Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Przesuniêty przez: malinkaa | 2009-03-01, 14:56

Autor

Wiadomo¶æ

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-03-01, 18:09   

ludzie to idioci.
ksiądz bez uczuć.
myślę, że to po prostu ludzie innego pokolenia, konserwatywni.
co nie znaczy, że wszyscy tacy są.
moim zdaniem nie jest to powód do żadnego wyśmiewania ani zaczepek.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

L.  

Pogromca postów

ultradoskonała



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-03-01, 18:09   

Pati009 napisa³/a:

a nawet przykro to stwierdzić ksiądz....kiedyś nawet na religii coś tak zaczął,a ona wybiegła z klasy żeby ukryć płałcz,.


No to ksiądz w tym momencie traci stołek. Co to ma być?

Pati009 napisa³/a:

Jednak ludzie nie są tolerancyjni jeżeli zauważają wszelki objawy inności


I mogę zrozumieć tej inności, co w tym innego? Wszystko odbywa się praktycznie tak samo. Ludzie są kretynami, jeśli myślą, że trzeba się tego wstydzić i wyśmiewać.
_________________
Dreaming of screaming
Someone kick me out of my mind
I hate these thoughts I can`t deny


A thousand lies have made me colder
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-03-01, 18:13   

Cytat:

I mogę zrozumieć tej inności, co w tym innego? Wszystko odbywa się praktycznie tak samo. Ludzie są kretynami, jeśli myślą, że trzeba się tego wstydzić i wyśmiewać.



Młode pokolenia Polaków są już tolerancyjne...Jednak starsi mają swoje stereotypy i sie ich trzmają.Też nie widzę w tym inności.

L. napisa³/a:

No to ksiądz w tym momencie traci stołek. Co to ma być?


Ten ksiądz to stary był.Teraz nie uczy religii
 

MoniÅ›Qa  

Stały User

GÅ‚odzilla ^^



ImiÄ™: Monika

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-04, 21:33   

Uważam, że powinno być dopuszczalne. Jeżeli kobiety nie mogą zajść w ciąże w naturalny sposób, niech starają się tak.

Każdy ma prawo do szczęścia.

Znam taką parę - są teraz rodzicami bliźniaków ;P
_________________
Poliż mnie, I'm Polish
albo jeśli wolisz,
możesz mnie posolić,
albo wymiętolić.

Nie wiem, szukam,
w różne drzwi pukam.
Puk puk, fuck fuck,
fuck you, how do you do?
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-16, 11:45   

ksieza nie maja racji w jakis 95% spraw, a to in vitro zle, a to aborcja, eutanazja, czy masturbacja.

niektore z tych rzeczy sa wogole nie grozne, wiec o co im chodzi?
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-16, 18:55   

Nie rozumiem dlaczego kościół chce się wpieprzać. Jest zapis w konstytucji o rozdzielności państwa i kościoła. Dlaczego oni w ogóle mają coś do powiedzenia? Przecież nie wszyscy ludzie w kraju to katolicy, mówi się, że jest to 90%, chyba CBOS (nie jestem pewny czy to był CBOS) robił badania ilu ludzi wierzy w niebo, piekło i czyściec, było ich 33%. 90% jest dlatego, że nawet po apostazji zaliczają cię do ochrzczonych, a u nich liczba ochrzczonych była podana do wiadomości publicznej. Wracając do tematu - czytałem kiedyś, że płód męski dostaje duszę 40 dnia, a żeński 80, więc zabijanie zygot, które dzieckiem będą dopiero za 9 miesięcy, powinni uznać za nic złego.

Zresztą to para musi podjąć decyzję i nikt nie powinien się do tego mieszać!

Cytat:

ksieza nie maja racji w jakis 95% spraw, a to in vitro zle, a to aborcja, eutanazja, czy masturbacja.



zapomniałeś dodać noszenie prezerwatyw...
najpierw zakazują noszenia gumek, a jak dziewczyna w wieku 16 lat zajdzie w ciąże to każą jej rodzić
to pewnie przez takich księżulków są rodziny gdzie matka z ojcem łącznie zarabia 2000 a mają na utrzymaniu 6-cioro dzieci
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-24, 00:46   

W wielu sprawach nie rozumiem kosciola. In vitro jest jedna z takich spraw. Jezeli ktores z rodzicow nie moze miec dziecka to dlaczego taka para miala by z tego nie skorzystac.
Nie wiem czy znam taka pare bo raczej nikt sie nie chwali jak zostalo "poczete" ich dziecko.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 09:58   

Jestem przeciwna invitro. Nie rzucę tutaj żadnymi liczbami czy cyframi ani statystykami, ale moje zdanie argumentuję tym, że po prostu odrzuca mnie na myśl o takim szastaniu ludzkim życiem. Jako katolik wierzę w początek i świętość życia ludzkiego od poczęcia. Poczytałam teraz w Internecie ( nie wiki ;) ) jak wygląda ten zabieg, żeby nie strzelić gafy i to co przypuszczałam jest prawdą - mama daje jajeczko, tata plemniczek w laboratorium to łączymy.
Nie wierzę, że taki zabieg udaje się za pierwszym razem w 100% czyli po drodze, zanim to jajeczko i plemnik się połączą i zostaną "przetransportowane" do brzucha jest pewnie kilkanaście prób połączenia - zabawa z ludzkim życiem.
Nie potrafię sobie też wyobrazić jak in vitro ma wpływać na zacieśnianie więzów małżeńskich? Przecież mąż musi - kolokwialnie - zabawiać się sam ze sobą aby zdobyć nasienie. To jest miłość?
Jest tyle dzieci w ośrodkach wychowawczych, domach dziecka, rodzinnych domach dziecka, placówkach. One czekają na mamę i tatę pełnych miłości, tylko, że do tego potrzebna jest wielka odwaga i cierpliwość - w Polsce adopcja jest trudną sprawą - ale jak się już wytrwa, to taki skarb jest nieporównywalny z niczym innym.
Nie osądzam ludzi, którzy są zwolennikami in vitro, ale to nie jest też tak, że Kościół (piszę o tym, bo jako wierzący jestem Kościołem, więc osobiście dotknęły mnie niektóre wypowiedzi) nie wiadomo czemu zakazuje tego czy owego. On występuje w ochronie każdego życia, życia poczętego, jak pisałam wcześniej, podczas laboratoryjnych zabiegów różne rzeczy się mogą wydarzyć.
Ale nawet nie chodzi tu o wiarę - na chwilę przez jej pryzmat nie patrząc - ludzie z probówek? Laboratoryjnie? Scenariusz jak z horroru SF.
To moje zdanie - nie zamierzam się tutaj z nikim kłócić.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 11:14   

cappuccino napisa³/a:

Jest tyle dzieci w ośrodkach wychowawczych, domach dziecka, rodzinnych domach dziecka, placówkach. One czekają na mamę i tatę pełnych miłości, tylko, że do tego potrzebna jest wielka odwaga i cierpliwość - w Polsce adopcja jest trudną sprawą - ale jak się już wytrwa, to taki skarb jest nieporównywalny z niczym innym.


Tak, ale odpowiedz sobie na pytanie, czy kobieta, ogólnie małżeństwo nie pragnie swojego dziecka? Każdy rodzic, który pragnie dziecka chce by te dziecko było jego, od początku aż do końca. Nie wiem, nie prowadziłem statystyki, ankiet, ale chyba większość kobiet wolałaby urodzić sama dziecko. Co z tego, że zapłodnione zewnętrznie, ale będzie je nosić jak swoje, które zostało poczęte po przez teoretycznie naturalny sposób, chodzi mi tu o plemnik i komórkę jajową.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 11:20   

Zapłodnienie in vitro może być dobry , chyba dużo zalezy od sytuacji .
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

Mihihih  

Pogromca postów

dziecko neo.



ImiÄ™: J.

Do³±czy³a: 03 Sty 2009

Sk±d: ten ¶miech?

   

Wys³any: 2010-01-24, 11:59   

cappuccino napisa³/a:

ludzie z probówek? Laboratoryjnie? Scenariusz jak z horroru SF.


Moja siostra ma metalową kość ramienną. To też jest jak z horroru SF.;-) Przecież ta zygota, a następnie płód nie rozwija się w laboratorium w sztucznie wyprodukowanych wodach i błonach płodowych. Ono rozwija się jak każde inne dziecko, przychodzi na świat w ten sam sposób. Faktem jest, że podczas takiego zabiegu wiele komórek umiera, ale podczas każdego cyklu menstruacyjnego umiera niezapłodniona komórka jajowa, a podczas polucji umierają plemniki. Wiele zapłodnionych komórek obumiera w ciele kobiety. Czasem in vitro jest jedyną szansą małżeństwa na dziecko i nie można im zarzucić, że w tym nie ma miłości, bo jest, czasem nawet więcej niż w przykładnych małżeńskich poczęciach.;-) Poza tym, uważam, że każde poczęcie pochodzi od Boga, czy to w macicy kobiety, czy to w tzw. szkle.
_________________
Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć,
bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu.
 

myownway  

Hiper wymiatacz

sprzedawca marzeń.



Do³±czy³a: 29 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 12:16   

Nie mam nic przeciwko in vitro, jeśli kobieta nie może zajść w ciążę sposobem naturalnym to czemu niby nie wykorzystać takiej możliwości?
_________________
Niestety, rzadko koło zdarzeń obraca siła naszych marzeń.
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-01-24, 12:54   

Jeszcze do stosunku Kościoła - dalej poszperałam i na wiara.pl, w dziale zapytaj ktoś zadał między innymi takie pytanie:

1. Skoro dzieci mają prawo rodzic się z miłości, czemu nie mogą rodzic się z miłości dwojga ludzi, którzy mają problemy z prokreacją? Zabiegi in vitro nie są w 100% skuteczne, niemniej pomagają ludziom którzy w inny sposób nie mogliby miec dzieci. Dzieci są darem Boga-dzieci które urodziły się metodą in vitro są w moim rozumieniu takimi samymi dziecmi jak pozostałe, czy więc nie są darem Boga w tym rozumieniu że Bóg pomógł/pozwolił im przyśc na świat? (Pytanie w kontekście skuteczności zabiegu in vitro,oraz faktu istnienia takiej możliwości jako szansy danej przez Boga).

Odpowiedź była taka:

1. Sprzeciw Kościoła wobec metody in vitro ma u swoich źródeł wizję człowieka i jego godności. Chodzi o to, żeby prokreacji nie zastępować produkcją. Już dziś wiadomo, do jak wielu wypaczeń może to prowadzić. Pomijając nawet celowe zabijanie nadliczbowych zarodków pozostają takie sprawy jak możliwość zapłodnienia nasieniem jednego mężczyzny wielu komórek jajowych, a co za tym idzie możliwość kazirodztwa (tu nie chodzi o potępienie tego czynu, ale o komplikacje zdrowotne jakie mogą w takich związkach występować), możliwość doboru odpowiednich cech dziecka, kwestie praw rodziców do dzieci i wiele innych. Całę spektrum tych problemów przedstawiono w instrukcji Donum Vitae (http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/zbior/t_2_19.html) i wydanej niedawno Dignitas personae (http://kosciol.wiara.pl/?grupa=6&cr=0&kolej=0&art=1229077021&dzi=1210775277). Warto je przeczytać. Bo okropieństw związanych z in vitro nie widać z perspektywy radośnie kwilącego dzieciaka.

Cytat:

Moja siostra ma metalową kość ramienną. To też jest jak z horroru SF.;-)



No z tym SF to się dałam ponieść fantazji, przepraszam :-)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Czarnula  

Stały User


Do³±czy³a: 30 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-30, 18:49   

Nie mam nic przeciwko In Vitro.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2010-02-17, 14:26   

Czarnula napisa³/a:

Nie mam nic przeciwko In Vitro.


Ja też. A nawet jestem za jeśli para ma problemy z posiadaniem własnego dziecka. Macierzyństwo to wspaniały okres, którego nie wolno pozbawiać kobiety jeśli właśnie tego pragnie. Medycyny poszła po to do przodu, aby ludziom pomagać, więc trzeba z tego korzystać.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com