Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

PaulinaCze-wa  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-11, 21:35   

W gimnazjum i wcześniej wychodząc nawet na boisko na dzielnicy musiałam być w domu jak się już ciemno zaczynało robić, problemów nie miałam że mnie nie wypuszczają gdzieś do znajomych spać czy coś podobnego bo nie chodziłam nigdzie, już drugi rok jestem w technikum i jest luz wychodzę ze znajomymi kiedy chcę i wracam też kiedy chcę tylko oczywiście trzeba powiedzieć że będę mniej więcej o tej czy o tej jak chce się spóźnić to muszę zadzwonić problemu nie ma teraz są wyjazdy z Włókniarzem jeżdżę na każdy też nie ma problemu ale jest warunek jedziesz to i idziesz do szkoły jak przyjedziesz nie ważne o której zawsze można się dogadać co można a co nie :)
 

cichosza  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 19 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-20, 14:47   

W zasadzie, to miałam luz. Mam siostrę, z którą się bardzo fajnie dogadywałam i dogaduję, od gimnazjum właśnie i dlatego jak szłam gdzieś z nią, to mogłam wrócić nad ranem. W liceum nie było żadnych problemów, bo rodzice mi ufali. Teraz jestem na studiach, w innym mieście, dlatego no cóż, nie mają takiej kontroli.

Generalnie może żałuję paru rzeczy, ale uważam, że dobrze zrobili, dając mi luz. Sama nauczyłam się, że czasem warto spytać ich o zdanie, uważam ich za cudownych rodziców i bardzo, ale to bardzo ich szanuję.
_________________
jestem powątpiewaniem w sens i formą ponad treść'
 

AnioÅ‚ek^^  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 05 Lip 2010

   

Wys³any: 2011-02-13, 11:58   

Pozwalają mi wychodzić na imprezy, ale i tak rzadko gdziekolwiek wychodzę, że czasami się mama sama dziwi i nakłania mnie, żebym poszła.
Mówi mi że mam być o 1 w domu, a jak się spóźniam, to do mnie dzwoni, a kiedyś po mnie przyjechała, więc teraz wolę się nie spóźniać i przychodzę na czas.
_________________
Jęczeć nad minionym nieszczęściem to najlepszy sposób, by przyciągnąć inne.
 

brulionbebeb

User


Do³±czy³: 13 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-02-13, 17:48   

Ja mam 18, mogę chodzić na imprezy, ale zawsze muszę mówić z kim i jak wracam, co jest mega uciążliwe, bo mnóstwo ludzi wraca z imprez tramwajami a moi na to krzywo patrzą... :/ a jeśli chodzi ogólnie o jakieś siedzenie poza domem to jak mam wracać po ciemku to jest wielka afera, co w sumie jest dziwne, bo na imprezy mogę chodzić i wracać w środku nocy, ale nie wnikam. jak idę na piwo czy coś to mówię im zazwyczaj 5 min przed wyjściem że idę, oni pytają czy do knajpy, ja w sumie nie zaprzeczam i jest ok :D

nie pozwalają mi palić, tzn. jak raz mnie wyczuli to zadowoleni nie byli, ale udało mi się wykpić i chyba mi uwierzyli, że nie paliłam.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-02-13, 18:25   

Oceniając tę kwestię z perspektywy czasu,sądzę,że pozwalali mi na wiele.
Rodzice traktowali mnie stosunkowo do mojego zachowania,dlatego starłam się zasłużyć na ich zaufanie. Wszelakie wyjścia,czy wyjazdy zawsze były do przedyskutowania.
Wydaje mi się,że w tej sferze,zawsze panowało wzajemne zrozumienie.
Rodzice uwzględniali moje potrzeby, a ja nie buntowałam się wobec ich troski.

Obecnie,gdy przyjeżdżam do domu,nadal powiadamiam ich dokąd wychodzę,z kim oraz kiedy ewentualnie wrócę. Po mimo tego,że pozornie, nie jestem już do tego zobowiązana.
_________________
Drugs&hugs.
 

Firefly'  

User



ImiÄ™: Filip

Do³±czy³: 13 Lut 2011

   

Wys³any: 2011-02-13, 19:09   

Ja mam 16 lat. Rodzice pozwalają siedzieć mi na dworze do koło 22. Jeżeli chce trochę dłużej, to muszę do nich zadzwonić. Pozwalają mi chodzić na imprezki, ale gdy wiedzą, że idę z kimś znajomym. Nigdy nie brałem, żadnych używek etc. więc chyba mają do mnie zaufanie. Nie chce tego zepsuć, poza tym nie ciągnie mnie do zioła, alkoholu itp.
_________________

 

Dyse One  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Kacper

Do³±czy³: 24 Gru 2010

Sk±d: Radzi±dz

   

Wys³any: 2011-03-09, 20:36   

Ja mam 15 lat i ogólnie to dziwnie u mnie jest z tym na co mi pozwalają. Jak się upiłem w wieku 14 lat to uważali ,ze kac gigant był wystarczającą karą. Pozwolili mi też raz po ognisku nocować z kumplami pod namiotem- powód był dość oczywisty i nie wierzę ,że nie mogli się domyśleć o co tak naprawdę chodziło. Oni nawet mnie zachęcali do tego żeby ruszyć gdzieś d*pe z czego korzystałem w granicach rozsądku. Co do wracania to naprawdę rzadko wracałem po 22 dlatego ,że ... ciężko było towarzystwo utrzymać. Kumple już o 21 się rozchodzili. Jak było jakieś ognisko to 22 i wszyscy do domów . Ja zawsze chciałem jak najdłużej siedzieć przy ognisku bo lubię w nocy się po wsi włóczyć , wszędzie pusto, , Nowakowa nie podgląda :mrgreen: i ogólnie fajnie . Jak zdarzyło się wrócić później to ze względu na to ,że babcia mieszka na parterze to o to miałem głównie problemy. To jest najgorsze bo jak ktoś przyjdzie to jest jak na przesłuchaniu. Teraz jak się coś szykuje to nikt o tym nie gada i potem rodzice się nie dopytują o imprezy / ogniska.
 

milus94  

Wymiatacz

buntowniczka ;**


ImiÄ™: Milena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-03-10, 11:43   

Mam 16lat, ogólnie nie mam żadnych ograniczeń. Wychodzę z kim chce i kiedy, czasami nawet przez kilka dni mnie w domu nie ma.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-03-10, 12:07   

milus94, i jak wiadomo - takie postępowanie również nie jest dobre...
 

milus94  

Wymiatacz

buntowniczka ;**


ImiÄ™: Milena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-03-10, 12:39   

Ja wcale nie mówię że jest dobre
 

blacklover  

Hiper wymiatacz

dwie pasje.



Do³±czy³a: 12 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-03-11, 16:42   

Już od początku gimnazjum miałam dość duży wybór rozrywek, ale zawsze musiałam sie pytać i uzyskać zgodę. Mało mi zabraniali , o mało pytałam ;p
W czasem jak sie już bardziej zna ludzi, z którymi wychodzę, to nawet nie musze mówić, tylko byc pod telefonem ( jakbym miała po drodze zrobić jakieś zakupy :-o czy coś ) , albo powiedzieć, o której będę z powrotem i czy spodziewać się, że trzeba będzie mnie "wtaczać" do domu :-D co raczzej rzadko sie zdarza ;d
_________________
" Take a look to the sky just before you die. It is the last time you will (...) " \m/
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-03-11, 17:18   

Zawsze mogłam dużo. Chodziłam gdzie chciałam, mogłam imprezować do woli, tylko zawsze ogarniałam się przed powrotem do domu. Raz się nie udało, wróciłam nieco "zmęczona", wydały się moje przekręty, więc teraz wolno mi mniej. Ale rozumiem to, głupia byłam. Ale co najlepsze, już mi się znudziły takie rzeczy jak robiłam. I powoli buduję znowu zaufanie mamy.
 

patryk691  

Wymiatacz


Wiek: 30

Do³±czy³: 13 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-14, 16:29   

Jeżeli chodzi o kwestie wcześniejszego wracania do domu to nie miałem ograniczeń, ale wszystko kwesta zdrowego rozsądku i nigdy jak wracałem do domu to nie byłem napity/najarany itp. Szanuje rodziców :)
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-03-14, 21:29   

Ja do końca gimnazjum byłem nudnym, spokojnym dzieckiem, siedziałem na kompie 20h/ dobę i nic nie potrzebowałem. Później się zaczęło technikum i liceum, zaczęły się koncerty, pijaństwa, wypady, wycieczki, wyjazdy. Na szczęście mam w porządku rodziców, którzy są całkiem wyrozumiali nawet jak parę razy rocznie przesadzę z alkoholem. To nawet nie zależy u mnie od wieku, tylko tyle, że powinienem wracać przed północą, a o większych wypadach mówić wcześniej. I git.
_________________
lol
 

magdowaaa

Stały User



Do³±czy³: 11 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-03-26, 17:47   

Mam 16 lat. Wracać mogę w weekendy i wakacje gdzieś do 24 (czasami dłużej). Na tygodniu i tak siedzę w domu, więc nawet nie wiem. Z racji tego, że się dobrze uczę i nie ma ze mną większych problemów, to mam luz. Na dyskoteki nie chodzę, ale na koncerty tak i wtedy wracam kiedy chcę. W tym roku puszczą mnie nawet z koleżankami nad jezioro na kilka dni :) mile mnie zaskoczyli :-D
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com