. Osobnym tematem jest to, że FSM zostało wykupione po bandyckiej cenie, a wielu jego kooperantów krajowych zlikwidowanych, dla dobra globalnego bilansu koncernu FIAT, a oprócz kasy zainwestowanej przez Fiata czy GM, część to granty rządowe albo offset z F16. Przemysł to jednak nie tylko przemysł ciężki czy samochodowy. Na pewno poziom jego rozwoju jest słaby w stosunku do poziomu z którego startowaliśmy w 90 roku i w porównaniu np. do Korei Południowej. Należy jednak pamiętać że równocześnie z upadkiem przemysłu ciężkiego, rozwinął się przemysł precyzyjny i wysokich technologii. Opracowanie tworzywa nowej generacji, albo wyprodukowanie kości pamięci przez firmę "Goodram" (wł. Wilk), nie wymaga ogromnych ilości hut itp. zakładów, raczej minimalnych ilości dobrego jakościowo surowca, oraz kadry naukowców, wykwalifikowanych techników i precyzyjnych maszyn.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-09-04, 16:59   

Cytat:

"Niemniej, na Pakistańczyków nie mówi się już Indusi.
I co zrobić? "


Pewnie cieszyc sie. : ) Ale jak to sie odnosi do tematu?

Cytat:

"No, ja pytałem o właśnie taką bazę jak Donbas, dlatego się dziwiłem o czym tu mowa - biorąc pod uwagę, że u nas ciężki przemysł, to raczej zamykano lub sprzedawano."


Ten stary tak, w jakiejs tam czesci... Ale to naturalna ewolucja. Jeden stary zaklad upada, a powstaja dwa nowe.

Cytat:

"Niedaleko mnie jest tez £ódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, szumna nazwa, a to same gigantyczne markety z ciuchami. "


Kolo mnie sa trzy specjane strefy, i zakladow produkcyjnych jest tam bardzo duzo. : )

Cytat:

"Niemniej ciekawe to - zupełnie odwrotnie niż na Ukrainie: "


Niestety nie wiedze wykresu, nie moge sie wiec do niego odniesc...

Cytat:

"Albo słynna fabryka Fiat w Tychach, która ciągle straszy zwolnieniami"


Kazda fabryka na swiecie ma fluktuacje w zatrudnieniu. Dlatego zwolnienia same w sobie niczego nie dowodza. A przy okazji - Tychy to najlepsza i najwydajniejsza fabryka Fiata w ogole na swiecie... : )
_________________
Smile or die!
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-05, 10:23   

Ranger napisa³/a:

Pewnie cieszyc sie. : ) Ale jak to sie odnosi do tematu?



Nijak, póki co Rosja nie atakuje.
Czekamy. :]

Ranger napisa³/a:

Ale to naturalna ewolucja. Jeden stary zaklad upada, a powstaja dwa nowe.


Albo czasem nic.

Ranger napisa³/a:

Kolo mnie sa trzy specjane strefy, i zakladow produkcyjnych jest tam bardzo duzo. : )


£ódź, to specyficzne miasto, które wymiera - reszta radzi sobie lepiej.

Ranger napisa³/a:

Niestety nie wiedze wykresu, nie moge sie wiec do niego odniesc...


U mnie działa, sprawdzone na godzinę 10:22.

Ranger napisa³/a:

Kazda fabryka na swiecie ma fluktuacje w zatrudnieniu. Dlatego zwolnienia same w sobie niczego nie dowodza. A przy okazji - Tychy to najlepsza i najwydajniejsza fabryka Fiata w ogole na swiecie... : )


Tylko tak wspomniałem, o Tychach, bez żadnych podtekstów.
Pokój między ludem bożym... :-D
 

Lionsek  

User

Sentymentalny idiota



ImiÄ™: Norbert

Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Lis 2014

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2014-11-16, 20:36   

Najbardziej irytuje mnie fakt, że Ukraina sama się prosiła o konflikt z Rosją. Po co wyrażali chęć przystąpienia do UE? Przecież dopiero po odrzuceniu dokumentu przyłączającego Ukrainę do Unii powstał bunt narodu. Rosja - co było do przewidzenia - to wykorzystała, a przy okazji ewentualnego konfliktu zbrojnego będą chcieli zagarnąć jak największe terytorium. Aczkolwiek wydaje mi się, że podczas przygotowań do ew. wojny Rosja zupełnie by zbankrutowała, a banki udzielające im pożyczek (ba, gigantycznych pożyczek) będą egzekwować zobowiązania względem ich. Pożyjemy, zobaczymy.
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2014-11-19, 13:36   

Cytat:

"Najbardziej irytuje mnie fakt, że Ukraina sama się prosiła o konflikt z Rosją"


Owszem - w taki sam sposob, w jaki Polska prosila sie o konflikt z Rzesza nie zgadzajac sie na oddanie Gdanska, Pomorza i Poznania i upierajac sie na samodzielne wybieranie sojusznikow.

Cytat:

"Po co wyrażali chęć przystąpienia do UE?"


Do stowarzyszenia z UE, a nie do wstapienia do UE. To nie to samo. A poza tym, jako suwerenny kraj, moga wstepowac i do Unii Afrykanskiej, jesli tylko chca.

Cytat:

"Przecież dopiero po odrzuceniu dokumentu przyłączającego Ukrainę do Unii powstał bunt narodu."


Co pokazuje, ze narod w wiekszosci owego stowarzyszenia (nie przylaczenia, ale stowarzyszenia) chcial. A demokracja polega na tym, ze decyduje wiekszosc. Tak?

Cytat:

"Rosja - co było do przewidzenia - to wykorzystała, a przy okazji ewentualnego konfliktu zbrojnego będą chcieli zagarnąć jak największe terytorium."


Jasne. Ale gdzie w tym wina Ukrainy? To wina Rosji, ze Rosja wykorzystuje, a nie Ukrainy.
_________________
Smile or die!
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-19, 20:47   

http://webcache.googleuse...lient=firefox-a

"- Sprawcami największej zbrodni na Majdanie (chodzi o masakrę z 20 lutego, w której zginęło ponad 100 osób - przyp.red.) w czasie ukraińskiej rewolucji nie byli ludzie Janukowycza, a sami opozycjoniści - przekonuje w rozmowie z Onetem Ivan Kaczanowski, politolog z Uniwersytetu w Ottawie, specjalista z zakresu polityki wschodnioeuropejskiej. Twórca kontrowersyjnej teorii nt. "krwawego czwartku" apeluje: - Przeprowadźmy w tej sprawie międzynarodowe śledztwo. To może nas uchronić przed konfliktem z Rosją na pełną skalę......
Masakra na Majdanie była kluczowym wydarzeniem, które doprowadziło do zmiany rządu i dało początek gwałtownemu konfliktowi na dużą skalę. To wywołało wojnę domową w Donbasie. I idźmy dalej: masakra i związane z nią obalenie rządu Janukowycza sprawiły, że wybuchł ostry konflikt między Zachodem i Rosją, któremu towarzyszyła bezpośrednia interwencja wojsk rosyjskich na Ukrainie. Mówimy więc o wydarzeniu o olbrzymich skutkach, które wciąż trzeba badać......
Gdy któryÅ› z PaÅ„skich studentów zapyta Pana, co wydarzyÅ‚o siÄ™ w "krwawy czwartek" na Majdanie – to co Pan odpowie?

Powiem im, że to byÅ‚a zaplanowana akcja czÅ‚onków opozycji, wspieranych przez ludzi skrajnej prawicy. I że ta akcja z perspektywy politycznej byÅ‚a racjonalna. ChodziÅ‚o o użycie wszelkich możliwych metod, by osiÄ…gnąć cel – a cel byÅ‚ prosty: przejąć wÅ‚adzÄ™. To siÄ™ udaÅ‚o. Ale równoczeÅ›nie doszÅ‚o do niedemokratycznego przewrotu i zbrodni przeciwko prawom czÅ‚owieka."

Ukraiński profesor chce przeprowadzenia śledztwa w sprawie mordowania osób na Majdanie, sprawa oczywista też jestem za takim śledztwem atu co go za to spotkało:

" Od czasu wybuchu konfliktu, działaniom zbrojnym towarzyszy wojna propagandowa o olbrzymim rażeniu. Opinia publiczna obawiająca się rosyjskiej propagandy natychmiast uzna Pana za człowieka działającego na rzecz Putina.
Kampania oszczerstw i bezpodstawnych zarzutów już się rozpoczęła. Takie osobiste ataki na mnie są wykorzystywane do tego, by odwrócić uwagę od dowodów, które zaprezentowałem. Ale zamiast mnie atakować, władze powinny zająć się ściganiem faktycznych organizatorów i sprawców masowej zbrodni na Majdanie.
Ale oczywiście muszę mierzyć się z atakami. Reakcją władz na prowadzone przeze mnie badania dotyczące "krwawego czwartku" oraz zbrodniczej działalności Ukraińskiej Powstańczej Armii i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, było odebranie mi posiadłości, ziem i rzeczy osobistych, znajdujących się na Wołyniu. "

Ukraińcy mają tyle samo do gadania w sprawie swojej Ojczyzny co my.
Walzman z ziomali przykładnie opanowali prostych Ukraińców.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2015-11-23, 17:18   

http://demotywatory.pl/45...skiego-bombowca
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

pancek_po  

User


Wiek: 27

Do³±czy³: 15 Lis 2015

   

Wys³any: 2015-11-24, 13:00   

Po pokonaniu ISIS , Ukraina moze pozegnać się z Donbasem na zawsze . To nic od razu sie nie stanie , jest to proces . Bedzie on trwal kilkanascie lat , ale Putin juz zagarnal Ukraine i niedlugo Ukraina bedzie rosyjska , beda bunty , ale to nic nie da . Teraz nadrzednym problemem jest ISIS , Ukraina schodzi w cien , a to jest gra pod Rosje .
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-12-27, 21:41   

Wszystko to gra pod Rosję, przecież Angela Merkel jest komunistką dziwne, że jej nikt tego nie wyciąga. Putin chce odnowić swoje imperium to wiemy na pewno ale pytanie jak daleko się posunie. Póki co mamy problem z uchodźcami według mnie to wszystko to gra Rosjan.

Rosja-USA 1:0
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2015-12-28, 20:23   

Cytat:

"Wszystko to gra pod RosjÄ™"


Wszystko - czyli co? Biorac pod uwage temat, masz na mysli... wojne z Rosja? Wojna z Rosja to gra pod Rosje?!

Cytat:

"przecież Angela Merkel jest komunistką"



Mhm... A w ktorym kosmosie? Jakies uzasadnienie tej smialej tezy?

Cytat:

"Póki co mamy problem z uchodźcami według mnie to wszystko to gra Rosjan."



Czyli to Rosja wywolala arabska wiosne? Wczesniej to Rosja spowodowala, ze w Syrii do wladzy doszedl alawicki prezydent? A potem to Rosja wykreowala radykalny islam, od ktorego uciekaja teraz umiarkowani, swieccy Arabowie?

Hmmm... Ciekawe, ciekawe... Ploce z niecierpliwosci, by sie zapoznac z argumentami. : )
_________________
Smile or die!
 

AT4  

Wymiatacz

...



Wiek: 27

Do³±czy³: 29 Mar 2013

   

Wys³any: 2015-12-29, 13:28   

Wiem, że to nie jest rzetelne źródło ale na poparcie tych informacji jest wiele innych.

http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=116346

Ciekawy materiał: https://youtu.be/oBcQ5CsDUK0?t=5m13s

Faktem jest, że w czasie gdy w NRD rozkwitała komuna to Merkelowej żyło się bardzo dobrze i propagowała komunizm.
_________________
Nie żałujcie martwych. Żałujcie żywych a szczególnie tych, którzy żyją bez Miłości
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com